Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26851) -=RelakS=- válasza westcoastog (#26850) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A tp-link routeremet csak azért nem használom, mert a fantasztikus Technicolor modem egyben router is. D-link és Asus router viszont már tért nálam örök vadászmezőkre.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26852) ViZion válasza westcoastog (#26850) üzenetére


ViZion
félisten

Sajnos meg kell erősítsem őket. Az újabb TPlink routerekre már panaszkodtam itt is, sajnos ma is volt vele gond. Nálam már kitapasztaltam: LAN kanócokat ki kell húzni, akkor újracsatlakozik... :W

Valahogy ezek már wifire vannak "csinálva" és bár ott a 4 LAN port, 2-3 eszközzel + wifi már haldoklik a vas. Gondolkoztam már, h itthonra bedobok egy kis gépet ami router, NAS, LTE modem is (a pendrájvval együtt)...

Melyik router ajánlott 10 k alatt egyáltalán? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26853) DBob válasza ViZion (#26852) üzenetére


DBob
őstag

"Melyik router ajánlott 10 k alatt egyáltalán?"

Természetesen egyik se. Kivéve ha az ellenségednek ajánlod. Akkor mindegyik.

(#26854) ViZion válasza DBob (#26853) üzenetére


ViZion
félisten

DBob: nah, akkor ezt hogy adnád elő az ügyfélnek, mikor máshol raklapszámra állnak a pár ezres tp-link, noname és d-link routerek? :U

Akkor melyik a legolcsóbb router, ami nem fossa össze magát ha a 4 LAN porton és wifin is dolgoznia kell? Nem, mikrotik-et azé' nem... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26855) westcoastog válasza ViZion (#26852) üzenetére


westcoastog
veterán

Td8810b és wr841nd, ezek vannak nekem. Kettő együtt 10k kb.

A modemen dchard féle egyedi firmware fut, amivel lehet monitorozni a dolgokat.

Hozatnék én telekomos egybe cuccot, de haveromnál mikor próbáltam wifin át, családi megosztásban egyik gépről a másik gépre másolni, olyan gyatra sebességgel szüttyögött a másolás hogy eszméletlen.
Míg itthon a saját routeremen csináltam ugyan ezt bőven 6MB/s fölött volt a sebesség.

Na meg ha hozatnék új eszközt akkor 10k forintomat tehetném be a szekrénybe.

[ Szerkesztve ]

(#26856) ViZion válasza westcoastog (#26855) üzenetére


ViZion
félisten

Jó az a router... csak nem mindenhova. Van egy hely, ahol okos TV, 2 PC és egy linksys router van még LAN-on, wifin meg mindkét routeren továbi kütyük... ELVÉRZIK.
Lehet a linksysnek kellene DHCP-t és a WAN kapcsolatot kezelni, csak fel van ragasztva valami oldhatatlan cuccal a szekrényre, nem mertem feszegetni, hajlott minden már... :U

Következőre kapnak valami nagyobb vasat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26857) westcoastog válasza ViZion (#26856) üzenetére


westcoastog
veterán

Nekem csak a gép van rákötve.
Igazából csak a telefonom miatt van szükségem routerre, elég lenne egy modem is.
Bár jól jön néha, meg most már ott van a retro laptopom is.

De amúgy az előfordulhat hogy a modem néha elveszíti a kapcsolatot? Mert természetesen nem fejtik ki bőven mit jelent az a modemhiba...

Tegnap például nem volt netszakadás, de sokat ülök itt szóval úgyis észreveszem ha lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26858) ViZion válasza westcoastog (#26857) üzenetére


ViZion
félisten

Modem is lehet, router is... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26859) westcoastog válasza ViZion (#26858) üzenetére


westcoastog
veterán

Sok minden okozhatta/ja. :))
De kop-kop-kop eddig még semmi, mióta kikötöttem a az ellenállásos matáv dobozkát, aztán majd meglátjuk még. :D

[ Szerkesztve ]

(#26860) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Szapuljátok itt a luxusroutereket...

D-link Dl-524 B4
100MHz RBC 16-bit CPU és 2MB RAM.

Bruutállis :DDD

Fűt mint egy kazán, nem válaszol, fagy, és 1 eszköz torrenttől meg tud halni, ezen kívül tud driverhibát, zárlatot okozni, random újraindulni és lefagyasztani a csatlakoztatott eszközöket.

Firmware frissítés előtt meg már ott tartottam hogy szétverem egy kalapáccsal...

(#26861) westcoastog válasza quailstorm (#26860) üzenetére


westcoastog
veterán

Combos masina. :DDD

Linksys-t minden háztartásba. ;]

(#26862) ViZion válasza quailstorm (#26860) üzenetére


ViZion
félisten

A pár megás netek korának császára volt, mit akarsz? :U
Csókolomot köszönhetsz neki, akkor már kiforrott típus volt, amikor Ti még karcjátékkal ütöttétek el az időt ;] :D

Amúgy tényleg durva, h 32 mega rammal vannak már a belépő modellek, 128 a normális, meg a sokmagos-sokszálas procik... Erősebb a mai router, mint az a PC, amit valaha a D-linked kiszolgált... :U fura.

Parancsoljatok, a routeres topikból:
Asus RT-N12 D1: 6500.-
Asus RT-N18U: 13000.-
Asus RT-N15U: 13 000.-
Asus RT-N56U: 26 000.-

TP-Link TL-WR1043ND: 12 000.-
TP-Link TL-WDR4300: 15 000.-
TP-Link TL-WDR4900: 26 000.-

Ezek jobbfélék, ajánlottak. :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26863) quailstorm válasza ViZion (#26862) üzenetére


quailstorm
nagyúr

NOPE, Celeron D336-os gép mellé vettük.

TP-Link TL-WR841ND van megcélozva helyette, V5.x vagy v7 OpenWRT-vel.

Amúgy 1megás nethez volt ez még véve. Akkor még 3 hónapig is ment reboot nélkül.

Most a 15/5-ös optikai készíti ki.

Meg 3 gép (1 WiFi), és 1-2 teló.

[ Szerkesztve ]

(#26864) ViZion válasza quailstorm (#26863) üzenetére


ViZion
félisten

vegyél a fenti listából. Egyszer kifizeted, legyen jó. Az elhasalhat... :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26865) quailstorm válasza ViZion (#26864) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Előreláthatólag 1-2 éven belül nem veszek routert. Nincs rá pénz úgyse.

Most hűtésmodon gondolkozok, lehet már nagyot nem segít, lehúzott sok évet, de hátha.

[ Szerkesztve ]

(#26866) westcoastog


westcoastog
veterán

Szerintem megvan a bűnös.
A kábel amit ledugóztam, most kimentem hogy elrendezem, de a sarokban be volt szorítva a gázcső és a lambéria közé, elkezdtem ott huzigálni hátha kitudom szedni, bemegyek, látom a modem villog, elvesztette a jelet. Szakadás is lehet benne és amiatt veszítheti a jelet néha szerintem, most míg babráltam meg hajlítgattam elment a net folyamatosan, most nagyjából kiegyengettem, modem újraindít és van net.

Van itthon CAT5E utp kábelem, azt betudnám húzni ennek a helyére? Érvastagság mindegy?

(#26867) 5teve válasza westcoastog (#26866) üzenetére


5teve
senior tag

gyerekek, tegyétek már OFF-ba ami OFF...

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#26868) ViZion válasza westcoastog (#26866) üzenetére


ViZion
félisten

az UTP kábelben sodorva vannak érpárok, sztem nem oda való...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26869) westcoastog válasza ViZion (#26868) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor majd kitalálok valamit.

(#26870) azbest válasza ViZion (#26856) üzenetére


azbest
félisten

Szimmetrikus 100Mbit-es netkapcsolattal (v7.1-es változat) openwrt-vel hibátlanul működött nálam egy wr841-es, úgy 80as tempóval. Való igaz, a gyári szoftverével tapasztaltam problémákat. Volt, hogy három ilyennel konfiguráltunk különböző natolási típusokat voip rendszer teszteléshez. Mivel kábelezni nem akartam, így a wan oldal is wifin kapcsolódott és azt natolta tovább szintén wifin. A lényeg, hogy a vas jó és szerencsére van rá olyan szoftver, amivel sokminden megoldható. Most éppen a telekomos modem-router bugos funkcióit váltom ki egy ilyennel. A szolgáltatói eszköz wifije megbízhatatlan és a dhcp osztás sem konfigurálható fix címekre. Ezért a kis tplink osztja helyette az ip-ket és ő a wifi access point.
Persze manapság már lehet jobb vétel is, ha gigabites lan oldal kell vagy 5GHz-es wifi.

(#26871) Zsivaagoo válasza ViZion (#26862) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

WDR4300 és WDR3600 az még jó.
Augusztus 2. hetében vettem Brüsszelben a húgomnak TP-Link Archer C2-est (kb. WDR3600, csak 2 helyett 1 db USB porttal), hogy lehessen WiFi-n keresztül a routerre dugott HP bizére netprintelni. Amit vittem ki gépet, az OK.

És jött a sógorom (lengyel katonatiszt, ezredes! ) gépe:
- kb. 5-6 éves Sony VAIO (az egzotikus szarjaival)
- Windows Vista 32 bit ésssss.....
- mindez lengyelül installálva.... :W :W :W

2,4GHz-s WiFi és a BlueTooth egyszerre bekapcsolva... -hadd zavarják már egymást kisfacom - 54 MBs-t sem ért el a Wifi 3m távolságból....

Na, a lengyel nyelvű csodában BlueTooth letilt, WiFi 5 GHz-re állítva, egyből 150 MBs a kapcsolat.
HP multifunkci telepítés: HP telepítő okos, felismerte a lengyel nyelvű oprencert, úgyhogy már nyelvválasztást sem kínált fel, ezután még TP-Link USB Printer driver telepítés... Jé műxik. :D

Az egész nem vett több időt igénybe 7 óránál. :W (Közben még volt időm sertéspörköltet is főzni nokedlival, ugyanis húgocskámnak ez volt a kérése. Na ez sem volt egyszerű a belga alapanyagokból. Egyébként LYÓ ehető lett. )

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#26872) ViZion válasza azbest (#26870) üzenetére


ViZion
félisten

Csak ha kiviszek egy routert, akkor nem lehet ilyennel vacakolni. Lehet legközelebb nem engem hív, akkor meg csak lesnek, vagy hogy? De itthon is van egy elvérzett 841N, majd kipróbálom a linket. Bár resetelni sem engedte magát :F IP-t viszont oszt, csak netet nem. KUKA-e?

Öreg szakállas szaki: ha csinálsz egy pörit, akkor szerelhetsz nálam is 7 órát, van itt annyi sz@r :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26873) Zsivaagoo válasza ViZion (#26872) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

szerk: resetelés: bekapcsolva, vékonyra hegyezett gyufával 20 sec-ig nyomni a Reset gombját. Ekkor a beállítások megmaradnak, csak az "admin/admin" User/PW kombó áll vissza. :K

841N/ND-nek a WAN portja szokott elvérezni vidéki székhelyeken, tréonlány körülmények, villámcsapdosás és megbízhatatlan áramszolgáltató együttállásnál.
Amihez nem kell WAN port arra jó, pl. switch-nek. Nekem is van ilyen példányom. Aquánál is ismerik a jelenséget.
Sok szarnak kell együtt állni, hogy a WAN port beadja a kulcsot. Na meg a Szaturnusznak kvadrátban a Jupiterrel, a Holdnak a harmadik házban és még a harmatnak is hullania kell a lepkefingról. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#26874) shteer válasza ViZion (#26872) üzenetére


shteer
titán

resetet probald ugy, hogy aramtalanitas utan benyomod a resetet, nyomva tartod, aram ala helyezed es varsz, hogy felvillanjon az osszes led

Zsivaagoo: ez az ami nem mindig mukodik, csak a fenti modszer

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#26875) ViZion válasza shteer (#26874) üzenetére


ViZion
félisten

így szoktam, a helyszínen volt pár próbálkozás, majd halottá nyilvánítottam... :o

Voltak erre viharok is, sok cucc megsült minden felé, lehet ez is kapott. Csak az új is szórakozik már, ezt nem tudom feldolgozni... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26876) Zsivaagoo válasza shteer (#26874) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Márpedig a manual és a TP-Linkes oldal is azt mondja, amit én + nekem így működött csak mindig.
szerk: Jobban végig olvastam, ha már minden mindegy mehet így is. :D

Egy router reset pedig nem fogja a halott WAN portot életre kelteni. :K

------

Ormányos kolléga: Lehet kapott ottan más is. D-Link ADSL(2) modemek is művelnek cifra dolgokat vihar után. És látszatra semmi bajuk, átmén rajtuk a zinternyét, csak van, amikor a routernek nem hajlandóak odaadni.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#26877) shteer válasza Zsivaagoo (#26876) üzenetére


shteer
titán

Unokaocsemnek vettem nemreg egy 841ND-t, csak igy hagyta magat

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#26878) Zsivaagoo válasza shteer (#26877) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Én már csak WDR3600-at merek venni. Többet tud, stabilabb, a tápja is jobb, mint a 740/741/841/stb. szériáknak. Vidékre is strapabíróbb.

Szigligeten 841ND/841N/740N csere volt vihar miatt. Kiváncsi vagyok, hogy a WDR3600 meddig bírja.
De a D-Link ADSL2-es modemek tápjai is döglenek piszkosul. :K

------------
Érdekes, hogy Bp.-en pedig bírják évekig. Néha egy-egy újraindítás félévenként oszt jó idő.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#26879) shteer válasza Zsivaagoo (#26878) üzenetére


shteer
titán

nem hiszem, hogy a router-gyilkos vihart jobban tűrnék a 3600-ak :)

..szerintem jónak tűnik

(#26880) MasterMark válasza Zsivaagoo (#26878) üzenetére


MasterMark
titán

Mert ide nem csap villám. :))

Switch Tax

(#26881) Zsivaagoo válasza shteer (#26879) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Router-gyilkor vihar: a tetű D-Link modem meg mindig életben maradt még a túlfesz védős elosztó ellenére/után/mákospacal miatt is.

---------

(#26880) MasterMark: Így van, Bp.-n még a lovak sem mernek fingani. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#26882) Mercutio_ válasza Zsivaagoo (#26881) üzenetére


Mercutio_
félisten

Viszont lemennek az aluljáróba is ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26883) oriic válasza Mercutio_ (#26882) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pizzázni. :DDD

Live-Die-Respawn

(#26884) otto14


otto14
senior tag

Sziasztok!

Van valakinél döglött HDD? Kéne legalább 20 - 30, de néhányszáz is jöhet :D
Barátom apjának kell...

asd

(#26885) cbmfan válasza otto14 (#26884) üzenetére


cbmfan
senior tag

ja persze, kilóra. nepper, huss innen!

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#26886) otto14 válasza cbmfan (#26885) üzenetére


otto14
senior tag

Khm... nem tovább adni kell :U magán célra :U

asd

(#26887) ViZion válasza otto14 (#26884) üzenetére


ViZion
félisten

Szia kakaska!
Mit tervez vele mégis? Veszélyes anyag, minden értelemben... Van kukázós nálam is, mondjuk többnyire visszaadom az ügyfeleknek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26888) otto14 válasza ViZion (#26887) üzenetére


otto14
senior tag

Azt mondta, otthonra kell bütykölni... telefonon dumáltunk..

[ Szerkesztve ]

asd

(#26889) Zsivaagoo válasza otto14 (#26888) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"otthonra kell bütykölni" -- Nem bütykölős dolgok ezek. :N
Legközelebb mondd azt neki, hogy M.o.-n ilyen nincs, azonnal bezúzzák őket úthengerrel adatvédelmi okok miatt. ;) :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#26890) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Sokat láttatok már; wifi SD kártyával lehet helyettesíteni a LAN és wifi kártyát?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#26891) Zsivaagoo válasza LamerGyuri (#26890) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Mindent lehet, csak kell hozzá WD40 + szigszalag + nagy kalapács + francia kulcs. :K

Mi a tök az a "wifi SD kártyá" ?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#26892) Mercutio_ válasza Zsivaagoo (#26891) üzenetére


Mercutio_
félisten

+ducktape

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26893) Zsivaagoo válasza Mercutio_ (#26892) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Igen, amikor elfoszlik a szigszalag, akkor meg lehet ragasztani "sucktape" "ducktape"-pel. ;) :C

szerk: olyan LYÓ félregépelés volt, hogy nem akartam teljesen kijavítani. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#26894) -=RelakS=- válasza Zsivaagoo (#26891) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

például

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26895) LamerGyuri válasza Zsivaagoo (#26891) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

[link]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#26896) azbest válasza LamerGyuri (#26890) üzenetére


azbest
félisten

Nem valószínű.

Wifi sd kártya wiki: [link]. Videó a működéséről [link].
A lényeg, hogy a flash-ra mentett tartalom a kártyába integrált wifi-n át feltölthető valahová.

Léteznek sd io wifi kártyák is [link], de ehhez az is kell, hogy az eszköz kezeljen ilyet (driverek).

(#26897) LamerGyuri válasza azbest (#26896) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Köszönöm :( akkor csak alaplapcsere marad...hálókártyán keresztül "villámkezelt" lapos; azóta se LAN, se wifi...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#26898) gozso válasza LamerGyuri (#26897) üzenetére


gozso
senior tag

usb is halott?

picimaci? :)

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#26899) LamerGyuri válasza gozso (#26898) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

az nem. de HP-nak hívják. és mivel a rossz LAN miatt letiltja a wifit is /még BIOS-ban láthatatlanul/, így az usb-s cucc a driverezés után egyszerűen eltűnik. ott van, mint usb, csak a hálózati kapcsolatok-adapterbeállítás tök üres
picimaci nincs

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#26900) cbmfan válasza LamerGyuri (#26899) üzenetére


cbmfan
senior tag

milyen HP perverzió ez?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.