Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
101300 - 101201
102296 - 102201 102200 - 102101 102100 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ted_Beneky
senior tag
ők voltak azok?
Mentek haza valami repülő show-ról, akárhonnan Európából, Romániába. Lehet le is szálltak Szegeden tankolni. Szegedi repülőnapon is voltak, színvonalas jó műsort adtak pár éve. Mint a híres ember mondása alapján: "....gondolom nem gyalog..." ők is biza repülővel jönnek-mennek...

Igen, csak nyílván én a hasukat láttam.
-
csoszogi
tag
Kék és sárga műrepülők voltak, a nekik megfelelő hanggal. Ahonnan én láttam az egyik hármas együtt maradt, a másik hármas felbomlott. Nekem is egyből a műrepülők jutottak eszembe, amikor még nem látszódtak, csak hallatszódtak.
ők voltak azok?
Mentek haza valami repülő show-ról, akárhonnan Európából, Romániába. Lehet le is szálltak Szegeden tankolni. Szegedi repülőnapon is voltak, színvonalas jó műsort adtak pár éve. Mint a híres ember mondása alapján: "....gondolom nem gyalog..." ők is biza repülővel jönnek-mennek...

-
martonx
veterán
-
fecus
őstag
Kék és sárga műrepülők voltak, a nekik megfelelő hanggal. Ahonnan én láttam az egyik hármas együtt maradt, a másik hármas felbomlott. Nekem is egyből a műrepülők jutottak eszembe, amikor még nem látszódtak, csak hallatszódtak.
Akkor hatnak hírek.

-
Ted_Beneky
senior tag
Hú, ez félelmetes volt. Pont délben 6 valami repült el Szeged felett. 3-3-as alakzatban. A hangjuk alapján légcsavaros valamik. Egy levált az alakzatról, és jobbra elkanyarodott.
Nem tudom mekkorák voltak. Egyszemélyes gépek magasan vagy drónok alacsonyan.
A kertben, szabad szemmel nem tudtam eldönteni.
Nyugatról kelet felé, tőlem északra.Kék és sárga műrepülők voltak, a nekik megfelelő hanggal. Ahonnan én láttam az egyik hármas együtt maradt, a másik hármas felbomlott. Nekem is egyből a műrepülők jutottak eszembe, amikor még nem látszódtak, csak hallatszódtak.
-
martonx
veterán
Hú, ez félelmetes volt. Pont délben 6 valami repült el Szeged felett. 3-3-as alakzatban. A hangjuk alapján légcsavaros valamik. Egy levált az alakzatról, és jobbra elkanyarodott.
Nem tudom mekkorák voltak. Egyszemélyes gépek magasan vagy drónok alacsonyan.
A kertben, szabad szemmel nem tudtam eldönteni.
Nyugatról kelet felé, tőlem északra.Szvsz semmi félelmetes nem volt bennük. Műrepülő kötelék ment vagy repülős napra, vagy onnan haza.
-
fecus
őstag
Hú, ez félelmetes volt. Pont délben 6 valami repült el Szeged felett. 3-3-as alakzatban. A hangjuk alapján légcsavaros valamik. Egy levált az alakzatról, és jobbra elkanyarodott.
Nem tudom mekkorák voltak. Egyszemélyes gépek magasan vagy drónok alacsonyan.
A kertben, szabad szemmel nem tudtam eldönteni.
Nyugatról kelet felé, tőlem északra. -
macilaci78
nagyúr
Tűsarkú, vagy Martens? Nem mindegy

-
pulutodurumo
őstag
-
ritkaság
aktív tag
Sziasztok!
Eladó egy új cipő mérethiba miatt. Topiklakónak 1 ezressel olcsóbb!
Vagy ha egy ismerősödnek kell, akkor Ő kapja a kedvezményt.
-
ritkaság
aktív tag
Nemá. Van ott anyu cuccos. Nem tetszik semmi?
Nincs szükségem most semmire.
-
Stylewars_kp
őstag
-
tlac
nagyúr
-
ritkaság
aktív tag
Sziasztok!
Valaki nem akar mostanában Temu-ról rendelni? Nem éri el a rendelésem a minimumot.
-
SirRasor
addikt
Sziasztok.
találtam itthon pár cuccot amire nincs már szükségem,házimozi cuccok,háttér+ center+háttérhez álvány.az árát nem tudom hogy ér e valamit,de megválnék tőlük.
ha valakit érdekel irjon és küldök fényképet.
Az árban pedig megegyezümk.Fényképezz le mindent és tolt fel hwapróra, mert így nehéz erre bármit is mondani.
Illetve szerintem gyorsabban el is fog menni értelmes pénzért. -
szabzoltan1
tag
Sziasztok.
találtam itthon pár cuccot amire nincs már szükségem,házimozi cuccok,háttér+ center+háttérhez álvány.az árát nem tudom hogy ér e valamit,de megválnék tőlük.
ha valakit érdekel irjon és küldök fényképet.
Az árban pedig megegyezümk. -
johnny82
őstag
-
DarkByte
addikt
-
quailstorm
félisten
Én arra vagyok kíváncsi meddig bírja majd az 1997-es Junkers kombikazán. Átfolyós vízmelegítő + radiátoros fűtésre zárt túlnyomásos keringetés.
Hőcserélő volt már benne cserélve (az is 10+ éve), más hirtelen nem rémlik.
Nyilván nyílt égésterű darabról van szó. -
Gergello
addikt
Ez még szinte biztos nem kondenzációs kazán, gondolom még van neki őrláng néző nyílása is. Második évben kellett cserélnem miután meglett a kecó, mert folyton eleresztette a radiátor kör víznyomását, belül a hőcserélője már a végét járta. (Nem mellesleg olyan hangosan gyújtott hogy felbéredtek a holtak.)
Alkatrész nyilván már ezekhez nincs. Ha cserélni kell csak kondenzációs lehet már feltetetni, amihez pedig kéményt kell béleltetni, engedélyeztetni az egész pereputtyot. Csupa móka és kacagás.
Mikor szokták ellenőrizni ezt?
-
macilaci78
nagyúr
A mienk egy extrém régi kondenzációs kazán 2003-ból (akkoriban Magyarországon még a turbó kazán is nagy újdonságnak számított...). Ahhoz képest, hogy kondenzációs, és az elődeink tökéletesen leszartak bármiféle karbantartást 12 éven keresztül, extrém sokáig bírta. Mostanra viszont brutál hangja van a ventillátorának (150K lenne a csere), és bármelyik nap kilyukadhat a hőcserélője, szóval ennek a cserének nagyon itt az ideje.
@veze: anyukám turbó kazánja most tapossa a 25. évét
az is most lesz cserélve, de az már sehova nem megy tovább, le lesz szerelve és kuka, noha még működget.A Cserzy utcai kis lakást is egy Beretta turbós kombi gázkazánnal azták át, zárt égésterű. Nem volt vele baj.
Azért a garancia kicsit érdekes volt. 10 év gari, aminek feltétele az évenkénti átvizsgálás, a garanciális szolgáltatás pedig a javítás esetén a cserealkatrész árából 10% kedvezmény.A garanciális átvozsgálásnál kijött a szerelő, cipőben ráált a konyhaszékre, a csavarhúzómmal levette a burkolatot, mert neki nem volt megfelelő méretű, a porszívómmal kiporszívózta, a csapomban ellögybölte a gázzsámolyt, mindezt akkor 8k Ft-ért.
A legdrágább alkatrész akkor a szivattyú volt 86 eFt-ért, egy új kazán ebből a típusból valamivel 200k alatt. A 2. évben már nem kellett jönnie, hol én, hol öcsém végeztük el a karbantartást. 5 éve még semmi baja nem volt a kazánnak, mikor eladtuk a lakást.
Legalább a kémény bélelt, de még nem kondenzációs, így nincs ott a szennyvíz kiállás. Azon a falon van viszont a konyhai mosogató is, a kazánra is lett húzva egy korpusz, van hely levinni a mosogatószifonhoz levinni egy slagot
-
martonx
veterán
Mi is az akkor 20 éves kazánt (is) cseréltük, mikor a frissen vett lakást felújítottuk. Elvileg nem volt baja, gyakorlatilag nem lett volna kedvünk a frissen felújított, kifestett lakásban az első, vagy második télen kazánt cseréltetni, kéményt béleltetni.
Így viszont át is lett helyezve a kéménystrang másik oldalára, a meglévő előszobabútor csont nélkül befért, ahova való, nem kellett újat gyártatni, a rendszer is modernebb, jobban szabályozható lett.
Olyan kazánt kell használni, amihez karácsony este is kijön a szerelő.
A mienk egy extrém régi kondenzációs kazán 2003-ból (akkoriban Magyarországon még a turbó kazán is nagy újdonságnak számított...). Ahhoz képest, hogy kondenzációs, és az elődeink tökéletesen leszartak bármiféle karbantartást 12 éven keresztül, extrém sokáig bírta. Mostanra viszont brutál hangja van a ventillátorának (150K lenne a csere), és bármelyik nap kilyukadhat a hőcserélője, szóval ennek a cserének nagyon itt az ideje.
@veze: anyukám turbó kazánja most tapossa a 25. évét
az is most lesz cserélve, de az már sehova nem megy tovább, le lesz szerelve és kuka, noha még működget. -
veze
őstag
nekem 24 év utan (2024ben) lett lecserélve a beretta exclusive tipusu kazán .
Még működött akkor is. El is adtam egy hónapon belül, 15e megvette egy fószer, vagy alkatrésznek vagy lecserél egy másik hasonlot vele nem hivatalosan.. Ha már egyszer fel volt szerelve hivatalosan, lecseréli, egy működöre, mert kell.
Le van papirozva az előző, ha kimennek látják hogy nem uj hanem jó régi. akár az is lehet
szomszéd nyaralni ment a kutyát átjártam etetni addig, és láttam hogy neki pont ugyanilyen kazánja van még most is és használja télen, nem szándékozik még cserélni
Ugy általában a beretta kazanokrol (se) sok jót hallani de nekem ( és ezek szerint a szomszédomnak is) bevált ez a tipus. evente karban volt tartva savazva is volt a hőcserélője, meg egyszer cseréltek szénmonxid érzékelő szenzort benne. Másra nem igazan emlékszem hogy kellett volna javítani. Jelentősebb hibát biztosan nem mert arra emlékeznék
Most baxi van kondenzacios, eddig az is jó
-
macilaci78
nagyúr
Mi is az akkor 20 éves kazánt (is) cseréltük, mikor a frissen vett lakást felújítottuk. Elvileg nem volt baja, gyakorlatilag nem lett volna kedvünk a frissen felújított, kifestett lakásban az első, vagy második télen kazánt cseréltetni, kéményt béleltetni.
Így viszont át is lett helyezve a kéménystrang másik oldalára, a meglévő előszobabútor csont nélkül befért, ahova való, nem kellett újat gyártatni, a rendszer is modernebb, jobban szabályozható lett.
Olyan kazánt kell használni, amihez karácsony este is kijön a szerelő.
-
martonx
veterán
Ez egy 22 éves kazán, miközben a kazánoknak 15-20 év az élettartama. Szerintem ezzel leginkább csak egy dolgot lehet tenni. Mondom ezt úgy, hogy pont kazáncserében vagyok én is

-
Jinxb1rd
addikt
Simán lehet, én 11 körül szoktam sokszor. Egyszerű a weblap, de műxik jól, Szép-kártyával is lehet fizetni.
köszi
-
tisn
veterán
Ez nem kondenzációs kazán. Fel se merült. Ez egy szimpla átfolyós, kombi kazán. Őrlángnéző pici luk van, de folyton égő őrláng nincs.
A "kémény" is érdekes, mert derékszögben megy ki a falon és ránézésre 2 rétegű: a külső részből szívja a levegőt, tehát nem nyílt égésterű. Simán lehetséges, hogy kéménycsere nélkül cserélhető egy kondenzációsra.
Engedélyezni meg nem kell, mert ez nem lakóingatlan
Lehet kezdek szenilis lenni, de mintha már meséltem volna erről.Szóval tudtok ajánlani gázszerelőt, aki régebbi típusokhoz is ért?
+36 30 978 4290
nevet nem irtam fel, de szerintem o csinalta amikor elromlott a 25 eves kazanom.
o azt mondta le ne csereljem kondisra, ez ecceru, orok elet, van hozza alkatresz is.(egy turbos westen)
az egy sima oldalfali kivezetes, nem erdekes annyira.
igy nem kell beengedned a kemenyeseket sem soha. -
SirRasor
addikt
Ez még szinte biztos nem kondenzációs kazán, gondolom még van neki őrláng néző nyílása is. Második évben kellett cserélnem miután meglett a kecó, mert folyton eleresztette a radiátor kör víznyomását, belül a hőcserélője már a végét járta. (Nem mellesleg olyan hangosan gyújtott hogy felbéredtek a holtak.)
Alkatrész nyilván már ezekhez nincs. Ha cserélni kell csak kondenzációs lehet már feltetetni, amihez pedig kéményt kell béleltetni, engedélyeztetni az egész pereputtyot. Csupa móka és kacagás.
Ez nem kondenzációs kazán. Fel se merült. Ez egy szimpla átfolyós, kombi kazán. Őrlángnéző pici luk van, de folyton égő őrláng nincs.
A "kémény" is érdekes, mert derékszögben megy ki a falon és ránézésre 2 rétegű: a külső részből szívja a levegőt, tehát nem nyílt égésterű. Simán lehetséges, hogy kéménycsere nélkül cserélhető egy kondenzációsra.
Engedélyezni meg nem kell, mert ez nem lakóingatlan
Lehet kezdek szenilis lenni, de mintha már meséltem volna erről.Szóval tudtok ajánlani gázszerelőt, aki régebbi típusokhoz is ért?
-
DarkByte
addikt
Ez még szinte biztos nem kondenzációs kazán, gondolom még van neki őrláng néző nyílása is. Második évben kellett cserélnem miután meglett a kecó, mert folyton eleresztette a radiátor kör víznyomását, belül a hőcserélője már a végét járta. (Nem mellesleg olyan hangosan gyújtott hogy felbéredtek a holtak.)
Alkatrész nyilván már ezekhez nincs. Ha cserélni kell csak kondenzációs lehet már feltetetni, amihez pedig kéményt kell béleltetni, engedélyeztetni az egész pereputtyot. Csupa móka és kacagás.
-
SirRasor
addikt
Kondenzációs kazánban kondenzvíz is keletkezik, ezért kell csatornába is kötni.
A kondenzvíz miatt vízkő, szennyeződés is keletkezik. Időnként szét kell szedni az égésteret és kitakarítani.Emellett ott az iszapleválasztó, kitakarítani, megnézni, mi jön le belőle, a fűtésvíz PH-ját ellenőrizni.
Hogy neked milyen kazánod van, nem tudom, de csak lesz valami azonosító rajta.
Van rajta azonosító, de édesanyám gázszerelő ismerőse látatlanból azt mondta, hogy nem foglalkozik 20+ éves, átfolyós kazánokkal.
Tehát először is kell egy szaki, aki egyáltalán foglalkozik ilyennel...
-
macilaci78
nagyúr
Vettem már ásót
de nincs csőtörés, mert nem forog a vizes izé, ha nem nyitjuk meg sehol a csapot. Csaptelepeket cseréltem, akkor csekkoltam ezt.macilaci78 ilyenekhez nem értek, de ha már említetted: átfolyós kombi kazán van itt. Azon lehet valamit takarítani?
Tudtok szakit, aki ért egyáltalán hozzá? Gyártási év 2003
Ted_Beneky köszi az infót, simán lehet az.
Közben bejelentettem a vízműnek is, viszont a kinthagyott vízben nincs ilyen cucc, azaz vagy tényleg csak egy időszakban volt gond, vagy csak forralásra jön ki.
Kondenzációs kazánban kondenzvíz is keletkezik, ezért kell csatornába is kötni.
A kondenzvíz miatt vízkő, szennyeződés is keletkezik. Időnként szét kell szedni az égésteret és kitakarítani.Emellett ott az iszapleválasztó, kitakarítani, megnézni, mi jön le belőle, a fűtésvíz PH-ját ellenőrizni.
Hogy neked milyen kazánod van, nem tudom, de csak lesz valami azonosító rajta.
-
SirRasor
addikt
Vettem már ásót
de nincs csőtörés, mert nem forog a vizes izé, ha nem nyitjuk meg sehol a csapot. Csaptelepeket cseréltem, akkor csekkoltam ezt.macilaci78 ilyenekhez nem értek, de ha már említetted: átfolyós kombi kazán van itt. Azon lehet valamit takarítani?
Tudtok szakit, aki ért egyáltalán hozzá? Gyártási év 2003
Ted_Beneky köszi az infót, simán lehet az.
Közben bejelentettem a vízműnek is, viszont a kinthagyott vízben nincs ilyen cucc, azaz vagy tényleg csak egy időszakban volt gond, vagy csak forralásra jön ki.
-
Ted_Beneky
senior tag
Kb. három hete a Gábor Áron - Csap utca kereszteződésétől nem messze felbontották az aszfaltot a vizesek, kicseréltek egy darab vastag csövet, talán akkor került a rendszerbe az a valami amit én homoknak nézek a felvételed alapján.
-
macilaci78
nagyúr
Miért kellene? Az aljára raksz egy 90°-os könyököt, meg egy gömbcsapot, amit fentről egy hosszú rúddal tudsz nyitni, zárni. Nálam kb 150-180 m3 víz megy el egy évben, évente egyszer a kazán karbantartása alkalmával van ez is tisztítva és kb annyi szennyeződés van benne, mint amennyit te egy fazék vízben találtál.
-
Stylewars_kp
őstag
-
Gergello
addikt
Ne fesd az ördögöt a falra.
Az órát azért meg kell nézni a kezdés előtt.
Lehet a fővezetéken volt törés és ott mosódott be. -
Stylewars_kp
őstag
-
Gergello
addikt
Forraltunk csapvizet (babakajához) és otthagytuk hűlni, ülepedni. Leöntöttük a megfelelő mennyiséget és a maradékban valami iszapszerű nyavaja van. Éjszakára otthagytam kiszáradni.
Ez szerintetek milyen anyag lehet? Tápéi kiskertek.

Volt munkatársam Szőregen lakik és nagyon homokos csapvízre panaszkodott. Lehet ez is az? De nem szemcsés: nagyon finom, porszerű, ami megmaradt.
Homok, csőtörés. Ásót vettél már ?
-
SirRasor
addikt
meleg víz: panelben lakom, itt ugye kb 42-44 fokos a meleg víz. Van egy párásító készülékünk, lényeg két elektróda bele a vízbe és gőzfejlesztés. No azon volt rendesen vízkő, mikor hideg vízzel használtam. Egyszer kipróbáltam meleg vízzel, a készülék meg se moccant. Adtam hozzá egy kis kanál sót, egyből beindult, de persze a só elektrolízise is, és finom klórszag lett. Azóta melegvíz + Na2CO3+citromsav. Gőz van vízkő nincs.
Lehet az egy pohár kevés lesz (kis csapadék nem látod), inkább ha van két literes befőttesüveged, abba engedjél.
Nem tudom nagyiparilag hogy csinálják a meleg vizet, de szerintem ők is csak felmelegítik. Szóval én ezért gondolom azt, hogy nálad a meleg víz vízkőmentes. Én a növényeket a balkonon is visszahűtött meleg vízzel locsolom (+tápsó), nincs is mészkiválás a föld tetején. A cseresznyepaprikát leszedtem, most rengeteg virág van rajta ismét.
szűrő: megoszlanak a vélemények, az állandó nedves környezetben mindenféle bacik megtelepednek, biofilmet képeznek(vörösesbarna szűrő, WC tartály belseje). Ezek nem veszélyesek, de van mikor humán patogén kórokozó is képes elszaporodni
, pont ezt a biofilmet használva menedékként, ott megbújva.Panel az más: ott a melegvíz a távhőtől jön, szóval nem tudni milyen a forrás vagy mit csinálnak még vele.
A szűrős bacis jogos, ezért is szoktak szénszűrőset ajánlani, de azt tényleg cserélni kell X időnként.macilaci78 attól még ugyanúgy le kell mászni a gödörbe

-
macilaci78
nagyúr
Na ez volna a legjobb megoldás. Egyedül azt nem tudom, hogy van-e a házban fő vízelzáró, ahova be lehetne rakni.
Kint, egy aknában van a vízóra: na oda macerás volna lemászni szűrőt cserélni.csoszogi remek ötlet! Már nincs meg, de este engedek ki egy pohárba és megnézem reggel.
A meleg vizet nem értem: az is hideg, csak átfolyós kazán felmelegíti, tehát kb. ugyanott vagyok, nem?Nem kell cserélni, az alján van egy csap, azt megnyitva le lehet engedni a zaccot.
-
csoszogi
tag
Na ez volna a legjobb megoldás. Egyedül azt nem tudom, hogy van-e a házban fő vízelzáró, ahova be lehetne rakni.
Kint, egy aknában van a vízóra: na oda macerás volna lemászni szűrőt cserélni.csoszogi remek ötlet! Már nincs meg, de este engedek ki egy pohárba és megnézem reggel.
A meleg vizet nem értem: az is hideg, csak átfolyós kazán felmelegíti, tehát kb. ugyanott vagyok, nem?meleg víz: panelben lakom, itt ugye kb 42-44 fokos a meleg víz. Van egy párásító készülékünk, lényeg két elektróda bele a vízbe és gőzfejlesztés. No azon volt rendesen vízkő, mikor hideg vízzel használtam. Egyszer kipróbáltam meleg vízzel, a készülék meg se moccant. Adtam hozzá egy kis kanál sót, egyből beindult, de persze a só elektrolízise is, és finom klórszag lett. Azóta melegvíz + Na2CO3+citromsav. Gőz van vízkő nincs.
Lehet az egy pohár kevés lesz (kis csapadék nem látod), inkább ha van két literes befőttesüveged, abba engedjél.
Nem tudom nagyiparilag hogy csinálják a meleg vizet, de szerintem ők is csak felmelegítik. Szóval én ezért gondolom azt, hogy nálad a meleg víz vízkőmentes. Én a növényeket a balkonon is visszahűtött meleg vízzel locsolom (+tápsó), nincs is mészkiválás a föld tetején. A cseresznyepaprikát leszedtem, most rengeteg virág van rajta ismét.
szűrő: megoszlanak a vélemények, az állandó nedves környezetben mindenféle bacik megtelepednek, biofilmet képeznek(vörösesbarna szűrő, WC tartály belseje). Ezek nem veszélyesek, de van mikor humán patogén kórokozó is képes elszaporodni
, pont ezt a biofilmet használva menedékként, ott megbújva. -
SirRasor
addikt
Nálunk van egy 100 mikronos mechanikai szűrő a bejövő ágon a vízóra után.
Na ez volna a legjobb megoldás. Egyedül azt nem tudom, hogy van-e a házban fő vízelzáró, ahova be lehetne rakni.
Kint, egy aknában van a vízóra: na oda macerás volna lemászni szűrőt cserélni.csoszogi remek ötlet! Már nincs meg, de este engedek ki egy pohárba és megnézem reggel.
A meleg vizet nem értem: az is hideg, csak átfolyós kazán felmelegíti, tehát kb. ugyanott vagyok, nem? -
csoszogi
tag
Forraltunk csapvizet (babakajához) és otthagytuk hűlni, ülepedni. Leöntöttük a megfelelő mennyiséget és a maradékban valami iszapszerű nyavaja van. Éjszakára otthagytam kiszáradni.
Ez szerintetek milyen anyag lehet? Tápéi kiskertek.

Volt munkatársam Szőregen lakik és nagyon homokos csapvízre panaszkodott. Lehet ez is az? De nem szemcsés: nagyon finom, porszerű, ami megmaradt.
Ha megvan még ez a kicsapódott valami: öntsél rá tömény ecetet, ha elkezd pezsegni akkor valószínűleg vízkő, csak így vált ki. (Habár szerintem mintha agyag lenne....de az mit keresne ott...)Ha simán kiengedsz egy adag hideg vizet valamibe, akkor is kiülepedik belőle valami idővel?
Addig is ajánlok egy próbát már eleve meleg vizet forralj, annak kisebb az ásványi anyag tartalma, és lehet abban nem lesz kiválás.
Szerintem is jó ötlet a bevizsgálás. -
macilaci78
nagyúr
-
tisn
veterán
-
pilóta
nagyúr
Forraltunk csapvizet (babakajához) és otthagytuk hűlni, ülepedni. Leöntöttük a megfelelő mennyiséget és a maradékban valami iszapszerű nyavaja van. Éjszakára otthagytam kiszáradni.
Ez szerintetek milyen anyag lehet? Tápéi kiskertek.

Volt munkatársam Szőregen lakik és nagyon homokos csapvízre panaszkodott. Lehet ez is az? De nem szemcsés: nagyon finom, porszerű, ami megmaradt.
Hát én meg nem innám. Víztisztító a megoldás...
-
tisn
veterán
-
martonx
veterán
Forraltunk csapvizet (babakajához) és otthagytuk hűlni, ülepedni. Leöntöttük a megfelelő mennyiséget és a maradékban valami iszapszerű nyavaja van. Éjszakára otthagytam kiszáradni.
Ez szerintetek milyen anyag lehet? Tápéi kiskertek.

Volt munkatársam Szőregen lakik és nagyon homokos csapvízre panaszkodott. Lehet ez is az? De nem szemcsés: nagyon finom, porszerű, ami megmaradt.
Be tudod vizsgáltatni. Valahol.
-
tisn
veterán
Forraltunk csapvizet (babakajához) és otthagytuk hűlni, ülepedni. Leöntöttük a megfelelő mennyiséget és a maradékban valami iszapszerű nyavaja van. Éjszakára otthagytam kiszáradni.
Ez szerintetek milyen anyag lehet? Tápéi kiskertek.

Volt munkatársam Szőregen lakik és nagyon homokos csapvízre panaszkodott. Lehet ez is az? De nem szemcsés: nagyon finom, porszerű, ami megmaradt.
lanyom nyari gyakorlaton volt a vizmunel, vitt itthonrol vizet, bevizsgaltak nem volt gond vele. ez nem csak az asvanyianyag tartalom?
-
SirRasor
addikt
Forraltunk csapvizet (babakajához) és otthagytuk hűlni, ülepedni. Leöntöttük a megfelelő mennyiséget és a maradékban valami iszapszerű nyavaja van. Éjszakára otthagytam kiszáradni.
Ez szerintetek milyen anyag lehet? Tápéi kiskertek.

Volt munkatársam Szőregen lakik és nagyon homokos csapvízre panaszkodott. Lehet ez is az? De nem szemcsés: nagyon finom, porszerű, ami megmaradt.
-
DarkByte
addikt
Mindent értek, köszönöm, világos
Szerencsére ennek is vége, lehet holnap reggel puffogni más miatt, pl. hogy "miért autóval viszi minden anyuka a gyereket a ziskolába' hogy én ne érjek be nyócra' a munkába?!"
Más téma: valakinek esetleg van valami bevált kajarendelési helye, ami hasonlít a Teletálhoz? Augusztus elején született meg a kislányom, eddig a nagyszülők elláttak minket táppal, de nem akarunk ezzel visszaélni, így amíg zajlik az összeszokás, átállnánk a rendelésre, hogy ne kelljen szívni a főzéssel.
A Teletállal alapvetően óriási problémánk nem volt korábban, de egy bizonyos idő után eléggé egysíkúvá vált, illetve az adagok mérete sem volt mindig pariban a weboldalon feltüntetett értékkel. Vagy ha Felsővárosban valaki tud valami pöpec helyet, az is jó lehet.
Én efood-ozok évek óta mióta home office-ban vagyok. Futár kihozza reggel, beteszi a lépcsőházba egy megbeszélt helyre, csak reggel kilépek az ajtó elé és behozom a hűtőbe. Most a nyáron még jégakkut is hoztak és egy kis cipzáros szigetelt táskát neki, meg is lepett.
Ismétlődni ez is ismétlődik. Viszont árban még mindig jóval olcsóbb mint napi szinten rendelgetni valami étteremtől, a Wolt és társairól nem is beszélve. Illetve így heti egyszer van vele feladatom, összekattintgatni a menüt, naponta nem kell vele foglalkozni.
Nem mondom, én szeretem magamnak tovább fűszerezni, pakolok rá extra sajt szeletet, ilyesmi. Szóval kicsit szoktam turbózni rajtuk. De alapvetően szeretem. -
garga pista
őstag
-
garga pista
őstag
Semmi extra, felfelé meghúzod a füled és betolod.
Egy évben kb 4-5 napot használom összesen, nekem elmegy
Amelyiken fekszek az kicsit nyomni tud, de ennyit ki lehet bírni. Kivenni sose volt gondom, nekem ez jött be, se a sima szivacsos, se a viaszos nem. -
macilaci78
nagyúr
-
csoszogi
tag
Én is teletáltól rendeltem sokáig, aztán mióta visszajárok az irodába heti 2 napot, ráadásul változó mikor, átszoktam a Falusi tekercsre. FB-ra is szoktak feltenni videót az adott napi kínálatról, Foodorán is fent vannak csak onnan drágább a rendelés. Minden kajához +200 Ft a doboz, de van elvileg ételhordós-cserés dolog is, ezt nem ismerem, de rendelésnél felajánlja. Nagy adagok vannak, zóna adaggal én bőven jól lakok, habár nem vagyok az a nagy evő

Ha már füldugó, én próbáltam többfélét, az egyszerű olcsó szivacsos nekem nem eléggé tompította a zajt, a viaszos nem akart bent maradni rendesen, végül rászántam a pénzt és egy Alpine SleepDeep-et vettem, na ez jó cucc. Többször használható is, azért ennyi az ára, habár én haverok miatt vettem, ha közös szállásra megyünk nyaralás/buli miatt mert sok a horkolós
Én mindig is szivacsost használtam, többfélét hasonló SNR tartományban. De ami 30 alatti volt, az nem volt jó nekem. Irodai háttérzaj kiszűrésére használtam, repülőn aludni, koncerten, szabadtérin, vagy bulikban hangos zene ellen. Nem rémlik, hogy egész éjjelre használtam volna...Ha a szivacsos rosszul van betéve, akkor tuti nem jól szigetel.
szivacsos elvileg jobb, ki érti ezt akkor
:
3M E.A.R. Soft füldugó: SNR 36 dB
Alpine SleepDeep füldugók általános csillapítása SNR 27 dB -
tlac
nagyúr
régen használtam egy zöld alpine-t, de nekem nagyon nem jött be
kényelmetlen volt és párszor jártam vele úgy, hogy hopp, nem igazán tudom kiszedni reggel a fülemből, mert annyira mélyre ment -
Jinxb1rd
addikt
Én is teletáltól rendeltem sokáig, aztán mióta visszajárok az irodába heti 2 napot, ráadásul változó mikor, átszoktam a Falusi tekercsre. FB-ra is szoktak feltenni videót az adott napi kínálatról, Foodorán is fent vannak csak onnan drágább a rendelés. Minden kajához +200 Ft a doboz, de van elvileg ételhordós-cserés dolog is, ezt nem ismerem, de rendelésnél felajánlja. Nagy adagok vannak, zóna adaggal én bőven jól lakok, habár nem vagyok az a nagy evő

Ha már füldugó, én próbáltam többfélét, az egyszerű olcsó szivacsos nekem nem eléggé tompította a zajt, a viaszos nem akart bent maradni rendesen, végül rászántam a pénzt és egy Alpine SleepDeep-et vettem, na ez jó cucc. Többször használható is, azért ennyi az ára, habár én haverok miatt vettem, ha közös szállásra megyünk nyaralás/buli miatt mert sok a horkolós
Onnan lehet kaját rendelni aznapra? Szállítással? Elég teszetosza a honlapjuk.
-
DarkByte
addikt
Én is teletáltól rendeltem sokáig, aztán mióta visszajárok az irodába heti 2 napot, ráadásul változó mikor, átszoktam a Falusi tekercsre. FB-ra is szoktak feltenni videót az adott napi kínálatról, Foodorán is fent vannak csak onnan drágább a rendelés. Minden kajához +200 Ft a doboz, de van elvileg ételhordós-cserés dolog is, ezt nem ismerem, de rendelésnél felajánlja. Nagy adagok vannak, zóna adaggal én bőven jól lakok, habár nem vagyok az a nagy evő

Ha már füldugó, én próbáltam többfélét, az egyszerű olcsó szivacsos nekem nem eléggé tompította a zajt, a viaszos nem akart bent maradni rendesen, végül rászántam a pénzt és egy Alpine SleepDeep-et vettem, na ez jó cucc. Többször használható is, azért ennyi az ára, habár én haverok miatt vettem, ha közös szállásra megyünk nyaralás/buli miatt mert sok a horkolós
Ezt a "redőnyös" fulldugót én is néztem, de ötletem se volt mennyire bonyolúlt betenni a fülbe. Nem kényelmetlen rajta feküdni ha bent van?
-
ritkaság
aktív tag
Sziasztok!
Tudnátok valakit aki megoldaná a problémámat a "Mesennger"-rel? Amióta van ez a titkosítás nem látok sok régi üzenetet. Ha írnak nekem, nem mindig kapom meg. Ha én írok valakinek az is eltűnik. most már nagyon idegesít mert nagyon kellene a messenger.
-
garga pista
őstag
Mindent értek, köszönöm, világos
Szerencsére ennek is vége, lehet holnap reggel puffogni más miatt, pl. hogy "miért autóval viszi minden anyuka a gyereket a ziskolába' hogy én ne érjek be nyócra' a munkába?!"
Más téma: valakinek esetleg van valami bevált kajarendelési helye, ami hasonlít a Teletálhoz? Augusztus elején született meg a kislányom, eddig a nagyszülők elláttak minket táppal, de nem akarunk ezzel visszaélni, így amíg zajlik az összeszokás, átállnánk a rendelésre, hogy ne kelljen szívni a főzéssel.
A Teletállal alapvetően óriási problémánk nem volt korábban, de egy bizonyos idő után eléggé egysíkúvá vált, illetve az adagok mérete sem volt mindig pariban a weboldalon feltüntetett értékkel. Vagy ha Felsővárosban valaki tud valami pöpec helyet, az is jó lehet.
Én is teletáltól rendeltem sokáig, aztán mióta visszajárok az irodába heti 2 napot, ráadásul változó mikor, átszoktam a Falusi tekercsre. FB-ra is szoktak feltenni videót az adott napi kínálatról, Foodorán is fent vannak csak onnan drágább a rendelés. Minden kajához +200 Ft a doboz, de van elvileg ételhordós-cserés dolog is, ezt nem ismerem, de rendelésnél felajánlja. Nagy adagok vannak, zóna adaggal én bőven jól lakok, habár nem vagyok az a nagy evő

Ha már füldugó, én próbáltam többfélét, az egyszerű olcsó szivacsos nekem nem eléggé tompította a zajt, a viaszos nem akart bent maradni rendesen, végül rászántam a pénzt és egy Alpine SleepDeep-et vettem, na ez jó cucc. Többször használható is, azért ennyi az ára, habár én haverok miatt vettem, ha közös szállásra megyünk nyaralás/buli miatt mert sok a horkolós
-
4ron
senior tag
Mindent értek, köszönöm, világos
Szerencsére ennek is vége, lehet holnap reggel puffogni más miatt, pl. hogy "miért autóval viszi minden anyuka a gyereket a ziskolába' hogy én ne érjek be nyócra' a munkába?!"
Más téma: valakinek esetleg van valami bevált kajarendelési helye, ami hasonlít a Teletálhoz? Augusztus elején született meg a kislányom, eddig a nagyszülők elláttak minket táppal, de nem akarunk ezzel visszaélni, így amíg zajlik az összeszokás, átállnánk a rendelésre, hogy ne kelljen szívni a főzéssel.
A Teletállal alapvetően óriási problémánk nem volt korábban, de egy bizonyos idő után eléggé egysíkúvá vált, illetve az adagok mérete sem volt mindig pariban a weboldalon feltüntetett értékkel. Vagy ha Felsővárosban valaki tud valami pöpec helyet, az is jó lehet.
-
Jinxb1rd
addikt
Tegnap voltam kint, hát a follow the flow egyenesen trágya volt. Olyan szinten túl volt tekerve a basszus, hogy az ember teste lüktetett mniden pengetésnél,a szövegből semmit nem lehetet hallani, a párom meg még rosszul is lett.
Szóval az egész hangosítás semmi másra nem volt jó, csak hogy ne tudjanak aludni a környéken. Ennél egy dolog lehet rosszabb, az ha Jate-ban mész el egy koncertre. -
SirRasor
addikt
Nekem is ilyen van és rettenet nehéz megfelelően betolni a fülembe. Összenyomom előtte, de nagyon gyorsan kitágul és ide-oda kell még csavargatnom csomót, hogy jó legyen.
Na de ha egyszer beáll, akkor brutálul szigetel.Az más kérdés, hogy ha a Fiio FH1-et betolom/vagy bármit, aminek nagy harangja van, akkor kb. ugyanígy szigetel és nem kell kínlódni a berakással.
-
csoszogi
tag
Fiam/feleségem a viaszos füldugóra esküszik: [link] Ami zavarta őket, pont a kitágulás a fülben. Ezt nem kell benyomni a fülbe, csak picit. Nekem valahogy nem jött be. Én a szivacsosra esküszöm, 3M stb.. mikor melyik. SKF-ben, Tilonsec többféle is van viszonylag olcsón, különféle méretben, párosával csomagolva, egyesével lehet venni, lehet próbálgatni. De zsinórost nem próbáltam, zavarna a zsinór.
SZIN, Dejavu stb: 2004.02. óta ugyanitt lakom, Csillag tér környéke, konyhaablak a tér felé tízemeletes 3. em. Volt már itt minden, hogy mi hogy hallatszott. Most pölö tök jól hallani, máskor semmi, mikor hogy. Arra emlékszem a Pet Shop Boys-ot tisztán hallottam, értettem, de nekem az tök jó volt, kis nosztalgia

(kiegészítés: rohadt hangosan horkolok, az mindent überel. SZIN ló**sz ahhoz képest a feleségem szerint. Nyaraláskor külön zárható szobába raknak
) -
macilaci78
nagyúr
Én vettem pár hónapja egy ilyet. Ötletem sincs drága-e vagy sem, de ez nem nyomja a fülem. Egy borsónyi testápolót fel szoktam rá vinni, majd összesodorom és úgy pillanatok alatt bemegy a hallójáratba, aztán ott kitágul és teljes csend van. Fejemtől 10cm-re a telefon ébresztőt is csak max. hangerőn hallom

Bár nem írja de ki lehet szerintem mosni, pár hetente legalább is kiszoktam csapvíz alatt és még nincs baja. A második kettőt még ki se vettem a dobozából.SZIN-en még egyszer se voltam. Mostanra olyan a zenei kínálat hogy azt hiszem ez nem is fog változni. Az a 27k-s napijegy azért egy kicsit túl van tolva. Megtehetné, de azért álljon meg a menet. És ezért még tippre állhatnék sorba vagy egy órát bejutni (valamit utána ugyanennyit a 3 ezres sörért, vagy lehet annyi ki se futja).
Inkább pihenek itthon a hűvösben a klíma alatt
Ilyen van.
-
fradi81
veterán
Én vettem pár hónapja egy ilyet. Ötletem sincs drága-e vagy sem, de ez nem nyomja a fülem. Egy borsónyi testápolót fel szoktam rá vinni, majd összesodorom és úgy pillanatok alatt bemegy a hallójáratba, aztán ott kitágul és teljes csend van. Fejemtől 10cm-re a telefon ébresztőt is csak max. hangerőn hallom

Bár nem írja de ki lehet szerintem mosni, pár hetente legalább is kiszoktam csapvíz alatt és még nincs baja. A második kettőt még ki se vettem a dobozából.SZIN-en még egyszer se voltam. Mostanra olyan a zenei kínálat hogy azt hiszem ez nem is fog változni. Az a 27k-s napijegy azért egy kicsit túl van tolva. Megtehetné, de azért álljon meg a menet. És ezért még tippre állhatnék sorba vagy egy órát bejutni (valamit utána ugyanennyit a 3 ezres sörért, vagy lehet annyi ki se futja).
Inkább pihenek itthon a hűvösben a klíma alatt
Aliról vettem az is ilyen fajta, pár mp van összenyomás után berakni aztán kitágul. Ez egy komolyabb szappanos mosás után már nem maradt formázható.
-
macilaci78
nagyúr
-
DarkByte
addikt
Nekem is van szivacsos füldugóm, 3M, az utazós neszeszerem tartozéka. Ha olyan helyen vagyok, akkor használom.
Igen, a testhangot hallom, a saját szívverésem, de az ütemes, monoton, el tudok rajta aludni. Könnyebben, mint egy üvöltve horkoló szobatárs mellett, vagy egy olyan utcában, ahol 3 kollégium és 10 kocsma van és gólyatábort tartanak.
Ami zavar, hogy oldalt fekve nyomja a fülem, hanyatt fekve pedig nem esik jól sokáig feküdni. Ez van.Éjszaka alváskor egy dolog. De mondjuk motorosok is rendszeresen használnak füldugót. Annál írja is a gyártó, hogy minden használat után szappanos lagyos vízzel meg kell takarítani és adott számú használatot követően el kell dobni.
De fülbe dugós zajvédelmi eszközök vannak munkavédelmi üzletekben is olyan területekre, ahol a fültok nem megvalósítható. Például gázálarc mellett vegyvédelmi ruhában.
Én vettem pár hónapja egy ilyet. Ötletem sincs drága-e vagy sem, de ez nem nyomja a fülem. Egy borsónyi testápolót fel szoktam rá vinni, majd összesodorom és úgy pillanatok alatt bemegy a hallójáratba, aztán ott kitágul és teljes csend van. Fejemtől 10cm-re a telefon ébresztőt is csak max. hangerőn hallom

Bár nem írja de ki lehet szerintem mosni, pár hetente legalább is kiszoktam csapvíz alatt és még nincs baja. A második kettőt még ki se vettem a dobozából.SZIN-en még egyszer se voltam. Mostanra olyan a zenei kínálat hogy azt hiszem ez nem is fog változni. Az a 27k-s napijegy azért egy kicsit túl van tolva. Megtehetné, de azért álljon meg a menet. És ezért még tippre állhatnék sorba vagy egy órát bejutni (valamit utána ugyanennyit a 3 ezres sörért, vagy lehet annyi ki se futja).
Inkább pihenek itthon a hűvösben a klíma alatt
-
ShadowX
őstag
Most amúgy határozottan nem jó a kihangosítás. Ezt a helyszínen lévő kollégáim is mondták, hogy valami nem stimmel.
-
nap
addikt
Valószínű, hogy évről évre ugyanazok a hangosítók a SZIN-en, és egyre süketebbek. Este sikerült úgy felnyomniuk a hangerőt egy pár pillanatra, hogy a környékbeli kutyák mind elkezdtek ugatni, mert megmozdult a föld.
Nyilván lehetne műszerrel mérni a hangnyomást, hogy ne legyen túl hangos, ha már a hangosítók hallására nem hagyatkozhatunk ebben a kérdésben.
És ebben a melegben nem esett olyan jól csukott ablak mellett aludni. -
tlac
nagyúr
Nekem is van szivacsos füldugóm, 3M, az utazós neszeszerem tartozéka. Ha olyan helyen vagyok, akkor használom.
Igen, a testhangot hallom, a saját szívverésem, de az ütemes, monoton, el tudok rajta aludni. Könnyebben, mint egy üvöltve horkoló szobatárs mellett, vagy egy olyan utcában, ahol 3 kollégium és 10 kocsma van és gólyatábort tartanak.
Ami zavar, hogy oldalt fekve nyomja a fülem, hanyatt fekve pedig nem esik jól sokáig feküdni. Ez van.Éjszaka alváskor egy dolog. De mondjuk motorosok is rendszeresen használnak füldugót. Annál írja is a gyártó, hogy minden használat után szappanos lagyos vízzel meg kell takarítani és adott számú használatot követően el kell dobni.
De fülbe dugós zajvédelmi eszközök vannak munkavédelmi üzletekben is olyan területekre, ahol a fültok nem megvalósítható. Például gázálarc mellett vegyvédelmi ruhában.
Ami zavar, hogy oldalt fekve nyomja a fülem
vedd ki arról az egyik oldalról, párna is némileg csökkenti a zajt
-
Gergello
addikt
A mai programot nézve, Majka, Betonhofi, Margaret Island szerintem Algyőig fog hallatszódni a macskás fadísz.
Valaki d.e. 11 körül kopterral érkezett.
-
SirRasor
addikt
Na még1x, hátha most átmegy: Régebben halkabb volt a SZIN. Most sokkal hangosabb és ezzel van a baj. Nem azzal, hogy VAN, hanem, hogy sokkal hangosabb, mint ezelőtt pár évvel.
Tetszikérteni?
-
macilaci78
nagyúr
Én meg a testzajom hallom, abba mi a pihentetőbb... Másrészt max az tud úgy aludni, hogy van valami a fülében, aki még a WC-n is elalszik. Harmadrészt nem is egészséges alvás része, hogy tárgyakat dugsz a füledbe 8 órára, kockáztatva valamit. Bőven elég egyszer összeszedned véletlenül valamit.
Egyébként mik a kinti árak, nem tudja valaki lefényképezni esetleg? Én nem iszok bent, csak érdekelne mennyire van megint az is elszállva

Nekem is van szivacsos füldugóm, 3M, az utazós neszeszerem tartozéka. Ha olyan helyen vagyok, akkor használom.
Igen, a testhangot hallom, a saját szívverésem, de az ütemes, monoton, el tudok rajta aludni. Könnyebben, mint egy üvöltve horkoló szobatárs mellett, vagy egy olyan utcában, ahol 3 kollégium és 10 kocsma van és gólyatábort tartanak.
Ami zavar, hogy oldalt fekve nyomja a fülem, hanyatt fekve pedig nem esik jól sokáig feküdni. Ez van.Éjszaka alváskor egy dolog. De mondjuk motorosok is rendszeresen használnak füldugót. Annál írja is a gyártó, hogy minden használat után szappanos lagyos vízzel meg kell takarítani és adott számú használatot követően el kell dobni.
De fülbe dugós zajvédelmi eszközök vannak munkavédelmi üzletekben is olyan területekre, ahol a fültok nem megvalósítható. Például gázálarc mellett vegyvédelmi ruhában.
-
macilaci78
nagyúr
-
-Tsaba-
tag
Ne viccelj már, hogy te is azok közé tartozol, akik minden évben sírnak a DejaVu meg a SZIN miatt
közel lakunk a helyszínhez, nagyon szélirányfüggő a zene erőssége, de legrosszabb esetben füldugóval ki lehet bírni. Egyszer sem voltam még a SZIN-en, de nagyon sajnálnám, ha az amúgy is álmoskás Szegeden ez is megszűnne. Elég gyenge nyaranta a szórakozási opció alapjáraton is, jó ez, hogy van.
Én nem vagyok elene, sőt tavaly (40es fejjel) voltam is kint Armin-on először életemben. De nem értem egyszerűn hogy nem tudják megoldani szuperül a zajcsillapítást, hogy ne zavarjon senkit. Tegnap előtt este hallottam nyitott ablaknál elég rendesen (csuktam és kapcsoltam a klímát), de az elmúlt este semmit. Mondjuk múltkor a szabadtérit is hallottam...
-
Jinxb1rd
addikt
Én meg a testzajom hallom, abba mi a pihentetőbb... Másrészt max az tud úgy aludni, hogy van valami a fülében, aki még a WC-n is elalszik. Harmadrészt nem is egészséges alvás része, hogy tárgyakat dugsz a füledbe 8 órára, kockáztatva valamit. Bőven elég egyszer összeszedned véletlenül valamit.
Egyébként mik a kinti árak, nem tudja valaki lefényképezni esetleg? Én nem iszok bent, csak érdekelne mennyire van megint az is elszállva

-
tlac
nagyúr
hát én azokon az olcsó füldugókon keresztül is hallottam, plusz csukott ablak
-
4ron
senior tag
Vagy aki aludni szeretne, az költözzön ki tanyára, ne egy egyetemi városba
így is meg lehet fogni a kérdést, nem? Elég régóta van SZIN, nem újdonság a zaj.Egy pár szivacsos füldugó amúgy kb. 100 forint.
-
SirRasor
addikt
-
tisn
veterán
Ne viccelj már, hogy te is azok közé tartozol, akik minden évben sírnak a DejaVu meg a SZIN miatt
közel lakunk a helyszínhez, nagyon szélirányfüggő a zene erőssége, de legrosszabb esetben füldugóval ki lehet bírni. Egyszer sem voltam még a SZIN-en, de nagyon sajnálnám, ha az amúgy is álmoskás Szegeden ez is megszűnne. Elég gyenge nyaranta a szórakozási opció alapjáraton is, jó ez, hogy van.
neha egy egy napra kimegyek, de jobb lenne ha tudnek aludni
nincs fuldugom. -
4ron
senior tag
Ne viccelj már, hogy te is azok közé tartozol, akik minden évben sírnak a DejaVu meg a SZIN miatt
közel lakunk a helyszínhez, nagyon szélirányfüggő a zene erőssége, de legrosszabb esetben füldugóval ki lehet bírni. Egyszer sem voltam még a SZIN-en, de nagyon sajnálnám, ha az amúgy is álmoskás Szegeden ez is megszűnne. Elég gyenge nyaranta a szórakozási opció alapjáraton is, jó ez, hogy van.
-
Jinxb1rd
addikt
Mondjuk azt tegyük hozzá, évek óta volt bérletem, most meg nincs, csak napijegyem. Lehet hajnalban halkabbnak tűnt itókázva, mint most tisztán.
-
johnny82
őstag
Auchanos Stitch matrica kell valakinek?
-
tisn
veterán
Előző évben is kegyetlen volt az első két nap. Makkosházi Lidlinél alig tudtam aludni.
Most a tápéi kiskertekben is elég szépen átjön a basszus, de a zene egyéb részei csak minimálisan.
A mély - alacsony freki - könnyebben átmegy a falon, mint a magas, cserébe nem terjed annyira. Énekhang/zene szinte 0, de basszus van dögivel, tehát egyértelműen és bénán túltolták azt.csoszogi az agybadugást is lehet ésszel csinálni, mint pölö a kompresszoros gépkifújást. Mindig figyelek arra, hogy ne túl nagy hangerőn hallgassak úgy zenét és még a mai napig is nagyon jó a hallásom, pedig átléptem a 40-et

nekem tegnap meg jo volt, ma be kellett csukni az ablakot (de ugy meg meleg volt)
legyen mar vege ennek a szarnak... -
johnny82
őstag
Csak én érzékelem úgy, hogy a SZIN túl hangos az elmúlt évekhez képest? Kissé túlzásnak tartom azért ezt már, hogy még a csillag téren is ennyire hallani, mint amikor a híd lábánál áll az ember a DEAJVU-n.
Tehát ki nem hallja ott a zenét, hogy nem elég az eddigi évek hangereje? KI A RÁK AKAR MEGSÜKETÜLNI OTT ENNYIRE FIATALON?
Én szerdán este voltam úgy Baktóban, hogy valamelyik szomszéd nyomja a zenét, vagy ez a SZIN? Aztán rájöttem, hogy ez bizony a SZIN. Nekem is hangosabbnak tűnt, mint máskor, de mondjuk minket nem zavar.
-
SirRasor
addikt
Csak én érzékelem úgy, hogy a SZIN túl hangos az elmúlt évekhez képest? Kissé túlzásnak tartom azért ezt már, hogy még a csillag téren is ennyire hallani, mint amikor a híd lábánál áll az ember a DEAJVU-n.
Tehát ki nem hallja ott a zenét, hogy nem elég az eddigi évek hangereje? KI A RÁK AKAR MEGSÜKETÜLNI OTT ENNYIRE FIATALON?
Előző évben is kegyetlen volt az első két nap. Makkosházi Lidlinél alig tudtam aludni.
Most a tápéi kiskertekben is elég szépen átjön a basszus, de a zene egyéb részei csak minimálisan.
A mély - alacsony freki - könnyebben átmegy a falon, mint a magas, cserébe nem terjed annyira. Énekhang/zene szinte 0, de basszus van dögivel, tehát egyértelműen és bénán túltolták azt.csoszogi az agybadugást is lehet ésszel csinálni, mint pölö a kompresszoros gépkifújást. Mindig figyelek arra, hogy ne túl nagy hangerőn hallgassak úgy zenét és még a mai napig is nagyon jó a hallásom, pedig átléptem a 40-et

-
csoszogi
tag
Csak én érzékelem úgy, hogy a SZIN túl hangos az elmúlt évekhez képest? Kissé túlzásnak tartom azért ezt már, hogy még a csillag téren is ennyire hallani, mint amikor a híd lábánál áll az ember a DEAJVU-n.
Tehát ki nem hallja ott a zenét, hogy nem elég az eddigi évek hangereje? KI A RÁK AKAR MEGSÜKETÜLNI OTT ENNYIRE FIATALON?
Sok mindentől függ, épp hol hogy hallod. Ted_Beneky-nek teljesen igaza van. Szerintem attól is függ épp hogy forgatták be a hangfalakat, de nem értek hozzá. A Szilléri sugárút is nyitott, szinte tereli a Csillag tér felé a hangot (én is erre lakom). Én igazából úgy érzem, hogy évről évre javul a SZIN hangszigetelése, de öregszem is és süketülök is
.Amúgy minden évben felmerül különböző fórumokon, a SZIN milyen hangos, miért van stb...
Meg tudod fiatalság bolondság....
A közvetlen fülbe dugott fülhallgató szerintem veszélyesebb, mert nem csak pár nap zaj, hanem folyamatosan terheli a fület. -
Ted_Beneky
senior tag
Csak én érzékelem úgy, hogy a SZIN túl hangos az elmúlt évekhez képest? Kissé túlzásnak tartom azért ezt már, hogy még a csillag téren is ennyire hallani, mint amikor a híd lábánál áll az ember a DEAJVU-n.
Tehát ki nem hallja ott a zenét, hogy nem elég az eddigi évek hangereje? KI A RÁK AKAR MEGSÜKETÜLNI OTT ENNYIRE FIATALON?
Én úgy tapasztaltam, hogy sok függ a széliránytól is, tegnap Petőfi-telepen a nyitott ablak mellett simán aludtunk, most per pillanat a basszus hallom meg a dobokat, ha elmegy egy autó a ház előtt, az hangosabb. Oké, ez rajtad nem segít, csak azt akartam kihozni belőle, hogy nem biztos hogy minden napod ilyen zajszennyezéssel fog eltelni.
-
Jinxb1rd
addikt
Csak én érzékelem úgy, hogy a SZIN túl hangos az elmúlt évekhez képest? Kissé túlzásnak tartom azért ezt már, hogy még a csillag téren is ennyire hallani, mint amikor a híd lábánál áll az ember a DEAJVU-n.
Tehát ki nem hallja ott a zenét, hogy nem elég az eddigi évek hangereje? KI A RÁK AKAR MEGSÜKETÜLNI OTT ENNYIRE FIATALON?
-
Ted_Beneky
senior tag
3 hónapja költöztem és 4 éve nézegetem kb. folyamatosan az árakat/kínálatot.
Tartom az 58,85M-t.EDIT: az más kérdés, hogy az 50M elvileg fiataloknak szól, akiknek kb. semmi megtakarításuk sincs, de 10% önerő kell, tehát ez megint csak egy szűk rétegnek kedvez, de az árakat persze felnyomja
Felnyomhatja az árakat nyilván, de attól még 50 a plafon, ezért nehezebben adnak ki 53at és még nehezebben 58,85öt a rászorulók. De mindegy is, ez csak elmélet, a gyakorlat majd eldönti, sok sikert az eladóknak és a vevőknek egyaránt.
-
quailstorm
félisten
3 hónapja költöztem és 4 éve nézegetem kb. folyamatosan az árakat/kínálatot.
Tartom az 58,85M-t.EDIT: az más kérdés, hogy az 50M elvileg fiataloknak szól, akiknek kb. semmi megtakarításuk sincs, de 10% önerő kell, tehát ez megint csak egy szűk rétegnek kedvez, de az árakat persze felnyomja
Nah, ez egy sokkal tágabb rétegnek szól és rengeteg befektetési vásárló/kalandor indul útnak akinek eddig legfeljebb 50%-a volt, de a gyerekei pl. már felnőttek.
-
SirRasor
addikt
Általánosságban: abból hogy egyszer ránézel a hirdetésekre, még nem fogod tudni reálisan belőni az árat, egy jódarabig naponta figyelemmel kellene kisérned a piacot. Az ár sok mindentől függ, a szobaszám csak egy része ennek. Én épp ezért nem szólnék hozzá az árhoz, mindenkinek a magánügye hogy mennyiért hirdeti, a piac úgyis eldönti hogy mennyit ad érte és nyílván az eladó is kitarthatja a végtelenségig, ha nem sürgős neki. Konkrétabban: persze jó ötlet meglovagolni az "50 millás kölcsönt" felvevők áradatát és minél drágábban eladni éppen most, szóval még az is lehet, hogy ráhibázol SirRasor
3 hónapja költöztem és 4 éve nézegetem kb. folyamatosan az árakat/kínálatot.
Tartom az 58,85M-t.EDIT: az más kérdés, hogy az 50M elvileg fiataloknak szól, akiknek kb. semmi megtakarításuk sincs, de 10% önerő kell, tehát ez megint csak egy szűk rétegnek kedvez, de az árakat persze felnyomja
-
Ted_Beneky
senior tag
Általánosságban: abból hogy egyszer ránézel a hirdetésekre, még nem fogod tudni reálisan belőni az árat, egy jódarabig naponta figyelemmel kellene kisérned a piacot. Az ár sok mindentől függ, a szobaszám csak egy része ennek. Én épp ezért nem szólnék hozzá az árhoz, mindenkinek a magánügye hogy mennyiért hirdeti, a piac úgyis eldönti hogy mennyit ad érte és nyílván az eladó is kitarthatja a végtelenségig, ha nem sürgős neki. Konkrétabban: persze jó ötlet meglovagolni az "50 millás kölcsönt" felvevők áradatát és minél drágábban eladni éppen most, szóval még az is lehet, hogy ráhibázol SirRasor
-
macilaci78
nagyúr
-
SirRasor
addikt
Egyik barátom árulja a panel lakását. 2+2 szobás panel a Szilléri sor 1. sz. alatt.
Valami ötlet, vélemény árral, állapottal, hirdetéssel kapcsolatban?Tegnap nézegettem pont a kínálatot: 2-3 szobásak 55 milla körül mennek.
2+2-ből sokkal kevesebb van: szerintem 58,85 M-ért tegye fel. -
csoszogi
tag
Egyik barátom árulja a panel lakását. 2+2 szobás panel a Szilléri sor 1. sz. alatt.
Valami ötlet, vélemény árral, állapottal, hirdetéssel kapcsolatban?írtam privátot....a HA-s linken egy nullával több van....
-
macilaci78
nagyúr
Egyik barátom árulja a panel lakását. 2+2 szobás panel a Szilléri sor 1. sz. alatt.
Valami ötlet, vélemény árral, állapottal, hirdetéssel kapcsolatban?Egyik barátom árulja a panel lakását. 2+2 szobás panel a Szilléri sor 1. sz. alatt.
Valami ötlet, vélemény árral, állapottal, hirdetéssel kapcsolatban? -
macilaci78
nagyúr
Egyik barátom árulja a panel lakását. 2+2 szobás panel a Szilléri sor 1. sz. alatt.
Valami ötlet, vélemény árral, állapottal, hirdetéssel kapcsolatban?
Új hozzászólás Aktív témák
-
101300 - 101201
102296 - 102201 102200 - 102101 102100 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- E-roller topik
- TCL LCD és LED TV-k
- AliExpress tapasztalatok
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- Bittorrent topik
- Bluetooth hangszórók
- További aktív témák...
- Gamer/streamer mikrofon, állvány, deck és USB HUB kitűnő árakon!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 16 Pro 128GB Desert Titanium -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5153, 91% AKKSI
- 27% - GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16GB GDDR7 Videokártya
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- BESZÁMÍTÁS! Acer Nitro V15-52 FHD Gamer notebook - i7 13620H 16GB DDR5 1TB SSD RTX 5050 8GB W11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






de nincs csőtörés, mert nem forog a vizes izé, ha nem nyitjuk meg sehol a csapot. Csaptelepeket cseréltem, akkor csekkoltam ezt.


:

