Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Szerintetek mi szállt el? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tgabi333


tgabi333
tag

Szevasztok!

A múlt hónapban vettem egy új gépet, csak tápot nem vettem újjat, tudjátok egy kis költségcsökkentés... De megittam a levét, ugyanis Elszállt a tápom, ez egy régi 230W-os táp volt. a gép pedig egy 2500+ Barton, Asus A7N8X-E Deluxe alaplap, mikor ment egy jó órát a Prime95, akkor egyszer csak megállt az egész.

Szerintetek mi szállt el még?? :'(

(#2) Gambit válasza tgabi333 (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Ezért miért kellett topicot nyitni? Honnan tudnánk, hogy mi szállt még el? Szerezz egy rendes tápot, és majd meglátod. Amúgy az alaplap a legesélyesebb.

P.S.: helyesen: újat!!!!

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3) [w] válasza tgabi333 (#1) üzenetére


[w]
őstag

honnan tudod, hogy a tápod szállt el? füstöl? fekete?
nem lehet, hogy a p95 izzasztása miatt a hővédelem lőtte ki a gépet?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#4) tgabi333 válasza [w] (#3) üzenetére


tgabi333
tag

Szerintem ez nem hővédelem, még azt is megmerem kockáztatni, hogy nincs a tápban olyan dolog, de ha lenne, akkor be kellene indulnia kb 2 órával utána, ez meg már 3 napja nem működik. de semennyire.

Szétszedtem a tápot, és amennyire(semennyire) értek hozzá, akkor az egyik hűtőbordához erősített tranzisztor(vagy valami hasoló háromlábú csoda ment ki).

(#5) westlake válasza tgabi333 (#1) üzenetére


westlake
félisten

ez most egy talalos kerdes?
hogy allapitsuk meg, hogy mi ment meg tonkre?

Play nice!

(#6) Gambit válasza [w] (#3) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, de akkor később simán be lehet kapcsolni...

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#7) tgabi333 válasza westlake (#5) üzenetére


tgabi333
tag

Nem, én azt kérdezem, hogy szerintetek mi szállt el.

(#8) Gambit válasza tgabi333 (#4) üzenetére


Gambit
őstag

A hővédelem nem is a tápban van...

Szerk: figyi, szerintem első lépésben töröltesd ezt a topicot, aztán szerezz egy jó tápot (legalább 300W), és próbáld ki, müxik-e a gép. Ha nem, akkor cseréld ki az alaplapot is, és így tovább, amíg ki nem derül, mi esett ki.

Szerk2: Alaplapon leginkább.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#9) tgabi333 válasza Gambit (#8) üzenetére


tgabi333
tag

LOL,

Na látjátok én ennyit értek hozzá

U.I.:akkor hol? :D

(#10) [w] válasza tgabi333 (#4) üzenetére


[w]
őstag

bocs, korábban sehol nem írtad, hogy mióta nem tudod bekapcsolni...

Gambit: neked ugyanez...

cmdr PETER W. VOLKOV

(#11) westlake válasza Gambit (#8) üzenetére


westlake
félisten

van olyan tap, amiben van....:)

#7 elszallt=tonkrement (legalabbis nalam)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#12) Gambit válasza [w] (#10) üzenetére


Gambit
őstag

Jó, de azért nincs az a láma a világon, aki rögtön eltemeti a gépét, ha egyszer kikapcsol. Lehet egy csomó oka. Nekem alapértelmezett, hogy utána is próbálkozik valaki a bekapcsolással.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#13) Gambit válasza westlake (#11) üzenetére


Gambit
őstag

Jah, így több pénzt ki lehet szedni vele az emberekből... :P

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#14) westlake válasza Gambit (#13) üzenetére


westlake
félisten

azert valljuk be, van neki haszna...

Play nice!

(#15) Gambit válasza westlake (#14) üzenetére


Gambit
őstag

A két ventinek több... :P

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#16) tgabi333 válasza westlake (#14) üzenetére


tgabi333
tag

Azért én most jobban örülnék(örültem volna) egy túlfeszvédelemnek :(

(#17) Gambit válasza tgabi333 (#16) üzenetére


Gambit
őstag

Kicsit lehet, hogy már kötözködés, de nem hiszem, hogy a túlfeszvédelem megvéd a túlterheléstől... :U

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#18) westlake válasza tgabi333 (#16) üzenetére


westlake
félisten

nekem is elfustolt a multkor a 300 wattos acorp tapom:)
nem birta a 3.8 gigas p4-et, es a 9800xt-t:D

Play nice!

(#19) HERR Z válasza tgabi333 (#16) üzenetére


HERR Z
veterán

túlveszvédelmet egy olyan konektor is adhat, kemény 2500Ft mindentől függetlenül....
Azért te is tréfás srác vagy 230-as táp batronhoz...Először cseréld ki a tápot...úgy 300márkás vagy 350-400 noname-re. Ha ezzel se megy akkor vissza gariba az alaplap, hogy ''magától elszált'':D:D, ha nem hibás akkor meg a procit cseréltesd ki ugyanígy

(#20) tgabi333 válasza HERR Z (#19) üzenetére


tgabi333
tag

TNX

(#21) MoP_FX 57 válasza tgabi333 (#20) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

hello szerintetek meddig erdemes futettni a prime 95-ot hogy kitunjon stabil e aproci

(#22) westlake válasza MoP_FX 57 (#21) üzenetére


westlake
félisten

ha full stabilitast akarsz, akkor minimum 24 ora....

Play nice!

(#23) mr_ricsi válasza tgabi333 (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''azt kérdezem, hogy szerintetek mi szállt el.''
Szerintem megmaradt a proci, az optikai maghajtó(k), és a cooler. A memóriá(k) látszólag működnek, de másik alaplapban használva rendszeresen fagyi lesz - szerintem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) parandroid válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nekem tápfelrobbanástól pont csak a meghajtók haltak meg annak idején. vinyó + cdrw. :( úgyhogy nem hiszem, hogy lenne erre szabály. többi alkatrész az alaplap kivételével azóta is működik máshol (proci, ram, vga, hangkártya). alaplap épp a napokban füstölt el, de szép csendesen, magányosan halt meg. rip (ja, és jó másfél évvel a tápfelrobbanásos eset után.)


[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) GP-Sz válasza tgabi333 (#1) üzenetére


GP-Sz
senior tag

(#17) tgabi333 válasza degu (#16) üzenetére Válasz | Email | 2004-06-25 14:46:02
Így van!
Nekem 2500+@3200+ os gépem van két winyóval,meg két optikai meghajtóval.. és hozzá egy négy éves 230W táp, és a feszültségingadozás is < 5%

(#18) twollah válasza tgabi333 (#17) üzenetére Válasz | Email | 2004-06-25 14:55:49
Akkor neked hatalmas makod van, hogy eddig nem durrant el az a tap.

(#19) tgabi333 válasza twollah (#18) üzenetére Válasz | Email | 2004-06-25 14:59:45
Nem Tudom...
Nekem eddig elég stabilnak tünik... Szerintem nem is lesz vele gond..

(csak ne legyen igazad..)


Ezexerint igaza lett?

(#26) tgabi333 válasza GP-Sz (#25) üzenetére


tgabi333
tag

LOL!!!!!!!!!!

Elhiszed, hogy én sajnálom a legjobban? :D

(#27) mr_ricsi válasza parandroid (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A #24 a Te véleményed, a #23 pedig az enyém. A tények pedig tgabi333 gépének belsejében vannak.

(Nálam csak az alaplap szállt el, a +3.3V-tól érintett részei, mert a +5 és a +12-es tápágakon volt egy nagyon kezdetleges védelem, amit én raktam rá.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) Loha válasza GP-Sz (#25) üzenetére


Loha
veterán

[L]Nekem 2500+@3200+ os gépem van két winyóval,meg két optikai meghajtóval..[/L]

Márcsak lehet, hogy 0.5 vinyó, meg egy proci maradt csak! :))

Szerintem a táp szált el :) (ez csak tipp)
Über LOL! :))

[Szerkesztve]

(#29) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Azt nemtom hogy mi szállt el,de azt tudom hogy mi fog.Az agyam.Ha még egy ilyen topikot nyit valaki.:D

(#30) Loha válasza _Volkovy_ (#29) üzenetére


Loha
veterán

Hát majdnem lefordulok a széről... :))
Már idézni sem tudok :DDD

(#31) 666


666
tag

figy, próbáltál már macskával ágyat szállítani? hehe, próbáld ki, hasonló lesz az eredmény:

a cica megdöglik, az ágy meg vagy szhétesik vagy nem

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#32) Dilikutya válasza HERR Z (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

azzal sokra megy. itt jobbára nem attól féünk hogy majd a hálózat felől jön a túlfesz.azzal a kütyüvel sokra mész ha van egy szar tápod és mondjuk kimegy az egyik kondi benne...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) parandroid válasza mr_ricsi (#27) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

én kérek bocsánatot, ha félreérthetően fogalmaztam. :)
arra akartam célozni, hogy nem lehet egyértelműen megmodani, hogy mi fog meghalni egy ilyen tápprobléma után. bármi meghalhat, és bármi megúszhatja. akár minden meghalhat, és akár minden megúszhatja. szelávi. :D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34) mr_ricsi válasza parandroid (#33) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''arra akartam célozni, hogy nem lehet egyértelműen megmodani, hogy mi fog meghalni egy ilyen tápprobléma után''

Ebben egyetértünk. Ebből viszont -szerintem- az következik, hogy az eredeti kérdés és a topic értelmetlen.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#35) Gambit válasza mr_ricsi (#34) üzenetére


Gambit
őstag

...amit én a 2. hsz-ben már leírtam. Körbe-körbe járunk, a topic zárható szvsz.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#36) tgabi333


tgabi333
tag

Szal,

Vettem egy új tápot, most valami jófajtát végre.. soha többet gagyi...(??)

Összerakom a gépet, és láám(A) rendesen üzemel, mintha semmi sem történt volna..

Még is csak jó volt az a JNC táp :DD
Mikor megláttam, hogy megy, tiszta boldog voltam, mintha újraszülettett volna :D

(#37) mr_ricsi válasza tgabi333 (#36) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Remélem, azért lekapod a JNC tetejét, és belenézel! :Y

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#38) parandroid válasza mr_ricsi (#37) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

annak idején, mikor az enyém elszállt, szét se kellett volna szedni. megráztam és zörgött. :DDD ja, meg kicsit kormos is volt. :D azért persze szétszedtük. 2-3 kondi rögtön kipotyogott belőle, meg szép nagy égett folt volt a nyákon. :(

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39) Tithian válasza tgabi333 (#36) üzenetére


Tithian
őstag

Milyen tápot vettél? :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Szerintetek mi szállt el? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.