Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#902) #64791808 válasza pulcsi (#900) üzenetére


#64791808
törölt tag

Semmi gond, kolléga, sajnos hazánkban a legtöbb vásárló odáig lát el, hogy MOST NEKEM KEVESEBBET KELL KIFIZETNI.

Az, hogy garancia milyen, a szaktudás milyen, hol van a hely, mennyire megbízható, milyen szerződéses feltételek vannak...

Egyébként ma voltam egy menedzsment versenyen. 18 csapat indult, a teremben kb 40 laptop volt. 3 fős csapatok. Nálunk is volt egy, ha prezentálni kell, ez ne legyen akadály. A többiek viszont, ahogy megérkeztek, első dolguk volt, hogy minden laptopot üzembe helyeztek. A dologban az az érdekes, hogy a notira semmilyen formában nem volt szükség, papír, toll, számológép, ennyi.

Szóval kurrrrrrvasok ember azért vesz notit, mert van rá pénze, és menő.

Más: kereskedők, szerintem próbáljatok meg deffenzívebb módon értékesíteni.
Bátorkodok leírni egy-két dolgot, hátha segít.

1., Mit akar az ügyfél? Bármiről legyen szó, tudnod kell pontosan, mit akar a vevő.

2., Miért akarja azt, amit? Tudnod kell, hogy mire akarja használni. Ha sata lemezt akar venni, van-e sata vezérlője, PCI-e kártyánál nem AGP-s a lap... stb.

Ez az első kettő azért kell, hogy ha baj van, ne ti legyetek a hibásak. Jön a harmadik rész.

3., Van-e rá pénze? Ugyanis a cuccokat pénzért adják. Ha nincs rá pénze, viszlát...

További lényeges dolog: ez a munkátok, tehát érdemes jól csinálni. Szánjatok szabadidőt stratégiák kidolgozására. Ismerjetek fel vevőtípusokat, pl ''mindenkinél-okosabb-pénzenincs'', ''mindent-kérdezős-másholmegvevős'' satöbbi, és tudjátok előre, mivel szerelitek le.

Pl. ha valaki nem ért hozzá de okoskodik: ''elnézést, de ha úgy gondolja, hogy ön jobban ért hozzá, akkor mért szükséges az én segítségem?'' vagy ''ha önnek adok igazat, és az alapján szolgálom ki, és esetleg mégis baj lesz, akkor kit fog hibásnak tartani?'' meg hasonlók, személytől függően lájtos vagy keményebb kivitelben.

Na nem pofázok tovább :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.