Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#549) net84


net84
őstag

ML320 - a multkori dekoltázsra gondolsz? :DDD Hogy sülne ki a szemed! :DDD szegény csajszi csak érdeklődött... :C :Y

Ma délutáni eset:
tegnap este leadtam egy ADSL modemet és a szerződést aláírásra. Közöltem velük, hogy a papírokat csütörtökön adom le és kb. 5 nap, amire a T-Com aktiválja a vonalon az ADSL szolgáltatást, ekkorra már élni fog a szerződés, és arra én is odaérek és bekábelezem a lakást és beállítom az internetet, felszerelek mindent és átnézem a gépet.
Ma meg kérdezik, hogy addig is nem lehetne összedugiszálni a kábeleket és használni?
Elmagyaráztam neki még1szer, hogy nem mert nincs aktiválva a szolgáltatás a központba és a vonalon nincs ilyen jellegű adatforgalmi engedély.
- De nem tudná meg senki...
Ismét elmagyaráztam neki, hogy nem fog menni, mert nem tud kommunkálni a doboz, amit kivittem a központtal, mert amíg a T-Com nem atriválja a szolgáltatást a telefonvonalra, addig nem tudsz adatforgalmat lebonyolítani, hiába tudod összedugiszálni a kábeleket.
Ezután megértette és közöte, hogy most már tudni fogja.
Én meg biztos vagyok benne, hogy hét végén újra be fog próbálkozni, hogy indítsam már be az internetet (elvileg akkor megyek kábelezni, és majd ha aktív lesz, akkor pedig beállítani). Imádom az ilyen ügyfeleket - szőke nő technikai analfabétizmussal szorozva :DDD

Más:
Egyik ismerősömbe kiment a bizti a (kedves fórumtárs és kolléga szavaival élve) földalatti bevásárló közpot szerű képződmény új akciója miatt.
Szomszédjának kiajánlott egy színes lézer nyomit minimális haszonkulccsal. hát mégis csak szomszéd, meg még jön ugyis párszor...pár órával később jön vissza, hogy jövő héttől eme multinál teljesen ugyanez a nyomi 10k-val olcsóbban lesz akcióba.
Tudomásom szerint egy nagyobbacska számítástechnikai nagyker szállít a metrónak. Megnéztük ennél az ominózus nagykernél ennek a nyominak az árát, és a legjobb nettó ár, amit a kiskereknek kínál, az is 5k-val drágább, mint amit a metró akcióba hirdet.
(megjegyzem, hogy a metró akciós szórólapját még nem láttam)
A srác viszont mág egy ügyvéddel is beszélt, mivel nem ez az első esete, hogy egy ügyfelet úgy veszít el, hogy irdatlen nagy árkülömbséggel kínálja ugyanazt.
Egy korábbi kezdeményezést hoztunk ismét előtérbe, amit már nekem is felvetett egy jogász.
A számítástechnikai üzletek érdekvédelmi szervezetének megalapítása. Függetlenül a piaci ''harctól'', az lenne az elsődleges célja, hogy vizsgálja a multik árait, és az összes tag (''bejelentkezett'' bolt) nevében szólalna fel a sérelmek ellen.

Egy ilyen szervezet megalapításának és működtetésének jogi hátterét/lehetőségeit nézik át éppen...
Azért is lenne jobb egy ilyen szervezet, mert félő, hogyha csak egy-egy cég tesz ejelenetést a gazdasági versenyhivatalnál, akkor az akár vissza is üthet, ismervén a multik ''hatalmát''

Érdekelne esetleg valakit egy ilyen szervezet?


[Szerkesztve]

Read only...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.