Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) tutitibi válasza tutitibi (#42) üzenetére


tutitibi
senior tag

Mivel többen is írtatok PÜ-t és én nem akarok mindenkinek egyenként válaszolni leírom ide a tapasztalatokat:

Amiket a rendszerüzemeltető OKj- tanítanak:

- Informatikai alapok, Oracle Virtualbox, ebben WIN10 kliens telepítés, Win file és lemezkezelés,
hw és sw ismeretek , alapok.

- CISCO Routing and Switching RS1 és RS2 valamint az RS3-asból egy kevés az( EIGRP haladó beállításai).

Switchwek, routerek, IP címzés, hálózatok, VLAN-ok, forgalomirányítás, RIP, OSPF, EIGRP.
DHCP, ACL listák, Packet tracer minden mennyiségben ebben többféle hálózatok modellezése, 3-4 más-más IP hálózat összekapcsolása, routing.

- Hálózati operációs rendszerek, Win Server r2012 ,2016 és Linux Ubuntu server16, Lubuntu kliens.
mindkettőben: routing , beállítás, AD, DNS, DHCP beállítás, hálókártyák beállításai , webserver, Apache server, felhasználók, jogosultságok, file rendszerek, kvóták stb.NTFS és Windows jogok, Linuxnál chmod, ACL stb.PHP server, FTP server, levelező szerver

- HTML+CSS alapok, statikus honlapok. SQL adatbázis kezelés (1 illetve többtáblás lekérdezések, SQL függvények) , C# programozás (objektum orientált is, kivételkezelés )

- informatikai szakmai angol nyelv

Az anyag jó része a CISCO és a hálózatok voltak, szinte minden dolgot tanultunk, ami a hálózatokhoz kell csak a nagyon haladó dolgokat nem. p. nagyvállalati hálózat frame relay stb ez nem volt. Az már egy másik szint, meg az egészre van 9 hónap.
Munka mellett így is sok volt, haladós az anyag és a tanrend is.

A Ruandernél jártam.

A vizsgákat meg lehet csinálni de komolyan kell venni és készülni kell rájuk.
Sőt, nem árt végig tanulni kihagyások nélkül és lehetőleg nem hiányozni az órákról. Az órai gyakorlati feladatokat (Packet tracer) is komolyan kell venni, ha ott megcsinálod már otthon is menni fog majd , de gyakorolni kell és menni fog a vizsgákon is. Nagyon meg kell tanulni az IP címzés elméletét, gyakorlatát és az alhálózatok létrehozását , képzését ezek szabályait. Ezek nélkül semmit nem ér az egész és nem fogjátok érteni az anyagot.

Nem lesz könnyű mert haladós az anyag és nagy mennyiségű, naponta 2-3 óra tanulás szükséges lesz a sulin+munkahelyen kívül, nekem kellett pedig egyébként rendszergazda vagyok.

Mi kb.. 25-en indultunk de a végére mire jött a központi vizsga már csak kb. 15-en maradtunk.

Akit érdekel a téma az vágjon bele, akit nem annyira érdekel de azért megy el, hogy hátha jó lesz valamire a papír, amit adnak , az inkább ne kezdje el. Nem, nem lesz jó semmire ha félvállról veszük. és nem is fogjuk tudni befejezni úgy. Minen modul végén van modulzáró vizsga, amit teljesíteni kell. Ha ezekből akár 1 is hiányzik már nem lehet menni OKJ vizsgára.

Viszont aki elvégzi az már addigra megtudja melyik téma fekszik neki jobban és a papír birtokában már abba az irányba képezheti magát. Még akár angolul is el fogja tudni mondani mihez ért.
Ez nem tanít meg mindent de az egyetem sem, sok gyakorlatot lehet itt szerezni és sok-sok elméleti tudást. Nincsenek töltelék tárgyak és nincs töltelékanyag. 9-10 hónap kemény tanulás és bejárás.
Egy nagyon széles alap meglesz olyan, ami nem mindenkinek van meg és ez a jó benne :)
Kb. erre lehet majd számítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.