Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simoncsa


simoncsa
csendes tag

Szia!

Szóval egyik ismerősöm most szeretne gépet fejleszteni. Kinézett magának négy kütyüt, amik ilyen árban vannak, és kérte a segítségemet a választásban. Én igazából nem értek annyira a VGA-k lelkéhez, ezért kérdezlek meg benneteket.

Ezek lennének azok a kütyük:

NVidia Geforce 4 Mx 460 TV Out 128 MB kb 20 ezer
NVidia Geforce 3 Ti 200 64 MB Tv Out: kb 21 ezer
ATI Radeon 7500 64MB Tv Out kb 15 ezer
ATI Radeon 7500 128 Mb Tv Out kb 21 ezer.

Egy 19 collos monitorral lesz használva nem csak játékra, hanem mozizásra is, plusz munka.

Mi a véleményetek?

üdv:csabi

(#2) Sefter válasza simoncsa (#1) üzenetére


Sefter
veterán

Ati 9100pro 128Mb ~25e

Psn ID: sefter_hun

(#3) Ra3


Ra3
őstag

gef3ti200. neves gyártóval, hogy azért a 2d-s képe is jó legyen, szerintem az inno3d-t kerüld.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4) Ra3


Ra3
őstag

ja, vagy r250-es csippel szerelt radeon. 8500 v. 9100

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#5) Vikthor válasza simoncsa (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

BBA 8500 128 esetleg ALL IN WONDER. :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) Kígyó válasza simoncsa (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

Egyik se. A radeon 8500le/9100-at ajánlom (br 21-22E).

(#7) Kígyó válasza simoncsa (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

20E egy mx460-ért és 21E egy 7500-ért?
??????????????????????????????????????? :O

(#8) simoncsa


simoncsa
csendes tag

Annyit szeretnék kérni, hogy ha lehet, állításotokat indokoljátok is.

Egyébként köszi az eddigi segítséget!

(#9) ödönke válasza simoncsa (#8) üzenetére


ödönke
aktív tag

a faxomat már a bizonyításba, nézz szét néha ezen a hülye fórumon mielőtt topikot nyitsz :)

FLAME OFF

radeon 9100 vagy 8500le sapphire, vagy club3d max 4ns-os ramokkal és a kártya órajele 250/250 legyen alapból:

indok: az összes általad felsorolt kártyát lenyomja teljesítményben és képminőségben is

(#10) PaladiN válasza simoncsa (#1) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Q***a drágák ezek itten!
Hol nézett ki ilyen cuccokat az ismerôsöd?
Egyébként ennyiért inkább 8500 LE, avagy 9100 -at illene venni (15-20)
Az mx-et hírbôl érdemes kerülni, a gef ti 3 fölött már egy csöppet eljárt az idô.
Kell ennél jobban is részletezni?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#11) PaladiN válasza ödönke (#9) üzenetére


PaladiN
aktív tag

megelôztél :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#12) ödönke válasza PaladiN (#11) üzenetére


ödönke
aktív tag

akárcsak a vinyónál :DD de ha gondolod átengedem neked a vinyót (10gbq) mert nekem nem létszükség

(#13) PaladiN válasza ödönke (#12) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Én sem dôlnék a kardomba ha nem jönne össze, de pill a barraqdám (80Gb) kôcsönbe van, és nincs hordozóm, úgyhogy egy vinyóval mostanában szegényes az élet.
Egyébként van itt még egy 40-es egy másik topicban is, csak az új.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#14) Gaius


Gaius
tag

Hát ettől sokkal okosabb nem lettél...
Egy biztos: ha munka-játék-mozi-stb. dolgokra kell VGA, akkor az MX-es sorozatot alapból el kell felejteni. Ma már eléggé előrehaladt a piac ahhoz, hogy hasonló árért jobb VGA-t vegyél. Az MX dolog elavult....
Radeon viszonylatban 8500-ös, vagy 9000 PRO a jó vétel (ár-érték arányban),, illetve ha ennél valamivel több pénzed van, akkor vegyél 9500 PRo-t, ez is lassan megfizethető. A 9100-es szériát nem ajánlom, mert ez tulajdonképpen a 8500 LE új kódnéven. És az LE gyengébb, mint a 9000 PRO.
De mindenképpen azt javaslom, hogy az NVidiát egy időre el kell felejteni....

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#15) Vikthor válasza ödönke (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Dönke vaze, ne legyél már olyan rücsög!!! >:DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17) PaladiN válasza Gaius (#14) üzenetére


PaladiN
aktív tag

''akkor vegyél 9500 PRo-t'' egy kicsit félreírhattál. :(((
Még a sima 9500 is húzós ha valakinek 20 ropija van.
Amúgy az nvdiával kapcsolatban osztom a nézetet. :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#18) beeboy válasza simoncsa (#1) üzenetére


beeboy
addikt

Ezek közül egyiket se. Szerintem is 8500 alias 9100

http://www.depo.hu/?page_number=5&tcsid=8&lid=1&point=2&sort=a

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#19) Gaius válasza beeboy (#18) üzenetére


Gaius
tag

NEMNEMNEMNEMNEM!!!!!!!
A 9100 NEM 8500-ös, hanem csak 8500 LE!!!!!

Igen, megnéztem, tényleg jóval több a 9500...
De ha kicsit (kb. egy hónapot) spórolsz, inkább ezt vedd meg, mert a többi kártya már kifutó típus....
Ha az általad említett listát kellene választani, akkor nemtom. Talán a 7500, de ez meg elég gyengécske még, nem ez volt a Radeon csúcsa...

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#20) Kígyó válasza Gaius (#14) üzenetére


Kígyó
senior tag

Miért nem lett okosabb! Könnyen ki lehetett szűrni a hozzászólásokból, hogy egyik sem túl yo vétel, hanem vegyen radeon 8500le-t, 9100, v 9000pro-t.
''És az LE gyengébb, mint a 9000 PRO. ''
Most már komolyan szerzek egy 9000pro-t valahonnan és megnézem, hogy jobb-e az enyémnél. Meglepődnék...

(#21) Gaius válasza Kígyó (#20) üzenetére


Gaius
tag

Tényleg nem kötözködni akarok... Kb. egy hónapja állítottam össze egy haveromnak egy gépet.
MSI KT3 ULTRA, AMD 2000+ (Palomino), 512 DDR333, 80 GB HDD, és egy Radeon 9100.
Nos: telepítettem mindenfélét, de hát kellett működő tesztkártya is. Egy havertól elhoztam a 9000 PRO-ját, meg volt ugye az a 9100, amit vettünk.
Tudom, hogy a 3DMark teszt nem minden, vannak ennél jobbak, teljesebbek, stb...
DE:
9100-es kártyánál: 7250 pont körül volt,
9000 PRO-nál: 8300 körül.

Mindkét kártya 64 MB-os volt, és Club 3D.

Ez alapján mondom, hogy jobb a 9000 PRO. A 8500 lenne a legjobb, de ezt már nem nagyon lehet kapni...

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#22) Gaius válasza Gaius (#21) üzenetére


Gaius
tag

Ja, ez a 3DMARK 2001 S.E volt....

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#23) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Gef3: elavult
MX: mégelavultabb a gef3nmál
7500 64 Mb: ez jó vétel, egy éve nemigen esett az ára, értéktartó.
128 Mb: nem érdemes, mert semmire sem használja a vkártya.

Amúgy én is 8500öt vagy 9100et ajánlanék.

(#24) simoncsa


simoncsa
csendes tag

Akkor mondjuk ez?



ATI Radeon 9000PRO 64M DDR TV 23 650

(#25) PaladiN válasza Gaius (#21) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Bocsesz de még jó hogy jobb a pro.
Lényeges sebességbeli különbségek nincsenek a 9000 9100 és a 9200 között.
Ellenben a pro más történet...

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#26) PaladiN válasza PaladiN (#25) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Egyébként meg tényleg érdemes lenne szétnézni a régebbi topicok között... :(((

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#27) Kígyó válasza Gaius (#21) üzenetére


Kígyó
senior tag

Lehet, hogy igazad van, nálam még nem volt 9000pro. Nálam(meg szerintem sokaknál) jelentős tényező, hogy hol a kártya vége. A 2200+ sem jobb proci 1700+nál, ha mindkettő ugyanúgy 2100MHz-en megy. Ez az én véleményem, lehet vele vitatkozni.
Nekem Powercolor 8500Le-m van(64mb-os), átalakítva 8500ra. Csak a számláról lehet tudni, mi valójában. A gépemben (Kd7 + palomino 1600+@155+10,5, 512 ddr333@kb390) 3dmark2001ben 9300-at hoz, és ez még nem a vége!

(#28) Gaius válasza PaladiN (#25) üzenetére


Gaius
tag

Így-így.... De a PRO ugyanannyiba kerül szinte, mint a 9100... Tehát jobb vétel...:)

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#29) Gaius válasza Kígyó (#27) üzenetére


Gaius
tag

Jaja....

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#30) Gaius válasza simoncsa (#24) üzenetére


Gaius
tag

SIMONCSA: ráadásul az, hogy 19-es monitoron lesz használva, még inkább alátámasztja azt, hogy érdemes picivel többet fizetni egy jobb kártyára.
Mert ha a monitor pl. támogatja az 1600*1200-es felbontást, és így akarod használni, akkor ehhez azért egy erős kártya kell.
Ha csak 1024*768-ban, akkor meg fölöslegesnek érzem a 19-es monitort. De ezt te tudod....
Ha meg a monitor már eleve adott, akkor meg tényleg nem szabad hozzá MX, LE, és a hasonló butított kártyát megvenni, ezek fél év múlva eltűnnek....
Plusz minél nagyobb a kép, annál inkább szembeötlő ha egy kártyának gyengébb a képe és a teljesítménye...

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#31) MaUser válasza simoncsa (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Huh...
Na nekem volt elég gef3 (most is) és radeon9100 is.
Erről, mármint a radeon és köztem fellelendő kapcsolatról találsz itt egy topic-ot is valahol.:(
Szóval a radeon ment a tesztekben, mint a mérgezett egér, de u2 elégé lassú volt rajta és a többi játék sem igen komálta. (ogl kivétel abban nagyon ott volt.). Igaz a ramja 185(!) teljes MHz-en ment, de ha felszorzom 250-re, hát akkor sem túl optimális. Emiatt (mivel más radeon 9100-et nem tudtak hozni) cseréltem inno gef3ti200-ra (175/400@250/520 -570 is megy, de 520 felett szemetel-). Nagyon nem bántam meg. A 3dmark-ok alatt nem mutat valami sokat, hencegni nem jó, de az u2 és a generals vagy a letöltött demo-k, sokkal jobban muzsikálnak rajta. Szóval nem értem, miért elavult. (Bocs JulWCZar) Fej-fej mellett van a ti200 és a radeon 8500 (275/275), de az max 300/300-at megy a fórumozók beírásai alapján és mint látod a gef3ti200 megy a ti500 szintje fölé is. A képminőségben én nem láttam problámát sehol (igaz ezeket a Matrox g200 messze veri). Ami miatt a radeon jobb az a videólejátszás fejlettebb támogatása. Még a Trueform is mellette szólna, de az ati nem forszírozta a támogatását sajnos.:(
A radeon 7500 az egy gef2 szintű kártya, úgyhogy játékokhoz Önnek ezt nem ajánlom.
Az mx 460 esetleg meggondolandó, de csak 12eFt bruttó áron és akkor is csak akkor, ha tényleg nincs több pénz rá. Azért nem olyan rossz az csak nem mindíg 3dmark kellene tesztnek.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#32) MaUser válasza MaUser (#31) üzenetére


MaUser
addikt

Még egy vélemény a 9000 és 9000pro nem más mint a 8500 butítása, szóval nem nagyon éri meg.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#33) simbazz


simbazz
aktív tag

Az az MX460 azért nem olyan gyengusz, MX440-eket jócskán megüti. Az MX440-esek (DDR) kb 10%-kal jobbak, mint a GF2Ti-k - tesztelve by szerénységem :) De egy GF3Ti200-ast egyik sem ér utol, amik 21-ért ''ölég jaú vétel'' kategóriába tartoznak.
A Radeon7500 helyett meg tényleg 9100 vagy 9000Pro - inkább az utóbbi, tekintve hogy 1-2e az árkülönbség...

Elektromos abakusz

(#34) simoncsa válasza MaUser (#32) üzenetére


simoncsa
csendes tag

És mi a véleménye erről kártyáról?

ATI Radeon 8500LE 64M DDR TV 20 350

(#35) ödönke válasza Gaius (#21) üzenetére


ödönke
aktív tag

9100-es kártyánál: 7250 pont körül volt,
9000 PRO-nál: 8300 körül

hát nem tudom valami tuti nem volt rendben a cuccal vagy a 9100 csak 250/200-on ment mert a 9000pro nagyjából ua. azt a teljesítményt kell hogy hozza mint a 9100 talán egy kicsi előny a 9100 javára, vagy a 9000pro ment (rengeteg teszt van a neten róla)

(#36) Gaius válasza MaUser (#32) üzenetére


Gaius
tag

Igen, nagyjából igazad van, de azért ne hasonlítsunk már egy Gef3 Ti kártyát egy 8500-ös Radeonhoz.
Nekem egy Gigabyte Maya 8500-ös Radeonom volt, 64 MB-tal.
Ez a kártya az akkori gépemben simán, lazán verte a Gef4 4200-es kártyákat. Jó, igaz, hogy a Gigabyte az egyik legfullosabb darab volt, de akkor is.
A gyári Radeonnal ugyanez volt a helyzet.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#37) Gaius válasza ödönke (#35) üzenetére


Gaius
tag

Igen, lehet. Sőt, talán így is volt, nem emlékszem már pontosan. Megnézem a héten, most már kíváncsi vagyok én is...

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#38) MaUser válasza simoncsa (#34) üzenetére


MaUser
addikt

A radeon-oknál a legfontosabb, hogy kérdezd meg az órajeleket a boltan és csak akkor vedd meg ha a boltos vállalja, hogy visszaveszi amennyiben kevesebb, mint amit mondott. Fontos, hogy 250/250 alatt nem éri meg a 8500/9100 (LE elvileg 250/250, de aztán 230/230 lett, sajnos azonban vannak ennél lassabbak is.) Ha tudja ezt az órajelet akkor már gef3 szintű a kártya, de mint mondtam a húzhatósága elmarad attól. Teljesítményben tényleg 1-2% ide-oda a különbség, de a neten ha nézel egy tesztet fogyelj oda, mert ott szinte minden 8500 kártya 275/275-ön megy, még nálunk ilyet nehéz kapni nem bba-t, de az drága. Viszont a gef3ti az mindig azonos órajelen megy 175/400.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#39) ödönke válasza simoncsa (#34) üzenetére


ödönke
aktív tag

nézz szét itt

[L]http://prohardver.index.hu/rios2_temak.php?what=radeon%208500&how=OR&sid=&fid=[/L]

vazz 462 radeon topic van :(

(#40) yerico


yerico
senior tag

Aki nem hiszi el, hogy a 9100 (alias 8500LE) gyorsabb, mint a 9000 pro, az nézelődjön kicsit a tomshardware-n.

(#41) MaUser válasza Gaius (#36) üzenetére


MaUser
addikt

Azért ne legyünk ilyen optimisták.:)
Abban igazad van, hogy teljesen leterhelve gyorsabb jóval a gef3-nál, és a gef4 közelében van, de így soha nem használod játékok közben.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#42) Gaius


Gaius
tag

Én komolyan mondom, hogy nem értek valamit. Már több fórumban olvastam olyan hozzászólásokat, hogy a Radeon jobb a 3DMarkban, de gyengébb a játékokban. Egyetlen szóval: TÉVHIT!
Való igaz, hogy a 3DMark fejlesztői és az Nvidia összeugrottak. Így a 2003-as teszt már szinte el sem indul Geforce kártyákon... Ez van, nem lehet változtatni ezen. De a 2001-es teszt még nem ebben a szellemben készült. Jómagam egyszer-egyszer lefuttatom, ha kártyát cserélek, hízeleg az embernek, ha szép magas értékekekt kap. De tényleg nem mérvadó ez a teszt.
DE: a Radeonok egyszerűen KIVÁLÓAK a játékokra is. A kép élessége, színei verhetetlenek (azaz pillanatnyilag a legszebbek). Nem tudok olyan játékot, vagy alkalmazást mondani, amiben rakoncátlankodott volna a Radeon. Egy volt, a GTA3, de az a driverek miatt (akkoriban nem érezték még a jó driver készítést ATI-éknál).
Hm. Az Unreal 2 nálam gyönyörűen ment, minden verzióban. Más kérdés, hogy az Unreal 2-t én is vártam, a jelenlegi véleményem erről az, hogy pont emiatt nem szabad senkinek sem kártyát cserélni, vagy venni. Borzasztó lett ugyanis. A graf. szép, de minden más gyenge lett. Főleg a hosszúsága.......

Szóval aki játszani akar, bátran vegyen Radeont, nem fog csalódni benne.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#43) Gaius válasza MaUser (#41) üzenetére


Gaius
tag

És ha élsimítok? :)

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#44) Gaius válasza Gaius (#43) üzenetére


Gaius
tag

Tény, hogy véleményem szerint a Gef3 volt talán az utolsó olyan Nvidia kártya, amiben voltak érdemi újítások, emiatt tényleg nem rossz még ma sem. Mindenképpen jobb, mint bármelyik MX. És megállja még a helyét ma is.
De mostanában a játékok és az alkalmazások is kezdenek eltolódni abba az irányba, hogy élsimítással még szebbek lesznek. Azazhogy a kártyák tudása fejlődik egészen pontosan. És ebben az Nvidia ÖSSZES kártyája (benne a ''csoda'' FX-szel) MESSZE-MESSZE lemarad a Radeonoktól.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#45) Sandstorm


Sandstorm
tag

Hát Ti aztán szép népek vagytok!
Valaki megkérdezi, hogy mit ajánlotok megvételre, erre csináltok egy jó kis 9100vs9000 flame-t!
Nem lett volna elég annyit mondani, hogy : ''Te figyu, ezek már nem az igaziak, gondolkodj vm újabb kártyán, pl: .... stb.''
Most ti tulajdonképpen 1000-2000 HUF-os különbségeken vitatkoztok, ami már mindenkinek a könyökén jön ki. Jó hogy mindenki a saját kártyáját isteníti!
Talán nem kéne minden egyszerű kis topicból ''Én úgyis jobban tudom'' flame-t csinálni!

Arra meg nem is gondol senki amikor jön a szokásos szöveg, hogy ''Előbb néz körül más topic-okban'', akkor az illető azért nem teszi meg, mert mindenhol máshol is csak egymás fikázása megy. Erre azt gondolja, hogy kérdez valamit, ahol tisztán válaszolnak majd, mire ezt a topic-ot is szét cincálják... Elszomorító.

Hajrá, csak így tovább! ;]

(#46) Gaius válasza Sandstorm (#45) üzenetére


Gaius
tag

Naaa.... Nem is igaz. Fikázta itt valaki a másikat? Ugye, hogy nem.
Viszont ha figyelmesen elolvastad volna a topicot, pont én javasoltam, hogy spóroljon egy hónapot még, és vegyen 9500-öst, vagy ilyesmit.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#47) Obi-1 válasza Gaius (#30) üzenetére


Obi-1
őstag

Ez most valami vicc, amit nem értek, vagy rosszul tudom, de szerintem alea iacta est. (Lásd még ugyanezt a szótövet az ejakulációban...) ;]

Only a Sith deals in absolutes.

(#48) ödönke válasza Sandstorm (#45) üzenetére


ödönke
aktív tag

OFF

Senki nem istenítette a saját kártyáját, hogy ''figyelj ilyet vegyél nekem is ilyen van és tök jó!'' flame se volt nagyon egy két okostojás pedig mindig beesik ennyi résztvevőnél ez elkerülhetetlen.

a te hozzászólásod is nagyon építő jellegű a topicra nézve :)

ON

ja egyébként az az 1000-2000 forint akár jelentős többletsebességet nyujthat pl: mx440 128mb vs radeon 910064mb egy ár, jelentős különbség...

(#49) MaUser válasza Gaius (#43) üzenetére


MaUser
addikt

Mondtam, leterhelve of korz a radeon a gyorsabb.:)
De mivel teheted ezt meg?
CS?
Nem azt mondtam, hogy az u2 nem ment szépen, de ha egy kártya visz alapból 8500 3dmark-ot és egy másik csak 7500-at azt várná az ember, hogy a játékok alatt is kiegyenlített legyen a verseny, de ott meg egy kicsit (nem nagyon) fordul a kocka. Végülis oly mindegy, mert a játékok alatt kicsi a különbség (ide-oda), mint már említettem. (ogl erősen ati, mint mondottam volt)

Sandstorm: Ha egy kártyát isteníteni akarnék az a Matrox.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#50) Sefter válasza Gaius (#21) üzenetére


Sefter
veterán

Nem nézted el azokat a pontokat?
Már csak azért is , mert a 9100 -> 8500 (LE) utód a 9000 pedig a 7500-as széria utódja.....
Egyébként én is teszteltem őket és nekem a 9000pro SOKKAL rosszabb volt mint a 9100pro

Psn ID: sefter_hun

(#51) Gaius válasza Obi-1 (#47) üzenetére


Gaius
tag

Bazeg, igazad van..... Elírtam. Sőt, először azt sem értettem, hogy miafenéről írsz nekem. Nem vicc, jól tudod, sőt én is jól tudom.... Nagyon köszi!!!

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#52) Gaius válasza Sefter (#50) üzenetére


Gaius
tag

Nem néztem el. Egy tény: a radeonoknál jóval nagyobb a szórás órajelek terén. Tényleg nem tudom, hogy miért, de nekem ez jött ki.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#53) Obi-1 válasza Gaius (#51) üzenetére


Obi-1
őstag

Ugyan, semmiség.

Only a Sith deals in absolutes.

(#54) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Ha nem viszolyodsz a bios-sütögetéstöl R7500/64
tuningbiosszal gef3ti közelében van, képe meg messze jobb...
Egyébbként ilyen R8500-as árak mellett én is egy ötödikre voksolnék...

Utánam a kondenzcsik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.