Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90) degu válasza #56474624 (#88) üzenetére


degu
senior tag

Nem fogalmaztam meg magamnak ilyen vilagosan,de -valoban!
Van egy bizonyos*dimenzioja* mindenkinek,amin ilyen,vagy amolyan okokbol /pl. alapveto szemelyisegjegyek/ nem tud tullepni,felulemelkedni.
En mar sokszor talalkoztam az eletemben ezekkel a *korlatokkal*
Pl.volt egy vallalkozasom,amihez a szakmai,elmeleti tudast en adtam,es volt ket ismerosom,akik a gyakorlati kivitelezesben voltak nagyon jok.Raadasul az egyikuk jo szervezo,uzletkoto volt.Kiegeszitettuk egymast,es szerencses idoben,korulmenyek kozott,megtalaltuk azt a szferat,ahol a szolgaltatasainkra igeny volt.
Szaladt is a szeker,de volt egy pillanat,amikor elgondolkodtam,hogy ezt akarom en csinalni?
Napi 16 orat dolgozni,hetvegen,unnepnap?Es ha ejjel jott a telefon,hogy az ovodaban leallt a futes,akkor nem volt mese,fel kellett kelni,es rohanni-megjavitani a berendezest.
Es ezt bizony *felgozzel* nem lehet csinalni.Anyagilag ugyan elkezdtem*feljonni*,de ha igazan sikeres akartam volna lenni,akkor fejleszteni,boviteni kellett volna a vallalkozast.
Ezt en nem vallaltam fel! Ugy ereztem,hogy nincs ertelme sok penzt keresni,ha nincs idom elkolteni,nem tudom elvezni a munkam gyumolcset,allando stressz,ugrasra keszseg,es minden mas hatterbe szorult.
Kiszalltam!
Nem lett belolem sikeres,jomodu ember!
Es itt jon a kulcskerdes.Mit ertunk *siker* alatt?
Szerintem mindenki ...mast.
Van aki /legtobbunk/ a karriert,az anyagi joletet,de van akinek a szep otthon,kenyelmes elet,van akinek a peldas csaladi elet,vagy az,hogy amihez ert,abban csucsra jusson.
Es ehhez nem ugyanazok a szemelyisegjegyek szuksegesek.
Es ha nem tudatosan alltam le,akkor jott a veletlen...
Lentebb mar irtam a gorogorszagi karambolomat.Akkor volt eloszor majnem uj kocsim.Elotte oregecske,kimustralt autokkal kellett beernem.Akkor,es ott,ugy ereztem,hogy na! Most kileptem a buvos korbol,attortem a *korlataimat*
Es kozbelepett a veletlen...es a helyemre tett!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.