Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#994) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Huh sokat olvastam... reagálnék én is egy kicsit... bocs ha hasonlót irok...

-Nincs olyan bolt amelyik minden igényt ki tud elégíteni...
Vannak néha olyan extra kérések és kérdések, hogy néha lesz*pom magam...
Már vagy 40-50 féle ventit tartunk (vga-cpu-chipset-táp) de mindig jön valaki akinek éppen olyan meg olyan meg amolyan kell.... ami épp nincs vagy biztos, hogy nem is lesz.
Ha dvd író nem lájtszkrájbos akkor az a baj, ha nincs ezüst előlap akkor az a baj, ha meg mind a kettő klappol akkor meg az a baj, hogy samsung az istenátka...

-Egy boltos/szervizes nem tudhat mindent... de sok mindenre rájöhet... valszeg emiatt is dolgozik még ott az illető...

-A köszönéssel kapcsolatban is érdekes észrevételem van.
Én mindenkinek köszönök, udvariasan megszólítom. Kicsit alkalmazkodom az illető viselkedéséhez, ha kell viccelődünk, ha nem akkor pontos precíz kiszolgálásban részesítem a vevőt a tőlem telhető legjobb formában.
Sokan nem tudnak köszönni de azt elvárják, hogy vegyem őket észre és ha többen vannak a boltban akkor ''protekcióval'' előbb is szolgáljam ki, mint az előtte érkezőket. Van akinek 2x is köszönök de semmi viszhang. Ilyenkor már köszöngethet nekem távozáskor...
Az a legjobb, amikor még azt is megkérdezem, hogy segíthetek? És le se sz@rnak... Mennek egy kört és kimennek...

Az árlistával kapcsolatosan :
Tök jó egy árlista... De!
-Ma már mindenki a neten kinézi az árakat...
-Felkészülten jönnek a vevők a boltba, tudják melyik bótba mi mennyi...
-Több oldalas és több ezer tételes az árlistánk... annyidolgot ugy sem akar senki venni...
Egyébként szívesen nyomtatok bárkinek bármikor... de általában mindig kiderül, hogy 1 alkatrész érdekli a kedves vevőt... és nem az egész 8 oldalas árlista... jobb szóban megbeszélni és nem az árakra és apró rublikákra hagyatkozni...
-Az árlista az az egyetlen olyan dolog ami egy boltban ingyen van (a szórólapokon kívül), jó magyar szokás szerint majdnem minden nap kérünk egy árlistát és majd jövő karácsonykor vesszük meg azt a cuccot amit most kinézünk benne...
Van olyan amikor valaki egy nyár elején elvitt árlistára utal, hogy ''hogy lehet, hogy 15ezer egy félgiga ram amikor akkor még csak 9ezer volt?'' ''hát benne van az árlistában, hogy annyi akkor most miért annyi?''
-Az is jó, hogy az árlista nem tükrözi a raktárkészletet... és a jövőbeli árakat. Sokan egyszerűen fittyethánynak arra a feliratra, hogy ''az árlista tájékoztató jellegű... stb.''
Azért mert van árlistánk ami 8 oldalas az csak azért van, hogy lehessen miből választani. Nem azért mert nagykerek vagyunk. Nem tartunk 80 féle alaplapot készleten, 30féle 7900GT kártyát, 120féle és méretű hdd-t, 60féle procit... EZT MEG KELL ÉRTENI!!! A mai nagykerekben sem mindig van minden. A pékségben sincs mindig kenyér, csak amikor sütnek... Szóval Kedves Júzerek ésszel kell vásárolni, ez nem a médiamárkkkt de nem is olyan árakon mennek a cuccok. Az olcsóbb árakért bizony néha becsúszik egy pár nap...
Pláne, ha a cucc még az országban sincs, mert az illető egy külföldi fórumban olvasta, hogy majd hamarosan lesz....

Abba is bele kell törődni, hogy ha nincs egy bizonyos dolog a boltban (vagy márka/vagy az a termékpaletta) akkor az nem biztos, hogy az eladó hibája hanem az ügyvezetőségé.
Pl. nekem vannak olyan helyeim ahonnét nem tudok rendelni még ha összeszarom magam akkor sem. Nincs kiépítve a kapcsolat, 1-2 dologért nem fognak elmenni oda és hasonló dolgok miatt...
Én ha valamit nem találok valahol, akkor nem járok az emberek nyakára vissza hetenként vagy naponta, hanem veszem a kalapom és elmegyek oda ahol van. Ma nem a boltosok diktálnak, hanem a pénztárcám. Effektíve ha van benne mani, akkor megveszem ott ahol van. Nem állok le vitatkozni, hogy a MOL kút miért nem árul Shell Páwör benzint mert az pedig qvajó...


Az meg hogy vidéken drágább valamio mint Pesten? Vazze a benzinpénzt ki kell termelni valahogy. A sok juzer meg azzal jön, hogy megveszi bent pesten mert ott ezerrel ócsóbb... Mire azt mondom neki, hogy több a benzin, akkor azt válaszolja, hogy mindennap pestre jár és még diákja is van, tehát olcsóbban megveszi bent... effektive nem kerül semmibe az utazás... Csak akkor van probléma, ha garizni kell... Olyankor már késő a bánat...

Igaz ez a multikra is... Gari van de nem ott... Vidd el a tököm háta mögé... Ez sem teccik a juzereknek. Ilyenkor jön elő, hogy a multi tudja ezerrel ócsóbban, de én meg tudom helyben szervizelni... Egál...

Ááá, ez is hosszú lett...

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.