Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Midas 22 válasza mr_ricsi (#43) üzenetére


Midas 22
csendes tag

Valóban, sata vinyóm van, az alaplapom egy Asus P4C800-as, nem a legújabb biossal, de nem is azzal, amelyik eredetileg benne volt. WinXP-m van, nincs service pack-em. A memóriamodulok abszolút egyidősek, elvileg ugyanolyanok is, 2X256 MB Samsung ram. A vinyót egy 8 centis venti hűti a gépház elejében, ami eléggé susog, de legalább hűt (terhelésnél max 38-40°C). A procit már nagyon rég nem tuningoltam, akkor is csak kipróbálás erejéig. Ezt a logikai bad sectort hogyan lehet eltüntetni véglegesen? Mert ez még azoknak a gyökereknek sem sikerült a szervizben, ugyanis mikor visszatettem a gépbe és elkezdtem rá másolni, akkor rögtön eltűnt 25giga. Pontosabban azt foglalt területnek jelezte ki a win. Powermaxszal csináltam egy low-formatot és utána elszeparált egy 25GB-s partíciót, amit a winfos nem látott. Így 128 GB-m volt összesen 153 helyett. A hibát se Partition magic-kel, se formázással nem tudtam helyreállítani, úgyhogy jöhetett a dos és az Fdisk... Az visszaállította, úgy, hogy a win a 25gigát egy külön partíciónak látta. Ezután jött partition magic és az újrapartícionálás. Azóta műxik, ki is próbáltam, hogy teletömöm adatokkal és nem száll-e el a vinyó, mint régen, amikor volt egy 6-os és egy 150GB-os rész. Nem szállt el de az a 25GB Bad sector, amit gyorsformázással el tudok tüntetni, még mindig b@ssza a csőrömet.
Amúgy honnan tudom leszedni a prime95-öt? A vinyót ki fogom próbálni egy másik gépben, csak nem tudom, hogy ott hogyan fog kiderülni, mivel lehet a gond.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.