Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

Érdekelne, hogy lehet-e WinXP-vel sima alaplapi vezérlővel RAID-et csinálni. Nekem igazából tükrözésre lenne szükségem az adatbiztonság miatt.

Guruk, ide! :D

Department of Redundancy Department

(#2) moonman válasza karib (#1) üzenetére


moonman
titán

ugyan nem vagyok guru :) de szerintem lehet. miért ne lehetne?

(#3) karib válasza moonman (#2) üzenetére


karib
addikt

Oké, mit és hol állítok be? Van 2 db. HDD-m, hogy csinálok belőle RAID tükröt? :)

Nem RAID vezérlővel (az nincs a lapon), hanem a sima alaplapi IDE csatikra dugva (ebből viszont van elég).

Department of Redundancy Department

(#4) moonman válasza karib (#3) üzenetére


moonman
titán

felügyeleti eszközök - számítógép kezelés - lemezkezelés
amit tükörnek akarsz jobklatty (teljes lemezre, nem partícióra!) - konvertálás dinamikus lemezzé, ha kész - tükör készítése.
nem baj, ha a vinyók egyformák.

(#5) karib válasza moonman (#4) üzenetére


karib
addikt

Köszi, megnézem. De először le kell garanciáztatnom az egyik Samsungot, amelyik behalt :(

Ha jól sejtem a boot HDD-t nem lehet dinamikus lemezzé konvertálni? Tehát kell egy boot plusz mellette a kettő tükörbe?

Department of Redundancy Department

(#6) moonman válasza karib (#5) üzenetére


moonman
titán

de. ez úgy működik, hogy a rendszerlemezt konvertálod dinamukussá, majd készítesz rá tükröt. a rendszer pedig fogja a másik vinyót és párhuzamosan létrehozza rá a tükröt.

(#7) karib válasza moonman (#6) üzenetére


karib
addikt

Hm, ez egész ígéretes :) Úgyis újra kell majd telepítenem a Windowst azon a gépen, előtte eljátszok egy kicsit ezzel :)

Köszi az infókat :)

Department of Redundancy Department

(#8) WN31RD válasza moonman (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

Mirror XP-vel? :F
Legjobb tudomásom szerint az olyat nem tud, csak stripe-olni, meg span-elni. Csak a szerver változatok tudják a mirrort (és a RAID5-öt).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9) Pufika válasza moonman (#6) üzenetére


Pufika
tag

én végig játszottam két tök egyforma vinyoval majd hosszas konvertálás és tükörbeállitási kisérlet után, Xp help olvasgatás amiben kiderült hogy csak a 2003 serwer edition tud softveresen ilyet.


De ha valaki ismeri a megoldást akkor engem is érdekel.



Üdv:

Pufi

(#10) moonman


moonman
titán

hmmm... lehet, hogy benéztem. én 2000 serveren csináltam. :F

(#11) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Bővebben: link

Egyébként nem olyan nagy beruházás egy RAID-os SATA vagy IDE vezérlő

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) moonman


moonman
titán

ó fakk! :(((

''Kötetek csak Windows 2000 Server, Windows 2000 Advanced Server vagy Windows 2000 Datacenter Server operációs rendszert futtató számítógépen tükrözhetők.''

mindez az xp help and support centerben...

(#13) WN31RD válasza moonman (#12) üzenetére


WN31RD
addikt

Az még ''érthető'', hogy nincs RAID5 az XP-ben... de hogy a sima mirrort (ami még egyszerűbb RAID változat, mint a striping) miért hagyták ki, azt fel nem foghatom. Ez direkt kib*szás a júzerekkel...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) moonman válasza WN31RD (#13) üzenetére


moonman
titán

hát most én is elkeseredtem, ugyanis tervben volt. :(((
raid vezérlővel esetleg?

(#15) karib válasza WN31RD (#13) üzenetére


karib
addikt

Ez tényleg szemétség, stripingra jóformán semmi szükség, a mai HDD árak és megbízhatóság mellett a tükrözést nagyon sokan használhatnák :(

Lehet, hogy Win2003 után fogok nézni...

Department of Redundancy Department

(#16) WN31RD válasza moonman (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

RAID vezérlővel tuti megy, mert annak semmi köze a Windows logikai lemezkezelőjéhez. A szoftveres RAID drivere elvégzi a tükrözés iszonyúan bonyolult műveletét. :D

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) kraftxld válasza karib (#15) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Veszel egy Win2K3-at 200 ezerért egy 5 ezres raid vezérlő helyett?

:DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) moonman


moonman
titán

xp home még dinamikust sem tud...

kraftxld: igen, mondjuk ezért fölösleges szerver operációs rendszerre átállni :)

[Szerkesztve]

(#19) karib válasza moonman (#14) üzenetére


karib
addikt

RAID vezérlővel megy simán, azzal nincs gond. Csupán az, hogy az egyszerűbb alaplapokon a RAID vezérlők PCI-osak, míg ott tátonganak üresen az IDE csatik. Nálam van 2 db. 120-as Samsung HDD és kész az NF7-en, ehhez minek vegyek még RAID-et, ha szoftveresen is megoldható? Optikai meghajtó USB-s külső, tehát az sem zavar senkit belül.

Most morcos vagyok a Microsoftra :)

Department of Redundancy Department

(#20) WN31RD válasza karib (#15) üzenetére


WN31RD
addikt

''Lehet, hogy Win2003 után fogok nézni...''
Sok sikert!

Halkan megjegyzem, hogy egy alap linux simán kezel akár több szintű mirror/stripe/RAID5/stb. tömböket. ;)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#21) karib válasza kraftxld (#17) üzenetére


karib
addikt

Ja-ja :DDD Az elvekből nem engdedek, szoftveres megoldás kell, Windows alapú, és ne lógjon a PCI buszon :)

Department of Redundancy Department

(#22) karib


karib
addikt

Másik kérdés: csak partíciót vagy mappát tükrözni lehet? Vagy lehet hogy maradok a favágó módszernél és rendszeresen kézzel keresztbementem a fontosabb adatokat. Bár biztos van ezernyi backup szoftver is, ami ezt megcsinálja, csak az ember lusta kutakodni, aztán meg beüt a krach. Hűde örülök, hogy csak temp fájlok voltak a Samsungon, amikor megfeküdt.

Department of Redundancy Department

(#23) WN31RD válasza karib (#22) üzenetére


WN31RD
addikt

Csak partíciót lehet tükrözni, csak mappát nem lehet. De mivel NTFS esetében a partíciók egy új betűjel (pl. K: ) helyett (vagy mellett) mappákba is csatolhatók, megteheted, hogy egy mappát külön partícióra teszel, és azt tükrözöd.

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#24) asturel


asturel
őstag

es, 2 particiobol (2 kulon vinya) tudok softwares raid0-at? vagy ez nem megoldhato? esetleg arra telepitenem winxpt ?:)
es ugy hogy mondjuk 2x5GB .. nem az egesz driveot.. raid0-ba rakni
remelem ertheto voltam :)

[Szerkesztve]

(#25) Major Major


Major Major
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, (amire, bár végigolvastam a topicot, és ezen kívül egy s mást, nem találtam választ) hogy rendszer vinyót átalakítva dinamikus lemezzé, át tudom-e majd konvertálni a rendszerpartíciót striped-ra, azaz, hogy folytassa a másik vinyómon? A 15 Gigás partíciómból stripedet készítve lesz ugye 30, a két lemezen elosztva.

A másik kérdésem, hogy van-e olyasmi program, mint partition magic, és ismeri a dinamikus lemezeket, mert a pm 8.0 csak a fejét csóválja, mikor szembeállítom a problémával, a stripedhez felszabadítandó 15GB-hoz viszont át kéne rendeznem a partíciókat.

A két vinyóm egy SATA Seagate 80GB és egy SATA 160GB WD. Várhatok egyáltalán gyorsulást a szoftveres raidtől? A proci A64 2800+, 1 GB memóriám van.

A válaszokat előre is köszi!

(#26) karib válasza Major Major (#25) üzenetére


karib
addikt

Szerintem bootlemezt nem tudsz dinamikussá konvertálni. Tehát max. hagysz egy boot partíciót és a többit konvertálod dinamikussá és tükrözöd, vagy veszel 5 ezer forint tájékán egy PCI RAID vezérlőt és arra dugod a HDD-ket.

Kapcsolódó téma: Bővebben: link

Department of Redundancy Department

(#27) Major Major válasza karib (#26) üzenetére


Major Major
őstag

''Szerintem bootlemezt nem tudsz dinamikussá konvertálni.''

ld. ez a topic #5-#6

''Tehát max. hagysz egy boot partíciót és a többit konvertálod dinamikussá''

Lemezt tudtommal csak egyben lehet konvertálni, partíciónként nem, de javítsatok ki, ha tévedek.

''és tükrözöd ''

Stripeot akarok nem tükröt.

'', vagy veszel 5 ezer forint tájékán egy PCI RAID vezérlőt és arra dugod a HDD-ket.''

Van SATA Raid az alaplapomon, de csak egy partíciót akarok kibővíteni.

Azért köszi, hogy próbáltál segíteni!

Többiek?

(#28) karib válasza Major Major (#27) üzenetére


karib
addikt

Nah, pont ezt a hozzászólást kerestem, csak nem találtam :D

Szóval akkor lehet, az ott leírtak szerint :)

Department of Redundancy Department

(#29) Major Major válasza karib (#28) üzenetére


Major Major
őstag

Biztosan? Mert (bár lehet, hogy ez csak az én képzelgésem) a mirror eljárásnak nem sok köze van a stripehoz. Attól mert egy partíciót le tud tükrözni egy másik winyóra (adatok folyamatos másolásával), még nem biztos, hogy egy adatokkal (ráadásul rendszerfájlokkal) teli partíciót kibővíteni is ki tud. Nem akarok zsákbamacskát, biztosra akarok menni ez ügyben.

(#30) L3zl13 válasza Major Major (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz particiót nem tudsz stripe-olni, csak lemezt. Bár a windowsos soft raidet nem ismerem én sem.
Ha pedig a lemezt stripe-olod, akkor a 80+160-as stripe-ból lesz egy db 160-as stripe... (A legkissebb lemez mérete * lemezek száma.) Megéri?

JBOD-nál talán lehet eltérő méretű lemezeket teljesen kihasználni...

Aki hülye, haljon meg!

(#31) Major Major válasza L3zl13 (#30) üzenetére


Major Major
őstag

Az egész lemezt semmiképp nem stripeolnám, pont az általad leírtak miatt. Elkeserítene, ha nem tudnám szoftveresen megoldani, igazából nem is tudom, hogy mi lehetne az oka. Ezt a JBOD-ot meg nem értem. Az egész olyan, mintha nem csináltam volna vele semmit nem?

(#32) L3zl13 válasza Major Major (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mint írtam a windows dinamikus lemezkezelését nem ismerem. Csak a normál RAID megoldásokból indulok ki.
Ott a stripe csak azonos méretű lemezekből állhat, és az adatot mindig a lemezeken szétosztva menti el a rendszer.

JBOD egy másik ''RAID'' tipus. (Just a Bunch Of Disks) Ez csak annyit csinál, hogy egy meghajtóként láttat veled több meghajtót, de az adatokat nem osztja meg a lemezek között, hanem folyamatosan tölti fel őket.
Előnye: Nincs extra adatvesztés kockázat.
Hátrány. Nincs sebességnövekedés, speciális eseteket kivéve.

Aztán az is lehet, hogy a wines soft raidnek semmi (nem sok) köze van a szabványos raid megoldásokhoz, és inkább a linuxos LVM-re hasonlít, mindenféle átmeneti megoldásokkal...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#33) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Mi a dinamikus,és az alaplemez közötti különbség?
Melyik a jó nekem?

Bocsi a kérdésért,de látom témánál vagytok.

(#34) L3zl13 válasza _Volkovy_ (#33) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Alaplemez a normál, dos-os fdiskes megoldás. Tökéletesen megfelel neked, ha nem akarsz ilyen szoftveres trükköket.
Dinamikus meg a fentebb leírt problémagyűjtemény... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#35) Major Major válasza L3zl13 (#34) üzenetére


Major Major
őstag

Az LBOD-dal tisztábban voltam, csak nem láttam értelmét.

Most el kell mennem suliba, de ha hazaérek elolvasom az alábbi linket, most találtam. Mindenkinek ajánlom, akit érdekel a téma. (Bár még nem olvastam, de egész jól néz ki)

Bővebben: link

(#36) _Volkovy_ válasza L3zl13 (#34) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Aham.

Van egy lemezem,ami dinamikus,és érdekelne hogy ez most jó-e neki.

(#37) Flashy válasza _Volkovy_ (#36) üzenetére


Flashy
veterán

ha jól tudom csak annyi hogy más partíciótípus kódokat használ, semmi egyéb különbség.

(#38) _Volkovy_ válasza Flashy (#37) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Akkor jó.:)
Csak mert a Partition magic nem tud mit kezdeni a dinamikus lemezzel,és érdekel hogy miért.

(#39) L3zl13 válasza _Volkovy_ (#38) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem hiszem, hogy csak ennyi a különbség, mert akkor nem volna szükség a konvertálásra, hanem a win ''nem dinamikus'' lemezekkel is tudná ugyanazokat a trükköket.
Sima konvertálás után lehet, hogy még ennyiben merül ki a dolog, de ha a dinamikus lemezek bármilyen extra funkcióját igénybe veszed akkor már nem.
A PQM szerintem azért nem kezeli őket, mert az ilyen különbségekből adódó adatvesztésért nem akarja vállalni a felelősséget.

Aki hülye, haljon meg!

(#40) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bővebben: link

https://www.coreinfinity.tech

(#41) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A fentebb linkelt cikkben úgy nézem, mintha partíciót is lehetne dinamikussá konvertálni. X-COM, így van?

https://www.coreinfinity.tech

(#42) X-COM válasza sh4d0w (#41) üzenetére


X-COM
nagyúr

nem olvastam a cikket, de nem.
ami dinamikus lehet az a lemez, de a lemezen nem minden kötetnek muszáj valamilyen raid megoldásban ''részt vennie'', lehet, hogy ez adott okot a félreértésre.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#43) sh4d0w válasza X-COM (#42) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért érdekelne a dolog, mert otthon tennék egy próbát, viszont RAID-et - még ha szoftveres is - csak dinamikus köteten lehet létrehozni. Namámost, ha közben mondjuk jön vmi áramszünyet, vagy egyéb probléma, akkor fújhatok mindent, ami a 120 gigás HDD-n van, de lementeni sincs hová... Ezért kérdeztem.

https://www.coreinfinity.tech

(#44) moonman válasza sh4d0w (#43) üzenetére


moonman
titán

tükör, ups?

(#45) sh4d0w válasza moonman (#44) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyik sem megoldható. Semmiféle backup-megoldás nem áll rendelkezésre, ezért szeretném körüljárni jó alaposan, mielőtt belevágnék.

https://www.coreinfinity.tech

(#46) X-COM


X-COM
nagyúr

bevallom nem értem most a problémát, hogy jelen esetben mér lenne jó, ha a kötet volna dinamikus s nem a lemez

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#47) kraftxld válasza X-COM (#46) üzenetére


kraftxld
nagyúr

lehetne egy vinyón raid 0-t csinálni kétszeres gyorsulással :DDD:DDD:DDD:DDD:DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#48) sh4d0w válasza X-COM (#46) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem az a gondom, hogy tartok a művelettől, mivel gondolom nem 1-2 perc egy 120 gigás HDD átkonvertálása, és nem tudom hová elmenteni azt, ami rajta van. Ezért lenne jó, ha partícióra is meg lehetne csinálni, mert akkor előkészítek egyet, ami üres, akkor nyugodtan jöhetne áramszünet stb.

https://www.coreinfinity.tech

(#49) kraftxld válasza sh4d0w (#48) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem akkor ne próbálkozz vele. Én csak üres vinyókkal esnék neki.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#50) X-COM válasza sh4d0w (#48) üzenetére


X-COM
nagyúr

dinamikus lemezzé konvertálás kb. 2mp, de onnan nincs visszafelé.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.