Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spirál


Spirál
tag

keresgéltem de konkrétan ezzel a tmával foglalkozó topicot nem találtam.

tehát itt elmondhatod h milyen broblémáid vannak szüliddel, esetleg a család többi tagjával.
talán el tudunk látni egy pár jó tanáccsal, de ha csak ki akarod önteni a lelked és nem akarod h további következményei legyenek akkoris nyudodtan tedd meg.

(#2) neongorack válasza Spirál (#1) üzenetére


neongorack
senior tag

Van olyan topic, hogy családon belüli erőszak (nem teljesen ez, de hasonló)Szerintem ott elfér!
szerk:[link]

[Szerkesztve]

(#3) Spirál válasza neongorack (#2) üzenetére


Spirál
tag

igen néztem azt is de én nem erőszakra gondoltam hanem, csak simán családon belüli veszekedésekre összetűzésekre...

nekem például az az esetem, h anyám totáll odavan azért h jól kell tanulni amiben igaza van.
de barátnőm félévkor elégtelent kapott matekból, ezért anyám nem engedi h találkozzak vele.
én úgy gondolom h barátnőm annya elégggé leosztotta Barátnőmet és én anyámnak ebbe nem kéne beleavatkoznia, főleg nem azzal h nem találkozhatunk.
rákérdeztem nála h mér csinálja(anyámnál) azt mondta h szerinte rossz hatással van rám...
komolyan mondom néha nemértem anyámat.
szüleim elváltak és nevelőapámmal semmi gond nincs sőt ráadásul ő ki is marad ezekből...
de lehet h ez a baj egyáltalán nem tartja visssza anyámat.
szerintem minden nő mellé kell egy férfi is aki véleményt alkot a nő döntéséről. de ez esetben ez nincs meg...
ez a baj sztem

(#4) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

A baj inkább az hogy a szülők birtokuknak tekintik a gyerekeiket, akivel ha nekik úgy tettszik kedvük szerint rendelkeznek, irányítják őket... kamaszkor kezdetén meg el kell viselniük hogy van saját akaratod is, és hogy kezdesz érett vitapartnerré válni. Ezt nekik is meg kell(ene) tanulniuk kezelni.. egyensúlyozni a ''ne nyíljon ki a csipád'' és józan ész határán.... nehéz, szerintem.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#5) ActionMan válasza Spirál (#3) üzenetére


ActionMan
tag

Fogalmam sincs milyen a barátnőd.
Tény, hogy van olyan, hogy valaki rossz hatással lehet rád és ezért a szülőnek be kell avatkoznia (pl. mellőlem már tiltott el az anyja valakit :DDD ). Az tuti, hogy a rossz tanulmányi eredmény önmagában semmit nem jelent. Attól még bármilyen ember lehet és akár szuper hatással is lehet másokra.

[Szerkesztve]

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#6) Gambit válasza Spirál (#3) üzenetére


Gambit
őstag

Nyugi, a szüleivel szinte mindenkinek vannak problémái a Te korodban. (Bocsi, de eléggé fiatalnak saccollak bizonyos jelekből. :U ) Szerintem az egyik oka a problémáknak az érdekellentét. Mert a gyereknek az az érdeke, hogy jól érezze magát, a szülőnek meg az, hogy a gyereke sikeres legyen a jövőben. Na, ez nem jön össze, mert a siker kulcsa a kemény munka, ami viszont ritkán szórakoztató. Ráadásul sok szülő a saját második lehetőségét látja a gyerekben, és megpróbálja olyanná formálni, amivé valójában Ő szeretett volna válni. Szerintem.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#7) Spirál válasza ActionMan (#5) üzenetére


Spirál
tag

ebbe az az érdekes h anyám még bírta is barátnőmet ...
egy csomószor beszélgettek minden tök szimpi volt neki...
megtutta h bukott, és mintha már nem is ő lenne.

(#8) Spirál válasza Gambit (#6) üzenetére


Spirál
tag

16 vagyok. :B

(#9) jasszer válasza Gambit (#6) üzenetére


jasszer
senior tag

''Mert a gyereknek az az érdeke, hogy jól érezze magát, a szülőnek meg az, hogy a gyereke sikeres legyen a jövőben.''

Hja, alapvetően én azt nem értettem soha h a sikerességet miért csak anyagi értelemben kívánják a szülők... Nagyon jó ha a gyerek diplomás és jól keres, csak nem ér meg annyit h idegroncs/gép/stb legyen ha felnő. Pl. barátnőm szülei futnak ilyen köröket állandó jelleggel, házuk van, kocsijuk van, gyerekeik vannak csak épp élni felejtettek el - a munkájukon kívül szinte nem is léteznek.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#10) @Töki15


@Töki15
tag

Mostanában az én szüleim is rengeteget vitatkoznak miattam!
A tanulmányi eredményem sem megfelelő! És általában ez a vita tárgya, szeretném a segitségeteket kérni hogy hogyan tudnék a sok vita ellen tenni!
Rengeteget tanulok de az eredményeken sajnos nem látszik!
Talán rossz a tanulási módszer!
:F
És nagyon rossz látni a vitát és h,ogy édesanyám szomorú! :(

(#11) Spirál válasza @Töki15 (#10) üzenetére


Spirál
tag

igen ebben a korban (sztem egy idősek lehetünk) a tanulással vannak a legnagyobb gondok...
először is szetem el kéne kezdenünk normálisan tanulni ez alatt arra gondolok h télleg leülni és semmi mással nem foglalkozni de emellet (után) ''élni'' is.

ha ez megvan és a tanulmányi eredményünk még mindig nem a megfelelő akkor mondani h ennyit tudunk nem többet, kihozük a maximumot ezt kell elfogadtatni velük...
de mindenek elött a tanulást kéne megtolni

(#12) Gambit válasza jasszer (#9) üzenetére


Gambit
őstag

Hát igen, de vajon hol van az egyensúly a munka és az élet között? Vagy egyszerűen kövessük a dalt? (8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás.) Szóval ez nehéz kérdés, nem fogjuk tudni megoldani.

Töki: Orvosi egyetemista ismerőseim a 3x elolvasás módszerre esküsznek. Vagyis olvasd el a megtanulni kívánt anyagot figyelmesen 3x! Után aludd ki magad rendesen és menni fog a doga simán. (Ez nyilván nem érvényes a reál tárgyakra, mert matekból gyakorolni kell, nincs mese.)

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#13) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

vitától függ.

nincs sok fajta:

a verzió: ész érv vita: a szülő és a gyerek is meghallgatja a másik véleményét, majd levonják a konzekvenciákat és ez alapján születik döntés

b verzió: az a fajta vita, ahol tökmindegy mit mondasz úgysem lesz igazad :)


perverzió: vita ami ''b'' verziónak indul, aztán miután elfogynak az érvek, átmegy végtelen üvöltözésbe (meddő ''vita''), ez ad nyomatékot a szavaknak. itt már tökmindegy mit mondasz vagy hallgatsz, úgyis hallgathatod...

nálunk a 3as számú változat a kedvelt :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#14) Spirál válasza Gambit (#12) üzenetére


Spirál
tag

szerintem ez mindenkinek maga ügye h hogy osztja be az idejét, csak az a baj h ugye a munka, tanulás ezt nagy mértékben befolyásolja, és ezáltal semmiképp sem lesz a nekünk megfelelő :(
de szerintem az életből ki kell hozni a legtöbbet.
dollgozz de ne dolgozd magad halálra és élj boldogan
a kettő összetartozik (sajnos)

(#15) Spirál válasza GombócArtúr (#13) üzenetére


Spirál
tag

igen ezt néha én is észre veszem h anyám saját magát hergeli eszébe jutnak régebbi dolgok.
(már ha erre gondoltál) és utána azon kezd el üvöltözni. ilyenkor tökmind1 mit csinálsz csak rosszabb lesz.

(#16) @Töki15 válasza Gambit (#12) üzenetére


@Töki15
tag

Köszönöm és próbálok minden erővel a tanulásra koncentrálni!
Spirál:ja néha fontosabb volt az élet és a buli!
Rá kell hajtan,i mert itt van lassan az érettségi!

(#17) Zomb€€ válasza Spirál (#14) üzenetére


Zomb€€
őstag

Hát igen,de manapság,főleg kishazánkban az a divat hogy dolgozd halálra magad hogy éljél.. :(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#18) jasszer válasza Gambit (#12) üzenetére


jasszer
senior tag

Persze h nem, ráadásul erősen egyénfüggő... de igazából vétek ilyen triviális dolgokkal telenyomni egy fórumot... :)

Inkább offolok egy másik topikban. ;]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#19) Spirál válasza @Töki15 (#16) üzenetére


Spirál
tag

igen igen...
csak annyit tudok mondani hajrá...
(én is összekapom magam :) )
éretségi után jön a bulizás, szórakozás...
utána a munka amikor újra kevés lesz az idő...

(#20) Spirál válasza Zomb€€ (#17) üzenetére


Spirál
tag

igen és sajnos ha halálra dolgozod magad az ''élés'' kimarad :((

(#21) GombócArtúr válasza Spirál (#15) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

igen, pontosan :)
sajnálom szegényt, hogy nem veszi észre magát... dehát ez van.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#22) Spirál válasza GombócArtúr (#21) üzenetére


Spirál
tag

én nem sajnálom engem sajnos idegesít ha már látomis ezért inkább kerülöm...
de sajnos ez újabb konfliktusokhoz vezet.

(#23) ActionMan válasza Gambit (#12) üzenetére


ActionMan
tag

Ehhez a tanulási módszerhez hozzátenném a saját tapasztalatom.

Az elalvás előtt érdemes elolvasni a megtanulandó anyagot. Minél kevesebb idő telik el az elalvás és az elolvasás között, annál jobb. Persze minél többször olvasod el, annál jobban fogsz emlékezni.
Néhány ilyen olvasás/alvás ciklus után már elég jól lehet emlékezni az anyagra.

[Szerkesztve]

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#24) Spirál válasza ActionMan (#23) üzenetére


Spirál
tag

ez jó lehet...
majd kipróbálom, de gondolom ezt nem elég egyszer eljátszani h érezhető legyen...

(#25) Spirál


Spirál
tag

ez jó, hogy ilyen kevés embernek vannak családon belüli problémái

(#26) #32577792


#32577792
törölt tag

az megsem fordul a fejetekben, hogy nemcsak a szülő lehet a hibás?
egyszerűbb rákenni a dolgot, ugye?
én is voltam fiatal, nem kell bemutatni, hogy milyen volt a ''szülői elnyomás'', meg ''cseszegetés'' és a többi. nekem ne mondják meg! ezek most is eszembe jutnak, amikor 2 kamasz fiam van. persze sokkal egyszerűbb élni az életet, mint tenni azért, hogy később, önállóan is tudd élni. sajnos ilyen igazságtalan az élet: mindenkinek van feladata, amit végre kellene, hogy hajtson. tanulni, dolgozni. én azt mondom nekik, hogy nem kötelező tanulni, lehet a másikat is választani.
nem lehet mindenki zseni, van aki szinte tanulás nélkül halad és van aki nem. de ettől még nem lesz előttem semm kevesebb, sem több. milyen szar lenne, ha mindenki diplomás lenne és nem lenne aki kenyeret süt, állatot tenyészt stb.
de nem szólok meg senkit, mert egyszer - talán- Ő is belép a szülők táborába! akkor viszont már másképp látja a dolgokat, higgyétek el. próbáljátok meg segíteni a szülőket abban, hogy ne kelljen ''beleszólni'' az életetekbe.

(#27) Spirál válasza #32577792 (#26) üzenetére


Spirál
tag

osztom de vannak kivételek!
sztem pont az én családom. mi relatív jól élünk de anyámék ki sem látszanak a munkából mindig többet akarnak és a munkából áll az életük !
hát nekem ez nem kéne inkább éljek kicsit rosszabul de legyen szabadidőm amit a barátaimmal tölthetek a szüleim sosem kapcsolódnak ki és én úgy érzem h néha rajtam töltik ki a dühüket bár ez még annyira nem is baj csak a tanulás amit te is mondtál könnyítsük meg, ok!
gimnáziumba járok az előző félévi bizim igen rosszra sikeredett 3,4 körül! az évvégi olyan 4 egész körül lesz de a szüleim meg sem dicsértek vagy valami sőőőt még azt mondják h mért nem jobb esküszöm néha nagyon kikészítenek! fél éve még arról álmodoztak h bárcsak 4 es tanuló lennék hát tessék az vok erre? mért nem jobb! kikészít!

(#28) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

a ''hagyjál békén''-re mondjatok valami szinonímát!
szerencsétlen anyám hatszor hallja ezt naponta, szerintem már unja, szeretném kicsit színesíteni a repertoáromat.

(#29) sbazsi válasza _Volkovy_ (#28) üzenetére


sbazsi
veterán

most nem érek rá
felejts el
nézd meg, nem vagyok-e a konyhában
dolgom van
telefonálok (és a füledhez teszed a telefont)
nincs jobb dolgod
majd
mindjárt
később
jaj de szép idő van ma

ezek közt van ami durva lenne anyudnak, de ha már nagyon ideges vagy... :U
:D:D:D

(#30) _Volkovy_ válasza sbazsi (#29) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

kössz!:D

(#31) Spirál válasza _Volkovy_ (#28) üzenetére


Spirál
tag

anyád erre mit szól? nekem eléggé szar életem lesz utána :D :D :D

(#32) Agostino válasza _Volkovy_ (#28) üzenetére


Agostino
addikt

Mondd azt neki, hogy shut the fuck up noob. Ez szerintem kellően egzotikus is.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#33) Spirál


Spirál
tag

naná főleg h az enyém nem tud angolul :DDD

(#34) _Volkovy_ válasza Agostino (#32) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

hallja eleget

(#35) Spirál


Spirál
tag

és érti is?

(#36) Lengyi válasza Spirál (#27) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Igen ha szeretnél élni a munka mellett azt nem csak úgy érheted el, hogy nem dolgozod szarrá magad és kicsit inkább élsz rosszabul de élsz és vidám vagy. Na ezt úgy is meg lehet oldani, hogy lehúzod még ezt az 5-6 évet tanulással keményen utána egzisztencia kíépítése... és lehet olyan munkád lesz, hogy kevés meló mellett nem élsz szarul és közben mint hal a vízben ;) Gondold meg nem érné meg most tanulni pár évet utána meg jöhet a buli anyagi biztonság mellett. Egyszer édesapám odaállított az autója csomagtartójához tele volt árucikkekkel és utána barátjáé mellé ahol egy aktatáska feküdt a bmw-ben... ő ügyvéd volt. Tehát tanulj mert megéri, a szülők meg csak jót akarnak néha kicsit megfeledkeznek. Nálam bevállik, hogy anyámmal úgy ülök le, mint egy felnőtt és megvitatjuk a problémákat, megspórolva az üvöltést, veszekedést. Elvégre emberek vagyunk nem állatok :)

(#37) Spirál válasza Lengyi (#36) üzenetére


Spirál
tag

jogos de!
én gimnáziumba mentem és lehet h az a baj
sokkal szivesebben tanulnék szakirányultságot! csak az a baj h nem tudom mi akarok lenni ha tudnám akkor nem kéne mindent tanulni hanem csak azt ammit akarok (nagyából)

(#38) Lengyi válasza Spirál (#37) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Gimnáziumból és szakközépből is lehet menni még bárhova. Valamint egyet fogadj meg a nyelv tényleg a legeslegfontosabb. Az már fél siker ha állást keresel ;)

(#39) Spirál válasza Lengyi (#38) üzenetére


Spirál
tag

igen igen azt tudom és angolból elég jól megértetem magam mind írásban mind beszédben...
csak kéne még valami most még olaszt tanulok de nem nőtt a szivemhez meg nem tudok vele mit kezdeni olaszt csak olaszban beszélnek :S
spanyol kéne de azt nem biztosítja a suli :S

szted ha angolul tudok az már félsiker vagy ha több nyelven tucc az félsiker!

úgytudom h az én korosztályomban már szinte mindenki tud angolul!

(#40) Lengyi válasza Spirál (#39) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Hát én tanultam spanyolt nemsokáig de érdekes, dallamos nyelv. Egyszóval sztem könnyű tanulni. Sztem az angol bőven elég, ha jól beszéled, mert gondolj csak bele angolul mindenhol tudnak és a többi nyelv nem tudom miért olyan fontos, valami követelmény vagy 1xerű magyar butaság. Persze ezzel nem szólom le sosem hátrány ha az ember egy idegen nyelvnél többet beszél csak nemhiszem, hogy annyi haszna lenne mint az angolnak.

(#41) _Volkovy_ válasza Spirál (#35) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

természetesen

nem azt mondtam, hogy hülyének kell nézni anyámat :)

(#42) Spirál válasza _Volkovy_ (#41) üzenetére


Spirál
tag

;) szorr

(#43) Spirál válasza Lengyi (#40) üzenetére


Spirál
tag

igen valahogy én is így gondolom de azért vannak helyek ahol követelmény a 2 nyelvvizsga nemtom minek de van :S

angol az elég jól megy pl filmeket már lazán nézek angolul
meg most voltam londonban egy családnál és simán eldumáltam persze nem perfektül meg nem hibátlan nyelvtannal de megy!

(#44) Lengyi válasza Spirál (#43) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Hát most ez buta válasz lesz de tanulj meg eszperente vagy cigány nyelven, egyszerű és szegény szókincs úgy tudom 40 vagy 90 szó van a cigányban. És egyék meg a nyelvvizsgájukat

(#45) Spirál válasza Lengyi (#44) üzenetére


Spirál
tag

nem rossz nem rossz!

de nyugtass meg nem leszek csöves ugye? :DDD

(#46) Lengyi válasza Spirál (#45) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Nemhinném. De remélem én sem :B

(#47) Spirál válasza Lengyi (#46) üzenetére


Spirál
tag

ha igen akkor együtt :D
te hány éves vagy? és most hol tartassz?
(ha szabad tudni)

(#48) Lengyi válasza Spirál (#47) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Szabad tudni. 17 vagyok éppen szakközép és közgáz info suck. De a tanulás egyszerűen katasztrófa. Megszoktam, hogy általánost végighúztam nélküle és minden év végén nézegettem az 5ös bizimet. De ez most nem megy és nehezen veszem rá magam az ügyre, pedig tudom, hogy az lenne a helyes :(

[Szerkesztve]

(#49) zabla válasza Lengyi (#44) üzenetére


zabla
aktív tag

40 vagy 90?:Y
azért az durva lenne :D
van lovári nyelvből 12000 szavas szótár is :U

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#50) Lengyi válasza zabla (#49) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Esküszöm utánanézek. De aki magyarból is tud 10-15 ezer szót az már elég választékos. Pedig a magyar szép és változatos nyelv


Szerk: vagy lehet, hogy keverem és a vizsgához elegendő ennyi szó :F



[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.