Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Szirénázik a gép bekapcsoláskor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fragohol1C


Fragohol1C
csendes tag

Helló!
Felujjítottam a gépemet.
Ezeket tettem bele:
Abit NF7-S
Barton 2500+
2*512 PC3200 Samsung DDR

Összerakom kétszer leellenőrzök mindent, hogy megy-e, aztán bekapcs.
Hopp elkezd szirénázni. Kikapcsolom, próbálgattam a ramokat bármelyik slotban, de semmi. Mindíg szirénázik.
Kivettem mindent, csak a táp egy ram, a cpu meg a power-on maradt meg a spíker. De még mindíg szirénázik. A venti megy a procin.
A proci AQXFA, tehát szorzólock-os. Valami szilicium computersnél vettem 7000 ft-tal drágábbért és állítólag így már nem szorzólock-os. De ki sem tudtam próbálni.
A procival lehet a baj, vagy mivel?
Ha valakinek volt már ilyen gondja, ossza már meg velem a megoldást. Vagy aki tud segítsen.
Köszönöm.

Az élet néha dögös, néha ködös.

(#2) salazol válasza Fragohol1C (#1) üzenetére


salazol
őstag

Ha tényleg nem csipog hanem szirénázik, akkor óvatosan.
Eddig csupa olyan szirénázással találkoztam, amikor a proci forrósodott túl.
Hűtőborda helyesen van felrakva?

(#3) Hercooles válasza Fragohol1C (#1) üzenetére


Hercooles
aktív tag

Sztem a procival nincs gáz, mert akkor bese kapcsolna a monitor. Inkább ram-ra gondolok, más rammal? Süsd ki és próbáld újra! VGA?

(#4) szasanyi válasza Fragohol1C (#1) üzenetére


szasanyi
félisten

Le tudod írni pontosan milyen hangot ad? Sípol, csipeg, pittyeg, stb. :)
Vagy szó-szerint szirénázik?

(#5) Fragohol1C


Fragohol1C
csendes tag

Szó szerint szirénázik.
A ramok nem hinném, hogy rosszak lennének, de mindkettővel próbálgattam.
A vga egy Abit siluro ti4200-as.

Az élet néha dögös, néha ködös.

(#6) Fragohol1C


Fragohol1C
csendes tag

Ja a monitor nem kapcsol be.
A cooler biztos jól fel van rakva.
Egyébként egy Spire FridgeRock. A boltban a fickó azt mondta, hogy ők ezzel tesztelik a Bartonokat.

Az élet néha dögös, néha ködös.

(#7) Zoltán válasza Fragohol1C (#5) üzenetére


Zoltán
őstag

Nézd meg az alaplapod leírásában, vagy valhol, hogy a szirénázás az melyik hibának a kódja.

(#8) szasanyi válasza Fragohol1C (#5) üzenetére


szasanyi
félisten

A különböző hibákat sípolással (vagy pittyegésnek is mondhatjuk) jelzi az alaplap.
A hiba úgy azonosítható, hogy rövid, hosszú illetve milyen gyakran ismétlődő hangot hallassz. Az un. szirénázás szerintem is a proci túlmelegedését jelző, elég jellemző hangjelzés.

(#9) Zoltán válasza Zoltán (#7) üzenetére


Zoltán
őstag

Szerintem a proci szar, főleg ha buherálták 7000-ért.

(#10) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

lehet hogy átvertek azzal a procival jól..

(#11) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Ha a proci szar akkor akármit csinálsz nemfog bekapcsolni a monitor! Nekem xar volt a tápom és hazavágta a procit, s nemkapcsolt be a moncsi, csak 20adjára 1xer, de akkor is egy boot-ig! :O

(#12) Fragohol1C


Fragohol1C
csendes tag

Köszi.
Holnap visszaviszem a procit,hogy nézzék meg ők is.
Aztán adjanak egy másikat.
Még1szer köszönöm a válaszokat.

Az élet néha dögös, néha ködös.

(#13) sirály12 válasza Fragohol1C (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Csákó.
Nekem is volt már olyan, hogy szirénázott az epox 8rda-m.
Akkor fordult elő, amikor befagyott a win én meg idegességemben elkezdtem nyomkodni többször is a resetet. Na akkor elkezdett szirénézni. A megoldás nekem a hálózatból ki várakozás hálózatba be.
Valszeg vagy a proci vagy a monitorvezérlő kari. Ha lehet szerezz próba procit és egy valamilyem moncsivezérlőt.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#14) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Jaja,próbáld ki új VGA-val.Lehetőleg PCI-ossal,hátha az AGP ment gallyra.

(#15) -boyscout-


-boyscout-
tag

én találkoztam olyannal is, hogy azért szirénázott mert túl hideg volt bekapcsoláskor. igaz az vmi hwmonitor volt és csak a minimumot kellett alacsonyabbra állítani. :))

(#16) WolfByte


WolfByte
tag

Processzor miatt szirénázik. Alapértelmezésként régi biosban be van kapcsolva a CPU Temperature Warning opció, ami a régi szériával sok hibát okozott. Próbáld ki hogy procit kiveszed/berakod, hűtő ismét fel rá, beindítod gépet egy Primary Slave bootvinyóval és az INSERT billentyűt nyomva tartva bootolsz egy CMOS reset után. A Cmos reset ne legyen hosszabb 50mp-nél :)
Ha nem hoz be semmit, akkor a processzor halott.

(#17) WolfByte válasza WolfByte (#16) üzenetére


WolfByte
tag

Bocs, primary master, nem slave. Szétszórt vagyok ;]

(#18) agba válasza Fragohol1C (#1) üzenetére


agba
tag

Szerintem is a prociddal van vmi.
Havernál ugyanez volt amikor elhozott egy összerakott gépet (nem írom honnan)
,szirénázott mint a veszedelem,kiszedtem mindent egyedül a procit nem aztán végül kiszedtem azt is .A végén kiderült ,hogy a proci nem volt jól berakva a helyére(elég érdekes ,de így volt).
Csövi:))

(#19) Fragohol1C válasza WolfByte (#17) üzenetére


Fragohol1C
csendes tag

Gondoltam 1ébként, hogy master.

A procit többször leellenőriztem. Jól van berakva. A cooler is.
Egyébként ez a Spire FridgeRock mennyire jó?

Az élet néha dögös, néha ködös.

(#20) zsoltee10


zsoltee10
addikt

az abit nf7-s lap akkor szirénázik, ha a procival gáz van. pl túl van húzva, és nem bírja, vagy egyszerűen rossz. viszont nagyon amatőr dolog volt megvenni egy buherált 2500+ bartont. +7e, hogy ne legyen szorzólockos? atyaég. annyiért simán vehettél volna 2800+ bartont, ami nem lockos. pl. az enyém. :)

(#21) Mec


Mec
aktív tag

Az Abit NF7S alaplap azért szirénázik boot közben, mert a gyári bios hibás.

Tölts le egy új biost az Abit honlapjáról és rakd fel, ebben már javítva van ez a probléma.

:))

mecsystem.uw.hu

(#22) Fragohol1C


Fragohol1C
csendes tag

Visszavittem a procit.
Kicseréltek.
Beteszem bekapcsolom a gépet, erre minden venti felpörög még a vinyó is, de baszik bútolni.:(
Próbáltam cserélgetni a memóriákat, de semmi.
Ez mi lehet? :O

Az élet néha dögös, néha ködös.

(#23) tsello


tsello
aktív tag

Neke is ue volt mint sirály12-nek. Edidg mindig a vga-ra gyanakodtam azonban múltkor lehúztam az ide kábelekte és egyből nem sípolt. Fura.
Vannak sípjelek ahogy már írták, vhol neten meg is van az hogy mi mit jelent.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#24) Fragohol1C


Fragohol1C
csendes tag

Mostmár nem sípol, hanem nem bútol.
A síp a proci miatt volt ez mosmár biztos.
Most nem akar bútolni, és gőzőm sincs, hogy miért.

Az élet néha dögös, néha ködös.

(#25) tsello


tsello
aktív tag

Süsd ki. Lehet meghalt a sok sípolástól az alaplap sípolója és azért nem sípol :))
Lehet hogy a lap is kaki?
Ha már a procival is így jártál én odaadnám nekik hogy rakjátok össze nehogy a végén az legyen hogy te rontod el a dolgokat. Rontsák el ők ha baja van akkor meg javítsák meg.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#26) azzio válasza Fragohol1C (#22) üzenetére


azzio
aktív tag

egybe vetted a gépet? vidd vissza úgy ahogy van. nf7-eknél, ahogy az több topicban is írva vagyon, sok selejt fordul elő. nagyon jó lap, de sajnos sok selejtet nem tartottak vissza, eladták őket. egyébként nekem akkor szirénázott, amikor összeraktam a gépemet, és legelőször elindítottam. kapásból a biosba léptem a pc-health statusba, aztán 10 másodpercen belül elkezdett óbégatni, én meg ugrok a power gomb felé. proci 85°C-os volt ekkor:) aztán a hűtőborda leszorító karjait átfordítva (a helyes állásba...) megoldódott a probléma, de majdnem a procim is (IS7-E)

(#27) azzio válasza azzio (#26) üzenetére


azzio
aktív tag

mármint IS7-E alaplapon történt mindez, a proci P4 2.4C

(#28) kisg


kisg
tag

Nekem is abit nf7-em van 2500+ procival és ha bekapcsolom a biosban a CPU Temperature Warning -ot akkor a boot-olás közben szirénázik, de ha a felhasználóváltásnál újraindítást nyomok akkor a gép újraindul de csend van...
A poci nincs húzva és semmi tuning...
Melegedés nincs (SPIRE f.rock II max. 45C CPU)

Üdv, kisg

(#29) Mec válasza kisg (#28) üzenetére


Mec
aktív tag

(#21)

mecsystem.uw.hu

(#30) Mec válasza Fragohol1C (#24) üzenetére


Mec
aktív tag

Nezd meg, hogy mindenki kap-e tapot. Nekem akkor volt ez, amikor a cd-n rajta volt az ata kabel, de tap nem volt.....

mecsystem.uw.hu

(#31) Fragohol1C


Fragohol1C
csendes tag

Hali!

Rendeződött az ügy.
A procit ugye kicserélték és azért nem bútolt, mert a ramok sz@rok voltak.
Tudom, én vagyok a hibás, miért veszek a mistralban ramot (egyaltalan barmit:))).
Raadasul az a poen, hogy legalabb 6 db rosz ramot hozott oda a fickó kipróbálni és mind rosz volt. Memteset86-on kibuktak.
Nna szal köszönöm mindenkinek a segitséget!

Az élet néha dögös, néha ködös.

(#32) agba válasza Fragohol1C (#31) üzenetére


agba
tag

:DD Örülünk ,hogy sikerült!

(#33) Loretto válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


Loretto
veterán

nálam volt ugy hogy akkor sikitott amikor a vga kicsit ki volt csuszva.de gondolom itt ez nem lehet .vagy igen?

Soirée...

(#34) ptiboy


ptiboy
senior tag

tudom van ilyen topik de miért kell leszólni a mist**l-t???
csomó mindent vettem ott eddig és minden tökéletesen müködik, kedvesek voltak az eladók (Fehérvár)

:)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Szirénázik a gép bekapcsoláskor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.