Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Szlotok! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

Sok keresgélés után nem találtam konkrétan ilyen témát, ami ezzel a dologgal foglalkozna,ezért nyitottam meg ezt a topic-ot.

Én úgy emlékszem hogy az első szlot az ISA (XT-busz) volt ami 8 bittel és 4.77Mhz vel komunikált a csodás pc-kel, ami akkor igen nagy dolognak számított!
A következő ISA (AT-busz) már töbet tudott elődjénél ami 16 biten és 8Mhz működött.
A következő változtatás nem volt mérlegdöntő ez az EISA ami 32 bit adatszélességel rendelkezett, de az órajelén sajnos nem változtattak semmit 8Mhz volt neki is...
(ebből lett az IBM nem nagyon ismert és publikált MCA-busza)
Nagy lépés volt a VEZA ami szintén 32-bites volt de az már a proci órajelével volt összhangban(33-55Mhz)
PCI a mi is használt aranyos... az 1. elődje még csak 133Mhz-n működött de az adatátvitel már 132MB/s-volt!ez a mai napokra szépen kifort!
Az AGP már 1 másik ág, a videókártyákhoz lettek kialakítva ami 1 speciális castolófelület a memó és a vidkari között, van 4x,8x... ez 520MB/s adatátvitelre képes
itt üt be az első bibim: 32 bites ezis az tuti, de sok helyen azt mondják hogy max:400Mhz en megy amit én másként tudok, ha valaki pontosan tudja az pls írja meg nekem!
Következő extra csati a PCI-Expressz! 4x-és a 16x-os a mai jellemző, ami inkább 16x-os!
A4x es 2GB/s al a 16X-os~10GB/s mal komunikál de már ebben nem vagyok biztos.
ja és 100-150Mhz ig kergeti a frekit...

A lényeg hogy ha valamit nem jó tudok az feltétlen mondjátok pls! :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2) John_Doe


John_Doe
senior tag

Hello! Van egy kérdésem az AGR (Advance Graphics Riser) slot miben külömbözik az AGP-től mert az MSI oldalán találtam egy lapot ahol az van hogy ''AGR slot for compatible AGP VGA cards''. Itt van: [link] Az hogy mi ez az nincs ott.

Shal'kek nem'ron!

(#3) Pompi válasza John_Doe (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egy gyors googlezás után:

What's an AGR video slot [link]

Röviden ez az MSI okossága, a lényege, hogy valahogy a PCI express buszon keresztül kezeli az AGP-s kártyákat. Persze nem mindet. A kompatibilis kártyák listájára elérhető a linkről amit adtál.

Feel Good Inc.

(#4) Rover623 válasza Pompi (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Az a cikk hülyeség...az MSI pontosan ugyanúgy valósítja meg az ilyen ''ál'' AGP portot mint a többiek: egy PCI csatlakozást turbóznak fel.
A PCI/AGP egy párhuzamos adatátviteli csatorna, a PCI Express pedig soros...akkora a difi, hogy ez csak kiegészítő áramköri megoldásokkal hidalható át...lásd NVIDIA HSI vagy ATI Rialto...
Mivel azon az MSI lapon nincs ilyesmi (a többin se:DD), ezért annak az AGR csatinak semmi köze a PCI Express buszhoz.

Klambi jót akart, de annyi a tévedés és a fals információ a nyitó hsz.-ben (a címben elkövetett nyelvi horrorról már nem is beszélve), hogy a PH!-s közösség érdekében javaslom a topic zárását...ebben az állapotában csak megtévesztené azokat akik információért néznek be ide...:(

P.S.:
Érdeklődőknek addig is javaslom a Wikipedia megfelelő oldalait...kezdve az MCA-val (csak hogy kiderüljön mennyire nincs köze az EISA buszhoz):[link]
Az oldal alján ott vannak a linkek a többi szabványhoz is...;)


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#5) eziskamu válasza klambi (#1) üzenetére


eziskamu
addikt

Kalmbi az írásod vége fele nem kellett volna azt a fogalmazásgátlót egy pohár wiszkivel egyszerre bevenned :D . Amúgy a topic témája nem rossz.

(#6) Pompi válasza Rover623 (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Akkor egyelőre a topicot zárom (majd mivel szinte csak téves infók vannak benne törlöm).

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Szlotok! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.