Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Szűrő és gumiszegély (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hacked_4198


Hacked_4198
csendes tag

Hi!

Olyan szűrőt keresek ami rendesen megszűri a ventilátorokat és nem megy tele porral a gép. A lényeg, hogy könnyen lehessen tisztítani. Hallottam rézszűrőről de nem tudom hol lehet kapni.

A másik dolog amit keresek olyan gumiszegély amivel a plexit be lehet tenni az ablakba.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#2) hogyishívnak? válasza Hacked_4198 (#1) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Szia!

gumiszegély helyett mit szólsz a sziloplaszthoz?

Tibi

(#3) The_Tom válasza Hacked_4198 (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

ventilatorra hasznalhatsz olyat mint amit a 5,25'' helyre szerelt hutokhoz szoktak adni. viszonylag durva vmi szivacs szeru anyagbol egy par mm vastag db. azon megy at a levego, ha poros csak kifujod es kesz.

Üdv.

Szerintem.

(#4) twollah válasza Hacked_4198 (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Női harisnya?
Vagy az nem engedi át annyira a levegőt?

(#5) Hacked_4084


Hacked_4084
csendes tag

Akvarisztikai boltokban lehet kapni szuroanyagokat tobbfele verzioban, kozvetlenul az Eheim szurok mellet:) Nekem ezek vannak a gephazban plussz az aksi szurojeben is, es mindket helyen hibatlanul teljesitenek.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#6) szutsg


szutsg
csendes tag

nos, én beapplikáltam egy 3 rétegű közönséges papírzsepit a levegőbemeneti nyílások elé, gondolván, hogy ez elég sűrű. a végeredmény: eddig csomókban állt a venti lapátjain a por, most pedig eszméletlen finom por formájában mindent ellep. Ha lehúzom az ujjammal, akkor alig érezni, olyan apró. Nem is tudom igazán mihez hasonlítani, még a hintőpor is durvább ennél. Szóval valami más kéne, de mi?

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#7) Witlok


Witlok
tag

Hali!

Én egy régi szövetből készült monitorszűrőből eszkábáltam légszűrőt - nagyon sűrű, erős és jól átereszti a levegőt. Egy hátránya hogy kéthetente pucolhatom, annyira megfog minden port. Szűrőrácsnak pedig egy rossz ventiből fűrészeltem le a motort trató villás műanyagot.

(#8) Prozac


Prozac
aktív tag

Még nem próbáltam, de egy gondolatot megér:

A porszívókhoz kapható, a levegő kimeneti nyilásához rakható porszűrő.

Az én porszívómban (ETA) keskeny hosszú csík. De annyi fajta porszívó is van!

(Ha jól rémlik egyik kollégáén NT is van installálva! :) )

Egyébként csak a ventiknél megy befele levegő? (CD, Floppy, és egyéb házrések? )

''Fussatok bolondok...''

(#9) Xpod


Xpod
addikt

Hi! Szerintem a legegyszerűbb porszűrő csinálni a porszyvók szűrőjéből. Bármelyik műszaki boltban lehet kapni, ahol árulnak porzsákot. Nekem bevált, és olcsó is.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10) dope


dope
csendes tag

Gumiszegélyt hol lehet kapni?

(#11) Xpod


Xpod
addikt

Minek a gumiszegély????? Ott a sziloplaszt ahogy azt ''hogyishívnak?'' kollága irta.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#12) dope


dope
csendes tag

Kell gumiszegély, mert nem lett tökéletes az ablak kivágása és a gumi eltakarná.

(#13) dope


dope
csendes tag

Senki?

(#14) Satan-Claus válasza dope (#13) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Gumiszegélyt legegyszerűbben úgy tudsz csinálni, hogy egy sima egyeres vezeték burkolatát tapétázó szikével felhasítod, kiveszed belőle a kábelt, és kész is van. Bármilyen méret és szín előállítható. (Atus ötlete a dolog, és nekem nagyon bejött.)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#15) Witlok válasza dope (#12) üzenetére


Witlok
tag

Hello!

Olvasd el a következő cikket és a hozzá tartozó topckot, itt minden kérdésedre választ találsz:
[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=143[/L]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Szűrő és gumiszegély (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.