Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Benoe77 válasza Skillet (#250) üzenetére


Benoe77
őstag

Igen, működik. Még. :)

(#252) Skillet válasza Benoe77 (#251) üzenetére


Skillet
addikt

Ez jó hír. Akkor rendelek kettőt, aztán felújítom az adagolókat. Egy ideig nem lesz gond velük :)
A 6V-osat kell rendelni? Ha jól emlékszem azt írtad, kimérted és annyit kap a motor :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#253) Benoe77 válasza Skillet (#252) üzenetére


Benoe77
őstag

Igen, "6V, 1.5LPM"

(#254) Skillet válasza Benoe77 (#253) üzenetére


Skillet
addikt

Látom, hogy ebből a 310-es motorból van A B C meg minden féle.... Illetve az LPM az liter / percet jelöl? Csak azért próbálok okoskodni, hogy tuti jó legyen a motor. Neked ugyanolyan jó habot ad (mennyisége, állaga) az új motorral is mint a gyárival?
Nekem valamiért az a gyanúm, hogy ezek a szívó csőre rakott szűrő miatt purcannak ki hamar. Egy tűhegynyi lyukon kell átszívják a szappant. Megpróbálnám anélkül használni, de már nem emlékszem anélkül milyen habot ad :F majd meglesem. Te már próbáltad?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#255) Benoe77 válasza Skillet (#254) üzenetére


Benoe77
őstag

Érzetre ugyanolyat ad, mást nem módosítottam. Én rendeléskor berizikóztam, hogy jó lesz-e a motor, mert amúgy a méretére nincs nagyon utalás a leírásban.
Az LPM-et akkor nem is nagyon néztem, de az elsősorban szerintem nem a motortól függ, hanem pl. a csövek átmérőjétől, stb.

(#256) Skillet válasza Benoe77 (#255) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem fordulatszámtól is függhet a szállított mennyiség.
De így, ha kb ugyanazt nyújtja, akkor mindegy. Az egészet csak beszerelted, nem kellett semmit ráfaragni a gyári egységről? Gondolom csak a két vezetéket ráforrasztani, a csöveket rádugni is kész?
Szűrő nélkül nem tudom megnézni milyen szappant ad, mert már nem indul el az adagoló motorja. Te esetleg meg tudod lesni? Én úgy emlékszem, hogy valami nagyon híg cuccot tol ki magából a szűrő nélkül.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#257) Benoe77 válasza Skillet (#256) üzenetére


Benoe77
őstag

Átszereltem a motort a műanyag egység aljáról, meg ráforrasztottam a vezetékeket. A csövek a műanyag egységen voltak, így azokat nem kellet átdugnom. Tehát minden a régi, kivéve a motort.

(#258) Skillet válasza Benoe77 (#257) üzenetére


Skillet
addikt

Kezdem érteni. Tehát meg kell bontani az egységet.
Itt egy régebbi kép, amikor szétkaptam.
KATT
Ott a két csavar a baloldali kütyün, azok rögzítik a motort. Akkor azokat kicsavar, meg a tengelyről lehúztad a biszbaszt?
Amúgy kompletten nem lehetett volna berakni az egész egységet? Membrán ugyanaz? Mert az enyém már javított.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#259) Skillet


Skillet
addikt

Aldiban lesz habszappan adagoló 3 év garanciával.
Tippre ugyanaz lehet, mint ami legutóbb a Lidl-ben volt, de passz. Egy próbát mindenképpen megérhet a 3 év garancia miatt.
KATT

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#260) ozono


ozono
csendes tag

Udv, 3? generációs Lebath adagoló nem ad habot, a motor dolgozik, csak úgy tűnik nem bírja felszívni a szappanos vizet. Mi a teendő? mennyire kell szétszedni? van-e valami kép a belsejéről? hol lehet eldugulva?

(#261) Skillet válasza ozono (#260) üzenetére


Skillet
addikt

KATT
Szét kell szedni és megnézni, hol a hiba. Lehet leszakadt a szívó oldali membrán.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#262) ggabor02


ggabor02
aktív tag

Xiaomi automata szappanadagoló tartály újratöltéséhez hígabb, habosítható szappant tud valaki ajánlani?
Kezd elegem lenni, hogy egyre nehezebb beszerezni.

(#263) Skillet válasza ggabor02 (#262) üzenetére


Skillet
addikt

Mit nehéz beszerezni? Melyik Xiaomi ez? Átalakítottad újratölthetőre a tartályt? Ha igen, akkor dettol 1:5 arányban hígítva az egyik legjobb választás.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#264) ggabor02 válasza Skillet (#263) üzenetére


ggabor02
aktív tag

[link]
Csak le kell pattintani a tetejét.

(#265) Skillet válasza ggabor02 (#264) üzenetére


Skillet
addikt

Érdemes átalakítani.
KATT
A hozzászólásom végén van 3 kép az átalakításról. De kb annyi a lényeg, hogy fúrsz egy lyukat a tartály tetejébe a lepattintható kupakra (lépcsős fúró előnyben). Az adagoló alján lévő szívó csonkra húzol egy szilikon csövet, méretre vágod és ennyi. 5 perc sincs az egész.
(Annyi a különbség, hogy a képen még úgy csináltam, hogy szikével vágtam ki a kupákját. Szerintem kifúrni jobb!)
És szappan meg kb bármi, de a dettol 1:5 hígítva vízzel (1 adag szappan, 5 adag deszt víz) hibátlan! Ha bármi segítség kell, írj. Amúgy most nálunk is ugyanilyen Xiaomi Mijia teljesít szolgálatot. Megbarátkoztunk vele.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#266) ggabor02 válasza Skillet (#265) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Köszi,
Bármelyik Dettol jó?

(#267) Skillet válasza ggabor02 (#266) üzenetére


Skillet
addikt

Simán. Az 500ml-es utántöltő elvileg 3 féle létezik.
Óceán, aloe Vera, levendula. Szuper mindegyik 1:5-ben.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#268) ggabor02 válasza Skillet (#267) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Remek, köszi.

(#269) spileraaa


spileraaa
senior tag

Lidl szappan adagolóm van dettol-al használom a szerint ahogy be van jelölve a tartályon 1:2 arányban keverve eddig szuper habot csinált de jelenleg túl nagy buborékokat fúj túl híg vagy túl töményre kevertem vagy mitől lehet?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#270) Skillet válasza spileraaa (#269) üzenetére


Skillet
addikt

Ha eddig szuper habot csinált, most meg ilyet, akkor inkább a gép fosta össze magát... Az nem lehet?
Amúgy az 1:2 arány nagyon sűrű szerintem. A dettol túl jó szappan ahhoz. 1:5 a tuti!
De igazából teljesen mindegy, nem az lesz a gép baja.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#271) spileraaa válasza Skillet (#270) üzenetére


spileraaa
senior tag

Na szerencsére kiderült az 1:2 volt a gond eddig 1:3 kevertem most valahogy meg feledkeztem róla.
Most már jó habot ad!

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#272) Skillet válasza spileraaa (#271) üzenetére


Skillet
addikt

De hidd el, még az is nagyon sűrű! 1:5-be simán mehet a dettol! Rendesen meg lehet vele mosni a kezedet.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#273) RBJ


RBJ
addikt

Rendeltem alirol mijia szappanadagolot. Az más kérdés itthon feleannyi. :DD
Leírásban 70% víz 30% folyékony szappant ír, hát Nagy semmi az eredmény. 50/50, vagy 30/70 el nagy 0 a hab.
Látom dettol a javasolt de mégis mással véletlen se jó csak eredeti utántöltővel 3500ft ért vagy dettol1/5.?
Dettolt váltja mert utálom hogy alatta le van cseppenve a szappan. Hab szimpatikussabb már ha volna. :DD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#274) fradi81 válasza RBJ (#273) üzenetére


fradi81
veterán

Ha ez habszappan adagoló akkor nálam a glicerines szappan ami eldugította, minden mással működött márkától függetlenül. Ha egyáltalán nem jön belőle lehet géphiba is vagy nehezen akar beindulni fejreállítás segíthet. Itt a dettol váltotta a sorra tönkremenő habadagolókat, itt nem csöpög :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#275) RBJ válasza fradi81 (#274) üzenetére


RBJ
addikt

Jön belőle csak nem hab.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#276) RBJ


RBJ
addikt

Nézegetve mi van itt a dettol mod ot nem is értem miért.
A gyári tetőt izomból egyszer kell lecsavarni utánna mehet
Vissza.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#277) RBJ válasza st6969 (#67) üzenetére


RBJ
addikt

Ez tényleg jó.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#278) RBJ


RBJ
addikt

Na gyors esti dettol vadászat.
Bingó.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#279) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

Xiaomi szappanadagolóm van/volt, a habot adagolós fajta. Az egy dolog, hogy drága lett hozzá az utántöltő, de nem is nagyon lehet már kapni. :F
Van ennek valami utódja vagy valami egyéb habot adagolni képes megoldás? Vettem valami Lidl-ös (vagy Aldis franc se tudja már) szappanadagolót, de csak kinyomja a szappant (nem habot csinál) és baromi közelről érzékel az érzékelője is, szóval nem nagy szám.
Valami tipp jófajta habos megoldásra?

Köszi! :R

https://geekpulse.hu

(#280) Skillet válasza Skynet258 (#279) üzenetére


Skillet
addikt

Nem tudom melyik sáomid van, de könnyen át lehet őket alakítani újratölthetőre. Gondolom mijia amúgy...
KATT
A hozzászólás végén van pár kép az átalakításhoz.
Utána mehet bele mondjuk dettol 1:5 arányban keverve desztillált vízzel.
Ha valami nem világos, kérdezz és válaszolok...

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#281) Skynet258 válasza Skillet (#280) üzenetére


Skynet258
veterán

Kidobáltam a flakonokat miután kiürültek... persze ha veszek egyet (valahol) akkor még nincs veszve semmi. :D
Ha szerzek és kiürül akkor mindenképp beszéljünk róla, mert érdekel a téma! :R

https://geekpulse.hu

(#282) fege87


fege87
csendes tag

Van esetleg köztetek olyan, aki az elmúlt kb. 2 hónapban DETTOL antibakteriális felülettisztító sprayt használt több alkalommal és a kezén viszkető, hólyagszerű kiütések jelentkeztek?

(#283) banda1981


banda1981
aktív tag

Sziasztok!
Vásároltam egy MJXSJ03XW Xiaomi szappanadagolót néhány napja az Emagrol!
Mire haza értem az asszony üzembe is helyezte!De nem tetszett ahogy a habot adagolta!
Keveset is adott,meg fel is tekerte az elejére.Nem úgy adagolta ahogyan azt a videokon látni.
Gondoltam kicserélem a szappant hátha az a baja........
Videókon láttam,hogyan lehet a tartályt szétszedni......
De sajnos ez sem segített nem lett jobb!
Sött már a habot sem adagolja!Ha működés közben a tartályt egy picit összenyomom akkor adagolja a habot!
Lehet,hogy a membrán ami a levegőt nyomja a tartájba szakadt ki,vagy a tartály nem zár hermetikussan???
Meg nézné nekem valaki hogyha a tartály nincs rajta azon a pici lyukon nyom e levegőt működés közben???
Vagy van valami más ötletetek?
Köszönöm!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#284) Skillet válasza banda1981 (#283) üzenetére


Skillet
addikt

Passz. Lehet valami sűrű löttyöt kevertél és eldugult.
Ha meg már eleve kaki volt, akkor küldjed vissza.
Mondjuk enyém nyaralás alatt állt be picit, amikor hazajöttünk. Kicsit odakocogtattam valamihez, érzéssel, de azért nem tojás az. Meg amikor érzékel és mennie kellene, megfújtam a csövet (Igen, csövet, mert enyém már át van alakítva). Aztán egyszercsak elindult. Azóta is megy.
Ha nagyon nem akarja, akkor küldjed vissza. Adjanak másikat. Azzal már biztosan nem lesz baj.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#285) banda1981 válasza Skillet (#284) üzenetére


banda1981
aktív tag

Igen már megy a visszaküldes.........
Hogyan alakították át?
Gondolom a szappan miatt alakítottad át,hogy ne keljen mindig másik tartályt venni ha kifogy a szappan!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#286) Skillet válasza banda1981 (#285) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, itthon kotyvasztunk hozzá löttyöt folyékony szappanból (nem mindegyik jó, én dettolt ajánlok) és vízből (inkább deszt víz, hátha azzal tovább él a masina).
A hozzászólás alján ott vannak a linkek a képekhez, hogyan lett átalakítva a mijia.
KATT
Már másképp csináltam azóta... Egy lépcsős fúróval fúrtam ki a kupakot. De igazából teljesen mindegy. Egy akváriumoknál is használatos szilikon levegőztető cső darabot pedig ráhúztam az adagoló fej csonkjára. Ennyi. 10 perc alatt megvan. A sok cuccot hozzá előpakolni több idő,mint maga a művelet :)
De ha nincsenek hozzá szerszámok, elég egy éles sniccer is. A fotókon lévőt is azzal csináltam.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#287) bul07


bul07
nagyúr

Dettol adagoló
2020 augusztusában beüzemelve, egy elemcsere volt azóta, és kb 20-23liter szappan jött ki belőle (kb átlagba volt eddig 5-6hét egy liter)

És mai reggel nem adagolt tovább
Azt hittem elem lemerült, kicseréltem, nem működött továbbra se, kiszedtem pár csavart megpróbálta szétszedni de nem ment, majd lám megjavult, boldogság
Csakhogy most este megint nem adagolt
Nagyobb lendülettel estem neki és sikerült lepattintani a "csőre" burkolatát
És ez a kép fogadott

Igen ez rozsda és szappan keveréke. Megtöröltem letisztítottam, És meglett a hiba.
Az egyik láb teljesen elrozsdásodott, és sajnos mélyre lement a rozsda, és ki is jött mozgatásra [kép]

Próbáltam oldalcsípővel leszedegetni míg rá nem tudok forrasztani, de nagyon mélyen is megvolt rozsdásodva, aztán sikerült leszedni fémig rá is forrasztottam, de nem lett jó

Jött az ötlet, van nekem rossz távirányító
Egyből kiforrasztottam, majd bele az adagolóba, nem működött, na akkor próba fordítva ráforrasztani
És tá dááá, megjavult adagolt rendesen :D

Összerakás és kész is

Mondjuk van még egy tartalék, még jó áras időkből, de csak jobb hogy ez működik tovább

Szétszedéshez infó
Hogy lejöjjön a "csőrről" a burkolat [kép]
3db patent van[kép], azt elölről kipattint
Aztán valami lapost be kell tolni hogy a fő hely tartót ki lehessen ugrasztani felfelé [kép]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#288) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Pár hete vettem egy ilyen habosítót: [link]

A kütyü működik rendesen, de a kemény hab receptje még nincs meg. Jelenleg DM-s Balea szappannal próbálkozom 1:3, 1:4 arányban de nem az igazi a végeredmény.

A kérdésem az lenne, hogy bekeverés mentes, vagyis kifejezetten habszappannal van-e valakinek tapasztalata, vagy mindenki keveri? Ha pedig már keverés, olvastam a desztillált vizet... erre a vízkőképződés elkerülése érdekében van szükség, vagy esetleg a habképződéshez is van köze?

www.smart-bus.hu

(#289) Skillet válasza -Solt- (#288) üzenetére


Skillet
addikt

Vannak olyan adagolók, amikbe tölthetsz bármit, sosem lesz kemény az adagolt hab. Dettol próbának jó, vagy kimondottan habszappan. Pl osanban is van valami Cosmia.
Bár szerintem drága.
A deszt vizet én csak a vízkő miatt szoktam használni. Szerintem a hab állagára nincs hatással... de passz.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#290) -Solt- válasza Skillet (#289) üzenetére


-Solt-
veterán

Vagy túl kis kiszerelések vannak, vagy túl nagyok... a 250 ml és az 5 liter közt nincs átmenet! :) Kipróbálok egy ilyet meg egy dettol bekeverős verziót aztán meglátom merre tovább... köszi!

www.smart-bus.hu

(#291) Skillet válasza -Solt- (#290) üzenetére


Skillet
addikt

Pontosan. Nagy kiszerelés van még, aminek a liter ára biztosan jó, csak kinek kell annyi lötty. Dettol eddig mindenkinél bevált. 1:5 keverve is hibátlan. Ezzel az aránnyal kezdenék. A Rossman-os cucc is jó áron van.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#292) -Solt- válasza Skillet (#291) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi az infókat!

www.smart-bus.hu

(#293) zebulon007 válasza Skillet (#208) üzenetére


zebulon007
tag

Szia! Kicsit elakadtam a szétszedésben. Kiszedtem a 4 csavart felül, a 2 csavart alul, de a tetejét mégsem bírom leemelni, mert elől fogja valami. Nem mertem erősebben feszíteni, nehogy elpattanjon. Tudnál segíteni, hogy mi rögzíti még? :F

[ Szerkesztve ]

(#294) Skillet válasza zebulon007 (#293) üzenetére


Skillet
addikt

Szia. EZT a leírást lesd meg!
Felül 6db csavar van, nem 4. Illetve alul nem kell semmit kicsavarni!
Felül amúgy 4db van a 4 öntapadós műanyag alatt, 2 pedig a 2 fehér kör alakú szivacs alatt. Más nem tartja. Ha elakadnál, szólj!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#295) zebulon007 válasza Skillet (#294) üzenetére


zebulon007
tag

Köszi, megvagyok! Valamiért elsiklottam a 2 kis gumival takart csavar felett! :) És akkor hogyan tovább? Hogy jön ki a motor? Gondolom a kis csövet le kéne operáljam a tetejéről. Ezután simán kicsúszik a házból? :F

(#296) Skillet válasza zebulon007 (#295) üzenetére


Skillet
addikt

Csatit lehúzhatod, hogy a teteje lejöjjön...
Utána ja, a csöve(ke)t lehúzni és simán kihúzod a motort. Figyeld meg, hogy a tápkábel, szilikon csövek merre mennek, amikor rakod össze a cuccot, kevés lesz a hely, mert passzentos, a vezeték bekavarhat.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#297) Skillet válasza Benoe77 (#257) üzenetére


Skillet
addikt

Most jutottam odáig, hogy a megrendelt motort
beszereltem az egyik Lebath adagolóba. Működik. Ami még feltűnt, hogy ennek a rendelt motornak a membránja más, mint a Lebath gyárija. A szívó oldali membrán teljesen más méretű, illetve azok a kis húzó pöckök, amik szakadni szoktak, sokkal vastagabbak. Szóval remélhetőleg bírni fogja a strapát.
Most eléggé szétkaptam az adagolót. Van két nyomtatott áramkör. Mindkettőn Lebath logo. Tényleg nagyon rendben van belül is ez a cucc. A kapcsoló/érzékelő mögött is gumi tömítés. Szeretem. Gyári fali konzol is van hozzá. Nálunk az elengedhetetlen, mert a kedves család eléggé gyakran borogatja be az adagolókat a mosdó széléről.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#298) amargo


amargo
addikt

Sziasztok,

Melyik szappanadagolót érdemes megvenni, ami habosít? Jelenleg is használatban van egy blitzwolf, de már többször javítani kellett, most pedig azt játssza, hogy folyamatosan nyomja ki magából a szappant, teljesen random. Már takarítottam meg az érzékelőket is, de mindig bekattan.

Xiaomi, dettol vagy mit érdemes?
ui: gyerekek is használják, szóval azért bírnia kell a vizet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#299) fradi81 válasza amargo (#298) üzenetére


fradi81
veterán

Hali, valószínűleg mindegyik habosítósat szerelgetni kell. A fapados dettol meg csak működik.

moto g72, Ninebot d28e

(#300) Skillet válasza amargo (#298) üzenetére


Skillet
addikt

A Mijia működik. Bár a vizet az sem szereti. A Lebath talán a legjobb, de való igaz, bütykölés nélkül azt sem úszod meg. Talán egy Lidl félét kellene kivárnod, hiszen arra 3 év gari van, ha néha meg is adja majd magát, küldik helyette az újat :)
És amúgy ja, a dettol adagoló ilyen szempontból az ideális. Igaz, az nem tud habot, csak sima szappan adagoló, de iszonyat szívós. Át kell alakítani, aztán locsolhatsz bele bármilyen folyékony szappant. Én mondjuk nem szeretem, mert nálunk max 3-4 naponta elfogy belőle az a 250ml. Ez nem a dettol "személyének" szól, hiszen az adagolja nekünk a tusfürdőket, mosogatószert, illetve ezt a márkát használjuk habszappannak is... Hanem ilyen sima folyékony állapotában a szappan nálunk pazarlósnak bizonyult. A habszappan ilyen szempontból eléggé kedvező. Hosszan írtam, de legalább nem segítettem, jól érzem? :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.