Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerver konfig (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Godzso


Godzso
csendes tag

Első pontként, nem értek a szerverekhez, most tanulgatom :) Van egy Siemens Primergy szerverem, és mikor elindítom, a benne lévő két winchester nem nagyon akar világítani. Vagyis van a rackjén 2 led, egy vörös és egy piros. A vörös világít, a zöld nem. Amikor bootol a gép, kiírja, hogy 4 SCSI eszköz offline, vagy meghalt. Kábelezés úgy fest jó. Mikor szeretnék feltelepíteni szerver op rendszert rá, a telepítő kiírja, hogy nincs merevlemez a gépben. Valakinek van ötlete mit kellene tenni, hogy észrevegye a winyókat ? Valaki help please !

Ne felejtsétek el, hogy ez egy planetárium és nem egy bangkoki kupleráj!

(#2) Whaskes válasza Godzso (#1) üzenetére


Whaskes
senior tag

tápot kötötél bele :D ''Vagyis van a rackjén 2 led, egy vörös és egy piros.'' én szintévesztő vagyok, de szerintem még sokan vannak akik nem látják a különbséget a 2 szín között. Te szerencsés vagy úgynézki.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#3) Godzso válasza Whaskes (#2) üzenetére


Godzso
csendes tag

igen, sikerült megkülönböztetni :) táp van, kábelezés sztem ok. de nem tudom mi nem lehet jó :F

Ne felejtsétek el, hogy ez egy planetárium és nem egy bangkoki kupleráj!

(#4) Printszkrín válasza Godzso (#3) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ezek a gépek kicsit bonyolultabban működnek mint az asztali PC-k.
Nyilván cserélgetve voltak benne a vinyók mielött hozzád került.
Bootolás közben nyilván kiírja, hogy milyen vezérlő van az alaplapon,
vagy a PCI slotokban.
Ha ez egy RAID vezérlő, akkor be kell lépni a vezérlő biosába, és el kell fogadtatni
vele a vinyókat.
Nem ismerem a te géped, de ez egy IBM esetében úgy van, hogy ott a vinyó,
pörög, működik, de amíg offline, addig nem használja.

Lehet még bonyolultabb is a helyzet, ha külön progi kell a vinyők konfigurálásához.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerver konfig (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.