Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerverépítés - plz, help; sürgős! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gyozi


gyozi
aktív tag

Hi Srácok!
Szóval holnap délutánra össze kéne állítani egy szerver konfigot, és elég tanácstalan vagyok, mert a lóvé rá igen kevés, mindössze nettó 130 000 Ft. Szóval tippeket szeretnék! Egyébként már összeállítottunk egy konfigot, de a Celeronban nem vagyok biztos, sőt...

ABIT BD7 II DDR alaplap 21.783,-
Hálókártya SMC UTP 10/100 3.000,- (kb)
HDD SCSI 10.000 RPM 18GB 34.990,-
FDD 1,44 2.604,-
512 DDR RAM 333MHz 27.454,-
Intel P4 proci 1700MHz Celeron 16.499,-
SCSI Kouwell Ultra SCSI 40MB/sec 11.900,-
Midi ATX Acorp P4 300W ház 9.660,- (codegen inkább)
+proci hűtő

= 127890 Ft

Athlon Xp-ből épített már valaki szervert, mert erről még nem nagyon hallottam!

(#2) launcser válasza gyozi (#1) üzenetére


launcser
senior tag

hát bocs de sztem szerverbe nem celeron dukál..
inkább atlon xp már akkor ilyen árban vagy p4 de az nincs ilyen árban

tütüü

(#3) esteban


esteban
senior tag

Milyen szerver?

iBook + RedBull :)

(#4) launcser válasza gyozi (#1) üzenetére


launcser
senior tag

ja végülis
nekem atlon xp-m van és megy már igen igen régota, ftp szervernek funkcional +ban, megy rajta seti kazaa meg ilyenek még :)
heji hálós netmegosztás
már 1 hónapja nem volt lekapcsolba 1 percnél tovább akkoris csak azért mert betttem vinyot, sztem több feladatot is vágna simán..

tütüü

(#5) emvy


emvy
nagyúr

Nem kell 333-as DDR RAM, akár még SD is elég lenne, de az bővítés miatt nem az igazi. A ház Azona legyen legalább. Szerintem SCSI sem kell, nem sokvinyós szerver lesz úgy látom, annak meg minek. Szerintem még 512 RAM, sok cache nagyon megdobja majd.

while (!sleep) sheep++;

(#6) esteban


esteban
senior tag

Bar ennyi penzbol inkabb IDE + egy normalis tap ... ha sokat uzemel, es mivel szerver, gondolom igen.


XP1600+ 17000.-
huto T5DB 3000.-
2x hazventi 2000.-
ECS K7S6A 18000.-
HDD 7200rpm 40G 22000.-
FDD 3000.-
Haz 6000.-
Power 15000.- (Enermax)
Halokari 3Com 10000.-
512 MBPC266 28000.-
VGA 4000.-
Bill+eger 2000.-



5let:)

iBook + RedBull :)

(#7) gyozi válasza esteban (#3) üzenetére


gyozi
aktív tag

Egy linux + apache webszerver + mysql adatbázis!

(#8) DcsabaS válasza gyozi (#1) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Pl. az Anandtech site is AMD processzorokkal van felépítve (szóval bőven elég gyorsak és stabilak, az áruk pedig kedvező):
http://www.anandtech.com/IT/showdoc.html?i=1401&p=1

Amúgy mire a SCSI HDD? (Web szerverhez a HDD szinte közömbös, mindent a RAM-ban célszerű tárolni. FTP szerverhez esetleg, ha nagy a forgalom, de kicsi a tárolandó adatmennyiség. Általánosságban egy 7200-as IDE drive is elég gyors lehet, nagyobb kapacitással. Leginkább talán E-mail szerverhez lehet hasznos egy SCSI HDD, de ott is csak nagy forgalom esetén.)

(#9) launcser


launcser
senior tag

mongyuk sql adatbázisattol fugg hányan turkálnak benne egyszerre
nem? :)

tütüü

(#10) gyozi


gyozi
aktív tag

Egyenlőre 2 virtuális szerver fog működni, külön postafiókokkal! Egyébként mit jelent számokban a e-mail forgalom?

(#11) gyozi


gyozi
aktív tag

rosszul kérdeztem, mit jelent a nagy mail forgalom?

(#12) gyozi


gyozi
aktív tag

Ramból kell a DDR, vagy sem?

(#13) launcser válasza gyozi (#12) üzenetére


launcser
senior tag

sose árt
jo az a ddr
jól fog jönni
meg olcso ddr-es és jo lapok vannak
csipszetet is csak arra fejlesztenek már

tütüü

(#14) gyozi


gyozi
aktív tag

Köszi az eddigi hozzászólásokat! Ha van még gondolat, nem kíméljetek!!!!

(#15) esteban


esteban
senior tag

Nagy email forgalom szerintem 10000 user :))

iBook + RedBull :)

(#16) DcsabaS válasza gyozi (#11) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Nagy E-mail forgalom: mondjuk minimum 100-200 ember, akik munkakezdéskor mind egyszerre akarnak levelezni.

RAM kontra HDD: a RAM vagy 3 nagyságrenddel gyorsabb, és mert manapság az ára sem magas, mindent RAM-ba kell kopírozni.

SDR SDRAM kontra DDR SDRAM: az utóbbi persze gyorsabb, de nem ez lesz a szűk keresztmetszet (ha már a HDD tartalmát a RAM-ba másoltuk), hanem a hálózati kártya/kapcsolat sebessége. A DDR RAM értelmét a jővőbeli jobb kifutás adja, mint már írták is páran.

Én 1 GByte RAM-mal indulnék, hiszen a pénzbe belefér.

(#17) launcser válasza DcsabaS (#16) üzenetére


launcser
senior tag

hát most a ddr ram nem valami oltsó
még
gigabites cuccok most kezdenek már elterjedni nagyobb cégeknál, de sztem a 100 megás is elég még 200 levelező juzerre :)

tütüü

(#18) marlowe válasza gyozi (#1) üzenetére


marlowe
csendes tag

Szarintem is egy Athlon XP-t tegyél bele. Abból meg bőven elég a legkisebb, ramból amit csak bírsz( 1gb) , vinyó IDE-s simán elég...manapság ezek is brutál gyorsak.

Szerintem egy ata133as, ddr333-as alaplap, mert ebben a proci esetleg fejleszthető a későbbiekben...(166FSB-sre) valamint a ddr333 is jól jön szintén ezen okból.

Alaplapból az MSI-t választanám, mert megbízható, és ott a 3év gari.


( egyébként nekem egy féléve fut egy 1800+as XP linux szervernek. Semmi baj vele...)

(#19) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Hali! Jaja. Voltak már igazságok szerintem is. SCSI nem kell ez fix. Helyette egy 7200-es EIDE is nagyszerű, de lehet, hogy még az 5400-as is elmenne. Memória nyugodtan lehet DDR, de sztem minimum 1 GB. A Proci Vagy Athlon XP, vagy P4...
Ezeket már mondták előttem is. Viszont! A hálókártyán ne spórolj! Legyen egy 3Com minimum... TCX-M-es. Ezek szerintem a legjobbak a megfizethető kategóriában. (kb 10000) Enniyt tudok mondani.

Plumpy - A kultúrbölény

(#20) dshk


dshk
aktív tag

Na most az, hogy lesz rajta egy Apache meg MySql, még nem sokat mond. Hány konkurens user és mekkora adatbázis? Általánosságban én azt tapasztalom, hogy a szűk korlát a memória. A processzorsebesség például tökmindegy, feltéve, hogy nem perl meg php szkriptekkel akar valaki kiszolgálni ezer konkurens usert (de még ilyet nem láttam, csak tipp, az is lehet, hogy az se probléma). De ha pl. van egy összesen 100 megás adabázis, akkor oda nyilván teljesen felesleges 1 giga ram.

(#21) Fufuka


Fufuka
csendes tag

én meg javasolnám......... keress meg tudok szerezni HP NETSERVER LCII server gépet!!! kell annál jobb???? alig használtak és igen olcsók!!!! :)

FUFF

(#22) Lomos


Lomos
aktív tag

Epitsetek IDE vinyoval szervert es cserelgessetek fel evente a vinyot...

ehh...

ugyebar arrol beszelunk hogy az uj nagy vinyokra csak 1 ev garit vallalnak napi 7 oras hasznalat mellett. Akkor hogy menne ez 7/24 -ben??? Szal ezert kell SCSI szereny velemenyem szerint....

Amugy megjegyzem, hogy apache+php+mysql kiszolgalasara boven elegendo egy PIII 500 + 512 (vagy tobb) RAM es 1 SCSI felszereles.

Ha nem kriterium az uj gep vasarlasa, akkor akar 100.000 korul is kijon kompletten, de hasznaltan. Esetleg RAMot veszel ujat...

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#23) Fufuka


Fufuka
csendes tag

A server gépnél nem a sebesség a döntő!!!! hanem a gép struktúrája.... ami server orientált!!!! más a pc házi használatra és más a server használatra!!!!!!

FUFF

(#24) McJames válasza Fufuka (#21) üzenetére


McJames
senior tag

Azok jók, csak ne kelljen bele pl. plusz RAM (Kingston rulez, csak ne kelljen kifizetni). :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#25) zrubi


zrubi
senior tag

Hi,

Szerintem jobban jársz SCSI disk(ek)-kel. Akármilyen szerver legyen az.
A sok(~1G) RAM mindenképpen kell, meg fogja köszönni az apache is és a MySQL is.
A proci tényleg nem annyira kritikus.

Ha fontos a disk tartalma, akkor én még hardweres raid-et is tennék bele.. És akkor már lehet az ilyet szervernek csúfolni. Az IDE diszkes gépeket raid nélkül, még véletlenül sem!

zrubi.hu

(#26) zrubi


zrubi
senior tag

Ja, és én minimum Chieftec tápot raknék bele.

zrubi.hu

(#27) #25954560


#25954560
törölt tag

Ha mindenkippen IDE-s vinyo, akkor legalabb ne a melegedos tipusuakbol...

(#28) x15


x15
csendes tag

Udv!

Olvasgatom itten az hozzaszolasokat, es nem tudom, emlekszik -e meg valaki, amikor a linux levlista egy K5 PR100-as gepen futott?? :))
Meg a MySQL is stimmel azt hiszem...

Szoval egy iyen szervernel a legfontosabb szvsz. a jo minosegu tap, jol atszelloztett haz, jo alaplap es bazi sok RAM, meg valami rendes halokartya.
Nos:
>ABIT BD7 II DDR alaplap 21.783,-
vaz. zabit. a hibaarany ugy 50% feletti. gyakorlatilag alig garanciazunk alaplapot, szinte csak a zabit, es nehany asus; meg a meta sem doglik meg; maximum a zida, az is alig.
Oda tenyleg eleg egy ECS, es a 735-os lehet ugy 12000HUF.

>Hálókártya SMC UTP 10/100 3.000,- (kb)
Az valami rettenet. Tulip driverrel ment es szoftveres kartyanak tunik, 8139 tokozasban.
Kellene 1-2 intel pro 100. A 3Com neha nagyon beszopatja az embert!

>HDD SCSI 10.000 RPM 18GB 34.990,-
>FDD 1,44 2.604,-
>512 DDR RAM 333MHz 27.454,-
>Intel P4 proci 1700MHz Celeron 16.499,-
1.7-es celeron, ha kifogod a szemetet, akkor 57 fok Titan coolerrel...
>SCSI Kouwell Ultra SCSI 40MB/sec 11.900,-
???
Mit keres itt egy 100 eves uw-s vezerlo???????
Minimum egy lvd-s u2/3w-s vezerlo szukseges, pl. symbios v. adaptec.

>Midi ATX Acorp P4 300W ház 9.660,- (codegen inkább)
Tudod 2 fajta Acorp (vagy varganya) tap van: az egyikbol kirepul a kondi, a masikban belul robban fel :))

Miert akarod a Mo. kaphato leggagyibb hazba tenni?
Remelem valami rendes hazat vettel.

Bye.

(#29) jé_még_egy guest


jé_még_egy guest
csendes tag

Fiugg!

bevallom csak az elejét olvastam odáig hogy linux + apache +mysql

1. Erre Celerongyot nem szabad!
2. csak SCSI!
3. Intel helyett AMD és egy jo SCSI kártya

(a kérdés hány ''vendégre'' számítasz azok mit fognak csinálni stb. persze nem az 5letet akarom ellopni, ekkor mondok még)

és tűzfal ki lesz?
és ugye Debian?

Cs.,

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerverépítés - plz, help; sürgős! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.