Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
100900 - 100801
102296 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
SirRasor
addikt
FÉG unical (ctfs 24) kazánhoz ért valaki?
Azt szeretném állítani, hogy ne kelljen nagyon megnyitni a meleget, hogy bedurrantsa a fűtést. Vagy ezt csak úgy lehet, hogy picit lejjebb veszem a kazánba bemenő víz mennyiségét? -
quailstorm
félisten
Ha IKV lakás, akkor nem az IKV dolga lenne megjavíttatni ezeket a dolgokat? Lehet ezért is kezelte klórmésszel az IKV a területet (szerintem ez az IKV területe, gondolom nem akarják, hogy megbüntessék őket)...jófejségből tuti nem.
Gondolom szerződés függő, mi az IKV/felhasználó feladata/kötelessége...Ez jó kérdés, mert az IKV a tulajdonos és ezek csak bérlemények, de már kezd átalakulni az a ház és egyre több elzárt ketreces magánlakás van benne.
A szerelőt nem az IKV képviseletében hívták az biztos, amikor az ajánlat el lett utasítva. (ismerem a szerelőt, onnan tudom) -
csoszogi
tag
Update, az IKV tud róla és klórmésszel lekezelték a köztéri lerakót, de ez a problémát nem oldja meg ugye.
Ha IKV lakás, akkor nem az IKV dolga lenne megjavíttatni ezeket a dolgokat? Lehet ezért is kezelte klórmésszel az IKV a területet (szerintem ez az IKV területe, gondolom nem akarják, hogy megbüntessék őket)...jófejségből tuti nem.
Gondolom szerződés függő, mi az IKV/felhasználó feladata/kötelessége... -
quailstorm
félisten
Sziksóson szokás ellocsolni a mosógépből leeresztett vizet. Szóval nem annyira irreális.
De itt Móravárosban sem hajlandók a cigányok most megjavíttatni a csatornát így hónapok óta az utcára hordják a szennyvizet. (kaptak rá árajánlatot csak elutasították)
Amúgy azt hol lenne érdemes bejelenteni? Elég komoly közegészségügyi kockázat.
Update, az IKV tud róla és klórmésszel lekezelték a köztéri lerakót, de ez a problémát nem oldja meg ugye.
-
quailstorm
félisten
Sziksóson szokás ellocsolni a mosógépből leeresztett vizet. Szóval nem annyira irreális.
De itt Móravárosban sem hajlandók a cigányok most megjavíttatni a csatornát így hónapok óta az utcára hordják a szennyvizet. (kaptak rá árajánlatot csak elutasították)
Amúgy azt hol lenne érdemes bejelenteni? Elég komoly közegészségügyi kockázat.
-
martonx
veterán
Mikor kisebbek voltak a gyerkőcök, nekünk is kevesebb víz fogyott...
Ha ekkora és zárt a derítő, szerintem semmit nem számoltál el....Nagyiéknál is ilyesmi volt, volt két derítő, talán nagyobbak voltak, de nekik jóval kevesebb volt a vízfelhasználás, és biztos nem volt zárt...
Amúgy ugye most csak vicceltek a szennyvíz szétlocsolásával? Már eleve a nem zárt ülepítő felvet pár problémát a mai agyonvegyszerezett világban (mosópor, mosogatószer, NaCl, tusfürdő, kenceficék, gyógyszer/hormonmaradványok, örök vegyületek stb... ), székletmaradék, zsír, fehérje, E. coli+ egyéb baci, nitrát, nitrit, ammónia, foszfát és még egyéb finomságok. És az az illat... Szakszerű szennyvízkezelés pont ezeket kezeli elég jól, de ott is marad zagyiszap..
Oszt a user meg használja a 10-15m-es fúrt kutat a derítőtől nem túl messze fúrva, zöldség meg fű locsolásra... Ajánlott olvasmány, Rachel Carson: Néma tavaszhordózuhany: imádtam....
Én csak viccnek szántam, de ismerve a magyar mentalitást, realitásokat, lehet hogy gyorsan realitás lesz a viccből.
-
grizlisandor
veterán
Én csak azt tudom hogy a Sándorfalvi kollégámék kevesebbet fizetnek ugyan annyi vízért mint mi, és arra jöttük rá (a számlát olvasgatva) hogy ott olcsóbb a szennyvíz díj. A másik haverom aki meg a Tápéi kiskertekbe lakik, /főre levetítve még sokkal kevesebbet fizet (még ha a szippantást is beleszámoljuk pár havonta), bár gyanús hogy nála még olyan derítő van ahol elszivárog egy része a szennyvíznek. De ha valóban olyan sűrűn kellett szippantóst hívni nálad, akkor úgy már tényleg szívás...
Kedves Mekh kalkulálja a díjakat, egységes vízdíj nincs egymáshoz közeli településeken sem, mert pl.: más technológiával és költségekkel tisztítják a vizet, szennyvízet.
Lerohasztatta pártunk és kormányunk a vízműveket, hogy mindenki beadja a vagyonát az állami vízműbe. Az abban a ~10-15 évben elmaradt fejlesztéseket, meg az előzőleg görgetett fejlesztéseket meg görgetik maguk előtt, mert nagy a vizveszteség a hálózatokban. -
tisn
veterán
Hujuj, átlagosan havi 7 m3 hideg, 5 m3 meleg ment el panelban, azaz 5 főre 12 m3, ami nem rossz

Na várjunk, hogy jön ki a matek? Ha papíron 1,5+1,5 m3 a derítő, akkor 12/3= hetente kellene szippantót hívni, ami nem reális. Mit számoltam el?Stylewars_kp majd az lesz, csak még utánanézni sincs időm, hogy milyen szivattyú, milyen vastag csövezet milyen mélyre leásva, vagy csak manuálisan szétlocsolom és akkor jut a szomszédnak is
ja, hetente. vicces lesz.
-
csoszogi
tag
Hujuj, átlagosan havi 7 m3 hideg, 5 m3 meleg ment el panelban, azaz 5 főre 12 m3, ami nem rossz

Na várjunk, hogy jön ki a matek? Ha papíron 1,5+1,5 m3 a derítő, akkor 12/3= hetente kellene szippantót hívni, ami nem reális. Mit számoltam el?Stylewars_kp majd az lesz, csak még utánanézni sincs időm, hogy milyen szivattyú, milyen vastag csövezet milyen mélyre leásva, vagy csak manuálisan szétlocsolom és akkor jut a szomszédnak is
Mikor kisebbek voltak a gyerkőcök, nekünk is kevesebb víz fogyott...
Ha ekkora és zárt a derítő, szerintem semmit nem számoltál el....Nagyiéknál is ilyesmi volt, volt két derítő, talán nagyobbak voltak, de nekik jóval kevesebb volt a vízfelhasználás, és biztos nem volt zárt...
Amúgy ugye most csak vicceltek a szennyvíz szétlocsolásával? Már eleve a nem zárt ülepítő felvet pár problémát a mai agyonvegyszerezett világban (mosópor, mosogatószer, NaCl, tusfürdő, kenceficék, gyógyszer/hormonmaradványok, örök vegyületek stb... ), székletmaradék, zsír, fehérje, E. coli+ egyéb baci, nitrát, nitrit, ammónia, foszfát és még egyéb finomságok. És az az illat... Szakszerű szennyvízkezelés pont ezeket kezeli elég jól, de ott is marad zagyiszap..
Oszt a user meg használja a 10-15m-es fúrt kutat a derítőtől nem túl messze fúrva, zöldség meg fű locsolásra... Ajánlott olvasmány, Rachel Carson: Néma tavaszhordózuhany: imádtam....
-
SirRasor
addikt
kalkulációban az segíthet, ha megnézed mennyi volt a 10-esben a hideg+meleg víz fogyasztásotok havi szinten. Szerintem most se lesz sokkal kevesebb. Mi négyen, két nagyfiúval, kb.: 16m3 vizet használunk összesen, most néztem pár számlát. A zárt derítő meg a környezetszennyezés elkerülése miatt kell, gondolom én.
Hujuj, átlagosan havi 7 m3 hideg, 5 m3 meleg ment el panelban, azaz 5 főre 12 m3, ami nem rossz

Na várjunk, hogy jön ki a matek? Ha papíron 1,5+1,5 m3 a derítő, akkor 12/3= hetente kellene szippantót hívni, ami nem reális. Mit számoltam el?Stylewars_kp majd az lesz, csak még utánanézni sincs időm, hogy milyen szivattyú, milyen vastag csövezet milyen mélyre leásva, vagy csak manuálisan szétlocsolom és akkor jut a szomszédnak is
-
Ted_Beneky
senior tag
-
martonx
veterán
-
tisn
veterán
Én csak azt tudom hogy a Sándorfalvi kollégámék kevesebbet fizetnek ugyan annyi vízért mint mi, és arra jöttük rá (a számlát olvasgatva) hogy ott olcsóbb a szennyvíz díj. A másik haverom aki meg a Tápéi kiskertekbe lakik, /főre levetítve még sokkal kevesebbet fizet (még ha a szippantást is beleszámoljuk pár havonta), bár gyanús hogy nála még olyan derítő van ahol elszivárog egy része a szennyvíznek. De ha valóban olyan sűrűn kellett szippantóst hívni nálad, akkor úgy már tényleg szívás...
Magy megvaltas volt amikor becsatornaztak a házat.
-
Stylewars_kp
őstag
-
johnny82
őstag
Én sem tudom, talán azért,mert javasoltad,hogy menjen a 47- es úton,de ne Furta felé,mert ramaty az út?
Erre írtam,hogy Furta ebben a variációban sajnos nem kikerülhető.Ja, már értem hol beszélünk el egymás mellett. Ha a 47-esen megy végig, akkor nem kell bemenni Furtára. Ha Vésztő/Komádi felé megy, akkor igen. Szerintem.
Bár fogalmazhattam volna úgy is, hogy keresztülvitt Furtán.
-
-Tsaba-
tag
Én csak azt tudom hogy a Sándorfalvi kollégámék kevesebbet fizetnek ugyan annyi vízért mint mi, és arra jöttük rá (a számlát olvasgatva) hogy ott olcsóbb a szennyvíz díj. A másik haverom aki meg a Tápéi kiskertekbe lakik, /főre levetítve még sokkal kevesebbet fizet (még ha a szippantást is beleszámoljuk pár havonta), bár gyanús hogy nála még olyan derítő van ahol elszivárog egy része a szennyvíznek. De ha valóban olyan sűrűn kellett szippantóst hívni nálad, akkor úgy már tényleg szívás...
-
tisn
veterán
-
martonx
veterán
Zagyszivattyú+50m cső ki a legelőre. A többire ott a maszterkárd.
Vagy ha már úgyis kiskertek, éjszaka átnyomod a szomszéd udvarába.
-
Stylewars_kp
őstag
Miért?
Gugli a batárom:
Szegeden a szennyvíz szippantás díja lakossági ügyfeleknek 918 Ft/m3 + 27% ÁFA. Ez a díj tartalmazza a szippantást, a megsemmisítést és a vízterhelési díjat is. Közületi ügyfelek esetén a díj 695 Ft/m3 + megsemmisítési díj (290 Ft) és vízterhelési díj (35 Ft) összesen 1020 Ft/m3 + 27% ÁFA.
Ez nem sok
Zagyszivattyú+50m cső ki a legelőre. A többire ott a maszterkárd.
-
vizslakutya
senior tag
-
johnny82
őstag
Furta az a 47-esen van, Berettyóújfalu előtt,ha Szegedről mész.
Amúgy meg nem éri meg variálni,ahogy írták már,végig a 47- és,ahol rosszabb,ott lassabban.SirRasor: derítővel óvatosan, elméletileg tiltott. Zárt tartállyal kell a csatorna nélküli szennyvizet megoldani.
Nem értem, miért nekem írtad? Ezt mondtam én is.
-
csoszogi
tag
Miért?
Gugli a batárom:
Szegeden a szennyvíz szippantás díja lakossági ügyfeleknek 918 Ft/m3 + 27% ÁFA. Ez a díj tartalmazza a szippantást, a megsemmisítést és a vízterhelési díjat is. Közületi ügyfelek esetén a díj 695 Ft/m3 + megsemmisítési díj (290 Ft) és vízterhelési díj (35 Ft) összesen 1020 Ft/m3 + 27% ÁFA.
Ez nem sok
kalkulációban az segíthet, ha megnézed mennyi volt a 10-esben a hideg+meleg víz fogyasztásotok havi szinten. Szerintem most se lesz sokkal kevesebb. Mi négyen, két nagyfiúval, kb.: 16m3 vizet használunk összesen, most néztem pár számlát. A zárt derítő meg a környezetszennyezés elkerülése miatt kell, gondolom én.
-
tisn
veterán
Miért?
Gugli a batárom:
Szegeden a szennyvíz szippantás díja lakossági ügyfeleknek 918 Ft/m3 + 27% ÁFA. Ez a díj tartalmazza a szippantást, a megsemmisítést és a vízterhelési díjat is. Közületi ügyfelek esetén a díj 695 Ft/m3 + megsemmisítési díj (290 Ft) és vízterhelési díj (35 Ft) összesen 1020 Ft/m3 + 27% ÁFA.
Ez nem sok
erdekes. nekem 10+ eve sandorfalvan a szippantas 20k volt, 3 vagy 6m3-es volt az akna mar nem emlexem. kb. havonta kellett. megfizethetetlen.
-
SirRasor
addikt
Miért?
Gugli a batárom:
Szegeden a szennyvíz szippantás díja lakossági ügyfeleknek 918 Ft/m3 + 27% ÁFA. Ez a díj tartalmazza a szippantást, a megsemmisítést és a vízterhelési díjat is. Közületi ügyfelek esetén a díj 695 Ft/m3 + megsemmisítési díj (290 Ft) és vízterhelési díj (35 Ft) összesen 1020 Ft/m3 + 27% ÁFA.
Ez nem sok
-
vizslakutya
senior tag
Furta az a 47-esen van, Berettyóújfalu előtt,ha Szegedről mész.
Amúgy meg nem éri meg variálni,ahogy írták már,végig a 47- és,ahol rosszabb,ott lassabban.SirRasor: derítővel óvatosan, elméletileg tiltott. Zárt tartállyal kell a csatorna nélküli szennyvizet megoldani.
-
lorcsi
veterán
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy Debrecenbe melyik útvonalon érdemes menni Szegedről (nem autópályán)?
Nem baj ha kicsit hosszabb az út időben/távolságban, csak ne menjen tönkre a futómű
Igazából 3 lehetőséget ad a google (Szentes vagy Békéscsaba - Szeghalom, Békéscsaba - Vésztő), de nem tudom merre milyen az útminőség...
Előre is köszönöm
Vegig a 47es
bekescsabaig ok
utana odafigyelos , de kar varialni, mert arra egyik sem lesz jobb -
pulutodurumo
őstag
Kb. 2 éve voltunk, a Szeged-Vásárhely-Orosháza-Békéscsaba (de nem kell bemenni, van kerülőút)-Mezőberény-Szeghalom-BerettyóúF-Debrecen vonalon, a legrosszabb Szeghalom és BerettyóúF között volt, de ezt lassítással megoldottuk, nem kerültünk semerre.
Ennyi.
-
tisn
veterán
Kb. 2 éve voltunk, a Szeged-Vásárhely-Orosháza-Békéscsaba (de nem kell bemenni, van kerülőút)-Mezőberény-Szeghalom-BerettyóúF-Debrecen vonalon, a legrosszabb Szeghalom és BerettyóúF között volt, de ezt lassítással megoldottuk, nem kerültünk semerre.
nekem is ez volt a std utvonal.
-
tisn
veterán
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy Debrecenbe melyik útvonalon érdemes menni Szegedről (nem autópályán)?
Nem baj ha kicsit hosszabb az út időben/távolságban, csak ne menjen tönkre a futómű
Igazából 3 lehetőséget ad a google (Szentes vagy Békéscsaba - Szeghalom, Békéscsaba - Vésztő), de nem tudom merre milyen az útminőség...
Előre is köszönöm
47-es majd 4-es.
-
Ted_Beneky
senior tag
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy Debrecenbe melyik útvonalon érdemes menni Szegedről (nem autópályán)?
Nem baj ha kicsit hosszabb az út időben/távolságban, csak ne menjen tönkre a futómű
Igazából 3 lehetőséget ad a google (Szentes vagy Békéscsaba - Szeghalom, Békéscsaba - Vésztő), de nem tudom merre milyen az útminőség...
Előre is köszönöm
Kb. 2 éve voltunk, a Szeged-Vásárhely-Orosháza-Békéscsaba (de nem kell bemenni, van kerülőút)-Mezőberény-Szeghalom-BerettyóúF-Debrecen vonalon, a legrosszabb Szeghalom és BerettyóúF között volt, de ezt lassítással megoldottuk, nem kerültünk semerre.
-
martonx
veterán
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy Debrecenbe melyik útvonalon érdemes menni Szegedről (nem autópályán)?
Nem baj ha kicsit hosszabb az út időben/távolságban, csak ne menjen tönkre a futómű
Igazából 3 lehetőséget ad a google (Szentes vagy Békéscsaba - Szeghalom, Békéscsaba - Vésztő), de nem tudom merre milyen az útminőség...
Előre is köszönöm
Békéscsaba - Vésztőt javaslom elkerülni (és nem csak azért, mert Vésztőn élnek anyósomék
), az út egy pár km-es része olyan 70-nel menős, illetve egy részén vadak is nagyon gyakran előfordulnak (és itt most megint nem anyósomékra gondoltam, hanem vaddisznó, szarvas ilyesmi). -
johnny82
őstag
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy Debrecenbe melyik útvonalon érdemes menni Szegedről (nem autópályán)?
Nem baj ha kicsit hosszabb az út időben/távolságban, csak ne menjen tönkre a futómű
Igazából 3 lehetőséget ad a google (Szentes vagy Békéscsaba - Szeghalom, Békéscsaba - Vésztő), de nem tudom merre milyen az útminőség...
Előre is köszönöm
Én Békéscsaba-Szeghalom úton a 47-esen mennék, mert legutóbb Debrecenből hazafelé lehozott a waze Furta felé, de úgy emlékszek, az nagyon szar út volt. De hátha más is mond majd valamit. Esetleg Debrecen topikban is megér egy kérdést.
-
-Tsaba-
tag
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy Debrecenbe melyik útvonalon érdemes menni Szegedről (nem autópályán)?
Nem baj ha kicsit hosszabb az út időben/távolságban, csak ne menjen tönkre a futómű
Igazából 3 lehetőséget ad a google (Szentes vagy Békéscsaba - Szeghalom, Békéscsaba - Vésztő), de nem tudom merre milyen az útminőség...
Előre is köszönöm
-
proper
őstag
Sziasztok
ha valaki feleslegesnek érezné az Auchan matricákat
szívesen elfogadnék párat
-
-Tsaba-
tag
-
tisn
veterán
-
SirRasor
addikt
Sziasztok!
Sikeresen csirkeólba költöztünk
(Tápéi kiskertek)
Aki tud picipénzért dolgozó statikust és szennyvízgödörhöz/derítőhöz értő szakembert, kérem írjon.
-
boba6
senior tag
sör-csoki árfolyamon vihető:
17” hibás Belinea monitor
vegyes bontott alutokos műanyag redőnyök (2db 60 cm, 3 db 110-120 cm körüli)
kishibás ruhaszárító állvány
polikarbonát lemez 2100*1090*2mm
barna 4-elemes szekrénysor
lelakott fél-karfás Antares irodai szék (gázrugó egész jó)
bitumenes zsindely 11db 100x33cm
100x60x8cm betontömb
fa ajtó 72-75x186-187,5 + szúnyoghálós ajtó
Hankook Ventus S1 evo 225/55 R17 gumiszett, 2016-os, némi repedésekkel, és 5-6 mm-es profillalpici pénz:
gyerek forgószék: 5000 Ft
szürke reluxa 100x160 cm (szxm) 2db: 1500 Ft/db
Dahua DH-PFB204W-B kamera konzol: 5000 Ft
Acélcső állvány (poroló/hinta/gyűrű) 6 cm átmérőjű, 3-4 mm vastag acél/vascső az anyaga, 244 cm magas, 190 cm széles: 5000 Ft
+alkuképes hardveraprós cuccok
EPSON WP-4015DN (legjobb szemtelen ajánlat viszi a köv. 1 hétben)
Himedia Q5 Pro asztali médialejátszó
Samsung T24E390EX 24" TV és monitor + igény szerint forgatható fali konzollal
Synology BeeStation 4TB - BST150-4T
Épített server TrueNAS-hoz (bontva is) -
Stylewars_kp
őstag
-
martonx
veterán
-
Stylewars_kp
őstag
-
mimi82
aktív tag
-
martonx
veterán
-
macilaci78
nagyúr
-
ritkaság
aktív tag
Sziasztok!
Elcsesztem a billentyűzetemet.
Van valaki aki vissza tudná forrasztani az usb kábelt a vezérlőre kapcsolási rajz nélkül?
-
4ron
senior tag
Költözés miatt lenne pár eladó cuccunk az asszonnyal:
- Ikea Adde székek, fehér, 2db 5000, topiklakóknak 4500
- Ikea Norberg lehajtható asztal 9990, topiklakóknak 9500Minden hibátlan, újszerű. Lenne még pár Jysk bútor, de még lusta voltam Hardveraprora feltölteni, így azokról még nincs fotó.
-
fecus
őstag
DeLock alá nem adnám...
Köszi mindenkinek. Akkor nézem a Dell topikot meg az aprót.
-
macilaci78
nagyúr
Vennék egy USB dokkolót a céges laptopomhoz. Saját pénzből, tehát valami olcsó használhatót Kínából.
Van tapasztalatotok? Hol tárgyalnak ilyesmit?
Azon gondolkozom, hogy a kínai dokkolót tudom-e táplálni a laptop eredeti töltőjével? Fizikailag, ha jól olvasom, tudja fogadni a C csatiján, csak nem tudom működőképes-e. Ha csak kevesebbel töltené a laptopot az nem gond.DeLock alá nem adnám...
-
tlac
nagyúr
Vennék egy USB dokkolót a céges laptopomhoz. Saját pénzből, tehát valami olcsó használhatót Kínából.
Van tapasztalatotok? Hol tárgyalnak ilyesmit?
Azon gondolkozom, hogy a kínai dokkolót tudom-e táplálni a laptop eredeti töltőjével? Fizikailag, ha jól olvasom, tudja fogadni a C csatiján, csak nem tudom működőképes-e. Ha csak kevesebbel töltené a laptopot az nem gond.inkább hardverapróról vegyél egy márkás használtat (dell, hp, stb.)
régebben vettem egy olcsó kínai usb hub-ot, hát még ez egér is szaggatott vele... -
garga pista
őstag
LG 17" TFT panel burkolat nélkül ingyen elvihető a Rókusi krt-ról.
Pár éve nálam van a szekrényben, "majd jó lesz vmire" alapon, de úgyse fog kelleni, csak útban van. -
garga pista
őstag
Vennék egy USB dokkolót a céges laptopomhoz. Saját pénzből, tehát valami olcsó használhatót Kínából.
Van tapasztalatotok? Hol tárgyalnak ilyesmit?
Azon gondolkozom, hogy a kínai dokkolót tudom-e táplálni a laptop eredeti töltőjével? Fizikailag, ha jól olvasom, tudja fogadni a C csatiján, csak nem tudom működőképes-e. Ha csak kevesebbel töltené a laptopot az nem gond.Elsőnek azt kell tudni, a laptopodon pontosan milyen USB-C csati van, mit fogad rajta, több generáció is van és ehhez választani dokkolót.
Dokkolóból meg olyan kell ami tudja az USB PD-t (power delivery). Általában nagyobb táp kell hozzá, mint a laptophoz önmagában, mert a laptop mellett még a dokkolót és az ahhoz kötött cuccokat is el kell látni.
Elősnek én a laptop márkádnak megfelelő topikban érdeklődnék a pontos típusszámmal, mi javasolt. Illetve én inkább vennék itt hardveraprón egy megbízható eladótól használt dokkolót, nekem egy Lenovo és egy Dell van innen, mind a kettő kiválóan műxik, szintén céges géppel. -
fecus
őstag
Vennék egy USB dokkolót a céges laptopomhoz. Saját pénzből, tehát valami olcsó használhatót Kínából.
Van tapasztalatotok? Hol tárgyalnak ilyesmit?
Azon gondolkozom, hogy a kínai dokkolót tudom-e táplálni a laptop eredeti töltőjével? Fizikailag, ha jól olvasom, tudja fogadni a C csatiján, csak nem tudom működőképes-e. Ha csak kevesebbel töltené a laptopot az nem gond. -
macilaci78
nagyúr
-
DarkByte
addikt
Én a Hunyadi teret mondjuk a mai napig kerülöm, ha tehetem
Az Árvíz utca még mókás volt pár éve. De tény, eddig nem ért attrocitás errefelé amúgy. -
martonx
veterán
Hihetetlen milyen gusztustalan lett a város. Gyakorlatilag minden frekventált helyen hajléktalanok, részegek, bolondok vagy brazilok ordibálnak és zaklatják az embert.
Szemét, derékig érő gaz, törött üveg, hányás, húgy- és szarfolt mindenhol.
Ahol egykoron jó volt időt tölteni, onnan most menekül az ember. És nem csak a szigorúan vett belvárosban, mindenhol.
Szombat este voltam kint a rakparton. Teljesen oké volt. Régi rókuson lakunk, ott sincsenek ilyen problémák (mióta a cigányos IKV házak száma drasztikus fogyásnak indult).
-
lorcsi
veterán
Hihetetlen milyen gusztustalan lett a város. Gyakorlatilag minden frekventált helyen hajléktalanok, részegek, bolondok vagy brazilok ordibálnak és zaklatják az embert.
Szemét, derékig érő gaz, törött üveg, hányás, húgy- és szarfolt mindenhol.
Ahol egykoron jó volt időt tölteni, onnan most menekül az ember. És nem csak a szigorúan vett belvárosban, mindenhol.
Ezert koltoztunk el a csillag ter mellol
kicsit fusztralo volt ami ott ment…a csillagvizsgalo korul lakunk, csend.. nyugi, bekesseg
-
ShadowX
őstag
-
SirRasor
addikt
-
tucsok.
senior tag
-
quailstorm
félisten
Látjátok ezért kell Móravárosban lakni. Ott 20 éve is ilyen volt.
-
SirRasor
addikt
-
tisn
veterán
Hihetetlen milyen gusztustalan lett a város. Gyakorlatilag minden frekventált helyen hajléktalanok, részegek, bolondok vagy brazilok ordibálnak és zaklatják az embert.
Szemét, derékig érő gaz, törött üveg, hányás, húgy- és szarfolt mindenhol.
Ahol egykoron jó volt időt tölteni, onnan most menekül az ember. És nem csak a szigorúan vett belvárosban, mindenhol.
pesten vagy?
-
ShadowX
őstag
Hihetetlen milyen gusztustalan lett a város. Gyakorlatilag minden frekventált helyen hajléktalanok, részegek, bolondok vagy brazilok ordibálnak és zaklatják az embert.
Szemét, derékig érő gaz, törött üveg, hányás, húgy- és szarfolt mindenhol.
Ahol egykoron jó volt időt tölteni, onnan most menekül az ember. És nem csak a szigorúan vett belvárosban, mindenhol.
-
Stylewars_kp
őstag
Jó, erre nem írom le, ami először eszembe jutott.
Ha jól éreztétek magatokat, akkor mindegy, mit csináltatok, megérte.
Aztán 4- en lettünk így arra esett a választás. Nem volt rossz.
-
martonx
veterán
-
macilaci78
nagyúr
Végül bowling lett.
Jó, erre nem írom le, ami először eszembe jutott.
Ha jól éreztétek magatokat, akkor mindegy, mit csináltatok, megérte.
-
Stylewars_kp
őstag
Ennyi időbe már nem csak a petting fér bele.
Kisebb múzeum, kiállítóterem tárlata, Dóm torony, vagy a Szent István téri víztorony kilátója, Füvészkertben egy séta, Novotel Hoteltőlt a Boszorkányszigetig séta (és persze vissza
).Végül bowling lett.
-
SirRasor
addikt
-
martonx
veterán
Költözünk - Pénteken 11:00-13:00 között segíthettek pakolni

fradi81 +1 pulutodurumo-nak: nekem ilyen van: Férfi túrabakancs, vízhatlan - MH500
Téli bakancsnak használom; szerintem nyárra már túl meleg, de biztos van vékonyabb, cipősebb kialakításban is valami hasonló.
EDIT: Férfi túracipő, vízhatlan - MH100 - jó értékelései vannak. Nézz róla egy youtube videót.Pont munkaidőben?
-
macilaci78
nagyúr
Sziasztok,
Ajánlanátok 2 főre 2-3 órás kis elfoglaltságot Szegeden?
Moziba nem találtam értelmes műsort.
Köszi!Ennyi időbe már nem csak a petting fér bele.
Kisebb múzeum, kiállítóterem tárlata, Dóm torony, vagy a Szent István téri víztorony kilátója, Füvészkertben egy séta, Novotel Hoteltőlt a Boszorkányszigetig séta (és persze vissza
). -
SirRasor
addikt
Sziasztok,
Ajánlanátok 2 főre 2-3 órás kis elfoglaltságot Szegeden?
Moziba nem találtam értelmes műsort.
Köszi!Költözünk - Pénteken 11:00-13:00 között segíthettek pakolni

fradi81 +1 pulutodurumo-nak: nekem ilyen van: Férfi túrabakancs, vízhatlan - MH500
Téli bakancsnak használom; szerintem nyárra már túl meleg, de biztos van vékonyabb, cipősebb kialakításban is valami hasonló.
EDIT: Férfi túracipő, vízhatlan - MH100 - jó értékelései vannak. Nézz róla egy youtube videót. -
pulutodurumo
őstag
viszonylag kényelmes de tartós záporálló cipőt kéne vennem, valami munkavédelmi bakancs jó lehet, vagy gore-tex?
Decathlon? Néha elég jól eltalálják. Egy sajátmárkás bakancsukat használtam évekig. Talán akad náluk valami túracipő.
-
fradi81
veterán
viszonylag kényelmes de tartós záporálló cipőt kéne vennem, valami munkavédelmi bakancs jó lehet, vagy gore-tex?
-
tisn
veterán
Sziasztok,
Ajánlanátok 2 főre 2-3 órás kis elfoglaltságot Szegeden?
Moziba nem találtam értelmes műsort.
Köszi!jo ido van, holt maros, rotary tanosveny, tortamuvek suti utvonalat javaslom
-
Stylewars_kp
őstag
Sziasztok,
Ajánlanátok 2 főre 2-3 órás kis elfoglaltságot Szegeden?
Moziba nem találtam értelmes műsort.
Köszi! -
garga pista
őstag
Nincs valakinek véletlen egy fölösleges FireWire 4pin-4pin-es kábele, amitől megválna?
-
boba6
senior tag
-
SharpSA
veterán
A másik lehetőség meg az, hogy akivel megegyezel szóban, az tartja magát hozzá. Mindenki döntse el melyiket preferálja.
Ezzel én is így vagyok, de sajnos az üzleti életben sokakkal nem működik ez a forma. Én például nem szeretek segget csinálni a számból, de sokan mások nem így vannak ezzel.
-
Ted_Beneky
senior tag
-
Ted_Beneky
senior tag
-
SirRasor
addikt
Éppenséggel volna valaki, de 2 éve nem beszéltem vele.
4 éve tett nekünk klímát: mondta elég sok a munka és ezért csak 2 hét múlva tud jönni. Aztán hívott 1 hét múlva, hogy már ráér
Ez !!júliusban!! volt.
Napfény Klíma - Bagó György
Ráadásul nem volt annyira drága. -
martonx
veterán
Nem a rendességünkkel van a gond, hanem az elvárás tökéletes irrealitásával.
Nyáron klímást találni, aki 1-2 héten belül jön és újat telepít, pont ugyanolyan esélytelen, mint télen fűtésszerelőt találni 1-2 héten belül, aki majd új fűtés rendszert telepít.
Vagy hozhatnám példának az asztalosokat, vagy kb. bármelyik szakembert.
1-2 héten belül senki nem csinál semmit (pláne szezonális munkáknál szezonban), aki esetleg mégis, azzal meg egy szöget se mernék beüttetni a falba.
Én pl. tudok tök jó légkondisokat, de januárban kell lefoglalni őket májusra. Érted. -
adrian14
tag
Beírok párat, akiktől kérdezősködhetsz: Frigotrade (mondjuk nekem nincsenek túl jó tapasztalataim, de a szegediek jelentős része szereti őket), Teleklíma és akiket tényleg ajánlok, mert brutál rendesek és jó munkát végeztek nálunk és ismerősöknél Ale Benedek.
Benedektől 1,5 hónapra előre kaptam időpontot márciusban tisztításra. Szóval a telepítésre május végén szerintem mindegyiknél sokat kell várni. Kivétel, ha valamelyik ügyfél időközben kiesik pénzhiány miatt például.
Új hozzászólás Aktív témák
-
100900 - 100801
102296 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- E-roller topik
- TCL LCD és LED TV-k
- AliExpress tapasztalatok
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- További aktív témák...
- Dell Vostro 3425 6magos Ryzen 5 5625U 8GB RAM 256GB SSD
- Érintőkijelzős Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 - 27% ÁFÁS (0332)
- Ventilátorok és modding termékek kitűnő árakon! Most további extra kedvezmények!
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
- AKCIÓ! MSI X570 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 Ti 16GB Zalman S2 TG ADATA 650W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



Van valaki aki vissza tudná forrasztani az usb kábelt a vezérlőre kapcsolási rajz nélkül?

