Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xlalix


xlalix
tag

Kiselőadást kell tartanom ebből a témából és nem igazán találok a neten(google) semmi érdekeset amit le tudnék írni kb 5 oldalon keresztül.Itt szeretnék segítséget kérni tőletek,remélem tudtik segíteni....h mit írjak bele.Ja meg photoshop vagy coreldrawon kell bemutatni.......De mit mutassak be rajta?a színeket???Ez lenne a legfontosabb h szerinetetek mit mutassak be????
rem jó helyen indítottam a témát
előre is köszi

(#2) xlalix


xlalix
tag

up

(#3) xlalix


xlalix
tag

up

(#4) Rover623 válasza xlalix (#3) üzenetére


Rover623
félisten

És akkor itt vége is a mai napi UP adagodnak...;)

primus inter pares

(#5) xlalix válasza Rover623 (#4) üzenetére


xlalix
tag

oks :)
de jo lett volna ha vki segít

(#6) BEE válasza xlalix (#1) üzenetére


BEE
addikt

Fogós ravasz kérdés !

Gőzöm nincs hogy mit is kéne mondanod,
de kíváncsi vagyok, hogy lesz-e valakinek is használható ötlete.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7) csiga997 válasza xlalix (#1) üzenetére


csiga997
őstag

Szerintem ha itt elindulsz akkor elég sokat megtudhatsz: [link] [link] [link] [link] [link]

(#8) ThufirHawat


ThufirHawat
senior tag

Ha már létrejött ez a topic, esetleg használhatnánk általános color management témák megvitatására. Rögtön az első: milyen szintert használtok leggyakrabban a képeitekhez általában?
(Én a Raw képekből AdobeRGB, ritkábban ProPhoto szinterű PSD-t csinálok, a netre értelemszerűen sRGB megy.)

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#9) orbano válasza xlalix (#1) üzenetére


orbano
félisten

írj a szíterekről, a különböző formátumokról (rgb, cymk, és a kevésbbé használatos komplementeres és egyéb formátumok), melyiket milyen célra használják és miért. Bevezetőnek írhatsz a színkeverési módokról is. Aztán jöhet a képek tárolási formája a számítógépen. Pixelek, színmélység, fileformátumok, bmp, jpg, akármi. Oldalakat lehet ezekről teleírni. Fotovilag.hu-n van eleg jo bevezeto cikk errol asszem, abbol jol ki tudsz eleg normalisan fel van epitve a tematikaja :)ű

ThufirHawat: ja hogy ez már ennyire ''lavult topik?''

egyébként mire jók ezek a színterek? nem nagyon vágom. csak az idegesít, amikor a psdbol kimentett jpeget atszinezi az acdsee :)

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) ThufirHawat válasza orbano (#9) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Színterek: nagyon leegyszerüsítve (és emiatt nem túl precízen) a dolog lényege az, hogy kapcsolatot teremt a képet leképző (pl.: fotómasina) és az azt megjelenítő eszköz (pl.: nyomtató, monitor) között. Bizonyos szinterek nagyobb, mások kisebb szinterjedelmet képesek értelmezni (sRGB < AdobeRGD < ProPhoto).
Az ACDSee nem torzítja el a szineket, ha aktiválod a color management funkciót, mert olyankor figyelembe veszi a képbe mentet szinteret, és a monitorodhoz (vagy akár nyomtatódhoz, ha ebből a szoftverből nyomtatsz) megadott szinteret is. Egyébként automatikusan sRGB szerint rajzolja ki a képet, ami besárgítja, kifakítja a képet, ha az eredetileg AdobeRGB-ben volt (alapértelmezett PS szintér).
ACDSee color management bekapcsolása: Edit/Color Management, aztán pipa mindkét helyre (Enable Color Management, Apply to thumbnails and preview), aztán adj meg olyan profilt a Default Input profile-nak, amit feltehetőleg azoknál a képeknél használnak, amikbe nincs belementve a profil (sRGB többnyire), és alatta pipáld ki a (Use embedded profile whenfound in image file). Aztán már csak meg kell adni a monitor és printer szinterét.
Ilyen egyszerű.
Majd leírom a PS-re is.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#11) xlalix válasza orbano (#9) üzenetére


xlalix
tag

jah thx
egyébként már megírtam pont ahogy te mondtad a bevezetőt csak én egy kis tört.-i áttekintést is beleírtam.De sztem átírom mert a fotovilag.hu jóó :) :) :)

(#12) artos


artos
tag

Nyomtató kalibrálás, színprofil készítés 2500 Ft. digit-printer@freemail.hu
:D

(#13) Zsotie válasza ThufirHawat (#10) üzenetére


Zsotie
tag

Akkor igéretedhez híven leírnád PS-re is.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#14) Zsotie


Zsotie
tag

Nyomtatni a Qimage progiból szoktam.
Milyen profilt állítsak be a nyomtatási profilnak, PrinterRGB-t vagy inkább a nyomtató valamelyik profilját papírtól függően?
AdobeRGB tif-t és jpg-t szoktam nyomtatni.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#15) ThufirHawat válasza Zsotie (#13) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Bocs, de itt a kutya se foglalkozik ilyesmivel, én meg hanyagoltam. Na akkor gyorsan, mert rohanok naplementés kökörcsin fotózásra...
Szóval:
1.: Edit / Color settings -re előugró ablakban állítsd be az adott típushoz (RGB, CMYK, BW) az általad leggyakrabban használtakat alapértelmezettnek.
2.: Szintén itt, a Policies-ben állítsd mindent ''Preserves embedded profile''-ra, így mindig a képhez mentett színtérben fogja értelmezni a képet (ha nincs hozzá, akkor az alapértelmezett szerint). Pipás részeket pipáld be, és akkor mindig érdeklődik zűrösebb esetekben.
3.: A PS-ben mindig van CM, így nem kell bekapcsolni. :)
4.: Mindig mentsd el a file-ba a színteret.

Ajánlott az sRGB színtér használata, hacsak nincs sokszázezres monitorod és nyomtatód.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#16) ThufirHawat válasza Zsotie (#14) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Milyen profilt állítsak be a nyomtatási profilnak, PrinterRGB-t vagy inkább a nyomtató valamelyik profilját papírtól függően?
AdobeRGB tif-t és jpg-t szoktam nyomtatni.


Hacsak nem WideGamut-os printered van, akkor használd a nyomtató színterét, és soft proofinggal lődd össze az eredetivel.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.