Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Azért nyitottam a topikot hogy itt beszéljünk a szép kártyával kapcsolatos kérdésekről,infókról,stb....
Szép kártya pénz forgatása?Hogyan?
Szabadidőt mire lehet?Szállást?Vendéglátást?
Vendéglátást Szállásra lehet pl.ha elmegyek nyaralni tudom abból fedezni a szállásomat,de ha nekem még szabad időn van,azt is tudom vendéglátásra? Vagy szállást fizetni belőle?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#2) radi8tor válasza Potyka03 (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Konkrét kérdésed is van? :)

⭐ Stella

(#3) Potyka03 válasza radi8tor (#2) üzenetére


Potyka03
senior tag

Ott vannak a kérdések?
Szabad időt lehet forgatni vendéglátásra?
Mert azt tudom hogy a Vendéglátást lehet elvileg Szállásra forgatni.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#4) radi8tor válasza Potyka03 (#3) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem. :(

⭐ Stella

(#5) Potyka03 válasza radi8tor (#4) üzenetére


Potyka03
senior tag

Hát,elméletielg lehet,ezt írja a hivatalos honlapja:
"Az OTP SZÉP kártyán levő három alszámla a fizethető szolgáltatásokban különbözik. A szálláshely alszámlát belföldi szálláshelyre, utazásszervezési (előre összeállított utazási csomagok) szolgáltatásra, gyógyfürdő- és strandbelépőre, illetve a szálláshely-szolgáltatással egyidejűleg a szálláshelyen elérhető bármely szolgáltatásra vehetik igénybe. A vendéglátás alszámlát étkezésre (éttermi és mozgó valamint egyéb vendéglátásra, például házhozszállítás, közétkeztetés), gyógyfürdő- és strandbelépőre, szálláshely-szolgáltatásra. A szabadidő alszámlát pedig többek között egészségügyi szolgáltatásokra, kulturális programokra, állatkerti és vidámparki belépőre, sport, szabadidős és wellness szolgáltatásokra, sportrendezvények részvételi díjára fürdők és élményparkok igénybevételére, szabadidős és sporteszközök kölcsönzésére, belvízi sétahajózásra, idegenvezetésre és szálláshely-szolgáltatásra használhatja fel."

Akkor jól értelmeztem,hogy a szabadidős részét szálláshely-re is lehet?Tehát pl. ha elmegyek a balcsira nyaralni,akkor letud húzni nekem a vendéglátásból is,és a szabadidőből is(én erre a kettőre kapok pénzt)

Itt a hivatalos infó róla

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#6) zoo8800 válasza Potyka03 (#5) üzenetére


zoo8800
veterán

Az átcsoportosításról

Fontos információ, hogy a SZÉP kártyák alszámlái között nincs lehetőség utólagos átcsoportosításra. Vagyis év elején érdemes a munkáltatónak olyan módon megbízást adni a feltöltésre, hogy előtte nagyjából végiggondolja, az év során milyen jellegű kiadásokat és körülbelül mekkora értékben szándékozik SZÉP kártyájáról fedezni.

[link]

rip and tear, until it is done

(#7) Zeki


Zeki
nagyúr

Ez a szép kártya tényleg NAPRA LEBONTVA működik?
Tehát az évi 490 ezer Ft max adható keret nem adható oda év elején?

(#8) Rage47 válasza Zeki (#7) üzenetére


Rage47
veterán

Hónapra lebontva működik és nem adható oda tudtommal egyben.

(#9) Melack válasza Zeki (#7) üzenetére


Melack
veterán

Mindig fizetéssel számfejtik, így egyben előre nem adják oda. Plusz ha év közben váltasz helyet, akkor hogy hívná vissza a kifizetett összeget? Levonja a fizetésedből a nettót, amit átutalt?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10) Zeki válasza Melack (#9) üzenetére


Zeki
nagyúr

A tavalyi cafeteria lett volna, de jutalomként lett kifizetve.

(#11) tamas.212


tamas.212
csendes tag

Sziasztok. Tesómék felajánlották hogy menjünk el valahova a SZÉP kártyájukkal, mert nekik nincs most lehetőségük felhasználni. Viszont olvastam, hogy csak a szálló vendég nevére szóló kártyával lehet fizetni. Valahogyan meg lehetne ezt oldani? Mennyire nézik egyáltalán szigorúan a szállodák?

(#12) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Igen nézik, azonban ha online fizeti be, vagy utazási irodán keresztül személyesen, akkor nincs gond, hiszen a fizetést kell neki intéznie, nem lényeges, hogy ő magaa is elutazik-e

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#13) Wajk válasza Potyka03 (#1) üzenetére


Wajk
addikt

az biztos, ha a tulajnak van étterme és mondjuk egy panziója akkor azt meg szokták tenni, hogy Szállás és Vendéglátás fülről lehet fizetni mind2 helyen. Így amelyikről szeretnél lehet választani. Ez nekik semmi plusz terhet nem jelent, el tudják számolni.

Általában egy rövid kérdést meg szoktam engedni mindig amikor Szép Kártyával fizetek, hogy melyik fülről fizethetek. Ez udvariasnak is hangzik, de információgyűjtés is egyben. Szoktak meglepetések lenni.

Egyik példa: itt nálunk az egyik étteremben bármelyik fülről lehet fizetni.

Másik példa: nyáron voltunk Siófokon a strandon. A belépőt a Vendéglátás fülről is engedték fizetni, nem csak a Szabadidőről. Utóbbiról éppen elfogyott a keret, így örültünk neki. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#14) LED333


LED333
csendes tag

Sziasztok,
Sajnos nem igazán találtam a kérdéseimre válszt a neten, talán itt sikerrel járok...

Van egy elég nagy keretem a SZÉP kártyámon, amit nem fogok tudni kihasználni...
(több zsebben összesen 500K+)
Van valamilyen legális, vagy szürkezónás mód (akár bukóval) ezt KP-re váltani?
- Ha olnine fizetek vele szállást, de nem én megyek el, a panzió / apartman / hotel kérheti, hogy a kártyabirtokos is legyen jelen?
- Van valamilyen univerzális ajándékkártya, vagy voucher, ami sok helyen beváltható, és nem névre szóló, amit lehet SZÉPkártyával fizetni?
Előre is köszi! :R

(#15) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Tud valaki olyan elfogadóhelyet, ahol a szállás zsebet elfogadják valamilyen termék vásárlására?

A playsport webáruház volt a legjobb sportruházatra, de sajnos július 1-től már nem fogadják el a szép kártyát.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#16) SmiTT3R


SmiTT3R
friss újonc

Sziasztok!

Keresnék olyan számítástechnikai céget, ahol tudok OTP SZÉP kártyával fizetni a szabadidő zsebből.

Ha valaki ismer ilyet ne tartsa magába.

Köszi!

(#17) starsmash29


starsmash29
újonc

Sziasztok! Én is keresek olyan céget, ahol szállás, valamint vendéglátás alszámláról lehetne valami számítástechnikai dolgot venni. Konkrétan egy procit szeretnék, de ha mást lehet akkor mást... Van kb 200k a kártyámon. Ha tudtok ilyet megköszönném.

(#18) nbencee


nbencee
tag

Sziasztok! Én is olyan helyet keresnék, ahol SZÉP kártya szabadidő alszámlával tudnék bármilyen műszaki cikket venni. Egyedül amit találtam, hogy Győrben van lehetőség a setupshopban órát venni szabadidő zseben.

(#19) Gygabox


Gygabox
újonc

Régebben [link] itt elfogadtak szabadidő zsebről. Nem tudom most is működik-e. Egyelőre karbantartás van az oldalukon. :))

(#20) nbencee válasza Gygabox (#19) üzenetére


nbencee
tag

2015 óta nem csináltak semmit a facebook oldalukon, nem túl bíztató :N a honlap meg továbbra is "karbantartás alatt" . Sajnos túl jól ki van ez találva, hogy értelmes műszaki dolgot ne tudj venni szépkártyával :((

(#21) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Remélem jó helyen vagyok.
Van valami hír arra nézve,hogy a mostani járványos helyzet miatt lesz-e olyan változtatás vagy elfogadás,hogy akár a szállás alszámláról átlehetne tenni akár éttermi vagy a szabadidő alszámlára az addig összegyűjtött értéket valamilyen engedéllyel vagy kérvényezéssel?
Hiszen nem nagyon lesznek szállodák idény amire el lehetne menni pihenni.

(#22) jeni


jeni
félisten

(#23) Bibby válasza jeni (#22) üzenetére


Bibby
addikt

Engem ez technikilag érdekelne, hogy is lesz megoldva. Mert sok online fizetésnél én nem választhatok zsebet, nincs rá lehetőség, be van égetve az az egy ami haználható. Tehát erre most valami fejlesztés kellene a cégektől?

Ελευθερια η θανατος

(#24) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

OTP szép kártya fizetést próbált már valaki visszaigényelni?
Tegnap a Burger Kingben ebédeltem, és az alkalmazáson keresztül próbáltam fizetni. Kétszer azt írta, hogy a fizetés nem sikerült, aztán végül a kasszánál fizettem, de az egyenlegemben mindhárom kártyahasználat szerepel. Természetesen az első kettőt igényelném vissza, ha van rá mód.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.