Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SE_Fan


SE_Fan
tag

Hello,

A történet a következő:

GÉp használat közbe, játék vagy net mindegy, valami folyamatosan terhel a hdd-ra de ugy hogy szokatlan a hangja is, kb fél percenként jön ez elő és ilyenkor a játék is eszméletlenül beszaggat.

Ez mitöl lehet, illetve hogy tudnám ellenörizni mi csinálja?

Átraktam már másik hdd-re is a játékot de semmi javulás.

(#2) LordAthis válasza SE_Fan (#1) üzenetére


LordAthis
csendes tag
LOGOUT blog

Hi!

Az oka több minden is lehet. (Vírus, Kémprogi, de bármi egyéb is. Pl. Takarító progi töredezettségmentesítése)

Elsőnek megnézném a Taskmanagert, (Alt+Strl+Del) a futó folyamatoknál. (Második lapfül)
Ott felsorolja az összes (Elméletileg az összes) kis proceszt. A menüknél katt a nézetre, majd az "Oszlopok kiválasztása" opcióra. Feljön egy kis beállító ablak, amiben tégy pipát az "I/O Olvasás"-okhoz. Legjobb, ha mind a 6-hoz teszel. (Ez XP alatt van, nem írtad, hogy melyik rendszert használod. Vista, és Win7 alatt kicsit mások lehetnek a nevek, de hasonló a módszer) Természetesen leokézod, és jobb, ha kiteszed teljes képernyőre.

Szóval utána figyeld, - és az egyszerűség kedvéért kattints az első "I/O Olvasás" oszlopra, így ennek a nagysága szerint fogja sorba-rendezni.

Azonnal ki fog tűnni, ha valamelyik alkalmazás sokat olvas/ír...

Ha nem ismerős a neve, akkor már csak azt kell kinyomozni, hogy mi az! (Pl. Írd meg ide, vagy linkelj egy Screenshot-ot!)

szerk.:
Ja, és ha semmi, akkor még HDD halódás is előfordulhat. Tégy fel egy HD Sentinelt! Az szól, ha ez az oka.

Üdv: LordAthis

[ Szerkesztve ]

"Az, hogy működik, még nem jelenti azt, hogy hibátlan." - "Azt mondják, hogy elmebajban szenvedek. De én nem szenvedek, ÉLVEZEM minden percét!"

(#3) LordAthis válasza LordAthis (#2) üzenetére


LordAthis
csendes tag
LOGOUT blog

Természetesen "Alt+Ctrl+Del", csak elírtam...

"Az, hogy működik, még nem jelenti azt, hogy hibátlan." - "Azt mondják, hogy elmebajban szenvedek. De én nem szenvedek, ÉLVEZEM minden percét!"

(#4) SE_Fan válasza LordAthis (#3) üzenetére


SE_Fan
tag

Köszi!

HD Sentinel szerint 100%-os mind2 HDD.
Virus tuti nincs friss xp-vel és win7-el is csinálja.

Process Explorerrel kilöttem pár svchost.exe-t most mintha abbahagyta volna.

Nem tudom ezt hogy lehet orvosolni? Scvhost-ra csak 100% CPU problémát találtam de az nincs jelen.

[ Szerkesztve ]

(#5) LordAthis válasza SE_Fan (#4) üzenetére


LordAthis
csendes tag
LOGOUT blog

Hát attól, hogy friss Xp, vagy Win7 lehet Vírus, bár inkább Trójai-Kémprogi a valószínű, (Netről letöltött tört verzióknál majdnem az összes fertőzött, csak ügyesen.) ha svchost terhel. Ő felel a hálózati szolgáltatásokért.

Ha értesz hozzá, nézz körül a Szolgáltatásoknál, meg a hálózati beállításoknál. (Ott mi van engedélyezve pl a tűzfalnak, mint kivétel, amit ne fogjon. Bár a jobbak elrejtik magukat)

Ajánlom futtasd a hjackthis-t, és nézesd át, talál-e valamit.

Ha nem, akkor a hálókari lehet lassan búcsút int, (Pl találkoztam pufferhibásnál hasonló problémával.)

Ha csak a Win alap tűzfala van meg, akkor tégy fel valamit, bár ha van Routered, abban van. (Ellenőrizd, be van-e kapcsolva) Mondjuk ha fertőzött a géped, a tűzfal mit sem ér...
..az befelé fog.

Esetleg a BIOS-ban a hálókarinak (Ha integrált) nézd át a beállításait, de inkább letiltanám, és tennék bele másikat, azzal mi lesz.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe...

"Az, hogy működik, még nem jelenti azt, hogy hibátlan." - "Azt mondják, hogy elmebajban szenvedek. De én nem szenvedek, ÉLVEZEM minden percét!"

(#6) SE_Fan válasza LordAthis (#5) üzenetére


SE_Fan
tag

Köszi megprobálkozok ezekkel. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.