Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Max6


Max6
tag

(#702) Timyyy válasza Max6 (#701) üzenetére


Timyyy
őstag

Az olyan ajánlatokat én azonnal zárom is be, ahol nincs feltöltve kép. Javaslom tegyél fel, mert rengetegen ugyanígy vannak vele.

(#703) JohnnyX válasza Max6 (#701) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Ez már Win8-as? :D

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#704) mdk01 válasza cellpeti (#677) üzenetére


mdk01
addikt

Ha van ismeretséged JAG koleszban a széchenyi úton akkor ott a súlyemelő teremben tudsz 15-20k/év-ért annyiszor járni ahányszor akarsz.

(#705) D.Orion


D.Orion
veterán

Estét!

Kinek van kórházban ismerőse? Miénk sajnos szabadságon van és enélkül az ellátás nem megoldható a magyar egészségügyben. :W

Történet:
Üvegen átesés, alkar elvág.

Diagnózis: Hát egy szilánk bejutott a bőr alá.

Ellátás:
15cm-es csipesszel bőr alá benyúlás érzéstelenítés nélkül és szilánk utána matatás! 30 perc után, hát ez nem jön ki. Cső bebasz az alkarba, tetanusz a másik vállba. Menjen haza ha nem jön ki, akkor jöjjön vissza!

Ez mi? :W

Kimosom magam az olajból és lehet én megyek vissza, de odaszögelem az összes ott lévő orvost aki ezért felelős! Egy gyakornok lát el egy ilyen sebet aki hirtelen azt se tudta, hogy mihez kezdjen! Egy sebész meg megkérdi a pácienstől, hogy maga meg ezzel minek jött be? :W

(#706) juliabrilke válasza D.Orion (#705) üzenetére


juliabrilke
addikt

Közelben sajnos nincs egészségügyis ismerős, csak távol. :(

Majd jusson eszedbe a sztori, amikor a gyakornokok és a friss orvosok hisztiznek a kezdő fizu miatt. :(((
Bár persze van szerencsére sok pozitív ellenpélda is. Akik lelkiismeretesen végzik a munkájukat.

(#707) Dare2Live válasza D.Orion (#705) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"de odaszögelem az összes ott lévő orvost aki ezért felelős!"

Nem hinném, hogy az orvosok tehetnének arról az egyre durvuló orvoshiányról ami MOon van aminek egyik következménye hogy ha vmi baleset volt akkor ilyen esetre még ambulánsan is csak pl. rezidens jut.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#708) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Besz@rok...dörög, villámlik...

(#709) Fecogame válasza MunezXBK (#708) üzenetére


Fecogame
veterán

Havazni is fog, nálunk már esett.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#710) D.Orion válasza Dare2Live (#707) üzenetére


D.Orion
veterán

Az, hogy erre csak rezidens jut mond abból a nézőpontból, hogy az ellátás közben nem egy doki dohányzott vagy épp kávézott odakint. És egynek se jutott eszébe odamenni a sráchoz, inkább kerestek más elfoglaltságot. Nem kell védeni az orvosokat. Van ismerős, csak nem olyan magas szinten, szokta mesélni, hogy mi megy. Az egy dolog, hogy keszlethiany van mindenből, de az emberi nemtörödömség az belülről fakad, miközben más egészségét teszik kockára. Voltam párszor kórházban, és bizony voltam életveszélyben is azmiatt, hogy nem kaptak elég pénz zsebbe és így nem vették észre a penicilin allergiámat. Nekem ne merje. védeni senki azokat akik félrenéznek, mert nem kapnak hálapénzt.

[ Szerkesztve ]

(#711) Dare2Live válasza juliabrilke (#706) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Majd jusson eszedbe a sztori, amikor a gyakornokok és a friss orvosok hisztiznek a kezdő fizu miatt."

Ez így erősen pejoratív. Inkább figyelemfelkeltés akart az lenni. De hát nem volt túl sikeres. És már nincs hiszti. Helyette:

Évente ~800 orvos végez MOon egyik legnehezebben elvégezhető egyetemén. kb ennyi is öregedik ki, azaz elvileg biztosítva lenne a pótlás. De évente 1000-1200orvos megy külföldre vagy hagyja el a pályát mert ha pl eljön az IBMhez akkor nem 90K nettot kap hanem 140Kt. Teszem hozzá inkább külföldre mennek rezidensként olyan 700.000-900.000Ft a kezdőfizu. netto.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#712) Dare2Live válasza D.Orion (#710) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és ez csak sokkal rosszabb lesz, egyszerűen ezért a 90-95Ks kezdő fizuért ami 10év múlva mondjuk 130kért mindenki elhagyja a pályát. Azt hogy külföldre megy vagy mást csinál az mindegy.

A magas szintet ne keverd ide, az az orvos társadalom ~1%a.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#713) MunezXBK válasza Fecogame (#709) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az hol is van? Mert itt bőven 10 fok felett van a hőmérséklet.

(#714) Mizsala válasza Fecogame (#709) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Szóval a bakonyban már havazott? Szééép....

(#715) madarasz92


madarasz92
őstag

Autórádiót nem árul senki ?
Kazettás is jó csak jó állapotban legyen. :)

(#716) mdk01 válasza D.Orion (#710) üzenetére


mdk01
addikt

Az a baj még hogy ráadásul egymást szítják és kifogásokat keresnek és az aki normálisan lelkiismeretesen kerül esetleg oda és megakarja váltani a világot 23évesen azt is lehúzzák az ő szintjükre.
Egy normális vállalkozásnál az alkalmazott ott vana főnpk közelébe és ha vmit rosszul tesz seggbe rúgják vagy kirúgják, de az egészségeügybe mindenki xarik bele egymás picsáját védik és keresik a kifogásokat.
Az egészségüggyel is tisztába kellene lennie mindenkinek nagyjából, mint a pénzüggyel és a munkatörvénykönyvvel különben ott szopatnak meg ahol akarnak minket.
Tudnék én is mesélni, de inkább hagyjuk mert mély sebek...aki meg védi őket kívánom hogy kerüljön be pár napra és rögtön megtudja mi a helyzet.

(#717) gabyka


gabyka
aktív tag

Valakit érdekel egy ilyen?

(#708) MunezXBK: az előbb itt is...

[ Szerkesztve ]

(#718) madarasz92 válasza gabyka (#717) üzenetére


madarasz92
őstag

De engem mit kérsz érte?
:R

(#719) juliabrilke válasza Dare2Live (#711) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért ne felejtsd el a magán orvosokat, akik azért nem 100-120k-t keresnek. Nem mindenki közalkalmazott.
Mostanában azért nem egy számlával csaló dokiról lehet hallani, aki magán orvos.

(#720) gabyka válasza madarasz92 (#718) üzenetére


gabyka
aktív tag

Megy privi...

(#721) gabyka válasza madarasz92 (#718) üzenetére


gabyka
aktív tag

:B .

[ Szerkesztve ]

(#722) Dare2Live válasza mdk01 (#716) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én igazából nagyon támogatnám, hogy piaci alapra legyen helyezve mert a rendszer legjobb esetben se huzza egy 10évnél tovább. (kezdő szakorvosok 70-80% küldöldre távozik, 10-20% elhagyja a pályát mert ~bárhol máshol jóval többet keres.) Ráadásul a magánklinikákkal baromi jó tapasztalataim vannak. És olcsobbak is márha a TB befizetésemmel vetem össze.

Csakhát erről volt anno egy népszavazás. 88% volt az elutasítás aránya, vagy rosszul emlékszem?

"aki meg védi őket kívánom hogy kerüljön be pár napra és rögtön megtudja mi a helyzet."
Mégegyszer hátha: Nem az orvos tehet róla, hogy a rendszer ilyen.

breki: "Azért ne felejtsd el a magán orvosokat, akik azért nem 100-120k-t keresnek. "
Hogy jön ez ide?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#723) juliabrilke válasza gabyka (#721) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez nem privi volt. :P

(#724) Napfénysüti válasza Mizsala (#692) üzenetére

Köszi de csak majd egy készletet akarok venni. :R

Més que un club!

(#725) Mizsala válasza Napfénysüti (#724) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Ok, megmondod majd milyen készlet és megmondom mennyiért tudjuk onnan kihozni.
Aztán annyira nem vagyok ám tisztában a LEGO árakkal, még lehet hogy úgy is olcsóbb netről megrendelni :DD

(#726) gabyka válasza juliabrilke (#723) üzenetére


gabyka
aktív tag

Kis szemfüles :B jól mellényúltam :) de most már te is tudod :D

(#727) D.Orion


D.Orion
veterán

Nos haveromat most viszik vissza a kórházba, mert átázott(nem izzad, vérzik) neki a kötés a kezén. Úgy, hogy az eredetire már kapott még egy kötést már rá.

(#728) Fecogame


Fecogame
veterán

Keresek olcsón cserélhető antennás wifi eszközt ( usb vevő, router ).

Holnapi átvétellel, ha lehet :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#729) Napfénysüti válasza Mizsala (#725) üzenetére

TECHNIC félék érdekelnének. Ahogy néztem amik jók azok ilyen 20-50k között mozognak. Elég húzós az áruk sajna.

Més que un club!

(#730) mdk01 válasza Dare2Live (#722) üzenetére


mdk01
addikt

A nemtörődömség az orvos hibája. Ha nem akar ott dolgozni annyi pénzért ellehet húzni a p.-ba. Ha nem lelkesen csinálja inkább ne csináljon semmit, mert lehet több kárt csinál mint hasznot.

Részemről itt befejeztem, mert csak az emlékek jönnek elő és azt nem akarom.

:R

(#731) juliabrilke válasza mdk01 (#730) üzenetére


juliabrilke
addikt

Békéscsabán volt olyan kezdő orvos, aki bocsánatot kért, amiért megvárakoztatott. Azt mondta, hogy kevesen vannak, sajnos csak most tudott velem foglalkozni.

Tette mindezt úgy, hogy nem tudta, hogy minek a fia/rokona vagyok. (anyukám az ápolási igazgató a kórházban)

(#732) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

En abszolut nem sajnalom a dokikat...
Egy altalanos iskolai tanito mennyit keres, aki ot megtanitotta irni-olvasni-szamolni? :W

Szerintem minden szakmara szukseg van. Te ehhez ertesz, en meg mashoz.
En megcsinalom neked azt, te megcsinalod nekem amazt.
A cserekereskedelem korszaka melyik is volt? Kopik a tudasom. :)

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#733) Valci válasza JohnnyX (#732) üzenetére


Valci
csendes tag

Cserekereskedelem...régen volt. Indiánok még üveggyöngyökre anno. :)

Egyébként igazad van abban, hogy mindenki azt csinálja(már ha teheti és el tud helyezkedni, értem ez alatt, hogy van álláslehetőség), amihez ért, hisz elvileg azért tanult meg valamit, hogy abból keresse a kenyerét. (már aki tanul)

Édesanyám ált. iskolai tanítónő, láttam sokszor, hogyan bánik a gyerekekkel. 1-2 osztályosokat nevel.(egyébként a szülők is sok esetben hibásak abban, ahogy a gyerek viselkedik, de ebben nem megyek bele)
Gyakran mennek vissza hozzá 3 osztályosokként, hogy de jó is volt 1-2-dikban.

Doktor és doktor között is nagy különbség van. De ez nemcsak a doktorokra igaz. Szerintem ez ember kérdése.

(#734) Valci


Valci
csendes tag

Azt mondjuk ne várja el senki, hogy egy eladó annyit keressen, mint egy magasabb végzettségű.

Ismerek olyan eladót, aki végtelenül kedves, mosolyog a vásárlókra kiszolgálás közben, pedig nem hiszem, hogy többet keresne másik eladónál. Másik véglet, hogy örülsz, ha nem ő szolgál ki, mert annyira életúnt.

[ Szerkesztve ]

(#735) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Az a baj ezzel a mostani vilaggal, hogy rohadtul anyagiassa valunk...
Vilaghaborutol felunk, mert ma mi az? Szinte egy gombnyomas, es gomba.
Itt ez a Foldnek nevezett bolygo a ki tudja hol ebben a vilagmindensegben,
ahol a rajta elok egymast zsigerelik ki. En csak a pusztitast latom.
Egyedul jottunk a vilagra, ugy is megyunk el, es nem viszunk magunkkal semmit...

Az allat es novenyvilag jobban csinalja mert megtartjak az egyensulyt.
Es milyen szep ranezni mezon egy viragra, vagy latni egy ozet-facant-vadnyulat!

Mind1. Egy fecske nem csinal tavaszt. Be is fejeztem.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#736) SzalaiG válasza JohnnyX (#732) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ezért kéne idő alapú rendszer. Ha mindenki egyenlő, akkor mindenki ideje ugyanannyit ér. Ergo mindenki ugyanannyit keres. :U

(#737) SzalaiG válasza Valci (#734) üzenetére


SzalaiG
addikt

Tegnap a médiában egy ritkabunkó szőke eladópicsa beleszólt egy másik vásárlóval való beszélgetésembe, majd kioktatott, h ne adjak el vagy felvételizzek eladónak. :W
Úri neveltetésem nem engedte, h sok picsát mondjak, de kevésen múlt, h felrúgom. Hogy jón ahhoz, h két vásárló beszélgetésébe beleszól, pláne kioktat, h mit csináljak.... :U :(
Eddig sem jártam sűrűn, ezek után még ennyire sem.

(#738) Fecogame


Fecogame
veterán

Vegyétek, amíg van:

Irányított Wi-Fi antenna

:)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#739) André


André
tag

Sziasztok!

Vki megszabadíthatna fehérváron egy hibátlan 17" CRT monitortol:
Samsung SincMaster 796mb. 1500Ft-ot kérnék érte.

(#740) cellpeti válasza André (#739) üzenetére


cellpeti
veterán

nem kötekedni akarok, de CRT-ért pénzt kérni... :U

Nekem 6 ilyen "rohad" a padláson, de nem tom mi lesz velük :W

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#741) mokujin2


mokujin2
csendes tag

Valakinek esetleg egy BEÁRAZOTT AM2/AM2+-os gépezet?? :)

---> http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_am2_am2-es_konfig_olcson_csere_is_van_ne/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

!!! Visca el Barca, y Visca Catalunya !!!

(#742) Fecogame


Fecogame
veterán

Shure SRH440 fejhallgatója van innen valakinek? Szeretném kipróbálni, hogy hogyan is szól, még vásárlás előtt :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#743) don_peter


don_peter
senior tag

Urak!
Rendelt már valaki tőlük : amazon.com?
Infó kellene és segítség.
Köszi.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#744) cellpeti válasza don_peter (#743) üzenetére


cellpeti
veterán

én már rendeltem amazonról, ismerősnek egy kést rendeltem, vagy egy elemlámpát...valami ilyesmi volt.

választás-fizetés és elég gyorsak sztem

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#745) don_peter válasza cellpeti (#744) üzenetére


don_peter
senior tag

Bankáratyáról fizettél?
Sajna Paypal-al nem kehet.
Vámon átment vagy volt rajta valami?
Kb 50-60e-s tételt kellene rendelni.

Megnéznéd nekem ezt Neo-Geo x Gold pakk?
Mennyiért küldenék be?
És még valami.
Egy ilyen írás is van alatta: Eligible for FREE Super Saver Shipping
Ez azt jelenti, hogy jogosult vagyok az ingyenes postára?

siti : megnéznéd nekem te is hogy mit ír?

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#746) siti válasza don_peter (#743) üzenetére


siti
senior tag

elég sokszor. hasonló mint az ebay, de inkább boltok, kereskedők és nincs licitálgatás. sajna sok eladó nem szállít Mo-ra.

nekem ezt hozza ki:
Order Summary
Items: $199.99
Shipping & Handling: $12.48
Total Before Tax: $212.47
Estimated Tax To Be Collected: $0.00
Import Fees Deposit $57.37
Order Total: $269.84

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#747) siti válasza don_peter (#745) üzenetére


siti
senior tag

a free super shipping az csak USA.
az import deposit azt nem tudom hogy jön rá és hogy a magyar vám mit fog vele kezdeni. elméletileg az Amazon import ügynökség ebből fizeti a vámot. gyakorlatban még nem futottam bele.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#748) cellpeti válasza don_peter (#745) üzenetére


cellpeti
veterán

akkor már semmi

siti: most rendeltem Ebayről 30$cuccot amire 55$ volt a posta és rajt van a dobozon a pecsét, hogy VÁMMENTES! :C

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#749) D.Orion válasza siti (#747) üzenetére


D.Orion
veterán

Az új törvény értelmében 22Euro-ig vámmentesek a külföldről netről rendelt áruk. Egy hete láttam metropol-ban, de én hülye nem raktam el azt a cikket.

(#750) don_peter válasza cellpeti (#748) üzenetére


don_peter
senior tag

"
Ahogy nézem, csak U.S. címmel elérhető ez a szolgáltatás, de javítsatok ki, ha mégsem

200$ = 200*218 = 43600 HUF

Ha egész pakk kellene az 400$ = 87200 HUF
"

Igen, de a posta még rá megy nem?
Illetve ez a "Import Fees Deposit $57.37"
Ami azt sem tudom mi.
Csomagolás vagy mi a fene?

Csak a sima pakk kell ami 199$.
Ha oda jutok tud valaki segíteni a rendelésben?
Természetesen az összeget átutalnám előtte.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.