Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Szoval a maxtor vinyok nem jok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danzi


danzi
tag

Arcok,

tobb sza'lon is olvasom, hogy a Maxtor sokaknal elszallt mar...
kezdek parazni :O

nekem eddig a 20 megas MFM (seagate) meg egy 1.2 gigas WD-n
kivul csak Quantum meg Maxtor vinyoim voltak, es totalisan
meg vagyok elegedve...

mondjuk van egy span, akinel mar szallt el maxtor/wd...

jelenleg a superhalk puma es a seagate, amit venni szeretne'k...
de a DiamondMax szeria szerintem eleg fasza...

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#2) pilóta válasza danzi (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

És ezért új topicot nyitottál?

Na mindegy. Nekem is Maxtorjai voltak eddig (előtte meg Quantum, de az ugyanaz) és még egyikkel sem volt semmi bajom.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Den válasza danzi (#1) üzenetére


Den
veterán

az utóbbi időben sok maxtor megy tönkre a legextrémebb hibajelenségekt produkálva. Ez nem azt jelenti hogy_minden_maxtor elészáll, csak azt hogy itt a legnagyobb az esélyed rá (és nem azért mert ebből adnak el a legtöbbet), szóval mivel semilyen érv nem szól mellete (árban, sebességben és csendességben sem kiugró), nem érdemes megkockáztatni egy adatvesztést és érdemesebb más márkát venni.

www.simson4t.hu

(#4) Alvin_ti4200 válasza Den (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Teljesen egyet értek. A legjobbak mostanában a WD, Seagate és a Samsung vinyók.

(#5) simonzé


simonzé
addikt

Miccsodaaa? Kilenc darab Maxtor winyót használok rendszeresen, a legrégebbi 4 éves, a legújabb 2 napos. SOHA SEMMIFÉLE probléma sem volt egyikkel sem. Mondják, hogy milyen jó a WD, meg a Seagate. Nekem egyik sem jött be. Mindkettőből vettem már (2 és 1 darabot), már csak az egyik Seagate megy.

Megmondom a frankót: Mint a procinál és a VGA-nál, itt is a hő jelenti a fő gondot. Ha egy kis 5cm-es átmérőjű ''celeron'' ventillátort beszerkesztesz a vinyó alá, vagy a mobil rackbe, akkor nem tud majd összegyülni a meleg levegő, és sosem megy tönkre a vinyó. Mindenkinek javaslom ezt a megoldást.

I don't fit in. I fit out.

(#6) HiperG válasza simonzé (#5) üzenetére


HiperG
addikt

Én ecerűen rátettem egy 1,5 Ghz-es Willamettehez adodt gyári Intel bordát :t

(#7) HiperG válasza HiperG (#6) üzenetére


HiperG
addikt

Bár nekem Samsungom van....

(#8) rog válasza simonzé (#5) üzenetére


rog
addikt

a maxtorok inkabb a gyonge tapoknak esnek aldozatul..

(#9) sirály12


sirály12
őstag

fuszííííííkkk maxtor. :DDD

Na jó csak hülyülök. Biztos hogy nem oan rossz az a maxtor, csak volt egy rossz szériája. Na de meik gyártónak nem volt még szossz szériája? :F
Erről ennyit.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#10) simonzé


simonzé
addikt

Egyébként az ''elgagyisodás'' általában minden hardverre jellemző. Sajnos a nyomott árak miatt a gyártók nem emelnek, inkább rontanak a minőségen/a minőségellenőrzésen. Olyan is kikerül (nem is kevés), amit korábban még selejtnek minősítettek. Ugyanez van a barkácsgépeknél (pl. fúrók) is... Sajnos.

I don't fit in. I fit out.

(#11) danzi


danzi
tag

amugy a faxom kivan ma' a melegedessel... hajtjak itt 7200-on... SOTT! A legjobban a faxom a mozgo alkatresszel van ki! komolyan....

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#12) Legolas válasza Den (#3) üzenetére


Legolas
senior tag

és nem azért mert ebből adnak el a legtöbbet

DE IGEN

A számtechboltokban dolgozók szerint azért van ennyi hibás Maxtor, mert messze ebből adnak el a legtöbbet!
Rengeteg helyen mást nem is forgalmaznak, de az biztos, hogy szinte minden helyen forgalmaznak Maxtort. A Samsung igen ritka, a WD kicsit kevésbé, és a Seagate már kicsit gyakoribb, de a lényeg az, hogy a vinyóeladásoknak igen magas hányadát Maxtor vinyók teszik ki.
Nálam is van 3 db egyikkel sincs bajom.
(Sőt, ha jól tudom, csak a Maxtor szállt be az ata133-ba)

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#13) joey7


joey7
őstag

Nekem kb 1/2 éve van egy 80 GB-os Maxtor vinyóm, az aljára szerelve ott figyel egy dupla ventis winchester hűtő.Eddig még semmi bajom nem volt vele. :(

(#14) Alvin_ti4200 válasza Legolas (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az ATA133 csak marketingfogás. A WD ATA100-as csatolással is gyorsabb, mint bármelyik Maxtor ATA133-mal:t

(#15) Tapsi


Tapsi
addikt

1 órája volt nálam 1 döglött 20gigás Maxtor....
No Comment..:D

(#16) F1DO


F1DO
senior tag

Rencergizdaként sajna én is találkoztám pár hip-hopp módon elszállt maxtorral meg WD-vel. (komolyan mondom seagate-el még soha!! pedig az 1 gigástól az egészen új 40 gigásig mindenféle volt már nálam - vagy épp használom még a mai napig.. ) Mondjuk ha megfelelő hűtést kap a vinyó akkor biztos sokkal jobb lesz a megbízhatósága ezt nem zárom ki. De maxtorról én letettem.

(#17) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Mielőtt vincsit vettem volna körbekérdeztem egy pár szervízt. Sok helyen mendták, hogy Seagate-et még nem hozott vissza senki. Ez persze a saját modellekre vonatkozik. Volt nekik is egy rosz sorozatuk amik átcimkézett Conner egységek voltak. Most csak Barracuda IV van a gépemben és nem is vennék mást a jövőben mert nagyon halk. Van nála gyorsabb, viszont egyenletes a lemez egész területén. Az összes ''silent pc'' oldalon ezt meg a Samsungot javasolják.

twitter: MatrixfanLive

(#18) sirály12


sirály12
őstag

Két napja voltam egy ismerősnél, ahol elszállt a vacsi új 40-es maxtor. :o
A gép felismeri, felpörög, de utána semmi. :F
A gazdi mondta, hogy amikor hazahozták, még semmi baja nem volt. Kb egy hetet bírt ki. Amikor elmentem megnézni, hogy mi baja lehet a gépnek, akkor azt mondták, hogy vagy 1-2 nappal a halála előtt elkezdett fura kattogásokat gyártani, de semmi más. Most viszik vissza gariba.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#19) sirály12 válasza M@trixfan (#17) üzenetére


sirály12
őstag

jah. nekem is seagate-m van. :C

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#20) joey7


joey7
őstag

Ezek után ( kopp-kopp) úgy gondolom baromi mázlim van a maxtorral(eddig) :) :U

(#21) AngelH


AngelH
aktív tag

Valoszinu azert van egyre tobb maxtor vinyo szar, mert miota megvettem a quantumot, ok uraljak a piacot. En gepembe is, ismeroseim nagyreszebe maxtor vinyok vannak. Es ha maxtor vinyobol van tobb, akkor ugye nagyobb a hibalehetoseg is. Szerintem nem rosszabb marka egyik vinyomarkanal sem, csak tul nepszeru :)

(#22) Den válasza Legolas (#12) üzenetére


Den
veterán

tévedsz, arányaiban is jelentősen több hiba van a maxtorokkal mint a többivel, tehát a sok hibának nincs köze az eladott darabszámhoz. ezt is számtech boltban dolgozók mondták.

www.simson4t.hu

(#23) Mikrofos válasza Den (#22) üzenetére


Mikrofos
csendes tag

Különös nekem a számtech boltokban dolgozók pont az ellenkezőjét mondták...

A Maxtor a lgjobb, de csak azért, mert felvásárolta a Quantumot, és azok tényleg királyok voltak! :)

Csak az Intel! Következő upgrade a Tejas idején esedékes! :-)))

(#24) Den válasza Mikrofos (#23) üzenetére


Den
veterán

oké akkor vegyél olyat :P

www.simson4t.hu

(#25) Flashcash válasza Mikrofos (#23) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem múltkor a számtech boltban azt mondták hogy ne vegyek IBM-et, mert rosszul vannak rátéve az alkatrészek az elektronikára, és 1 év múlva ki fognak pattogni onnan.

Nem baj, legalább nevettem egy jót. :)

Sok mindent mondanak a számtech boltokban, legtöbbször azért hogy vedd meg azt az árút ami épp készleten van.
Ha maxtor van náluk akkor az a megbízható és tuti ha más márka akkor pedig az.

(#26) MLaca


MLaca
őstag

Minden gyártónak vannak hibás, vagy rossz sorozatai, amik előbb-utóbb kifogynak, s eltűnnek a piacról. - Régebben két hét alatt ment tönkre 3 Maxtor vinyó a gépemben (mind 7200-as volt), pedig nem cipelem a gépet és jó, nagyobb teljesítményű tápom van. A lényeg: nagy fordulatú merevlemezt nem illik rack-be tenni (főleg nem a hűtés nélküliekbe) és MINDIG (!) jó szellőzést kell biztosítani. Jelenleg is Maxtor diszkjeim vannak - az egyik lassan egy éves - és a jó hűtésnek (nagy ház, bőséges hely és aktív hűtés) köszönhetően szépen muzsikálnak (kopp-kopp). Van Seagate Barracudám is, de az sem volt hűvösebb a Maxtoroknál és nem sokkal halkabb. Szerintem mindegy milyen vinyót vesztek, csak olyan gyártótól származzon, akinek nagy tapastalata van a gyártással ÉS hűtsétek ezeket megfelelően!

http://mlzphoto.hu/

(#27) dwiki


dwiki
senior tag

Kb tavaly télen vettem egy 60Gb-os winyot. Hazavittem, már rossz volt... Nyikkant egyet a fej, aztán kész. Kicserélték ugyan olyanra, azóta megy tök halk, nincs gond vele.
Nemrégiben (pár hónapja) vettem egy 120 Gb os maxtor winyot, kb 2 hét után el kezdett bizonytalankodni, majd két nap alatt teljesen meghalt. Igaz nem volt rajta közvetlen hűtés, csak a winyo alatt egy 8 centis (nem rá, hanem rá merőlegesen fújta a levegőt)
Kicserélték, azóta megy az új (igaz vettem rá egy direkt hűtőt, két kis ventis rácsavarozható hűtű), gond nélkül. Remélem így is marad... Kopp. Kopp. Kopp.
Amugy van nálam egy 40 Gb-os segate kölcsön, ami olyan mint a mese; hol megy, hol nem megy...
Ilyenkor kiveszem a rackbol kicsit megcsapkodom, aztán megy. (nem az enyém, úgyhogy rosszat nem tehetek vele :) )
Mi ebből a tanulság?
Semmi. ;]

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#28) steveetm válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


steveetm
őstag

Azért nem csak marketing, mert ha eccer majd kéne 137 gigánál nagyobb vinyó, a ata133 kelleni fog...
Egyébként nekem is maxtoromvan, egyik haveromnak 2, egymásiknak csak egy 40 gigás, egyiknek sincs semmi baja. viszont 3 quantumom halt meg(4. vinyóm lett maxtor:) ) meg egy seagatem.
egy 420 megás WD meg még mindig megy apukám gépében.
Üdv.: steveetm

(#29) Flashcash válasza steveetm (#28) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

ATA100 vezérlőn is mehet 136GB-nál nagyobb vinyó.

(#30) up válasza dwiki (#27) üzenetére


up
senior tag

Ez tetszik :)

(#31) Vitus


Vitus
őstag

Igen voltak problémák vele mostanság. Bár már jó ideje nem hallottam semmi rosszat. Sokan istenítik a WD és SEAGATE wincsiket és mondják milyen No.1 de ne felejtsük el, hogy ez a két gyártó az 1Gb-os és a közel winyói kegyetlenül sz@rok voltak (az 1 Gb alattiak nagyon jók). Énis ha most veszek akkor a samsungot részesítem előnyben mert ugye arról még nem is lehet nagyon rosszat mondnai, meg 3 év gari az elég megnyugtató. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#32) Den válasza dwiki (#27) üzenetére


Den
veterán

''Ilyenkor kiveszem a rackbol kicsit megcsapkodom, aztán megy. (nem az enyém, úgyhogy rosszat nem tehetek vele )''

gratulálok, korrekt hozzáállás :(

Mi a tanulsá? Hogy ha elszáll 80gb adatokm, nem vigastal hogy a következő vinyó jó lesz. Szal én nem kockáztatok. (illetve a kisebb kockázatot választom)

www.simson4t.hu

(#33) Ürgülfütty válasza Den (#3) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Nekem is - csatlakozva az előttem szólókhoz - kizárólag Maxtor vinyóim voltak és k****ra nem volt velük soha semmi bajom. Most éppen 2 db 40 gigásat használok, az egyik másfél éves, a másik 1 hónapos. Elégedett vagyok velük.
Egyszóval nem egészen értek egyet azzal a kijelentéssel, hogy ''nem érdemes megkockáztatni egy adatvesztést és érdemesebb más márkát venni''.
Szerintem a hiba ugyanúgy előfordulhat akármelyik vinyóval, mint a Maxtor termékeivel.

(#34) Den válasza Vitus (#31) üzenetére


Den
veterán

''hogy ez a két gyártó az 1Gb-os és a közel winyói kegyetlenül sz@rok voltak ''

Hol van az már :)

www.simson4t.hu

(#35) anaqer


anaqer
veterán

Nekem egy lct10-es Quantumom szállt el ( xar Philips IC, még az egyik lábát is elfüstölte :) Főleg ha legalább hetente / havonta kihajítod a fontos dolgokat újraírhatóra...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#36) Den válasza Ürgülfütty (#33) üzenetére


Den
veterán

nem értem a válaszod. A hozzászólásban direkt kihangsúlyoztam hogy nem minden darab megy tönkre, nem arról van szó, csak x darabból több mint ugyanannyi másik fajtából. Az hogy neked nem ment tönkre örvendetes remélem nem is fog. de mondjuk 2 darabból túl messzemenő kkövetkeztetést ne vonj le.

a nem kockáztatok azt jelenti hogy olyat választok ahol kisebb a meghibásodási arány. Ez nem azt jelenti hogy egy seagate vagy wd vinyó biztos nem fog tönkremenni, csak kisebb az esélye. Az hogy egy kocsival ütközöl és nem ladában ülsz hanem volvóban nem azt jelenti hogy nem halhatsz meg csak kisebb az esélyed.

Egyébként következő gépemben két vinyó lesz tükrözve dognak menni, mert alapvetően egyik márka sem 100%-os biztonságú.

www.simson4t.hu

(#37) tildy válasza simonzé (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem van.Másolásnál megeszi a prcit, és minden belassul .80gb-s 8 mega caches ráadásul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) Club


Club
őstag

Hááááát
nemtom
nálam már volt 3 döglött Seagate
és egy WD
de egy maxtorral volt csak gáz, de aztmeg alapból cserélte a szervíz!
Jelenleg is maxtort használok!
Semmi gond!:-)

(#39) cyberdoom


cyberdoom
tag

4*120GB Maxtor 8MB cache ''állandó'' használatba vétel mellett is tökéletesen működik.

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#40) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Háát... Nagybátyámnak van asszem 2db 20GB-os 1db 80GB-os és asszem 1db 40GB-os Maxtor wincsije, a 20-asok és a 40-es már jó ideje megvan neki, a 80-as még csak 1-2 hónapja eddig semmi gond.

Nekem eddig 3db Quantum winyóm volt, az első egy 6.4GB-os Fireball, 1998 júniusában vettem, hűségesen szolgált 2001 augusztusáig, akkor adtam el, semmi baja nem volt soha. Aztán idő közben lett egy használt 7.5-ösöm is, ez úgy másfél éve van meg, szintén semmi baja. Mikor eladtam a 6.4-est, vettem egy 30GB-os 5400 RPM-es ATA100-as Fireball lct20, ez a mai napig működik, egy hónapja küldtem nyúgdíjba, most adattároló/hordozható winyóként van szolgálatban. :) Szegény túl lassú volt már. A gépemben most egy 36GB-os 10k RPM-es Hitachi Ultrastar van, eddig tökéletes, remélem később sem lesz vele gond. (kopp, kopp, kopp) :D

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#41) Den


Den
veterán

na megnéztem 80g-s vinyókat. seagate samsung és wd is olcsóbb a maxtornál. Ezekután már télleg nem sok szól mellette.

www.simson4t.hu

(#42) Andris05


Andris05
tag

Nálunk 30 gép van a cégnél, mindegyikben maxtor vinyó van, több mint a fele már öt évesnél is idősebb, és még soha egyikkel sem volt semmi gond.

(#43) tildy válasza cyberdoom (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálad nem lassul be a gép, mikor másolás van a lemezre?vagy ez ide driver probléma?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A Maxtor vinyókkal nekem személy szerint még hál'istennek nem volt komoly bajom(jó,szállt el róla 80 gigám,de az nem biztos hogy a vinyó sara.:D)

(#45) Notes


Notes
senior tag

Hát szerintem az már eleve gáz ha egy vinyóra ventit kell szerelni. Én ezzel nem dicsekednék, mert ez inkább a vinyó hibája, vagy a ház hűtésének rossz mivolta (vagy mindkettő egyszerre). Van egy gépben így is elég zajforrás. Szóval nálam egy olyan HDD ami eleve plussz hűtést igényel szóba sem jöhet.
Most egy Barracuda IV-em van és nem hogy nem hűtöm, de a szomszédságában egy Northwood C1 1.8@2.7 dolgozik, meg egy húzott 8500LE szóval kap meleget rendesen. És így is csak kézmeleg. Ennek folytán aki itt ventikkel bűvészkedik szerintem nyugodtan lássa be hogy nem jó HDD márka mellett voksolt.

Amúgy meg tök szánalmas hogy ilyenkor az összes Maxtoros ideszalad bizonygatni hogy nincs itt kérem semmi baj a Maxtorokkal, rémhír meg rágalom itt minden. Aztán jön egy pár 'Elszállt a két hónapos Maxtorom' c. topic és mindenki hallgat rendesen. Olyankor miért nem vállalják fel akik itt ajnározzák ezt a nyilvánvalóan komoly minőségi hibákkal küszködő SZÉRIÁT?

Romanes eunt domus!

(#46) zetecR válasza Den (#22) üzenetére


zetecR
addikt

''arányaiban is jelentősen több hiba van a maxtorokkal mint a többivel''

Erről van valami statisztikád, vagy csak úgy érzés alapján mondod?

(#47) MLaca válasza Notes (#45) üzenetére


MLaca
őstag

Én nem szereltem SOHA vinyóra hűtést! Azok a vinyó aljára csavarható sz@rok semmit sem érnek, főleg, ha beragad a venti rajta... A ház hátsó oldalán lévő 12 centsi venti untig elég szellőztető endzsinnek :)

http://mlzphoto.hu/

(#48) tildy válasza Notes (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is két hónapos, csak nem tom tényleg ide driver maitt lassú, vagy eleve szar:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) tildy


tildy
nagyúr

SiSoftware Sandra
23380 pont

Elvileg egy ekkora vinyóból a 2 mega caches is 29200 pontot csinál:-/

Benchmark Breakdown
Buffered Read : 92 MB/s
Sequential Read : 32 MB/s
Random Read : 5 MB/s
Buffered Write : 105 MB/s
Sequential Write : 37 MB/s
Random Write : 15 MB/s
Average Access Time : 10 ms (estimated)

Drive
Drive Class : Fixed
Total Space : 17.7GB
Free Space : 17.6GB, 99%

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) GigabyteFan válasza zetecR (#46) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

sokkal több maxtor szar van mint wd vagy seagate .. nem érzés ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Szoval a maxtor vinyok nem jok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.