Hirdetés
-
88700 - 88601
102274 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 89901 89900 - 89801 89800 - 89701 89700 - 89601 89600 - 89501 89500 - 89401 89400 - 89301 89300 - 89201 89200 - 89101 89100 - 89001 89000 - 88901 88900 - 88801 88800 - 88701 88700 - 88601 88600 - 88501 88500 - 88401 88400 - 88301 88300 - 88201 88200 - 88101 88100 - 88001 88000 - 87901 87900 - 87801 87800 - 87701 87700 - 87601 87600 - 87501 87500 - 87401 87400 - 87301 87300 - 87201 87200 - 87101 87100 - 87001 87000 - 86901 86900 - 86801 86800 - 86701 86700 - 86601 86600 - 86501 86500 - 86401 86400 - 86301 86300 - 86201 86200 - 86101 86100 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
totya694
őstag
-
Kalandor
HÁZIGAZDA
Sziasztok!
A jövőben kérjük a topikban meghirdetett termékeket-szolgáltatásokat mindenképpen a Hardverapróra feltölteni és onnan lehet belinkelni a topikba, köszönjük! -
macilaci78
nagyúr
Programozó... Ez ma már túl általános. Mit szeretnél kezdeni vele? Vagy milyen programnyelvekre gondoltál?
Levelező tagozat belefér? -
pachito
őstag
Üdv!
Szegeden van valakinek tapasztalata programozó képzéssel kapcsolatban? Szívesen tanulnék de nem tudom merre érdemes elindulni, melyik sulit érdemes kifogni, melyiket kerülni, stb. Főleg hétvégi/délutáni képzés érdekelne, sajna meló mellett nem férne bele a nappali.
Köszönettel
-
totya694
őstag
-
Cyrin
addikt
-
totya694
őstag
A múltkor került szóba a Napfényfürdő Aquapolis. Jól olvasom, hogy a legdrágább a belépő az ilyen létesítmények közül?
Nooormális??Olyan 3-4 éve voltunk a szikin nekem akkor az mart be,hogy 40 vagy 50%-os kedvezmény volt
a szegedi lakosoknak.Az árat már akkor is sokaltam...
-
fecus
őstag
A múltkor került szóba a Napfényfürdő Aquapolis. Jól olvasom, hogy a legdrágább a belépő az ilyen létesítmények közül?
Nooormális?? -
ShadowX
őstag
A múltkor volt valahol, hogy a legnézettebb csatornák egyike egy Kindertojást kicsomagoló/felbontó csatorna

A legjobban kereső youtuber pedig egy kisgyerek aki játékokat tesztel.
Azt hiszem pályát tévesztettem. -
Ted_Beneky
senior tag
-
sarkanyolo2
őstag
Bárkinek 42-es Fila egysoros görkorcsolya, gumi/szilikon típusú kerékkel? 5000 forintra gondoltam, netes piacok alapján fair price.
-
macilaci78
nagyúr
"lehet tényleg ritkán jár"
Igen az ördög a részletekben lakozik.
Mindig vannak emberek akinek teljesen jó mert 2x használják egy nap amikor a többi ember nem. Akkor kezd kiérződni a probléma, ha tényleg használni szeretnéd a tömegközlekedést Szeged egész területén és egész nap.Én régebben lábat, tömegközlekedést és kerékpárt használtam mert nem volt autóm.
Most is láb/tömegközlekedés/kerékpár/autó kombót használok tehát van fogalmam mindegyikről.- Ha több mindent is el szeretnél intézni egy nap, akkor sok sikert ahhoz, hogy egy teljes napod ne menjen rá ha a tömegközlekedést választod. Vagy valamit esetleg szállítasz is.
Régebben pl. Szeged egyik végéből a másikba egy járattal el tudtál elég gyorsan jutni, de most az átszállás miatt esetleges ez a dolog és tovább is tart az utazás. Ami tök jó ha van feleslegesen elpazarolható időd. Persze lehet mondani, hogy hát tervezgess előre, csak valójában semmi köze hozzá másnak, hogy az idődet hogy osztod be. A tömegközlekedésnél realítve más osztja be az időd. (Mindig tudd, mi hova mikor megy, mikor csatlakozik, mikor változtatták meg stb. Ha elnézted, lekéstél így jártál.)- Az is bebizonyosodott a járvány miatt, hogy nem jó, hogy az emberek egymás nyakán tömörülnek (surprised pikachu face - ez jávány nélkül is gáz, meg egyértelmű).
Többnyire ezeketet a járatokat, útvonalakat, kerékpárutakat azok tervezik akik az adott eszközt nem használják csak valami irányelv alapján dolgoznak.
Tehát aki teheti és szeretné az idejét maga beosztani és haladni is ha kell, nem szereti ha random arcok taknyolják tele a kapaszkodót/járműbelsőt vagy tüsszögik teli a járművet meg állnak a nyakadba, nincs kedve a napon/járművön aszalódni az ha teheti megfizeti az autót minden költségével együtt.- Probléma szerintem még, hogy előbb akarják azt, hogy te kezdd használni a tömegközlekedést aztán az majd jobb lesz mert többen használják. Aztán általában nem lesz jobb. Akkor fogod használni, ha az jól működik. Feleslegesen nem fogsz pénzt ölni bele, hogy majd egyszer jó lesz. Az önkormányzat sem akar, akkor te miért tennéd?
Persze ki lehet tiltani a belvárosból az autókat csak akkor illene valami "működő" alternatívát biztosítani.tl,dr
Szeged tömegközlekedése valójában szerintem jónak mondható.
De tapasztalatból mondom, hogy ha valamit/több dolgot el szertnék intézni időben és gyorsan akkor autóval fogok menni hiába drágább.
Ha rettentően ráérek vagy 1 vonalat kell használnom, mert felszállok-leszállok-ott is vagyok vagy inni akarok, akkor meg a tömegközlekedést (persze ha éppen nem heringesdoboz).
Járványhelyzet miatt meg inkább kerékpár.Robogóval még gyorsabb.
A bejáratban parkolhatsz, én egy hátizsákkal és a lábamnál elhelyezett zsugor ásványvízzel letudtam a heti bevásárlást például. Még úgyis jobban jöttem ki idővel, mint kocsival, hogy két cím közt hazamentem lepakolni.
Pesten is itt a robogó, van kocsi is, bringa és BKV. A robogó időjárás- és teherfüggő, a kocsi érzékeny a forgalomra, a bringa hatótávja limitált, mert hát Budapesten vannak távolságok és Szegeddel ellentétben emelkedők is, a BKV meg olyan, amilyen.
Tavaly novemberben vett 10-es gyűjtőnek most értem a végére... Általában 2 db 10-es gyűjtőt és 10 db átszállójegyet szoktam venni, ez 11.300 Ft és 2-3 hónapig elég télen is, míg a havi bérlet 9,5k. Oké, olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy a munkahely sétatávon belül van.
A kocsit meg csak indokolt esetben vesszük elő a városban, nem is tapsikol a pár km-es etapoknak a TDI. Ma 65 km-t csavartam bele, pedig csak a belső kerületek közt mozogtam. Robogó nem volt opció a pakk mérete miatt. -
ShadowX
őstag
Valami egész elképesztő, hogy 1,4 millió feliratkozója van egy olyan csatornának, amiben koszos autókat takarítanak ki.
-
-Tsaba-
tag
Azt hiszem már volt téma, én a miszterkárpit-sal csináltattam anno.
De jelenleg inkább bérelnék gépet (nem kell tőle megijedni, csak a tető, meg az ajtó kárpitokra kell vigyázni mert azt könnyen leszedi), persze csak ha szereted az ilyen apró, pepecselős, sokáig tartó munkákat (esetleg nem csak a kocsit, hanem szőnyeget, és az ülő garnitúrát, ágyat is). Szerintem hamarosan innen fogok bérelni... -
ShadowX
őstag
-
csoszogi
tag
Én Szegeden vagyok már 1993 óta. Előtte egy kisvárosban (35000fő laktam) ahol semmi tömegközlekedés nem volt. Bicajjal mentünk árkon bokron. Ahogy láttam az utóbbi X évben, sokat fejlődött Szeged több szempontból is. Bejutni a belvárosba azért azt elég könnyű tömegközlekedéssel, főleg arról a helyekről, ahol sok ember él egy kupacon. Ez sokat javult az utóbbi időben, 93 óta meg rengeteget. Más országok városaiban is hasonló a helyzet, kertvárosból ritkábban járnak a buszok.
A klinikákig is el lehet jutni tömegközlekedéssel, sok troli stb..
A belváros meg keresztülsétálható 15 perc alatt. Ha ügyet intéznél több helyen, tényleg jobb a bicaj, jó lenne a bérbicaj a belvárosba.
Viszont a bicikliutak szerintem is hagynak némi kívánnivalót, ezen csak az autósok kárára lehetne javítani, viszont abból tényleg egyre több van. Mindegy mikor megyek, rengeteg autó van mindenfelé. De több a robogód is.
Másrészt: tényleg nem lehet szabályosan eljutni egyik pontból a másikba kerékpárral. Elég csak megnézni a Bertalan hidat, kész agyrém. Erre mondják, ott a Belvárosi híd. Oké 5 perc plusz és szabályos. Akik megrajzolták az utakat, nyilván ezt tartották szem előtt, de pont aki meg bicajjal akar menni, az meg azt, hogy 5 percet spórolna. De szabályosan nem tud. És igen gyalogos autós bicajos motoros egyik se különb a kressz szempontjából. Az a csoda, hogy csak ennyi baleset van.Mivel Szeged csillagos elrendezésű, azért elég könnyű megtalálni a "kertek alatt" vezető, alacsony forgalmú kis utcákat, ami bicajjal rendesen abszolválható. Nyilván itt is bejátszik az időfaktor, ami plusz 5-10 percet jelent a távolság függvényében. Előny a kevesebb ember kevesebb autó.
-
ShadowX
őstag
Autókárpitot ki hogy szokta tisztítani? Nagyon ráférne már, de nem tudom belevágjak -e egyedül (és ha igen mivel) vagy vigyem el valahova. Régen emlékszem volt itt valaki aki ezzel foglalkozott, de az istenért sem találom a privátunkat.
-
nap
addikt
-
martonx
veterán
-
martonx
veterán
"lehet tényleg ritkán jár"
Igen az ördög a részletekben lakozik.
Mindig vannak emberek akinek teljesen jó mert 2x használják egy nap amikor a többi ember nem. Akkor kezd kiérződni a probléma, ha tényleg használni szeretnéd a tömegközlekedést Szeged egész területén és egész nap.Én régebben lábat, tömegközlekedést és kerékpárt használtam mert nem volt autóm.
Most is láb/tömegközlekedés/kerékpár/autó kombót használok tehát van fogalmam mindegyikről.- Ha több mindent is el szeretnél intézni egy nap, akkor sok sikert ahhoz, hogy egy teljes napod ne menjen rá ha a tömegközlekedést választod. Vagy valamit esetleg szállítasz is.
Régebben pl. Szeged egyik végéből a másikba egy járattal el tudtál elég gyorsan jutni, de most az átszállás miatt esetleges ez a dolog és tovább is tart az utazás. Ami tök jó ha van feleslegesen elpazarolható időd. Persze lehet mondani, hogy hát tervezgess előre, csak valójában semmi köze hozzá másnak, hogy az idődet hogy osztod be. A tömegközlekedésnél realítve más osztja be az időd. (Mindig tudd, mi hova mikor megy, mikor csatlakozik, mikor változtatták meg stb. Ha elnézted, lekéstél így jártál.)- Az is bebizonyosodott a járvány miatt, hogy nem jó, hogy az emberek egymás nyakán tömörülnek (surprised pikachu face - ez jávány nélkül is gáz, meg egyértelmű).
Többnyire ezeketet a járatokat, útvonalakat, kerékpárutakat azok tervezik akik az adott eszközt nem használják csak valami irányelv alapján dolgoznak.
Tehát aki teheti és szeretné az idejét maga beosztani és haladni is ha kell, nem szereti ha random arcok taknyolják tele a kapaszkodót/járműbelsőt vagy tüsszögik teli a járművet meg állnak a nyakadba, nincs kedve a napon/járművön aszalódni az ha teheti megfizeti az autót minden költségével együtt.- Probléma szerintem még, hogy előbb akarják azt, hogy te kezdd használni a tömegközlekedést aztán az majd jobb lesz mert többen használják. Aztán általában nem lesz jobb. Akkor fogod használni, ha az jól működik. Feleslegesen nem fogsz pénzt ölni bele, hogy majd egyszer jó lesz. Az önkormányzat sem akar, akkor te miért tennéd?
Persze ki lehet tiltani a belvárosból az autókat csak akkor illene valami "működő" alternatívát biztosítani.tl,dr
Szeged tömegközlekedése valójában szerintem jónak mondható.
De tapasztalatból mondom, hogy ha valamit/több dolgot el szertnék intézni időben és gyorsan akkor autóval fogok menni hiába drágább.
Ha rettentően ráérek vagy 1 vonalat kell használnom, mert felszállok-leszállok-ott is vagyok vagy inni akarok, akkor meg a tömegközlekedést (persze ha éppen nem heringesdoboz).
Járványhelyzet miatt meg inkább kerékpár."Ha rettentően ráérek vagy 1 vonalat kell használnom, mert felszállok-leszállok-ott is vagyok vagy inni akarok, akkor meg a tömegközlekedést" - de pont itt jön be az, hogy annyi idő alatt simán hazasétál az ember, mintsem, hogy megvárja, míg mondjuk délután 6 (hűha de extrém késői időpont ez) után megjöjjön a következő villamos.
-
veze
őstag
Tegnap este is bicikliztem. Voltak szakaszok ahol sírni tudtam volna, és inkább az autóutat választottam. Nyilván erre lehet azt válaszolni, hogy biciklivel bárhol mehetsz (már ahol nem tilos, mint pl. járdák, meg bicikli út melletti autóutak, Tisza Lajos krt stb..), de ettől még a tény tény marad, hogy szarok a bicikliutak. Plusz hiszem, hogy ez nem sima hitvita, hanem ha megnézzük, hogy miért nem bicikliznek többen Szegeden, akkor a siralmas bicikliutak a válasz.
Ha rajtam múlna Szegeden a közlekedést minden erőmmel a biciklizés felé tolnám (autó utak lezárása, szűkítése, cserébe elsőrangú bicikli út hálózat, tárolók kiépítése). Bérbiciklik mindenhová telepítése. És nem a pesti elvetélt bubi koncepció, hanem a kínai filléres bérbicikli koncepciót hoznám be, mint pl. Prágában.nem inkább a motort??
-
prohardverx
újonc
"lehet tényleg ritkán jár"
Igen az ördög a részletekben lakozik.
Mindig vannak emberek akinek teljesen jó mert 2x használják egy nap amikor a többi ember nem. Akkor kezd kiérződni a probléma, ha tényleg használni szeretnéd a tömegközlekedést Szeged egész területén és egész nap.Én régebben lábat, tömegközlekedést és kerékpárt használtam mert nem volt autóm.
Most is láb/tömegközlekedés/kerékpár/autó kombót használok tehát van fogalmam mindegyikről.- Ha több mindent is el szeretnél intézni egy nap, akkor sok sikert ahhoz, hogy egy teljes napod ne menjen rá ha a tömegközlekedést választod. Vagy valamit esetleg szállítasz is.
Régebben pl. Szeged egyik végéből a másikba egy járattal el tudtál elég gyorsan jutni, de most az átszállás miatt esetleges ez a dolog és tovább is tart az utazás. Ami tök jó ha van feleslegesen elpazarolható időd. Persze lehet mondani, hogy hát tervezgess előre, csak valójában semmi köze hozzá másnak, hogy az idődet hogy osztod be. A tömegközlekedésnél realítve más osztja be az időd. (Mindig tudd, mi hova mikor megy, mikor csatlakozik, mikor változtatták meg stb. Ha elnézted, lekéstél így jártál.)- Az is bebizonyosodott a járvány miatt, hogy nem jó, hogy az emberek egymás nyakán tömörülnek (surprised pikachu face - ez jávány nélkül is gáz, meg egyértelmű).
Többnyire ezeketet a járatokat, útvonalakat, kerékpárutakat azok tervezik akik az adott eszközt nem használják csak valami irányelv alapján dolgoznak.
Tehát aki teheti és szeretné az idejét maga beosztani és haladni is ha kell, nem szereti ha random arcok taknyolják tele a kapaszkodót/járműbelsőt vagy tüsszögik teli a járművet meg állnak a nyakadba, nincs kedve a napon/járművön aszalódni az ha teheti megfizeti az autót minden költségével együtt.- Probléma szerintem még, hogy előbb akarják azt, hogy te kezdd használni a tömegközlekedést aztán az majd jobb lesz mert többen használják. Aztán általában nem lesz jobb. Akkor fogod használni, ha az jól működik. Feleslegesen nem fogsz pénzt ölni bele, hogy majd egyszer jó lesz. Az önkormányzat sem akar, akkor te miért tennéd?
Persze ki lehet tiltani a belvárosból az autókat csak akkor illene valami "működő" alternatívát biztosítani.tl,dr
Szeged tömegközlekedése valójában szerintem jónak mondható.
De tapasztalatból mondom, hogy ha valamit/több dolgot el szertnék intézni időben és gyorsan akkor autóval fogok menni hiába drágább.
Ha rettentően ráérek vagy 1 vonalat kell használnom, mert felszállok-leszállok-ott is vagyok vagy inni akarok, akkor meg a tömegközlekedést (persze ha éppen nem heringesdoboz).
Járványhelyzet miatt meg inkább kerékpár. -
martonx
veterán
Tegnap este is bicikliztem. Voltak szakaszok ahol sírni tudtam volna, és inkább az autóutat választottam. Nyilván erre lehet azt válaszolni, hogy biciklivel bárhol mehetsz (már ahol nem tilos, mint pl. járdák, meg bicikli út melletti autóutak, Tisza Lajos krt stb..), de ettől még a tény tény marad, hogy szarok a bicikliutak. Plusz hiszem, hogy ez nem sima hitvita, hanem ha megnézzük, hogy miért nem bicikliznek többen Szegeden, akkor a siralmas bicikliutak a válasz.
Ha rajtam múlna Szegeden a közlekedést minden erőmmel a biciklizés felé tolnám (autó utak lezárása, szűkítése, cserébe elsőrangú bicikli út hálózat, tárolók kiépítése). Bérbiciklik mindenhová telepítése. És nem a pesti elvetélt bubi koncepció, hanem a kínai filléres bérbicikli koncepciót hoznám be, mint pl. Prágában. -
Jinxb1rd
addikt
-
nap
addikt
-
solena
tag
Durvánsok baleset. Az emberek jelenleg arra vannak rászokva, hogy a síneken parkolnak (főleg a Bajcsyn), és amikor elindulnak a próbakörök, akkor vajon hány miatt fog állni a villamos, akár a körforgalom kellős közepén, mert valami paraszt a sínre parkolt? Meg, azok az autósok, akik a villamosközelkedés miatt nem mernek Szegeden vezetni, egyenesen rettegni fognak
Kemény és sírvaröhögős lesz az első pár hét-hónap, ebben biztos vagyok
A körforgalmakkal nem lenne gond, ha:
- ésszerű helyre tennék, ahol indokolt
- és normális méretűek lennének. Egy tisztességesebb méretű simán bajban van, amikor visszafordulózik a Kossuth térre menő körforgalomban a Tóaljon, nem egyszer láttam, főleg ha a vaksi autós meg a seggébe ül, és éppen tolatna a busz, mert simán meg nem fér el. -
Jinxb1rd
addikt
Persze, sokkal jobb a helyzet a néhány évvel ezelőttihez képest, rengeteg új kerékpárút épült, kerékpársávok kerültek kijelölésre, de ha a nagykörút vonalán haladnék, marad a járdázás, vagy a nettó életveszély a versengő autósok között.
Autós szemmel dühítő szeged közlekedése, de kerékpáros szemmel egyenesen siralmas.
A hirtelen megszűnő kerékpárutak (kerékpáros közlekedésre kijelölt területek), melyek életveszélyes helyzeteket teremtenek, a sárga festékkel járdából varázsolt kerékpárutak, vagy a kedvencem, a TTIK előtti kanyar, a polírozott csatornafedelével, a kanyart a kerékpársávon át levágó autósaival. Külön köszönetet érdemel a városfejlesztés, a "szabványos" faltól-falig fekvőrendőreivel, mely minden érintett, autós, motoros, kerékpáros, és az ott lakó emberek számára is orgazmus közeli állapotot eredményez.Senki se készerít. hogy a nagykörúton haladj, belső íven egyébként is sokkal gyorsabb
-
Cyrin
addikt
Bakker, gyertek át vásárhelyre, akár autóval, akár kerékpárral közlekedni, visszasírjátok Szegedet
Bringások többségének még annyira sincs fogalma a kreszről, mint általában (éppen ezért egynémelyiket nagyon szívesen felzavarnám Pestre egy hétre tekerni, és ha túlélte, visszajöhet), gyalogosok lazán flangálnak a kizárólag bicikliseknek készült úton, pedig van járda is.
Hmvhely, a körforgalmak városa, ahogy megfogalmazta nem is tudom, már melyik humorista. És az még hagyján, de vagy szimplán szar az út, vagy fel van túrva
Futóműelállítódás az első néhány kilométeren garantált
kíváncsi leszek ha elindul a tramtrain, mi lesz ott...
körforgalom meg azér van annyi, hogy a mindegyikben lehessen egy szobor az udvari szobrásztól...
-
ShadowX
őstag
Nagyon szubjektív, hogy ki mivel elégedett, ki mit érez rossznak
Van aki szerint a szegedi tömegközlekedéssel semmi gond nincs, a nép látványosan mégsem eléggé használja ergo arra szavaz, hogy nem jó, hiszen ha jó lenne többen használnák. No persze ez se igaz, mert indiában meg a buszok tetején is lógnak, és szemlátomást elégedettek vele.
Ugyanez igaz a szegedi bicikli utakra is. Van aki szerint faszák, miközben Szegednél optimálisabb biciklis paradicsomot elképzelni se tudnék, mégis ehhez képest alig látni bicikliseket a városban. Ergo a nép szerint is szarok a bicikliutak.
Persze itt meg Kínával lehetne példálózni, ahol meg bicikliutak sincsenek, mégis mindenki vígan bicajozik mindenhol.Meg kell őrülni
A magyar elégedetlenkedést kellene lecserélni 
Mondjuk azt hozzátenném (amellett, hogy alátamasztom, hogy a kerékpárutak többsége tényleg vacak) hogy mióta ilyen fene jól megy mindenkinek ebben az országban azóta egy családon belül két főre 2-3 autó is akad és hirtelen ellustultak az emberek mert mindenhová autóval akarnak menni.
Fun fact: van itt egy család a tömbben, 2 felnőtt, 2 gyerek (akiknek már van jogsi) és 3 autójuk van. A parkolóban állnak a kocsik miközben a garázsuk tele lomokkal. Über fair amikor parkolót keresek.
Bicikliből is van nekik 4 főre 5db a tárolóban, de az utóbbi 1 évben csak én nyúltam hozzájuk, hogy arrébbtegyem őket amikor felsöpörtem. Szóval a kerékpárutak minősége és a kerékpárosok mennyisége nem 100%-ig hozható összefüggésbe. Divat lett autót tartani megint és akár 500 métereket is autókázni.A kerékpárutak minőségéhez pedig...hát a legjobbak a keresztirányú, 5-10cm széles repedések amik teljes széltében ott vannak az úton. Olyanokat szoktam anyázni, hogy még Kecskeméten is hallani néha. Extrém veszélyes. Ugyanúgy, mint az is, ahogy nem tud a magyar padkát építeni.
Aknatető szindróma. -
solena
tag
Bakker, gyertek át vásárhelyre, akár autóval, akár kerékpárral közlekedni, visszasírjátok Szegedet
Bringások többségének még annyira sincs fogalma a kreszről, mint általában (éppen ezért egynémelyiket nagyon szívesen felzavarnám Pestre egy hétre tekerni, és ha túlélte, visszajöhet), gyalogosok lazán flangálnak a kizárólag bicikliseknek készült úton, pedig van járda is.
Hmvhely, a körforgalmak városa, ahogy megfogalmazta nem is tudom, már melyik humorista. És az még hagyján, de vagy szimplán szar az út, vagy fel van túrva
Futóműelállítódás az első néhány kilométeren garantált
-
nap
addikt
Persze, sokkal jobb a helyzet a néhány évvel ezelőttihez képest, rengeteg új kerékpárút épült, kerékpársávok kerültek kijelölésre, de ha a nagykörút vonalán haladnék, marad a járdázás, vagy a nettó életveszély a versengő autósok között.
Autós szemmel dühítő szeged közlekedése, de kerékpáros szemmel egyenesen siralmas.
A hirtelen megszűnő kerékpárutak (kerékpáros közlekedésre kijelölt területek), melyek életveszélyes helyzeteket teremtenek, a sárga festékkel járdából varázsolt kerékpárutak, vagy a kedvencem, a TTIK előtti kanyar, a polírozott csatornafedelével, a kanyart a kerékpársávon át levágó autósaival. Külön köszönetet érdemel a városfejlesztés, a "szabványos" faltól-falig fekvőrendőreivel, mely minden érintett, autós, motoros, kerékpáros, és az ott lakó emberek számára is orgazmus közeli állapotot eredményez. -
macilaci78
nagyúr
A párhuzamos utcák jellemzően 30-as övezetben vannak, a jobbkéz szabállyal meg az a gond, hogy az autósok zöme azt sem tudja zsigeri szinten, melyik a jobb keze. Volt olyan napom, hogy háromszor akartak elcsapni ilyen kereszteződésben, ha a mára javult helyzetben csak egyszer, annak még nem fogok tapsikolni.
-
Jinxb1rd
addikt
Rég jártam arra bringával, de a József Attila sgt a Novoteltől a Tarján Bisztróig még mindig baktató a kereszteződésekben? A gyalogosok még mindig nincsenek tekintettel a sárga vonalra, illetve hogy melyik oldala az övéké? A belvárosi híd északi oldalán még mindig több a gyalogos, mint a kerékpáros? A Dugonics téri kerékpárúton szoktak még parkolni? Petőfitelep felé a töltésen tartják már a 30-as sebességkorlátot? Leszorít az autó, a busz? Egy barátom kormányába a gyalogos nyúlt bele és rántotta el, mert szerinte nem a járdán kell tekernie...
Kezdj el újra bringázni és meglátod. Komolyan nem tapasztalom ezeket, régen volt benne igazság, de rengeteget javult a helyzet.
Meg egyébként van egy olyan szuperképesség, hogy bringával bármerre tudsz menni. Szóval ha egy út überfos, akkor csak megnézném a párhuzamos utcákat.
-
martonx
veterán
A soha el nem készülő tramtrain pedig végül faszább lesz, mint valaha
https://index.hu/belfold/2020/07/02/tram-trail_mav_hodmezovasarhely_szeged/
Ráadásul sűrűbben fog járni, mint valaha
Szerintem ha még 10 körforgalmat építenének Szeged - HMVHely közé, az javítaná igazán a közlekedést, és csökkentené a zsúfoltságot az utakon.
-
martonx
veterán
Nagyon szubjektív, hogy ki mivel elégedett, ki mit érez rossznak
Van aki szerint a szegedi tömegközlekedéssel semmi gond nincs, a nép látványosan mégsem eléggé használja ergo arra szavaz, hogy nem jó, hiszen ha jó lenne többen használnák. No persze ez se igaz, mert indiában meg a buszok tetején is lógnak, és szemlátomást elégedettek vele.
Ugyanez igaz a szegedi bicikli utakra is. Van aki szerint faszák, miközben Szegednél optimálisabb biciklis paradicsomot elképzelni se tudnék, mégis ehhez képest alig látni bicikliseket a városban. Ergo a nép szerint is szarok a bicikliutak.
Persze itt meg Kínával lehetne példálózni, ahol meg bicikliutak sincsenek, mégis mindenki vígan bicajozik mindenhol.Meg kell őrülni
A magyar elégedetlenkedést kellene lecserélni 
-
Cyrin
addikt
-
macilaci78
nagyúr
Rég jártam arra bringával, de a József Attila sgt a Novoteltől a Tarján Bisztróig még mindig baktató a kereszteződésekben? A gyalogosok még mindig nincsenek tekintettel a sárga vonalra, illetve hogy melyik oldala az övéké? A belvárosi híd északi oldalán még mindig több a gyalogos, mint a kerékpáros? A Dugonics téri kerékpárúton szoktak még parkolni? Petőfitelep felé a töltésen tartják már a 30-as sebességkorlátot? Leszorít az autó, a busz? Egy barátom kormányába a gyalogos nyúlt bele és rántotta el, mert szerinte nem a járdán kell tekernie...
-
tisn
veterán
Semmi gond a bicajutakkal.
jaja kalvarian kifele maty er fele kicsit nem figyeltem, hogy lepesben az otpimalis helyen guruljak at -> hatso kerek defekt. nagyon vidam dolog volt... otvar szar nemelyik bicajut minosege. -
Rimuru
veterán
Mondd hogy ez nem szegedi tapasztalat.
szabadkai ut?
moravarosi krt-vasarhelyi-tovabb a szakasz vegeig?
kossuth lajos sgt?
kalvaria sugarut (ennek a nagykorutol belvaros fele vezeto szakasz kivetel, itt csak sugarutra kikanyarodni keszulo autosok nem szeretnek figyelni)?ezek csak a nagyok, soroljam tovabb?

-
Jinxb1rd
addikt
A kerékpáros közlekedés mindenhol probléma:
- kerékpárutak mennyisége (nem mindenhova jutsz el bringával)
- kerékpárutak minősége (szar állapotú útpadka, járda, átkelők)
- kerékpárosok morálja (, mert azért ez is megér egy misét)
- autósok morálja
- gyalogosok morálja (előszeretettel szeretnek vonalban haladni és adj király katonát játszani)Semmi gond a bicajutakkal. Ezt csak a lusta emberek mondják, akik nem is bicikliznek. 11 éve bicajjal közlekedek, nekem miért nincs bajom vele?
-
macilaci78
nagyúr
A kerékpáros közlekedés mindenhol probléma:
- kerékpárutak mennyisége (nem mindenhova jutsz el bringával)
- kerékpárutak minősége (szar állapotú útpadka, járda, átkelők)
- kerékpárosok morálja (, mert azért ez is megér egy misét)
- autósok morálja
- gyalogosok morálja (előszeretettel szeretnek vonalban haladni és adj király katonát játszani) -
martonx
veterán
Szeged élhető város, én is azt vettem észre, hogy elsétálni valahova kb annyi idő, mintha épp lekéstem volna a buszt és a következővel megyek.
Budapesten van közösségi bringa, roller, robogó, autó, de a zömét szidják. A bringa tömör gumis, kényelmetlen, a rollert egyes kerületek talált tárgyként kezelik, a többit az útban hagyják anagyeszű júzerek, vagy a szolgáltató, a robogósok morálja olyan, amilyen, az autó percalapú számlázása a pesti forgalomban nem épp praktikus.A tömegközlekedés szerteágazó, de centralizált, egymásra épülő, a nagy távolságok viszont megkerülhetetlen. A metró jár 5-8 percenként, a lakóövezetekbe a buszok már esetenként 30-40 percenkentént...
Szép lenne a Széchenyi teret faltól falig gyepesíteni, de nem tudom elképzelni, hogy a Városházán kötött esküvőhöz a pár 500-100 métert gyalogoljon, vagy a bíróságra a vádlottat sétáltassák az utcán bilincsben.
Nem mondom, hogy rossz az, ami most van, de nincs olyan ötlet, amivel ne lépnénk valaki tyúkszemére.
Szeged élhető város - a mérete miatt. Direkt nem Pesthez hasonlítottam, pedig van bőven összehasonlítási alapom. Csak ötleteltem, hogy mit hogy lehetne jobbá tenni, nem mondom, hogy én tudom egyedül a tutit.
-
tisn
veterán
-
sarkanyolo2
őstag
Szerintem Szegeden ugyan van tömegközlekedés, de használhatatlan szar, mert minden annyira ritkán jár, hogy leginkább csak kirakatnak jó, tényleges napi használatra alkalmatlan. P + R parkolók meg már csak vágyálmok, pedig hiszem hogy parkoló létesítés nem kerül vagyonokba, hacsak nem Lölő csinálja (pl. mennyire adná magát, hogy Sándorfalva felől bejössz, a 2-es villamos végállomásánál lerakod a kocsit, és kényelmesen bevillamosozol a belvárosba).
Ugyanez igaz a bicikliutakra is. Majd ha lesznek jó minőségű (és ez nagyon fontos) bicikliutak, ahol netán tényleg a biciklisnek lesz elsőbbsége, akkor biztos többen fognak biciklizni is, mint most amikor az út szélén a totál széttöredezett aszfaltot nem megjavítják, hanem egy sárga csíkkal kinevezik bicikli útnak, két legyet ütve egy csapással. Vagy amikor az új bicikliút alapból olyan hullámosra készül, minden sarkon több centis padkával, hogy inkább megyek az utón.
Jól látod, a parkoló házak is hiányoznak, vagy ami van is vagy működik vagy nem. Azaz ha érezni fogom, hogy a parkolásért kifizetett pénzemért legalább annyi szolgáltatást kapok, hogy nem félcsöves parkoló őrök csempészik a csekket suttyomban a kocsira, mert elfelejtettem időben visszaérni a horror áron előre megváltott időn belül, hanem kulturált módon beállok egy parkoló házba, majd amikor kijövök fizetek, ne adj isten, még kuka, sőt wc is lenne ezekben, akkor máris más szájízzel fizetnék, akár még a jelenleginél többet is. A parkolóházak tövében pedig bérbiciklik, rollerek akármik lennének, ha valaki mégse sétálni akar.
Cserébe a Belvárosból kitiltanék minden autót, felújítanám a Széchenyi teret (van még egy város az országban, ahol ennyire gáz a főtér?), ahol a kitiltott autók helyén is zöld terület lehetne. De nem én vagyok a polgármester, soha nem is leszek az, csak álmodozok egy élhetőbb Szegedről.
Én mint a tömegközlekedés napi használója, úgy gondolom rendben van, bár nem a 7-8 közötti csúcsban járok.
-
macilaci78
nagyúr
Szerintem Szegeden ugyan van tömegközlekedés, de használhatatlan szar, mert minden annyira ritkán jár, hogy leginkább csak kirakatnak jó, tényleges napi használatra alkalmatlan. P + R parkolók meg már csak vágyálmok, pedig hiszem hogy parkoló létesítés nem kerül vagyonokba, hacsak nem Lölő csinálja (pl. mennyire adná magát, hogy Sándorfalva felől bejössz, a 2-es villamos végállomásánál lerakod a kocsit, és kényelmesen bevillamosozol a belvárosba).
Ugyanez igaz a bicikliutakra is. Majd ha lesznek jó minőségű (és ez nagyon fontos) bicikliutak, ahol netán tényleg a biciklisnek lesz elsőbbsége, akkor biztos többen fognak biciklizni is, mint most amikor az út szélén a totál széttöredezett aszfaltot nem megjavítják, hanem egy sárga csíkkal kinevezik bicikli útnak, két legyet ütve egy csapással. Vagy amikor az új bicikliút alapból olyan hullámosra készül, minden sarkon több centis padkával, hogy inkább megyek az utón.
Jól látod, a parkoló házak is hiányoznak, vagy ami van is vagy működik vagy nem. Azaz ha érezni fogom, hogy a parkolásért kifizetett pénzemért legalább annyi szolgáltatást kapok, hogy nem félcsöves parkoló őrök csempészik a csekket suttyomban a kocsira, mert elfelejtettem időben visszaérni a horror áron előre megváltott időn belül, hanem kulturált módon beállok egy parkoló házba, majd amikor kijövök fizetek, ne adj isten, még kuka, sőt wc is lenne ezekben, akkor máris más szájízzel fizetnék, akár még a jelenleginél többet is. A parkolóházak tövében pedig bérbiciklik, rollerek akármik lennének, ha valaki mégse sétálni akar.
Cserébe a Belvárosból kitiltanék minden autót, felújítanám a Széchenyi teret (van még egy város az országban, ahol ennyire gáz a főtér?), ahol a kitiltott autók helyén is zöld terület lehetne. De nem én vagyok a polgármester, soha nem is leszek az, csak álmodozok egy élhetőbb Szegedről.
Szeged élhető város, én is azt vettem észre, hogy elsétálni valahova kb annyi idő, mintha épp lekéstem volna a buszt és a következővel megyek.
Budapesten van közösségi bringa, roller, robogó, autó, de a zömét szidják. A bringa tömör gumis, kényelmetlen, a rollert egyes kerületek talált tárgyként kezelik, a többit az útban hagyják anagyeszű júzerek, vagy a szolgáltató, a robogósok morálja olyan, amilyen, az autó percalapú számlázása a pesti forgalomban nem épp praktikus.A tömegközlekedés szerteágazó, de centralizált, egymásra épülő, a nagy távolságok viszont megkerülhetetlen. A metró jár 5-8 percenként, a lakóövezetekbe a buszok már esetenként 30-40 percenkentént...
Szép lenne a Széchenyi teret faltól falig gyepesíteni, de nem tudom elképzelni, hogy a Városházán kötött esküvőhöz a pár 500-100 métert gyalogoljon, vagy a bíróságra a vádlottat sétáltassák az utcán bilincsben.
Nem mondom, hogy rossz az, ami most van, de nincs olyan ötlet, amivel ne lépnénk valaki tyúkszemére.
-
ShadowX
őstag
Én inkább attól tartok, hogy ugyanaz lesz a sorsa, mint a többi uszodának. Le lesz foglalva gyakorlatilag egész napra a sávok nagy része az úszóknak, vízilabdásoknak, mélyvízi búvároknak, vízisielőknek, hidroplánoknak, stb. A mostani uszodákban is 2 sáv szabad.
Pedig nekem is 3 perc sétára lenne és jó lenne használni.
-
martonx
veterán
Rókusról
1-2-es vonal közelében lakok. Eddig mindösszesen kétszer akartam villamossal menni, mindkétszer végül gyalog hamarabb hazaértem. 15 perces menetidők nap közben teljesen irreálisak. Szegedről beszélünk, 15 perc alatt aki nem Dorozsmán lakik, az hazasétál. 1-2-es villamosok ráadásul faszán egymás után mennek, nehogy már 5-7 perces váltásokkal érkezzenek. 
Éjszaka el tudok fogadni 10 perces várakozást, nap közben abszolút elfogadhatatlan. -
azbest
félisten
Szerintem Szegeden ugyan van tömegközlekedés, de használhatatlan szar, mert minden annyira ritkán jár, hogy leginkább csak kirakatnak jó, tényleges napi használatra alkalmatlan. P + R parkolók meg már csak vágyálmok, pedig hiszem hogy parkoló létesítés nem kerül vagyonokba, hacsak nem Lölő csinálja (pl. mennyire adná magát, hogy Sándorfalva felől bejössz, a 2-es villamos végállomásánál lerakod a kocsit, és kényelmesen bevillamosozol a belvárosba).
Ugyanez igaz a bicikliutakra is. Majd ha lesznek jó minőségű (és ez nagyon fontos) bicikliutak, ahol netán tényleg a biciklisnek lesz elsőbbsége, akkor biztos többen fognak biciklizni is, mint most amikor az út szélén a totál széttöredezett aszfaltot nem megjavítják, hanem egy sárga csíkkal kinevezik bicikli útnak, két legyet ütve egy csapással. Vagy amikor az új bicikliút alapból olyan hullámosra készül, minden sarkon több centis padkával, hogy inkább megyek az utón.
Jól látod, a parkoló házak is hiányoznak, vagy ami van is vagy működik vagy nem. Azaz ha érezni fogom, hogy a parkolásért kifizetett pénzemért legalább annyi szolgáltatást kapok, hogy nem félcsöves parkoló őrök csempészik a csekket suttyomban a kocsira, mert elfelejtettem időben visszaérni a horror áron előre megváltott időn belül, hanem kulturált módon beállok egy parkoló házba, majd amikor kijövök fizetek, ne adj isten, még kuka, sőt wc is lenne ezekben, akkor máris más szájízzel fizetnék, akár még a jelenleginél többet is. A parkolóházak tövében pedig bérbiciklik, rollerek akármik lennének, ha valaki mégse sétálni akar.
Cserébe a Belvárosból kitiltanék minden autót, felújítanám a Széchenyi teret (van még egy város az országban, ahol ennyire gáz a főtér?), ahol a kitiltott autók helyén is zöld terület lehetne. De nem én vagyok a polgármester, soha nem is leszek az, csak álmodozok egy élhetőbb Szegedről.
Ha valamilyen külterületről jársz, akkor lehet tényleg ritkán jár busz. A belvárosban viszont még a nyári menetrendben is 15 perces idők vannak, normál munkarendben pedig vannak vonalak ahol 5 percenként. A 2es vili most is 10 percenként jár napközben.
-
martonx
veterán
Tényleg nem Rolex Őkegyelmét szeretném védeni, de milyen más eszköz van ma egy polgármester kezében arra, hogy csökkentse egy városban az autóforgalmat, mint, hogy növelje a parkolási díjak árát? Van egy elég jó belvárosi irányba tartó tömegközlekedése a városnak (ráadásul busz, villamos és troli is, ami nem sok másik városról mondható el) mégis mindenki autóval akar menni mindenhova. A klinikák környékéért én is haragszom, hiszen oda nem viccből járnak az emberek és általában nem egészségesen, de szó szerint mindenki autóval akar járni minden ügyét elintézni és emellé még szeretne a célállomás ajtajában is megállni ha lehet. A klinikákhoz illett volna egy rendes díjazású parkolóházat építeni az tény. Mondom ezt úgy, hogy mostanában sokat kell a városban autóznom. Én már úgy vagyok ezzel a parkolás dologgal, mint a dohányzással. Ha ennyire szükségét érzi mindenki akkor legalább a pénz jöjjön belőle a kasszába (dohánytermékek árán is legalább 100%-ot emelnék és megtalálnám a módját annak, hogy a fogyasztók tb fizetési kötelezettsége is hirtelen 3x annyi legyen
). Szóval vagy a díjemelés vagy a parkolók számának csökkentése a két lehetőség. A fejőstehenet meg csak nem engedik el.
Szerintem Szegeden ugyan van tömegközlekedés, de használhatatlan szar, mert minden annyira ritkán jár, hogy leginkább csak kirakatnak jó, tényleges napi használatra alkalmatlan. P + R parkolók meg már csak vágyálmok, pedig hiszem hogy parkoló létesítés nem kerül vagyonokba, hacsak nem Lölő csinálja (pl. mennyire adná magát, hogy Sándorfalva felől bejössz, a 2-es villamos végállomásánál lerakod a kocsit, és kényelmesen bevillamosozol a belvárosba).
Ugyanez igaz a bicikliutakra is. Majd ha lesznek jó minőségű (és ez nagyon fontos) bicikliutak, ahol netán tényleg a biciklisnek lesz elsőbbsége, akkor biztos többen fognak biciklizni is, mint most amikor az út szélén a totál széttöredezett aszfaltot nem megjavítják, hanem egy sárga csíkkal kinevezik bicikli útnak, két legyet ütve egy csapással. Vagy amikor az új bicikliút alapból olyan hullámosra készül, minden sarkon több centis padkával, hogy inkább megyek az utón.
Jól látod, a parkoló házak is hiányoznak, vagy ami van is vagy működik vagy nem. Azaz ha érezni fogom, hogy a parkolásért kifizetett pénzemért legalább annyi szolgáltatást kapok, hogy nem félcsöves parkoló őrök csempészik a csekket suttyomban a kocsira, mert elfelejtettem időben visszaérni a horror áron előre megváltott időn belül, hanem kulturált módon beállok egy parkoló házba, majd amikor kijövök fizetek, ne adj isten, még kuka, sőt wc is lenne ezekben, akkor máris más szájízzel fizetnék, akár még a jelenleginél többet is. A parkolóházak tövében pedig bérbiciklik, rollerek akármik lennének, ha valaki mégse sétálni akar.
Cserébe a Belvárosból kitiltanék minden autót, felújítanám a Széchenyi teret (van még egy város az országban, ahol ennyire gáz a főtér?), ahol a kitiltott autók helyén is zöld terület lehetne. De nem én vagyok a polgármester, soha nem is leszek az, csak álmodozok egy élhetőbb Szegedről.
-
macilaci78
nagyúr
-
SirRasor
addikt
Ma a kánikula kivitt a Napfényfürdőbe,nos ,aki odakészül ,az húzós árakra készüljön fel!
Szegedi lakosnak a napi jegy 1 főre 3950 jó magyar forint!
Ha vendégek jönnek és el akarod őket vinni fürdeni, akkor 5650 forintot kérnek!
Köszönjük lölö!😡Játszunk tippmixet? Szerintetek az új, Etelka sori uszodába mennyi lesz a belépő?

Jó volna heti 1x úszni is és az legalább relatíve közel van. -
martonx
veterán
Már régóta nem az önkormányzaté a Forrás hotelhez tartozik,az pedig a Hunguest láncé, aminek,mint tudható lölö és a kedves leánya a tulaja. Ennyi a történet röviden.
Ja és hab a tortán, hogy a teljes gyógyászati részleget felszámolták!Hopp ezt jó tudni, nem követem ennyire a szegedi politikát. Azt hittem egy ilyen régi fürdő, mint a SZUE automatikusan a Szeged Sport és Fürdők Kft üzemeltetése alá tartozik.
-
ShadowX
őstag
Tényleg nem Rolex Őkegyelmét szeretném védeni, de milyen más eszköz van ma egy polgármester kezében arra, hogy csökkentse egy városban az autóforgalmat, mint, hogy növelje a parkolási díjak árát? Van egy elég jó belvárosi irányba tartó tömegközlekedése a városnak (ráadásul busz, villamos és troli is, ami nem sok másik városról mondható el) mégis mindenki autóval akar menni mindenhova. A klinikák környékéért én is haragszom, hiszen oda nem viccből járnak az emberek és általában nem egészségesen, de szó szerint mindenki autóval akar járni minden ügyét elintézni és emellé még szeretne a célállomás ajtajában is megállni ha lehet. A klinikákhoz illett volna egy rendes díjazású parkolóházat építeni az tény. Mondom ezt úgy, hogy mostanában sokat kell a városban autóznom. Én már úgy vagyok ezzel a parkolás dologgal, mint a dohányzással. Ha ennyire szükségét érzi mindenki akkor legalább a pénz jöjjön belőle a kasszába (dohánytermékek árán is legalább 100%-ot emelnék és megtalálnám a módját annak, hogy a fogyasztók tb fizetési kötelezettsége is hirtelen 3x annyi legyen
). Szóval vagy a díjemelés vagy a parkolók számának csökkentése a két lehetőség. A fejőstehenet meg csak nem engedik el.
-
tisn
veterán
-
Cyrin
addikt
Ma a kánikula kivitt a Napfényfürdőbe,nos ,aki odakészül ,az húzós árakra készüljön fel!
Szegedi lakosnak a napi jegy 1 főre 3950 jó magyar forint!
Ha vendégek jönnek és el akarod őket vinni fürdeni, akkor 5650 forintot kérnek!
Köszönjük lölö!😡én tegnap voltam SZUE-ba 4 után 1650 Ft. Ott is van minden, nyáron minek a fedettbe menni.
-
vizslakutya
senior tag
Már régóta nem az önkormányzaté a Forrás hotelhez tartozik,az pedig a Hunguest láncé, aminek,mint tudható lölö és a kedves leánya a tulaja. Ennyi a történet röviden.
Ja és hab a tortán, hogy a teljes gyógyászati részleget felszámolták! -
martonx
veterán
Ma a kánikula kivitt a Napfényfürdőbe,nos ,aki odakészül ,az húzós árakra készüljön fel!
Szegedi lakosnak a napi jegy 1 főre 3950 jó magyar forint!
Ha vendégek jönnek és el akarod őket vinni fürdeni, akkor 5650 forintot kérnek!
Köszönjük lölö!😡Lölö? Ez nem egy szegedi önkormányzati fenntartású fürdő? Lölö stadionokat (többek közt) épít extrém túlárazva. De legalább itt helyben van egy botkánk, aki elintézte nekünk az ország legdrágább fizető parkolóit, és strandját. Jobbról - balról mindenki a mi zsebünkben túrkál.
-
vizslakutya
senior tag
Ma a kánikula kivitt a Napfényfürdőbe,nos ,aki odakészül ,az húzós árakra készüljön fel!
Szegedi lakosnak a napi jegy 1 főre 3950 jó magyar forint!
Ha vendégek jönnek és el akarod őket vinni fürdeni, akkor 5650 forintot kérnek!
Köszönjük lölö!😡 -
veze
őstag
Én legutóbb a Sasvári György E. V-t hívtam (Google kiadja, és jók az értékelései is) . Végülis gyors, és pontos (jött amikorra mondta). Csak véleményem szerint sokat kért (kerti téli csap csere 2x30 perc meló 30e volt) . De ettől függetlenül ajánlom, ha nem találsz valami régi szakit és sürgős a dolog...
az szép..
ő ásta ki is,
meg utána helyreállította? -
SirRasor
addikt
Én legutóbb a Sasvári György E. V-t hívtam (Google kiadja, és jók az értékelései is) . Végülis gyors, és pontos (jött amikorra mondta). Csak véleményem szerint sokat kért (kerti téli csap csere 2x30 perc meló 30e volt) . De ettől függetlenül ajánlom, ha nem találsz valami régi szakit és sürgős a dolog...
IT mérnöki óradíj errefelé 15k...ahhoz képest szép összeg

Meg is van Sasvári honlapja:
http://www.vizvezetekszereloszeged.hu/
A képei alapján jónak tűnik
-
-Tsaba-
tag
Én legutóbb a Sasvári György E. V-t hívtam (Google kiadja, és jók az értékelései is) . Végülis gyors, és pontos (jött amikorra mondta). Csak véleményem szerint sokat kért (kerti téli csap csere 2x30 perc meló 30e volt) . De ettől függetlenül ajánlom, ha nem találsz valami régi szakit és sürgős a dolog...
-
Jinxb1rd
addikt
valaki tud ajánlani vízvezetékszerelőt?
egy rohadt csavar fogja oda a csapot és nem férek hozzá, a csapot se bírom leszerelni mert az is full tropa
-
Cyrin
addikt
Rendszergazda Ákos, Dr. Ribancz Éva, Aranyásó Sámuel Dzsekszon. Ó, jajj!
Béjemvés Brendon...
-
macilaci78
nagyúr
-
ShadowX
őstag
-
pilóta
nagyúr
Jók ezek az ősi szakmanevek.
Majd párszáz év múlva már nem Kovács József meg Szabó Mária lesz a leggyakoribb név, hanem Key Account Manager Péter meg Business Support Representative Erika
-
DarkByte
addikt
Szépen felújította a BP a volt rongykocsmát. Járok el előtte pár hete gyalog, hogy megyek crossfit-re, csak lestem

-
macilaci78
nagyúr
-
totya694
őstag
-
ShadowX
őstag
Ez egy rendkívül érdekes kérdés. Ott dolgozom. Mindent a munkaköri leírás dönt el, szóval két ugyanolyan nevű munkakörnek is lehet eltérő munkaköri leírása.
-
Orionk
senior tag
Sziasztok,
Ha van ismerősötök, aki a szegedi British Petrolnál dolgozik, akkor
Milyen munkakört takar náluk a Business Support Representative? -
totya694
őstag
Sarokszelepnek hívják azt a csapot ami a fotón látható.Sajnos ezekre jellemző,hogy áltó helyükben tönkre mennek mivel csak nagyon ritkán vannak használva.Ha kicseréled a csaptelepet és utána rányitod a sarok szelepeket akkor lehet teljesen el fog állni a csöpögés ha nem akkor sajnos azt is cserélni kell.
-
Jinxb1rd
addikt
Először leveszed a kupakot (balra tekerve vagy ha nem megy akkor lehet csak magad felé kell húzni) majd ha lejött, akkor alatta találsz egy szögletes tengelyt.Azt tudod forgatni úgy hogy a kupak oldalán (a képen alul) látható szögletes nyílást a tengelyre rakod és a kupakkal tekered. Így tudod elzárni jobbra, megnyitni balra a szokásos módon. Ha már nem akarod tekergetni akkor csak vissza rakod a kupakot ahogy volt.
Tehát védő kupak és egyben tekerő szerszám is, hát nem zseniális?
Köszi.

De ez a rész elkezdett csöpögni, az már egy rossz jel, nem?
Ellenőriztem, nem fentebb csöpög, viszont ez meg néha elállt, ahogy próbáltam ügyködni -
_Petya_
őstag
Először leveszed a kupakot (balra tekerve vagy ha nem megy akkor lehet csak magad felé kell húzni) majd ha lejött, akkor alatta találsz egy szögletes tengelyt.Azt tudod forgatni úgy hogy a kupak oldalán (a képen alul) látható szögletes nyílást a tengelyre rakod és a kupakkal tekered. Így tudod elzárni jobbra, megnyitni balra a szokásos módon. Ha már nem akarod tekergetni akkor csak vissza rakod a kupakot ahogy volt.
Tehát védő kupak és egyben tekerő szerszám is, hát nem zseniális?
-
Jinxb1rd
addikt
-
lorcsi
veterán
Folosleges, reg nem hasznalt bicaj lancot, lakatot keresek
Olcson ! -
CanibelZ
aktív tag
Közben kiderült a hiba, nem az akksi volt, hanem van benne egy érzékelő, ami kikapcsolja az egészet, ha meleget érez az akksiból és valamiért folyton zárta magát. Kikötöttük és megy, szóval egyelőre megy, de cserébe most töltő haldoklik. Ez már a második, szóval valami hibás a konstrukcióban... Szóval majd azt kell szereznem, de valami random márkájú is jó lenne, nem kell a sajátja ezek után. Az Elszon kívül lehetséges, hogy találok? Lehet benézek valamikor, de ha tényleg kicsit is bunkók, akkor onnan biztos nem veszek. Elfelejtettem lemérni a csatlakozót, hogy mekkora átmérőjű, de biztos van más hasonló eszköz, ami ilyet használ.
-
pulutodurumo
őstag
Akkor lehet elmentek onnan a jó emberek?
2 éve karácsony előtt 2 munkanappal elpukkant a tv-mben valami. Se kép, se hang. Kétségbeesésemben elvittem oda, azt mondták nem biztos, hogy főpanel csere nélkül meg lehet javítani. Megnézték és valami kondi pukkant el. Simán mondhatták volna, hogy főpanel csere, mert nem értek hozzá, de ehelyett kicserélte az egyik szerelő a kondit és még másnap hívtak, hogy mehetek érte. Pedig karacsony előtt voltunk. Kicsit draga volt a javítás, de a körülményekre tekintettel "örömmel" fizettem ki. Máskor pedig egy HTC telefont adtam le javításra, mert ők voltak az átvételi pont. Mindent körbefényképeztek rajta és elküldték javításra a megfelelő hibabejelentő lappal. Ekkor is sértetlenül és megjavítva kaptam vissza a telefont.Érdekes, mert gyakorlatilag kétféle vélemény van róluk.
Vacak és jó, köztes nincs.Én is vittem hozzájuk TV-t. A háttér világítást tápláló rész volt kimúlva. Ha nem kapott áramot egy napig, utána működött pár óráig. Ha be volt dugva készenlétben, akkor egyből jött a hiba. Vibrál, majd kikapcsol. Szerintem állt náluk, bekapcsolták, jóez, vissza a parasztnak, írjad a számlát. Nyilván előtte elmondtam hogy ez a helyzet, járassák. Szóval a semmiért fizettem. Aztán a Kecskeméti utcában megcsináltattam. Azóta is működik anyóséknál.
Ez olyan másfél- két éve volt. -
Agyasima
őstag
Akkor lehet elmentek onnan a jó emberek?
2 éve karácsony előtt 2 munkanappal elpukkant a tv-mben valami. Se kép, se hang. Kétségbeesésemben elvittem oda, azt mondták nem biztos, hogy főpanel csere nélkül meg lehet javítani. Megnézték és valami kondi pukkant el. Simán mondhatták volna, hogy főpanel csere, mert nem értek hozzá, de ehelyett kicserélte az egyik szerelő a kondit és még másnap hívtak, hogy mehetek érte. Pedig karacsony előtt voltunk. Kicsit draga volt a javítás, de a körülményekre tekintettel "örömmel" fizettem ki. Máskor pedig egy HTC telefont adtam le javításra, mert ők voltak az átvételi pont. Mindent körbefényképeztek rajta és elküldték javításra a megfelelő hibabejelentő lappal. Ekkor is sértetlenül és megjavítva kaptam vissza a telefont.Érdekes, mert gyakorlatilag kétféle vélemény van róluk.
Vacak és jó, köztes nincs.Lehet, karácsony előtt már kevésbé voltak bunkó hangulatban. Nekem is van velük személyes tapasztalatom. Asszem, meg is írtam itt a fórumban. Én biztos, hogy nem megyek a közelükbe többet.
-
ShadowX
őstag
Bárhova, csak a Szuper Elszoba ne menj! Csak olvasd el a gugli értékeléseiket.
Akkor lehet elmentek onnan a jó emberek?
2 éve karácsony előtt 2 munkanappal elpukkant a tv-mben valami. Se kép, se hang. Kétségbeesésemben elvittem oda, azt mondták nem biztos, hogy főpanel csere nélkül meg lehet javítani. Megnézték és valami kondi pukkant el. Simán mondhatták volna, hogy főpanel csere, mert nem értek hozzá, de ehelyett kicserélte az egyik szerelő a kondit és még másnap hívtak, hogy mehetek érte. Pedig karacsony előtt voltunk. Kicsit draga volt a javítás, de a körülményekre tekintettel "örömmel" fizettem ki. Máskor pedig egy HTC telefont adtam le javításra, mert ők voltak az átvételi pont. Mindent körbefényképeztek rajta és elküldték javításra a megfelelő hibabejelentő lappal. Ekkor is sértetlenül és megjavítva kaptam vissza a telefont.Érdekes, mert gyakorlatilag kétféle vélemény van róluk.
Vacak és jó, köztes nincs. -
Agyasima
őstag
-
csoszogi
tag
-
Ted_Beneky
senior tag
-
biomassza
tag
-
martonx
veterán
Mérey utca Elszo szervíz. Mindenhez tudnak alkatrészt rendelni, cserélni. Bár néha elég parasztok tudnak lenni

-
CanibelZ
aktív tag
Üdv!
Szakállvágómban szerintem meghalt az akksi, nem vesz fel töltést és kicserélném benne. Tudtok Szegeden boltot, ahol lehetne venni? 14500-as Li-ion, 750 mAh
-
Gergello
addikt
-
ShadowX
őstag
Jó, hogy olvasom a hozzászólásod, mert nálam sem megy most a fizetés samsungon. Így megnéztem a playstore hozzászólásait. Elvileg van megoldás rá.
Sajnos egy korábbi verzióban volt egy hiba, amit javítottunk, de aki letöltötte - rövid ideig volt elérhető - annál jelentkezhet a token hiba. Ilyenkor alapesetben egy ki-bejelentkezés (emailcímmel és jelszóval) és újradigitalizálás segít, ill. a kártya törlése és újra elmentése ha a relogin után mégsem javult meg. Elnézést a kellemetlenségért.
Szerk: belépve az app-ba, még üzenet is van róla
Sajnos nálam ezután a "megoldás" után sem működik.
-
r0by
addikt
Jó, hogy olvasom a hozzászólásod, mert nálam sem megy most a fizetés samsungon. Így megnéztem a playstore hozzászólásait. Elvileg van megoldás rá.
Sajnos egy korábbi verzióban volt egy hiba, amit javítottunk, de aki letöltötte - rövid ideig volt elérhető - annál jelentkezhet a token hiba. Ilyenkor alapesetben egy ki-bejelentkezés (emailcímmel és jelszóval) és újradigitalizálás segít, ill. a kártya törlése és újra elmentése ha a relogin után mégsem javult meg. Elnézést a kellemetlenségért.
Szerk: belépve az app-ba, még üzenet is van róla
-
ShadowX
őstag
Mivel az OTP az app tulajdonosa, így OTP kártyákkal ingyenes. Ugyanaz, mintha magát a kártyádat használnád. Csak be kell digitalizálni és kész. Kivéve, hogy nálam stock droidon nem megy a legutóbbi frissítés óta a fizetés.
-
Polemius
senior tag
Laptop tápcsatlakozó (a gépben lévő aljzat, nem a táp csatlakozója) hibával hová érdemes menni Szegeden?
-
fradi81
veterán
NFC+simple app: akinek otp-s kártyája van annak olcsóbb ezt használni mint aki más banknál van?
-
sarkanyolo2
őstag
Sziasztok!
Veritas borkereskedés webshopjában nincs véletlen valakinek platina kártyája?
-
veze
őstag
-
SirRasor
addikt
Ryzen 5 3600
Gagyibyte B450M DS3H
G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT - minimum ilyen RAM ajánlott ezekhez
Alaplapról annyit, hogy elég sok hangkártyát, DAP-ot és DAC-ot hallottam már és ennek az alaplapija meglepően szépen szól, pedig csak egy Realtek ALC887 van benne. Lehet ennyit dobnak az aranyozott japán kondik
Holnap kipróbálhatok egy FiiO K5 Pro-t
na ott lesz ám eargasm -
vizslakutya
senior tag
Felújítási munkák miatt zárva,a Dorozsmai úton nincs próba illetve választási lehetőség, csak az online rendelt árut lehet átvenni.
Kár, tetszenek a pólók,de a megadott méret táblázaton én nem tudok eligazodni,nyugodtab lennék próbálva. -
-Tsaba-
tag
Arra szoktam hazajárni munkából, majd megnézem. De múlt héten még tuti nem voltak nyitva, és csak annyi van/volt kiírva hogy "átmenetileg zárva"...
Új hozzászólás Aktív témák
-
88700 - 88601
102274 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 89901 89900 - 89801 89800 - 89701 89700 - 89601 89600 - 89501 89500 - 89401 89400 - 89301 89300 - 89201 89200 - 89101 89100 - 89001 89000 - 88901 88900 - 88801 88800 - 88701 88700 - 88601 88600 - 88501 88500 - 88401 88400 - 88301 88300 - 88201 88200 - 88101 88100 - 88001 88000 - 87901 87900 - 87801 87800 - 87701 87700 - 87601 87600 - 87501 87500 - 87401 87400 - 87301 87300 - 87201 87200 - 87101 87100 - 87001 87000 - 86901 86900 - 86801 86800 - 86701 86700 - 86601 86600 - 86501 86500 - 86401 86400 - 86301 86300 - 86201 86200 - 86101 86100 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Óra topik
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Eredeti játékok OFF topik
- PlayStation 5
- Milyen autót vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Seed szerver topic
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- További aktív témák...
- ZBook Fury 17 G8 17.3" FHD IPS i9-11950H RTX A3000 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Samsung 9100 PRO 2TB Gen5 14700-13400MB/s Nvme SSD!
- Eladó erős gamer PC i5-12600K / RTX 3070 Ti / DDR5
- Bomba ár! HP EliteBook 8570P I i7 I 8GB I 500HDD I 15,6" HD+ I 100% akku I W10 I Gari
- ÚJ Asus TUF A15 FA506 - 15,6"FHD 144Hz - Ryzen 7 7445HS - 16GB - 512GB - RTX 3050 - Win11 - 3 év gar
- Kioxia XG10d 2TB Gen5 SSD 13,400-14,900MB/s
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo X1 Yoga gen. 6. // i7-1185g7 // 32GB // 512GB // ÚJSZERŰ IS!!! // ÚJ ÁRA 1.408.990.-Ft!!!!!!
- Új! Gigabyte Aero X16 UltraSlim Gamer Laptop Ryzen 7 350 32GB 2TB RTX 5060 16" QHD+ 165Hz Garancia
- AKCIÓ! Asus Z170-A Z170 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

A bejáratban parkolhatsz, én egy hátizsákkal és a lábamnál elhelyezett zsugor ásványvízzel letudtam a heti bevásárlást például. Még úgyis jobban jöttem ki idővel, mint kocsival, hogy két cím közt hazamentem lepakolni.
Aknatető szindróma.



