Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#449) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nekem is van történetem: Ismerős a gépébe kapott 80G-s vinyót. Szőke csaj, persze nem ért hozzá. Egy barátja szerelte be neki, aki előtte otthon formázta le. (Fontos momentum!) Később a csaj kétségbeesetten telefonál, hogy az új vinyó be lett téve, de nem látja a Windows! Mondom: Ok, megnézem.

Megyek hozzá, Partition Magickel, Diagnosztikai szoftverrel megpakolt pendriveval a zsebemben. Mézem: eszközkezelő látja. PQMagic rá gyorsban: látja, ismeretlen partíció. Formáznám, el is kezdi szépen. 42%-nál I/O error! Mérgesen magyarázom a csajnak, aki ámulva leste minden mozdulatomat, hogy csak Windowsos gond, a winyó (vadi új Samsung) nem hiszem hogy rossz lenne! Reboot: induláskor minden a helyén, primary master 40GB winyó, pri. slave CD-ROM, sec. master 80GB Samsung, sec. slave: CD-író. BIOS-ba lépve is mindent lát, fel is ismeri a detect... Win reboot, újra formáznék, SMART is rendben volt. Mondom a szőkeségnek, hogy az ismerőse úgy néz ki, jól rakta be, a kábelek is rendben vannak, áramot kap, de még nem tudom, mi a gond. Szóval formázáskor 42%-nál újta I/O error... Affene.

Nézem megint Everesttel és ekkor tűnt fel: kapacitás 32GB!!! LoooooL

Több dologból is feltűnhetett volna: a 80GB = 76GiB, ennek a 32 pont a 42%-a.
PQMagicben partíció törlés, és úgy létrehozás, akkor már 32GiB-osat csinált volna, nem erőlködik a régivel.
No meg hamarabb megnézni az Everestet! :)

A megfejtés: a kedves ismerős, a harmadik fél otthon tényleg jól leformázta a HDD-t, csak neki valószínűleg slave-en kellett, és a jumpert rossz helyre tette vissza. Persze masternek látta a másik gép. Meg elmulasztotta beszerelés után tesztelni.

Akkor még nem tudtam a hűtős esetről (lásd ez a topic, korábban), és nem használtam ki a potya gépszerelést. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.