Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Szorzó (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ath


ath
senior tag

hali!

egy kis segytség kéne,uanis a biosban nemtom változtatni a szorzót!:( az alaplap 1 k7n2 delta,a proci 2700+,ahogy nézegettem nincsenek elvágva az L1 hidak,sza elméletileg tudnám változtatni,de mégse,ha a gyári 13x-ról +változtatom jön a blank screen,és a bios sütés.az fsb-t tom állytani,azzal nics baj.lécc segytsetek!

(#2) engusz válasza ath (#1) üzenetére


engusz
veterán

Próbáld úgy, hogy a szorzót le és az FSB először változatlanul hagyod, majd szép lassan emeled. Ha abszolút nem működik a dolog, akkor inkább jobban jársz, ha hagyod a francba!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) ath válasza engusz (#2) üzenetére


ath
senior tag

próbáltam úgy is,h a szorzót a legkisebbre (7) tettem,akkor se ment,de ha csak 12,5-re tettem akor se volt jó.pedig nem lenne rossz növelni az fsbt...:(

(#4) engusz válasza ath (#3) üzenetére


engusz
veterán

Az alaplappal nem vagyok teljesen képben. Milyen lap? Milyen chipset?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) ath válasza engusz (#4) üzenetére


ath
senior tag

msi lap,és nforce 2-s chipset.elméletileg a 400-as fsb-jű procikat is támogatnia kéne.

(#6) ath


ath
senior tag

mármint 2x200 mhz

(#7) engusz válasza ath (#5) üzenetére


engusz
veterán

MSI nForce 2 alaplapokból elég soknak van problémája. Konkrétan nem tudom, hogy mi lehet az, mert csak halottam felőlük.

Feszt emeltél? Viszont ezzel nagyon óvatosan és vigyázz!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) ath válasza engusz (#7) üzenetére


ath
senior tag

nem,a feszt nem piszkáltam,ha nem engedi alapból változtatni akkor több fesszel se fogja...a másik +h veszéjes dolog télleg emelgetni,a hútés miatt még nem is(34 fok kürül van ált a proc),de hátha+sütöm??az elképzelhető h a proci nem engedi vmi miat a változtatást?

(#9) engusz válasza ath (#8) üzenetére


engusz
veterán

Max akkor ha szorzózáras. Nézz utánna pontosabban!
[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=160[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) hobizoli


hobizoli
nagyúr

En ugy tudom, hogy az MSI deszkai nem szupportaljak Abit modra a ''free-ben_tolom_a_szorzot_oda_ahova_akarom'' cimu jatekot. Aztan lehet, hogy rosszul tudom...bar ketlem :DD...fo az onbizalom :C




hobizoli

több drón kell ;P

(#11) ath válasza engusz (#9) üzenetére


ath
senior tag

azt már elolvastam párszor,onnan tom h az L1 hidak ha el vannak vágva akkor nem változtatható a szorzó,de nekem +vannak épen:akkor a lap llenne a hibás???

(#12) engusz válasza ath (#11) üzenetére


engusz
veterán

akkor a lap llenne a hibás???
Ez az egyik (legrosszabb) lehetsőgés.

A másik az amit hobizoli kolléga említett...

Ha van rá módod, akkor a procit próbáld ki másik lapban. Esetleg egy másik procit a Te lapodban.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) ath válasza engusz (#12) üzenetére


ath
senior tag

okés,köszi a segytséget mind2tüknek,+próbálom a procicserét.még vmi tipp?

(#14) engusz válasza ath (#13) üzenetére


engusz
veterán

Ha végképp nem megy, akkor cserélj alaplapot! ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) ath válasza engusz (#14) üzenetére


ath
senior tag

hát az lenne a legutolsó +oldás,mivel még 1 hónapja se vettem...:) de akkor marad ygy,nem piszkálom,végülis a kb 2166 mhz is +felel...:DD

(#16) hobizoli válasza ath (#13) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Vegyel vmi P4-t....ott nem kell egy ilyen miatt idegeskedni, mert tuti nem muxik :DD az direkt olyan gyarilag, hogy tutira ne menjen semmilyen uberallat tuning deszkaban se....

:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#17) hobizoli válasza ath (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat akkor ezt tultargyaltuk...:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#18) engusz válasza ath (#15) üzenetére


engusz
veterán

Na igen. Grat a konfighoz! Leszámítva az MSI lapot... ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) ath válasza hobizoli (#16) üzenetére


ath
senior tag

a sisoft sandra 2003 max-ban lehagyja a p4 2,66 ghz b-s procit a 2700+ -om,sza ezzel +vagyok elégedve,de a 166 fsb-nél jó lett volna kicsit több.

(#20) ath válasza engusz (#18) üzenetére


ath
senior tag

amúgy ha már itt tartunk,akkor milyen socket a-s lap lett vola jó választás?

(#21) engusz válasza ath (#19) üzenetére


engusz
veterán

1000 MHz-es Celeron ott van, mint az ugyanekkora órajelű P3. A Sisoft Sandra szerint...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) engusz válasza ath (#20) üzenetére


engusz
veterán

Én Abit-re és Epox-ra voksolok. Természetesen nForce 2-kre.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) ath válasza engusz (#22) üzenetére


ath
senior tag

tehát kedves szandra szőke.:DD abit-ból vmelyik nf7?az epoxokat 1általán nem ismerem.:((

(#24) engusz válasza ath (#23) üzenetére


engusz
veterán

Abit NF7-S 2.0
Epox 8RDA+ (De lehet, hogy van belőle újabb.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) ath válasza engusz (#24) üzenetére


ath
senior tag

na jó,kösz a segytséget,az epox-ot majd +nézem,most megyek,hali

(#26) hobizoli válasza engusz (#21) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jaja, es a 600MHz-s Celeron-2, Duron, Athlon, P3(Katmai)B, P3(CuMi)EB, P3(CuMi)E, P3(CuMi)B CPU-k is szinte pontra azonos eredmenyt ernek el...mit is mondjak erre: khm...ize...erdekes...:DD.




hobizoli

több drón kell ;P

(#27) engusz válasza hobizoli (#26) üzenetére


engusz
veterán

Memória tesztje viszont egész jó.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#28) LukE válasza hobizoli (#10) üzenetére


LukE
veterán

hátnemtom, kt3 ultra elég jól változtatgatja a szorzókat, lehet, hogy azóta visszafejlődtek?:))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#29) hobizoli válasza LukE (#28) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mekkorat tucc allitani, es milyen CPU-nal...?


hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Szorzó (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.