Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Végre megérkezett a dínós Lebath. Viszont olvastam, hogy Skillet-nek megkattantak a Lebath-ok. Amúgy most jön még 4 db (nem dínós). Kicsit tartok tőlük, mert ajándékba vettem a családnak. Milyen keverési arányt ajánlotok, és milyen szappant?
Ha mégis megkattan most mit ajánlanátok?
Nekem ez nem jött be, és most ezek jönnek: [link] [link].

[ Szerkesztve ]

(#102) Skillet válasza Tarokk79 (#101) üzenetére


Skillet
addikt

Keverés szappan szerint. Mindegyik mást kíván meg.
1:5-1:1-ig bármi lehet.
Igen, sajna a Lebath-ból kettő is lefeküdt.
És abból a Store-ból vettem én is (orenbo), ahonnan te, és ott garit nem írnak. Viszont a dinós még működik, és azt szintén onnan vettem, ahonnan te, arra talán 1 év garit írnak!
Szólok, ha megmakkan. Szerintem nagy rá az esély, mert gyanítom belül ugyanaz, mint a sima fehérek.
Mindkettő fehérnek ugyanaz a baja amúgy. Elszakadt a gumi membrán szívó oldala.
Azért bizakodó vagyok, hátha a dinós tudni fogja. Ennél jobb adagolót nem találok. Belül is nagyon rendben van. Iszonyat jól össze van rakva... Kivéve azt, hogy megfekszik. :C
De most úton van egy Dove Mijia :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#103) Skillet


Skillet
addikt

Befutott
KATT
KATT
MJJMJ01XW a kódja. Fehér csőrös. Majd beszámolok róla.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#104) Skillet válasza Skillet (#103) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem semmi különös. Nagyjából ugyanazt tudja, mint a fekete csőrös. Nekem nem jön be.
Amúgy 0.95g/adag, amit tud.
Viszont szerencsére még működik a Lebath Dino. Remélem valami csoda folytán fog is működni, úgy kb örökké. :DDD
A Dettol szappanja eléggé brutál. Most pár félét próbáltam, de a Dettol a legdurvább. Vagyis 1:5 arányban keverve hibátlan. Csak a kis 250ml utántöltő flakonost próbáltam KATT
de az nagyon jó ilyen szempontból. Ki fogom próbálni a sima 500ml-es utántöltőiket is. Bár eléggé húzós árban vannak. Most 1000Ft akciósan a fél liter. Drágább, mint a Nivea, Dove, Frosch. Utóbbi jól elkeverhető, viszont relatíve sok kell belőle a vízbe. 1:4 sem hoz jó eredményt. Szerintem a Dove is romlott ilyen szempontból, amióta ezt a selymes trutyis áttetsző lószart használják.
A Nivea meg korábban is ilyen volt.
Szóval Dettol... Viszont az utántöltőben nincsenek olyan illatok, mint a kis flakonosban. Kamillást, vaníliást nem találtam pl. Mondjuk aloe vera-s van. Azt megnézem.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#105) Skillet válasza Skillet (#104) üzenetére


Skillet
addikt

KATT
Ilyeneket vettem. Eddig az Aloe Vera-sat próbáltam, az teljesen ugyanaz a sűrűség, mint az automata adagolóhoz kapható kis 250ml-es. Már kb 10 mp intenzív keveréstől teljesen elkerveredik a vízzel.
1:5 arány szuper, az 1:6-ot is ki fogom próbálni.
Kíváncsi leszek a másik kettő illatra is, az óceános már be van keverve.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#106) Skillet válasza Skillet (#105) üzenetére


Skillet
addikt

Az óceános is nagyon jó illatú, és szintén elég neki az 1:5 arány.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#107) spileraaa válasza Skillet (#106) üzenetére


spileraaa
senior tag

Lebath neked menyi idő után adta meg magát?
én 4 hónapja használom az első fajtájú dove-al
most amit legutóbb vettem rajta is volt hogy new formula vagy mi de tényleg új volt ahogy írta de valami borzasztó ezert azt a kézi pumpásba fogom használni helyette vetem akkor dettolt

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#108) Skillet válasza spileraaa (#107) üzenetére


Skillet
addikt

A Lebath dino még mindig működik. Masszív. Szerintem a sima fehérből ennyi idő alatt már kettő is kinyúvadt. Amúgy passz. Pár hónap alatt. De nem hinném, hogy túl nagy jelentősége lenne az időnek. Mármint, úgy értem, hogy nem hiszem, hogy annyiszor mosnál kezet, mint mi. Nálunk egy Dettol 250ml-es kb 4 nap :DDD
Ezt figyelembe véve másnál akár egy évig vagy tovább is bírhatja a fehér Lebath.
Az új Dove egy szar. Habszappant nem lehet belőle keverni, az illata is rosszabb. Most eljöttünk két hétre nyaralni és magunkkal hoztunk egy Dettol adagolót, meg 2x500ml kókuszos Dove-ot. Alig várom, hogy elfogyjanak.
Aztán azt soha többé. A Dettol viszont nagyon bejött. De iszonyat drága. Szerintem minden más folyékony szappant odaver árban.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#109) spileraaa válasza Skillet (#108) üzenetére


spileraaa
senior tag

pedig a dove majdnem egy árban van a dettolal kb 10% ha drágább csak hiszen most vettem 20 leiert a dove pedig talán 18 lei a 750 ml

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#110) bul07 válasza spileraaa (#109) üzenetére


bul07
nagyúr

(Kaufland)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#111) Skillet válasza spileraaa (#109) üzenetére


Skillet
addikt

Az eléggé drága. Budapesten Auchanban, Rossmannban, DM-ben 1200Ft körül van az 500ml-es Dettol. A Dove (szintén 500ml) viszont 850Ft. Szerintem ez nagy különbség. Akcióban 1000Ft körül van a Dettol. Dove pedig kb 750Ft.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#112) spileraaa válasza bul07 (#110) üzenetére


spileraaa
senior tag

ez akcios es nem 750 ml
akcioban lehet a dettolt is el lehet csipni neha olcsobban
akcio nelkul a dettol viszont egyaltalan nem sokkal dragabb mint a dove

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#113) Skillet válasza spileraaa (#112) üzenetére


Skillet
addikt

Nálatok lehet, itt viszont minimum 40%-kal drágább.
Ha az akciós áraikat vetjük össze, akkor is 30% feletti az eltérés. Szerintem de, az sok! Viszont amióta ilyen új gagyi összetételű a Dove, nem lehet egy napon említeni a Dettol-al.
Fogalmam nincs, mi lehet az, ami a közelébe érhet. A Frosch sem jó. Könnyen elkerveredik a vízzel, de sok kell belőle. A Dettol 1:5 arányban is hibátlan.
Egyébként most utazás alatt pár 500ml-es Dove-ot elhasználunk Dettol adagolóban. Hát így sem jó. Nagyon kaki ez az új összetétel.
Apropó. Dettol adagoló. Már rég akartam írni, nem tudom, mindenki tudja-e, de kétféleképpen lehet szappant kérni tőle. Az egyik, hogy a csepp alakú ablakot eltakarod (én pl a mosogató szivaccsal, mert mosogatáshoz használjuk), a másik a kifolyó melletti szenzor, ha oda tartod a kezed.
:)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#114) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Tudtok ajánlani olyan elektromos szappan adagolót, ami:
- szinte bármilyen folyékon szappannal utántölthető,
- falra felragasztható, nincs hely a mosdókagylón,
- cserélhető benne az elem, esetleg AA elemmel/akkuval müködik

Hazai beszerzés előnyben.

(#115) Skillet válasza Sanyi.mTs (#114) üzenetére


Skillet
addikt

Én a dettolt mondanám, és kellene neki valami tartót csinálni a falra. Vagy készen venni egyet és felfúrni. Nagyon egyszerű, olcsó, de masszív adagoló. De hátha tud valaki valami P&P cuccot.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#116) spileraaa válasza Skillet (#108) üzenetére


spileraaa
senior tag

Lebath helyet tudsz olyat mondani ami tartósabb?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#117) Skillet válasza spileraaa (#116) üzenetére


Skillet
addikt

Sajnos passz. De egyelőre a dinós még mindig megy nálunk, pedig erős igénybevételnek van kitéve. 3-4 nap alatt 250 adagolás.
Nálunk 2 fehér is kimúlt pár hónap alatt. Simán lehet, hogy másnál évekig elketyegnek ezek az adagolók, mert sokkal kevesebbet használják.
A mijia elvileg tartós, de nekem a habja nem jön be. Van egy itthon tartalékban, ha a lebath lefeküdne, de ennyi.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#118) spileraaa válasza Skillet (#117) üzenetére


spileraaa
senior tag

na úgy néz ki a Lebath eddig bírta
tegnap elkezdet pislogni pirosan
töltőre raktam
de úgy néz ki nem bírja feltölteni nem indul el a töltés

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#119) spileraaa válasza spileraaa (#118) üzenetére


spileraaa
senior tag

24 ora utan elindult a toltes de fura hogy nem jelezte ki a vegen hogy kesz a toltes
de lehet tervezesi hiba

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#120) Skillet válasza spileraaa (#119) üzenetére


Skillet
addikt

Pedig szokta jelezni. Átvált a szín pirosról kékre vagy ilyesmi.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#121) bul07


bul07
nagyúr

Lidl
8hó 2.-től

Már a 3év garancia miatt is jó megoldás, sok veszteni való nincs

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#122) Skillet válasza bul07 (#121) üzenetére


Skillet
addikt

Hátha ez most jobb konstrukció. A pár éve árult az nagyon kaki volt. 60 napig vissza is lehet vinni gond nélkül, ha a 3 év gari nem hozna valakit lázba :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#123) Degeczi válasza Skillet (#122) üzenetére


Degeczi
nagyúr

90 napig. Az Aldiban él 60 napos visszavásárlás.

(#124) Skillet válasza Degeczi (#123) üzenetére


Skillet
addikt

Igaz. Régen volt 60 nap. Egy ideje már 90. Bocsánat.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#125) Degeczi válasza Skillet (#124) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ugyammá, nem azért írtam, és sokáig valóban azonosak voltak a két üzletlánc feltételei, 30-ről 60 napra is kb. együtt váltottak, aztán 90-re már csak a Lidi.

(#126) Skillet válasza Degeczi (#125) üzenetére


Skillet
addikt

Nem, jogos! Pontosat nem tudnék mondani, mert repül az idő, de nagyjából egy éven belül volt talán, hogy vettem valami cuccot és már azt mondta a hölgy a pénztárnál, hogy 90 napig tudom visszavinni, ha valami gond lenne.... Akkor még kérdeztem is tőle, hogy nem 60 nap? Azt mondta nem, már változott. Szóval ja. 90 nap. Brutál!
Csak nekem ez ki is esett. :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#127) bul07


bul07
nagyúr

Amazon adagolója, mely wifis és lehet csatlakoztatni Amazon okos otthonához

[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#128) Sanyi.mTs válasza bul07 (#121) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Vettünk egyet, egész jó.

(#129) Skillet válasza Sanyi.mTs (#128) üzenetére


Skillet
addikt

Majd csinálj róla vidit, hogy milyen habot tol! :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#130) Sanyi.mTs válasza Skillet (#129) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mire gondolsz? Semennyire nem ástam bele magam ebbe a témába. Egyszer délután 10 percig kerestem elektromost és ennyi.

A hab a keverés arányától függ. 1/3 és 1/2 jelzés van a tartályon. Nálam 1/3-ad f.szappan és többi víz esetén, hab megtartotta a formáját, arra ez 1-2 mp-re, amíg elkentem a kezemen.

(#131) Skillet


Skillet
addikt

Rossmannban a fél literes dettol utántöltő 719Ft. Ez eléggé bajnok ár. És még a 10%-os kupont is rá lehet szabadítani. Az automata adagoló is 2100Ft. Akit érint nézzen körül, minden dettol akciós.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#132) Degeczi válasza bul07 (#121) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban jó! Kicsit bánom, h nyaralás miatt csak most próbáltam ki, különben vettem volna még egyet.

A Xiaomihoz hasonló konstrukció, de jobb:
- az elemeket (igaz, sajnos nem AA, hanem AAA) nem a házba kell ügyetlenkedni, hanem egy külön fiókba kell berakni, így kényelmesebb cserélni
- a hab pont annyival több, ami nekem pont ideális (a Xiaomin többnyire kell még egy adag), bár van egy még nagyobb fokozata is
- a kezet elhúzva rögtön leáll
- a szappantöltés is kényelmes, pláne hogy maga a tartály is lehet a keverő, vannak rajta jelölések
- a hab min. ugyanolyan jó, kicsit talán jobb is

Talán egyetlen hátránya, h a tartály alja nem tapad meg a mosdón, könnyen csúszik

(#133) Degeczi válasza Degeczi (#132) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Na, tökéletes időzítéssel sikerült egy helyi Lidiben leolcsózott utolsó példányra akadni, ezért a kb. $9-ért abszolút best buy (de az eredeti $13-at is megérte). Pláne, h azóta az első példányom tappancsa sem csúszkál, szépen tapad a vizes mosdón is. Habot pedig továbbra is szépet ad, és a NiMh akkuk is bírják még benne, pedig sokat van használatban.

[ Szerkesztve ]

(#134) Skillet válasza Degeczi (#133) üzenetére


Skillet
addikt

:C jó fogás. Örülök, hogy jól működnek. Én is láttam anno egy utolsót talán a fehérvári úti boltban, de elengedtem, mert asszony ki fog rakni a sok habszappan adagolóval együtt :DDD
Nálunk azóta is a Lebath Dino megy. Bírja nagyon és az eddigi legjobb, minden szempontból. Szappan pedig továbbra is a Dettol a legszuperebb.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#135) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
ez a Mijia habszappan adagolónk van. Kb. egy hónapja lemerültek az elemek (jó sokáig bírták, vagy 4 hónapig biztos). Legalábbis azt hittem, most már nem tudom... Cseréltem elemeket vadi újra, és most hiába húzom el a kezem az érzékelő előtt, csak villan fehérrel a led a tetején. Semmi jele, hogy szivattyúzni akarna, még csak erőlködés sem. Csak villan.
Előtte semmi gond nem volt vele (bár lehet, hogy nem is az elemek merültek le, hanem megadta magát?)
Járt már valaki így? Ahogy belenéztem, ezt szerintem nem is lehet szétszedni :U

(#136) fradi81 válasza st6969 (#135) üzenetére


fradi81
veterán

Hali
Ugyanezt csinálja tegnap óta a blitzwolf, felvillan de nem szivattyúz. Lehet hogy meg lehet javítani, csak érteni kéne hozzá.

moto g72, Ninebot d28e

(#137) Skillet válasza st6969 (#135) üzenetére


Skillet
addikt

YouTube megmutatja, szét lehet-e szedni, és ha igen, hogyan ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#138) st6969 válasza Skillet (#137) üzenetére


st6969
őstag

Na igen, pont ez jutott eszembe, mielőtt olvastam a hsz-ed. :K
Xiaomiék "ügyesen" kitalálták, hogy ne lehessen egyszerűen szétszedni, de szerencsére a youtube-on van, aki rájött hogy kell (más meg szétfeszegette célszerszámmal, na, az úgy is néz ki).
Több videóban alkohollal tisztítják a nyák-ot, majd szárítják. Na, ez nekem nem jött össze, ugyanúgy nem reagált semmire, csak villogott. Aztán (kukába dobás előtt) megtisztítottam a szenzort (látszólag nem volt retkes, talán egy picit a tövében...), azóta jó :U :C
Ezt nem értem, mert korábban, ha a szenzorra rákerült valami, akkor sárga villanással jelezte, hogy takarítsam le. Szóval fura, de most jó (szét se kellett volna szedni ?!). Érdekes volt látni viszont, hogy a profi módon méretezett tető szinte hézagmentesen illeszkedik a készülék testre, nincs semmilyen tömítéssel ellátva. Na most így, hogy szét lett szedve (főleg annál, aki esetleg feszegette), még annyira sem tömít már. Előbb vagy utóbb bizony beszivárog a víz, és lehet ismét szétszedni.

(#139) Skillet válasza st6969 (#138) üzenetére


Skillet
addikt

Örülök, hogy megoldódott. Remélhetőleg hosszú távú lesz az öröm :K
Masszív kütyü amúgy.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#140) bul07


bul07
nagyúr

Azért az is kemény hogy Dettol adagolóját múlt év augusztusától használjuk és azóta bírja az ellem benne
Kb 3x töltöm havonta

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#141) Degeczi válasza bul07 (#140) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Most bírja, vagy töltöd? :DDD
Nálam csak bő fél éve van Dettol, persze bírja is, de inkább habosítósokat használunk, ezt csak ritkán.

(#142) st6969 válasza Skillet (#139) üzenetére


st6969
őstag

Köszönöm :)
Bár hozzáteszem, hogy maradéktalanul továbbra sem vagyok elégedett. Egyrészt, amit korábban is tapasztaltam már, hogy a tartály kb. felénél elkezd levegősödni a rendszer, tehát onnantól az első adagolás szinte semmit nem ad, kérni kell rögtön egy újat, az már jó (viszont így pazarolja az elemet).
Másrészt, a hab állaga nem az igazi: elég lágy, szétesik, azt is kicsit erőlködve tolja ki a gép. Eleinte nem ilyen volt. De ezt betudom annak, hogy nem megfelelő a szappan (Lidl Cien utántöltő, régen is ez volt) és/vagy nem jó arányban keverem. De ha nem levegősödne, ezzel együtt tudnék élni. A sima szappan felhasználásunkhoz képest elképesztő nagy megtakarítást hoz. Korábban heti 1l folyékony szappan simán elment, ma már 1l szinte hónapokig elég így, hogy habot csinál belőle.

(#143) gyapo11 válasza st6969 (#142) üzenetére


gyapo11
őstag

És a heti 1 liternél kézzel adagoltátok vagy ott is volt adagoló? Simán lehet, hogy akár nyomogatós adagoló akár kézi adagolással sokkal több szappant nyomtatok ki egy kézmosáshoz, mint szükséges, és mint amennyit a habos adagoló kiad. Kézzel adagolni bármennyit lehet, de koszos kézzel kell megfogni a palackot. Nyomogatóssal részadagot nem tudom mennyire könnyen lehet kinyomni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#144) bul07 válasza Degeczi (#141) üzenetére


bul07
nagyúr

Szappant töltöm havonta kb 3x :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#145) st6969 válasza gyapo11 (#143) üzenetére


st6969
őstag

Ááá, asszonyt látnád...egyszer megszámoltam, egy kézmosásnál 8x (!) adagolt a pumpásból tömény folyékony szappant. Hiába beszéltem...tiszta pazarlás.
Naná, hogy sokkal többet nyomott ki, mint szükséges.

(#146) Skillet válasza st6969 (#145) üzenetére


Skillet
addikt

Na az durva :DDD akkor nektek tényleg jól jön az automata. Hátha ott nem várja ki 8x az automata adagolást...meg ugye spórolósabb is. :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#147) gyapo11 válasza st6969 (#145) üzenetére


gyapo11
őstag

Ja, így könnyű hetente feltölteni. A vírust nem látjuk, nem érzékeljük, kimutatni sem könnyű a kézről vett mintában, könnyen kialakul az a nézet, hogy ez a szappanmennyiség még kevés volt, elkezdi növelni, aztán 8 adagnál már úgy érezte, hogy na ez már levitte az összeset. Közben meg lehet, hogy a 90 %-a csak ment pocsékba.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#148) Skillet válasza gyapo11 (#147) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem egyik haverom csinálja azt, hogy párat pumpál a kezébe tömény folyékony szappanból, de vizet szinte alig használ hozzá :Y így lényegében nem szappanos vízzel mos kezet, hanem vizes szappannal. Borzalmas. És ezt a sok trutyit szinte alig öblíti le és úgy törli a kezét a törölközőbe. :N kegyetlen dolgok ezek.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#149) gyapo11 válasza Skillet (#148) üzenetére


gyapo11
őstag

Ezért kell már az óvodában megtanítani a kézmosást. Akkor még nem fogják tudni a gyerekek a miértet, azt majd később, de legalább berögződik a helyes magatartás.
A szappan nem oldja a zsírt, hanem emulgeálja, vagyis az apró zsírcseppeket bevonja egy olyan hártyával, ami befelé a zsírhoz kötődik, kifelé viszont a vízhez. A zsírt nem nedvesíti a víz, ezért a tiszta vizes kézmosás nem távolítja el a zsírt a felületről, lepereg róla. Namost ha a szappanhoz nem teszünk vizet, akkor nincs az a közeg, ami eltávolítja a hártyával bevont zsírcseppeket, illetve magának a szappannak kell magával vinnie, ami kb. 600-szor drágább mint a víz. Nekem, aki nem folyékony szappant használok különösen nehéz dolgom lenne a száraz szappannal ledörzsölni a koszt a kezemről. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#150) bul07 válasza gyapo11 (#149) üzenetére


bul07
nagyúr

Sima szappant én kitiltottam
Fenne se akar órákat a kagyló kád takarítással tölteni mert mindenre rá ragad, akár láthatatlanul, viszont hozzáérve ragadósan

Egy szappan van itthon, Vanish folteltávolító szappan, az is a ruhákhoz, mert az ingeim hónalját pár mosásonként muszáj külön is kezelni, mert az ízadásgátlók bele ragadnak az anyagba

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.