Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csontika


csontika
tag

''Szeretnem felhivni a figyelmet, hogy az elmult honapban irrealisan magas 80 GByte kozeli le- illetve feltoltesi forgalmat bonyolitott. Iden nagyszabasu ellenorzesek kezdodtek az illegalis letoltesek, fajlcserelo alkalmazasok ugyeben. Cegunk adatszolgaltatsi kotelezettseggel tartozik az ellenorzo szervek felé, akik foleg a nagy fogyasztasu vegpontokra kivancsiak.

Nem szeretnenk, ha emiatt barmilyen varatlan kellemetlenseg erne.''


Na igen, magyarországon is védeni kell a drága szoftvereket! Értékeljük a kedves figyelmesztetést a szolgáltatótól.

A rendszeres tanulás a tudás egyik rokona!

(#2) parandroid válasza csontika (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

melyik szolgáltató?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) csontika válasza parandroid (#2) üzenetére


csontika
tag

Szerintem az összes szolgáltatónál van ilyen kötelezettség. Itt a 80GB és az adatszolgáltatási kötelezettség a fontos. Nyakakat behúzni!

[Szerkesztve]

A rendszeres tanulás a tudás egyik rokona!

(#4) Drótszamár válasza csontika (#1) üzenetére


Drótszamár
őstag

Írjál egy felháborodott levelet, hogy milyen jogon kémkednek utánad, megsértik a személyiségi jogaidat, bla bla bla.
Kérdezd meg, hogy a leveleidet is elolvassák e.

Ezek után nem fognak többet írni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5) Avicularia válasza csontika (#3) üzenetére


Avicularia
veterán

szóval melyik ez a nagyeszű szolgáltató?
csak azt felejtik el ,ha nem tölthetsz le,akkor rájuk sincs szükség,mert levelezni elég a modem is :U

(#6) Viktor77 válasza Drótszamár (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Az nagyon nem a személyiség jog megsértése, hogy mérik az adatforgalmadat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) I_Am válasza Drótszamár (#4) üzenetére


I_Am
veterán

Nem írnak, hanem kussban kémkednek tovább. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) parandroid válasza csontika (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nincs olyan törvény, ami előírná egy szolgáltatónak, hogy azonnal jelentse, ha egy felhasználó átlépte az akárhány gigabájtos határt. jól is néznénk ki. semmilyen szervezet nem kötelezhet arra egyetlen szolgáltatót sem, hogy adja ki a userek adatait. a jogvédő szervezeteknek előbb saját módszerekkel (azaz a felhasználótól függetlenül) ki kell deríteniük, hogy mennyit töltöttél le, utána kérhetik az adataidat...

viktor: mérhetik az adatforgalmamat, de ezeket az adatokat nem kapcsolhatják össze a személyes adataimmal, amíg nincs bírósági vagy ügyészi felhatalmazás a kezükben.

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) Drótszamár válasza csontika (#3) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ď

[Szerkesztve]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#10) csontika válasza Drótszamár (#4) üzenetére


csontika
tag

Szerencsére nem nekem jött, viszont az jobb hogy előre szólnak...... s aztán kopogtatnak...

A rendszeres tanulás a tudás egyik rokona!

(#11) parandroid válasza Drótszamár (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

így terjednek a vallások. olvastál valahol ilyet?
sem konkrét határról nem volt szó, sem semmiféle kötelezettségről.
és még mindig nem tudjuk, melyik szolgáltató végzi ezt a csinos jogsértést...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) csontika válasza parandroid (#8) üzenetére


csontika
tag

Ahogy a levél végén olvashattad csak a nagyfogyasztású végpontokra kíváncsiak...
Személyiségi joga meg annak van akinek pénze, pár jó ügyvédje van.

A rendszeres tanulás a tudás egyik rokona!

(#13) Yaye válasza csontika (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Adatszolgáltatási kötelezettség, ebbe elég sok minden belefér. Ha nyomozni kezdenek egy user után, és kiderül hogy te vagy az, akkor ki kell adjanak, de nem hiszem hogy helyből mehetnek a rendőrségre az adataid csak mert sokat töltesz föl/le. Szerintem értékeld a szolgáltatód kvázi cinkos figyelmeztetését.

Ja, és a több sornyi szmájli (főleg a tapsikoló) főbenjáró bűn itt a Ph-n, ugye tudod?

(#14) csontika válasza parandroid (#11) üzenetére


csontika
tag

A levél biztosan megérkezett, ez nem vallás gondoltam felrakom, hátha hasznos.
Bővebben: link

A rendszeres tanulás a tudás egyik rokona!

(#15) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

jobban belegondolva inkább arról van szó, hogy túl sokat használod a sávszélességóket a pénzedért, és ez kicsit böki a csőrüket. valahol a múltkoriban szó volt róla, hogy 10%nyi hc user generálja a netes forgalom 90%át. valamelyik címeres ökör ezt komolyan vette, és most megpróbálnak hatni a hc userekre. mondhatnám, hogy lol, de asszem inkább sírok... :(

szerk: közben látom, hogy valami túlbuzgó kis helyi szolgáltatóról van szó. ez még inkább igazolja, amit írtam, nekik talán még szűkösebb a sávszélhátterük, és talán még kevésbé vannak tisztában a jogi szabályozásokkal. egy határozottabb jogvédő ügyvéd könnyedén ráveheti őket akármilyen aljasságra...

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) Yaye válasza parandroid (#11) üzenetére


Yaye
őstag

Nincs itt semmi jogsértés. Finoman figyelmeztették hogy utaznak a sokat letöltőkre, és ha eljárás indul egy IP-cím ellen akkor ki kell adniuk az adatait. Senki nem mondta hogy ez már megtörtént. A szolgáltatónak sem jó reklám ha kalózfészek hírébe keveredik.

(#17) viharhozo


viharhozo
addikt

Gondoltam, megnezem, hol tartok, lesz-e level, de ez fogadott:

Üzemszünet



Alkalmazásunk karbantartási munkálatok miatt jelenleg nem elérhetö!

Szíves megértését és türelmét köszönjük!


Biztos a kemprogikat konfiguraljak. ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#18) gLes válasza csontika (#12) üzenetére


gLes
őstag

Jó de az adatszolgáltatási kötelezettség szvsz. nem azt jelenti, hogy odamegy az ARTISJUS és ''Na ide a nagyforgalmú végpontokat!'' és akkor nesztek :B Szal még nincs mitől félni :DDD

(#19) csontika válasza Yaye (#13) üzenetére


csontika
tag

Bocs a tapsikért, sajnos már nem tudom módosítani, de ha 2 sort kivesz aki tudja azt megköszönöm.

A figyelmeztetést értékeltem, oda is irtam.

A rendszeres tanulás a tudás egyik rokona!

(#20) anaqer válasza csontika (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Kicsit kipofoztam. :)

Egyébként meg : :Y

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) parandroid válasza Yaye (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ebben lehet valami, de fenntartom, amit írtam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

1984

(#23) steveetm válasza csontika (#1) üzenetére


steveetm
őstag

Nekem benne is van a szerződésben, hogy a túl sok adatforgalom az szerződésszegés, Akkor erre mondjatok vmit.
Ja, persze korlátlan dsl...
Üdv.: steveetm

[Szerkesztve]

(#24) gLes válasza steveetm (#23) üzenetére


gLes
őstag

Paradoxon rulz :C

(#25) parandroid válasza steveetm (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

hogy mi? :Y hol? melyik szolgáltató? mi a konkrét korlát? miaf**z?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26) gLes válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


gLes
őstag

Hey there Big Brada :Y

(#27) lesaux válasza steveetm (#23) üzenetére


lesaux
veterán

És mi számít túl soknak? Te meg majd azt mondod, hogy az nem is volt olyan sok, tudsz te többet is. Amúgy meg LOL. :)

(#28) drpele válasza steveetm (#23) üzenetére


drpele
senior tag

Hmm, kinél van ez?

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#29) rdi


rdi
veterán

hűha megyek is +nézem az adatforgalmamat. És ha én egy adatfeltöltő szakmunkás vagyok, akkor ?

Fej! Tor! Potroh!

(#30) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

fejezzétek már be a pánikkeltést! :(((

jelen jogi szabályozás szerint senki nem figyeli, hogy mennyit és mit töltetek le a netről. ha valaki mégis, az jogsértést követ el, és az így megszerzett információ sehol semmilyen bizonyító erővel nem bír. az más kérdés, ha lefoglalnak egy warez-szervert és ott találnak egy ip-t, ahonnét a feltöltések nagy része ment. a letöltéssel szerintem ebben az esetben sem igen foglalkoznának, bár amilyen beteg elmék vannak ebben az országban... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31) gLes


gLes
őstag

3 hónap alatt 30 gigával sztetek magamra vonnám a figyelmüket? :DD

(#32) steveetm


steveetm
őstag

szolgáltató mtt.
anno 30 giga korlát volt, és e mellett volt beírva még ez a túl sok forgalom(pontos megfogalmazásra már nem emléxem, lényege az volt, túl sokat töltök az szerződésszegés!). Mostmár forgalmi korlát nincs de múltkor még ugyanúgy bennevolt ez a sok letöltés...Mondjuk azóta 1 változás biztos volt már ászf ben, szal lehet rájöttek a hülyeségre.

Egyébként az se volt egy rossz szöveg, hogy ha kiabálok netes fórumokon, az szerződészegés. Nem nyomták gyengén, mi?:)

(u.i.: mielött vki szólna, hogy biztos csak azt írták, hogy nem javasolt, ajánlott, szép stb. nem. szerződésszegés ha nagy betüvel írok.)

Üdv.: steveetm

(#33) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

ilyenről még nem is hallottam.
nagy forgalom generálása = szerződésszegés (korlátlan dsl) - nem semmi országban élünk - semmi sem az aminek látszik

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#34) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

50-60 giga/hó forgalomnál úgy tűnik még nem pofáznak..:DD

(#35) viharhozo válasza parandroid (#30) üzenetére


viharhozo
addikt

A jelenlegi torvenyek szerint barmit barhonnan letolthetsz, ha nem folytatsz vele uzeltszeru tevekenyseget, nem kovetsz el torvenysertest. Termeszetesen vannak olyan tartalmak, amiket a torveny tilt, ezeket elvileg nem szabad letolteni, de nem a szerzoi jog megsertese miatt.

A torvenysertest akkor koveted el, ha fajlcserelot hasznalsz, es tartalmat teszel elerhetove.
Ennek alapjan, ha en havi 200 GB-ot szedek le egy ftp-rol, viszont nincs feltoltesem, akkor nem kovetek el semmilyen torvenysertest.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#36) dabadab válasza viharhozo (#35) üzenetére


dabadab
titán

''A jelenlegi torvenyek szerint barmit barhonnan letolthetsz, ha nem folytatsz vele uzeltszeru tevekenyseget, nem kovetsz el torvenysertest.''

Kivetel a szoftverek.

DRM is theft

(#37) Blackmate válasza parandroid (#30) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz szerintem. (No flame :D) Hogy ne menjek messzire a brácsa nevű internetszolgált igenis figyeli, hogy _mennyit_ töltött fel, illetve le, azaz mennyi volt az adatforgalmad. Sőt most jöttek be az új adatforgalom korlátos ADSL-ek, ahol szintén limitált az bitforgalom. Tehát azt hogy mit töltött az illető továbbra se tudják, (bár sztem nem nagy kaland lenne a szolgáltatónak kinyomozni) viszont az, hogy _mennyit_ azzal nagyon is képbe van a kedves (L)user és a szolgáltató.

(#38) gLes válasza dabadab (#36) üzenetére


gLes
őstag

Letöltheted, de nem használhatod, nem adhatod tovább satöbbi :DDD

(#39) gLes válasza viharhozo (#35) üzenetére


gLes
őstag

Magyarul letölteni OK, megosztani :(

Szal, ha kopog az Artisjus, akkor csak DC uninstall, és hát...ömmm...ez csak úgy itt termett :DDD

A bíeszéj meg tehet egy szívességet [kép]

[Szerkesztve]

(#40) lesaux válasza gLes (#39) üzenetére


lesaux
veterán

Jó ez a smiley.
Ezt most komolyan mondjátok, hogy letölthetek egy Photoshopot például, és nyugodtan bohóckodhatok vele otthon, csak nem oszthatom meg? És persze pénzszerzésre se használhatom.

(#41) anaqer válasza lesaux (#40) üzenetére


anaqer
veterán

Öhm... hát... nem hiszem. Szerintem csak a szokásos kavarás megy.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#42) gLes válasza anaqer (#41) üzenetére


gLes
őstag

Amúgy igen :DD

De egy ideig még nem kell attól félnünk, hogy kopog az ajtónkon a szoftverrendőrség ;] Nem mintha nekem bármi okom lenne rá ugyebár :DDD

(#43) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Szóval ha letöltök vagy 4 féle linux disztribúciót ~80 giga akkor figyelmeztetni fognak, hogy ejnye bejnye mit képzelek? Pedig ugye ez tök legális csak qrva sok.

Az adatkiadásról meg annyit, hogy az ismerősöm adatait simán kiadták 1 ilyesmi témában, neki pedig azt mondták, hogy nincs para, csak vigyáznak a jó hírükre azért szedték le a tartalmat.
1 héten belül ott volt 4 nyomozó az ajtó előtt...

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#44) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

harmadszor is elmondom: a szolgáltató mérheti, méri is az adatforgalmat, de nincs joga ezt az adatot összekapcsolni a személyes adataiddal. illetve törvényes felszólításra ez nemhogy joga, hanem kötelessége. na, akkor van gáz. de ehhez valami más módon le kell buknod (fizetős illegális tartalmak, nagyméretű feltöltések, ilyesmik). egyébként ha egyszer valakihez kimegnnek házkutatásra, akkor teljesen mindegy, hogy mennyi illegális tartalom van a gépén, jó esetben a hdd(k)től örökre elbúcsúzhat. ez van. rossz esetben az egész géptől. meg persze néhány adathordozótól is, ami ott gyülekezett az asztalán, függetlenül attól, hogy mi van rajta (ne vigye már el azt a dvd-t nyomozó úr, csak a családi fényképeket archiváltam rá! - jó, majd bent egy szakértő megnézi.) mire visszakapod őket, a mai adathordozókat ismerve jó eséllyel nem is lesznek olvashatóak. egyébként alapelv, hogy a letöltögető kishalakat nem zargatják, de elrettentő példát mindig kell statuálni, és olyankor csesznek rá, hogy elbasznak pár évet az életedből tárgyalásokra járással. csak olvassatok bele pár helyen: Bővebben: link.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45) ssolitude


ssolitude
őstag

Mennyit értesz ''nagyméretű '' feltöltésen?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#46) fendre


fendre
tag

En 120-130k val toltok le folyamatosan. Csutortokon es vasarnap all a gepem ejszakankent. En most akkor warezolok? :Y Na jooo, de csak egy kicsit :DDD
Tavaly 800 gigat toltottem ;] Igaz csak dec vegen lett 120+ addig csak 60k volt a DL savszel :))

Amugy egy aprosag. UPC logolja hogy melyik idoszakban kinek adott ki egy IP cimet es az hova csatlakozott! :O Nem naluk vagyok/voltam, de egy ismerosomet beideztek a birosagra mar. Kicsit parazott a fiu (pont mikor lebukott 3 ftp warez szerver) de vegulis banalis baromsag volt, nem volt koze hozza. Annyira most nem reszletezem, nem is ez a lenyeg hanem hogy UPC tokeletesen logol mindent. Csak remenykedni tudok hogy mashol (en szolgaltatomnal mondjuk) nem igy van.
:P

(#47) fendre válasza fendre (#46) üzenetére


fendre
tag

Ja amugy csak magamnak toltogetek le, de tenyleg :C

(#48) parandroid válasza fendre (#47) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

minden szolgáltató logol, mint említettem, de bíróságnak, ügyészségnek adhatják csak ki az adatokat.

ssolitude: egyáltalán feltöltés. az teljes egészében illegális, amennyiben jogvédett tartalmakkal történik. az más kérdés, hogyan bizonyítják, hogy pontosan mit is töltöttél fel. ha ez is naplózva volt, az szívás lehet, ellenkező esetben hivatkozhatsz rá, hogy a gyerek szülinapi partijáról készült dvd minőségű videót töltötted fel a saját honlapodra. :U mittomén, lehet, hogy így is volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49) dabadab válasza gLes (#38) üzenetére


dabadab
titán

Legy szives, ne terjeszd itt a hulyeseget. SW-t etolteni sem szabad.
Neha mar baromira unom az onjelolt szakertoket, akik meg csak veletlenul sem lattak a vonatkozo torvenyeket, de azert osztjak az eszt. Bah.



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#50) gLes válasza dabadab (#49) üzenetére


gLes
őstag

Jó nem kell rögtön alázni, tudom hogy háklisak a szoftverletöltésekre (elméletileg :U), mint két hsz-szel lejjebb írtam is:

''A bíeszéj meg tehet egy szívességet [kép]''

Ez erre vonatkozott :P

;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.