Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  "Szégyenlistán" a CIB Bank (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bbt62009


bbt62009
csendes tag

A CIB Bank Zrt.-t elmarasztalta a Budapesti Békéltető Testület

A CIB Bank Zrt. egyik ügyfele 2008. november 7.-én internet bankon kezdeményezte a CIB Ingatlan Alapok Alapja befektetési jegyeinek visszaváltását amit a bank nem hajtott végre és az ismert PSZÁF felfüggesztés miatt ez a fogyasztónak kárt okozott. A bank telefonos beszélgetésekben kártalanítást ígért de később ezt változó indokokkal megtagadta.

Az ügy a Budapesti Békéltető Testület elé került, amely BBT/6/2009. számú határozatában kötelezte a bankot az ingatlan jegyek 2008. november 24.-i árfolyamon történő visszaváltására (megtekinthető: http://www.pannon.info).

Ezen túlmenően megállapította a következőket:
• Az bank az Ingatlan alapját a fogyasztókat megtévesztő módon reklámozta és vonzó befektetésként tüntette fel még 2008. november 7.-én is.
• A Bank nem tagadhatja meg a fogyasztókkal készült hangfelvétel kiadását, és azt adja ki az ügyfélnek.

Ezzel szemben a CIB Bank Zrt:
• A megtévesztő reklámozást még 2008 végén is folytatta és a fogyasztókat megtévesztette mivel az ingatlan alapot az állampapírokhoz hasonlóan vonzó és biztonságos, de annál nagyobb hozamot ígérő befektetésként mutatta be akkor amikor azok árfolyama már folyamatosan csökkent. Kockázatát az állampapírokéhoz hasonlónak állítja be.
• A Bank nem hajlandó kiadni az ügyféllel készült hangfelvételt.
• A CIB Bank nem rendezte az előírt árfolyamon a jegyek visszaváltását és azokat csak 2009. áprilisában váltotta vissza az előírtnál jóval alacsonyabb árfolyamon ami a fogyasztónak jelentős kárt okozott.

A fentiek alapján a CIB Bank Zrt. joggal szerepel azon cégek "szégyenlistáján" amelyek a a Budapesti Békéltető Testület (BBT) honlapján is helyet kaptak. Ezen azon cégek szerepelnek akik nem hajtják végre a BBT határozatát és a fogyasztó jogokat semmibe veszik.

További információ a http://www.pannon.info oldalon!

(#2) Versus82


Versus82
aktív tag

cib nél mocskosabb szemetebb lehúzósabb amatőrebb bankkal nem találkoztam.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#3) Markgx10 válasza bbt62009 (#1) üzenetére


Markgx10
őstag

Nekem a CIB-nél van lakáshitelem. Amennyit szopattak azzal, amíg kiutalták az építtetőnek, az már nevetséges volt. A szerződés aláírásától még 7 hónapig kértek be újabb és újabb papírokat, amik már a szánalom határát súrolták, eközben a társasház (új építésű) további 34 lakásának tulajdonosainak már régen (az utolsónak is előttünk hónapokkal) kiutalta a "saját " bankja, természetesen egyik sem CIB-es. :U
Ja, azért választottam a CIB-et mert már vagy 8-9 éve ott vezetem a számlámat, gondoltam egyszerű lesz. Tévedtem :D

(#4) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nekem a Budapest, Otp, City bankok vannak a bögyömbe.

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#5) lorcsi


lorcsi
veterán

volt írtás rendesen
főleg az a dúrva, ha este 9-ig bent gürcöltek és kivágták mint a sz@rt

(#6) littlelion21 válasza BITBOYS (#4) üzenetére


littlelion21
addikt

Nálam kb. az összes.
De érdekes, eddig a CIB tűnt a legszimpatikusabbnak....eddig.

(#7) tkazmer


tkazmer
addikt

nem tudom, nekem a cibnél csak megtakarításaim vannak különböző formákban (részvény, kötvény, bankbetét, stb), azokkal eddig nem volt gond:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) kbencee


kbencee
aktív tag

CIB-et, K&H-t mindig is jó volt elkerülni.

(#9) concret_hp


concret_hp
addikt

1, ezért aztán érdemes volt regelni
2, te oldalad amiről írtál? remélem ennyi lesz az össz látogatója.
+1 ban plz :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10) dokar válasza Markgx10 (#3) üzenetére


dokar
addikt

nekem is a CIB-nél van lakáshitelem, a legrohadtabb, legmocskosabb banda a világon. oldalakat lehetne teleírni az aljasságaikból. :(((

extra - SEXRay

(#11) Ariadne


Ariadne
őstag

Hát egy békéltetős döntés még semmit nem jelent, sajnos az ott dolgozók az alap fogyasztóvédelmi szabályokon túl nem sokhoz értenek, jó részük még csak nem is jogász. Ezt pedig így kívülről, a pontos részletek ismeretében elég necces megítélni, hogy valóban felróható-e nekik. Épp most olvastam hvg-ben is cikket arról, hogy például a Raiffeisentől és több más banktól is rengetegen leléptek, mert nem tájékoztatták a válság idején megfelelően az ügyfeleket a kockázatokról. Szóval ez elég általánosnak tűnik, ezért nem igazán értem, mi ez a nagy felhajtás. Tessék beperelni őket, aztán majd ha van jogerős ítélet, akkor szidhatjuk.

Van náluk lakáshitelem nekem is, és pár szerződéskötés körüli hülyeséget kivéve, amit sajnos az összes többi bank is így csinál, eddig teljesen korrektek voltak, pl. kezelési költség és kamat sem emelkedett tavaly óta, mióta felvettük a kölcsönt, ezt azért nem sok más banknál mondhatja el az egyszeri lakáshiteles. Ja hogy én elolvastam mindent, ami elérhető, és mindenre rákérdeztem? :U Bocs...

Ennyi erővel indíthatnánk "mocsok OTP" topikot is, még a számlám lezárása után is csináltak olyat, ami miatt simán a PSZÁF-nak kellett volna eljárnia... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#12) tkazmer válasza kbencee (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

hehe, nekem éppen semmilyen bajom nincs egyikkel sem, sőt, a k&h-nál kiemelkedően rugalmasak (volt, hogy zárás után beengedtek ügyet intézni).
cibnél meg egyszer rossz számlát adtam meg egy utalás forrásához, és felhívtak, hogy biztosan arról akarok-e utalni (internetkártya forintszámla volt, és devizaátutalás lett volna), persze nem arról akartam...
továbbá volt, (szintén cibnél), hogy éjjel 1-kor visszaírtak emailt a 0:56-kor feltett kérdésemre, vagy éppen felhívtak, mert a devizamegtakarítási formákról érdeklődtem, szintén interneten keresztül.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) 7


7
addikt

Ez a topic így, ebben a formában nem idevaló. Javaslom, hogy a Bankok-folyószámlák topicban vessétek fel a témát, ha szeretnétek róla beszélni.

Ezt most zárom

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  "Szégyenlistán" a CIB Bank (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.