Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

17 oraja rugtak ki Raja Kodurit az Inteltol, de meg mindig nincs rola hir itt a PH-n, tabu tema vagy meg korabban megirt cikkeknek kell kiporognie?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) Duddi válasza GeryFlash (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

Már miért lenne tabu téma?
Amúgy meg, hogy a cikkhez is hozzászoljak, elég furcsa volt ez a memóriaváltás, procikkal amik mindkét félét támogatják. A gyártók olyan magabiztossággal álltak ebbe bele hogy csak na.

(#3) GeryFlash válasza Duddi (#2) üzenetére


GeryFlash
veterán

Abu messiasa, aki soha semmirol nem tehetett, mindig a korulmenyek aldozata volt. Most 5 ev utan kib*sztak az Inteltol is, semmi cikk errol pedig a het IT/tech hire volt, ezen porog a twitter stb.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#4) Duddi válasza GeryFlash (#3) üzenetére


Duddi
aktív tag

Hát ki tudja. Az AMD kicsi volt Raja ambícióinak az Intel rugalmatlan, majd az Nvidia képes lesz felnőni a terveihez :D

(#5) GeryFlash válasza Duddi (#4) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DDD :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) catalano


catalano
tag

Király! Az MSI egyébként se képviseli magát nagy választékkal... :(

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#7) Csabis


Csabis
aktív tag

Mi kezd olcsóvá válni!? DDR5 alaplap?
ÁÁÁ ilyet még ne is írjatok.. majd ha ott lesz az ára mint 2018 alaplapoké na akkor azt mondom hogy talán oké.. de egy normális Motherboard 60K alatt nincs..
Ami van meg lókaki.. na hagyjuk..
98K is 2x meg nézem melyik.. de 145K nem adnék érte..

(#8) Chp válasza Csabis (#7) üzenetére


Chp
őstag

Osztom a véleményed.

(#9) Cassi


Cassi
senior tag

Az MSI-nek négy Z790/DDR4-es lapja van, ebből megszüntetnek hármat, a Tomahawk kivételével. Ez azért elég radikális lépés, nyilván az okozta, hogy alig vett valaki DDR4-es Z790-es lapot.

(#10) mad823 válasza Csabis (#7) üzenetére


mad823
őstag

Jól van ez így, remélem a többi gyártó is követi. Miért? Abban azt hiszem nincs vita, hogy DDR4<DDR5, csak ne lenne az a fránya árkülönbség. Azt is tudjuk, hogy minél nagyobb volumenben készül valami, annál olcsóbb. Szóval hajrá.

(#11) Csabis válasza mad823 (#10) üzenetére


Csabis
aktív tag

Eddig nagyon minimális az elmozdulás lefelé az árakban.
elmúlt 2 évben duplázódtak duplán a csiliívi és a fullos Motherbord-ok.
Ha 90k lett volna egy Z370 vagy Z390 .. akkor .. biztos nem veszek..
És maradok a Z77 vagy max Z270 . 2018 ban a 45k is 5x meg gondoltam hogy meg vegyem-e.
Az a baj ezzel a leárazással DDR4 ,DDR5 dologgal .. mire lemenne az ára a 690,790 nek .. kb nem is lehet kapni majd.. ahol meg lesz ott meg annyiban lesz mint amikor megjelent" borsos áron". mire jönnek a 8seria alaplapok csak a 610 meg 660, 760 . A "Z"-s alaplapok meg mintha nem is léteztek volna eltűnnek. holtt a K, KF, KS CPU javában kaphatólesz még egy jó darabig..
Nem mindenki szemezget esetlegesen a használt alaplapokkal. Lehet van aki a 0km keresi, szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#12) tasiadam válasza Csabis (#11) üzenetére


tasiadam
veterán

Az alaplap arak hagyjan, de mennyibe kerul egy 6700K, 7700K, 9700K vagy 9900K? Mind az uj.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#13) Csabis válasza tasiadam (#12) üzenetére


Csabis
aktív tag

Kb 2 éve vettem i9 9900KF 104k volt pcx.. részben azért is vettem.
I7 9gen nem találtam vagy drágább volt..

(#14) icp1970


icp1970
senior tag

Ez várható volt. Csökken a DDR5 ára, mondjuk elég lassacskán. Gondolom erre rá tesz az infláció is.

(#15) Csabis válasza icp1970 (#14) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ha az utobbi saccolni kellene akkor az nagyjábol 25~35% romlás .. árakban felfelé..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.