Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bagira69


bagira69
csendes tag

Színes nyomtatást kellene megoldanom. Általában nem fotót kell nyomtatni. Ahogy nézegettem, meglepődve láttam, hogy nyomtatási költségben mintha nem lenne nagy különbség a tintasugaras és a lézer között. Inkább a sebesség az, amiben veri a lézer a tintásat. Persze az infók a webről származnak.
Van valakinek gyakorlatból származó adata?

Mondjuk lézer esetében HP2550-est és Samsung CPL-500-ast néztem. A többi a gyári adatok alapján költségesnek tűnt. Azonban nem ragaszkodok a fenti típusokhoz. (Tudom, hogy vannak gyorsabbak, de nincs rá több százezer forintom, esetleg 200-ig elmehetek.)

(#2) steve@prhw válasza bagira69 (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Üdv! Előző melóhelyemen egy Epson AcuLaser C900-at nyúztam közel egy évig.

Ár: az induló színes tonerek 1500 laposak (/szín, elviekben 5%-os fedettségnél), egy tanulmányi versenyt szerveztünk, és oda rengeteg színes anyag ki lett nyomva (egész oldalas képek is!), és sztem simán többet kibírt (a tonerkifogyási üzenet letiltható, ilyenkor még simán elmegy jónéhányszáz lapot). Viszont 45e br HUF egy új színes toner, 135e összesen a három szín... Igaz, ezek 4500 laposak, szvsz egy ideig elfelejtheted a boltbajárást.

Minőség: nagy, egyszínű felületeken lézerekre jellemző foltosodás, de pl. fényképeken, színátmeneteknél egész jó.

Egyéb: a fixáló 45e lapos hivatalosan, de arról valahogy elfelejtettek szólni (OK, tul.képpen logikus), hogy egy színes lap 4-nek számít... 27 br HUF volt, 18.000 példánynál halt el. (9000 fekete, 9000 színes a státusz lap szerint, de a színesekhez ugye még hozzájön a 3 * 9000, azaz kijött a 45e pld). Ja, és ugye, amin egy színes fejléc/logócska van, az is ugyanúgy számít ilyenkor, mint a full oldalas fénykép.

Összegezve: személy szerint meg voltam vele elégedve, gyorsan és viszonylag szépen dolgozott. A választás ugye attól függ, hogy mekkora tételben és mire fogod használni... Azért a feketét olcsóbban nyomja, mint egy tintás... (sztem a színeset is..)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) simonzé


simonzé
addikt

Ne nagyon hasonlítsunk össze egy tintasugaras, meg egy lézeres fekete nyomatot. ég és föld. A Tintás olyan háztáji minőség, a lézer pedig nyomdai. Ráadásul a tinta nemegyszer elmosódik, mert a második lap elkeni az elsőn még meg nem száradt festéket. Ha víz éri (izzadt kéz is lehet), akkor elmosódik a tintás. A lézer nem. A tintapatrion hamar kiürül (párszáz lap után), a lézer több ezret bír nyomni.
A tintások felgyorsultak, de átlag lézerrel nem bírják tartani a lépést.

A hétvégén 7990-ért vettem egy színes tintasugarast, de csak mer olcsóbb kompletten, mint a régi két patronját cserélni (nem szeretem az utántöltöttet).

Viszont itt Debrecenben 109000 bruttóért láttam (EPSON?) színes lézernyomtatót. Nem tudom, mit tud, de az ára meggyőzőéen alacsony. A cégem jövőre vesz egyet.

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.