Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26351) Mercutio_ válasza DeFranco (#26350) üzenetére


Mercutio_
félisten

Látod, tudod te a megoldást :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26352) macilaci78 válasza DeFranco (#26350) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A számítógép nélkülözhetetlen segítséget nyújt azon problémák megoldásában, amelyek nélküle fel sem merülnének. :o

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26353) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Megoldodott a dolog!
A teljes igazsaghoz hozzatartozik, hogy a nagyfonok kitalalta, hogy az IT-s embereket kicsit szetdobalja a csoporthoz tartozo cegek kozott, hogy mindenki okosodjon, mielott egysegesitett platform jon. A lenyeg, hogz a kollega, akit en helyettesitek itt, mast mondott a helyzetrol a nagyfonoknek, mint amit en jelentettem neki, ezert kuldte a "padawan" kollegat ide, hogy ellenorizze, vegulis ki mond igazat. Plusz az is kiderult, hogy a szokasos rendszerkarbantartas es -ellenorzes nem is volt megcsinalva (pedig nekem ezt mondtak), es ugy tunik, a hunyo az a 30 GB-os Outlook .ost volt, ami a panaszkodo recepciose volt (es ami az Outlook ujraprofilozasa utan mar csak 3.2 GB lett). Szoval semmi gond, a nagyfonok nagyon elegedett az itteni munkammal... :D

(#26354) E.Kaufmann válasza SityiSXT (#26353) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Áruld el a titkot mester, hogy kell az outlookot újraprofilozni? Nyomtál egy tömörítést az adatfájlon, vagy hogy? Nem gúny, hanem tényleg érdekelne, én az imap+outlook-al szívogatok, ott is meg tudnak duzzadni a dolgok. Mondjuk IMAP esetén, ha már nagyon nem ment a dolog, átneveztem a pst-t, had generálja újra az adatfájlt. Utána meg, ha minden ok volt, töröltem az eredetit.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26355) SityiSXT válasza E.Kaufmann (#26354) üzenetére


SityiSXT
őstag

Mi ugyan a felhok kozott maszkalunk Exchange alapokon, de gondolom ez irrelevans - a helyi mail file szepen szet tud hizni, ha korrumpalodik.

1. Lepj ki az Outlookbol ha fut (es lodd le az outlook.exe-t, ha beragadt kilepesnel)
2. Torolj ki mindent innen: C:\Users\<usernev>\AppData\Local\Microsoft\Outlook (keszithetsz rola biztonsagi masolatot, de ha a mail serverrel minden rendben, akkor nem muszaj, ugyanazt tolti le, mint ami ott van)
3. Vezerlopult -> (Felhasznaloi fiokok ->) Posta -> Profilok mutatasa -> kitorlod az ittlevo profilt
4. Miutan leokeztal mindent es bezartad a vezerlopultot, inditsd el az Outlookot es allitsd be

[ Szerkesztve ]

(#26356) -=RelakS=- válasza SityiSXT (#26355) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

korrumpálódik XD

A júzer fizet, a fájl hízik? :D

Tudom, miről van szó, de ez akkor is viccesen hangzott :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26357) SityiSXT válasza -=RelakS=- (#26356) üzenetére


SityiSXT
őstag

A usernek fizetnek byteokban, igy a file illegalisan gyarapszik! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26358) Sensei válasza SityiSXT (#26297) üzenetére


Sensei
tag

" Ma jon az ukaz: rakjam at az egyik gepbol a RAM-ot a masikba, es nezzuk meg, mi tortenik... :Y Probaltam ervelni, hogy tokeletesen ertelmetlen a dolog, de nem, meg kell csinaljam."

Erről ez jut eszembe :D : [link]

Van magyar felirat is.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#26359) Szakbarbár válasza DeFranco (#26340) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Már nem nagyon emlékszem a táblázatra, régen is volt, és nem is foglalkoztam vele sokat. De az biztos, hogy már évek óta ugyan azokat a kimutatásokat készítették. Volt 16 db gép, ami előállított egy bizonyos terméket. A hibás terméknek volt 6 vagy 8 típusa. Ezeknek a hibáknak az előfordulását vitték fel Excel táblázatba, majd csináltak belőle kimutatásokat. Gépenként 5-10 hiba, minden műszakban, elég sok adatot tud generálni egy év alatt.
De sosem érdekeltek sem a táblázatok sem az adatbázisok, nem is értek hozzá, nekem csak azért szóltak, mert lassú volt az adatbevitel.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#26360) Alg válasza Szakbarbár (#26359) üzenetére


Alg
veterán

Best of excel táblázat, amikor minden ügyhöz volt egy-egy sor, és az illetékes Gizikének ki kellett töltenie összegekkel.

Mit csinált? Egyesével végigkommentelte az összes sort, kommentbe beírva az összeget. :W 600 sor. :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26361) Balinov válasza Sensei (#26358) üzenetére


Balinov
félisten

jezus szive!!! kisertetien emlekeztet par, reorgos meetingre az elmult 1ev folyaman :W :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26362) Sensei válasza Balinov (#26361) üzenetére


Sensei
tag

Szerintem nem véletlenül született meg ez a kisfilm :) .

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#26363) _Petya_ válasza Alg (#26360) üzenetére


_Petya_
őstag

Meg nem nevezett állami hivatal, valamikor nem olyan régen. Bemegyek, az illető hölgy épp egy baromi nagy excel táblát szerkeszt a szomszéd irodában. Gyanús zakatoló hangra leszek közben figyelmes. Pénztárgép? Nem, az nem lehet. Átmegyek, odanézek, és mit látok: [link] :Y

Teljesen lefagytam, azt hittem sokat láttam már, de ez ütött: a hölgy szalagos számológéppel adta össze az excel tábla oszlopait :C Mindegyiket minimum kétszer, nehogy elszámolja, amelyiket elszámolta, értelemszerűen még többször.

Köhögéssel próbáltam eleinte leplezni, a röhögést, de nem sikerült, lerogytam egy székre és vagy 5 percig a térdemet csapkodtam... utána persze megmutattam a hölgynek, hogy az excellel számolni is lehet ám, nem csak kockás papír ;)

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#26364) Mercutio_ válasza _Petya_ (#26363) üzenetére


Mercutio_
félisten

:O :W Ezt multinál 20 éve csinálták utoljára az állami elődtől átvett még képzésen át nem esett őskövületek, akkor már csak ennyire vannak lemaradva az állami szférában :DDD

A korábbi videóról nekem meg ez ugrott be ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26365) Ygg válasza _Petya_ (#26363) üzenetére


Ygg
senior tag

Ááááááááá.
Ez halálos volt.
Alig tudom elhinni.

(#26366) wolfman válasza Sensei (#26358) üzenetére


wolfman
veterán

Ez a videó most ütött! :D
Lehet már mondtam, hogy nálunk a cégnél meg az megy, hogy megadnak egy célt, majd a lehető legolcsóbb módon, de tökéletesre oldjuk meg.
Eshetőségek:
1.: Ülünk, töprengünk hogyan is kéne megcsinálni, ügyeskedünk, majd végül nem sikerül. Ekkor jön a lecseszés meg a burkolt fikapöckölés, hogy hát képtelenek vagyunk a feladatra.

2.: Valami csoda és megszámlálhatatlan ügyeskedések után, neccesen de időre befejezzük a dolgot, majd ezt a főnökség látva bevezeti alapértelmezettnek és ezután elvárás lesz, hiszen képesek vagyunk rá.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26367) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs valakinek fölösbe 24V/500mA-es tápja? :F

Sürgős lenne.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26368) TaaT


TaaT
veterán

Ezt csak úgy itt hagyom [link]

Give them hell Ukraine!

(#26369) Alg válasza TaaT (#26368) üzenetére


Alg
veterán

Nincs Amimegfogja Monitor

Ez a 20 colos CRT, ami ha elindul... ;]

elönyben robogo pl laptop

Öööö... ahha... :DDD

Szerk: másik hirdetése se rossz, honnan kukázhatta ezeket?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26370) TaaT válasza Alg (#26369) üzenetére


TaaT
veterán

Jó kérdés, én mondjuk a hangfalas hirdetését láttam először, az is megér egy misét. :D

Give them hell Ukraine!

(#26371) oriic válasza Alg (#26369) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem 2 pc-s hírdetése is kemény:

"elado tető csomag tartó ár meg egyezés szerint ne hánykologyon cserebere érdekel és biznisz is"

"Elado 5.0 Magnat házimozi amej meg kimél alapotban van nagyon szépen szolnak nincsenek szétlöve van hozá még egy yamaha rx-v350 házimozi erősitö amej 7x110watt minden kimenet jo rajta is táv irányito is van hozzá cserebere érdekel vagy üzletre is nyitot vagyok meg halagot bármit nem meg szabadulniakarok hanem eladni !!! irjon vagy hivjon meg egyezünnk hejszinen kiprobálhato"

:Y

Live-Die-Respawn

(#26372) westcoastog


westcoastog
veterán

Elbeszélgetnék élőben ilyen emberekkel hogy kiderüljön milyen szinten van az agyuk.
Ez mindig kiakaszt hogy minimálisan ne lehessen érthetően írni. :D

(#26373) KaiotEch válasza TaaT (#26368) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egy ezrest megér :D

(#26374) TESCO-Zsömle válasza KaiotEch (#26373) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Írtam is neki, hogy a kiírt áron veszem. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26375) oriic válasza TESCO-Zsömle (#26374) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Választ gondolom sejted. ;]

"Jaj teshow leehmaradt egy nula."

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#26376) TESCO-Zsömle válasza oriic (#26375) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dik, nembaj, a nullát feladom csekken.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26377) Zsivaagoo válasza TESCO-Zsömle (#26376) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Bázzzzzzz.. :DD :C :R

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#26378) ViZion


ViZion
félisten

Hiába no, a Zinternyet (és főleg az ilyen vaterás oldalak) veszélyes hely, igazi intellektuális ingovány... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26379) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Topikot tévesztettek uraim, erre tessék ;)

(#26380) TaaT válasza Speed® (#26379) üzenetére


TaaT
veterán

:R

Give them hell Ukraine!

(#26381) cbmfan válasza Speed® (#26379) üzenetére


cbmfan
senior tag

nee, neee... :O ettől rémálmaim lesznek...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#26382) MR_Joe válasza Speed® (#26379) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Újabb topik a rendszeresen látogatottak között... :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#26383) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#26374) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megjött a válasz:

"ide figyej csak teszko zsemle hanem tecik akor ne irkár mert enek az ára 90 ezer forint zsemle morzsa"

Vissza: "Akkor azt írd ki, nyelvtanilag műveletlen barátom."

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26384) oriic válasza TESCO-Zsömle (#26383) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Zsemle morzsa. :D Besírok anyám. :DDD

Live-Die-Respawn

(#26385) Balinov válasza Speed® (#26379) üzenetére


Balinov
félisten

na,ezt nem ismertem meg, koszi! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26386) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#26383) üzenetére


ViZion
félisten

Nem győzhetsz, ilyen egyedeknél csak a természetes szelekcióban és a beltenyésztésben lehet bízni... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26387) bullseye válasza TESCO-Zsömle (#26383) üzenetére


bullseye
addikt

Az a szép, hogy ezért még nem is lehet jelenteni, mert ilyen kategória nincs, hogy "átbaszós árat adott meg"

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#26388) TESCO-Zsömle válasza bullseye (#26387) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Minden ár irányár. Az már az OLX-ot nem érdekli, hogy az eladó 9000%-ot alkudna felfele, az ő dolga menyiért adja...

Én is 1ft-tal tettem ide ki egy erősítőt, mert az új apróban nincs "ár megegyezés szerint" kiírás.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26389) kmisi99 válasza KaiotEch (#26295) üzenetére


kmisi99
addikt

És ez kizárólag így játszható :DDD

(#26390) Beri válasza TESCO-Zsömle (#26388) üzenetére


Beri
addikt

Én is 1ft-tal tettem ide ki egy erősítőt, mert az új apróban nincs "ár megegyezés szerint" kiírás.
Ne is legyen. Plusz bekerülhetne a szabályzatba, hogy a kiírt áron köteles légy eladni a terméket, ha valaki hajlandó megvenni (mint a vaterán).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26391) KaiotEch válasza kmisi99 (#26389) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:DD :DD :C :R

(#26392) cbmfan válasza kmisi99 (#26389) üzenetére


cbmfan
senior tag

koszik szerint 5-6 éves a cucc. de igazán CRT monitoron lenne jó tolni, mágneses talpú bábukkal :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#26393) TESCO-Zsömle válasza Beri (#26390) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És én honnan derítsem ki, hogy mennyit ér egy 30 éves angol erősítő, amiről még képet is alig találtam?

Ha kiírok egy akármilyen árat, esetleg legyintenek rá, meg se nézik, mert túl sok. A "megegyezés szerint" meg sosem túl sok, mindig annyi, amennyit a vevő fizet.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26394) sptkyle válasza TESCO-Zsömle (#26393) üzenetére


sptkyle
senior tag

Bár sosem szeretek vitába szállni egy "PH félistennel" , de ezúttal nem teljesen van igazad.
Az eladónak mindig van elképzelése arról, hogy mennyiért válna meg a terméktől, nem teljesen igaz, hogy amennyit a vásárló ad érte.

Teszem azt te kiteszed a 30 éves angol erősítődet 1ft-ért, én mint vásárló megkereslek, hogy nekem 1000ft-ot ér ez az erősítő... nyilván körberöhögsz. :D

Másik példa: van sokszor (szerintem nem csak velem), hogy bizonyos termékek nekem nem létszükség, de jól jönne. Ha az adott terméket meglátom olyan áron, amennyit nekem bőven megér, le is csapok rá. Ellenben ha 1ft-ra teszed ki, simán csak elsiklok felette... mert annyira nem létszükség, hogy nekiálljak ajánlatot tenni, vagy kinyomozni, hogy mennyi a reális ára a cuccnak.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#26395) TESCO-Zsömle válasza sptkyle (#26394) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tekintettel, hogy méhtelepre van ítélve a cucc, így az ára méhtelep + a megtartott jó minőségű kezelőszervek + 50%, ami minimum olyan 4-5k. Kitettem 10-ért, hátha viszi valaki... Nagyon patent cucc, csak valahol kontaktos az egyik kábel, amit nem állok neki megkeresni. Ennyi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26396) Mr X válasza TESCO-Zsömle (#26395) üzenetére


Mr X
veterán

Vagyis 4-5k-t akarsz kapni érte, miért írnál be 1ft-ot? :)

(#26397) TESCO-Zsömle válasza Mr X (#26396) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem, én minél többet szeretnék kapni érte, de 5k alatt nem adom el.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26398) Mr X válasza TESCO-Zsömle (#26397) üzenetére


Mr X
veterán

Csak kérdem, ilyenekre nem jó megoldás az, hogy licit x napig, minimum ár y forint? Ezzel elkerülöd az 1000 forintos ajánlatok zömét is.

(#26399) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Szerintem sem kéne vakerát csinálni a hardverapróból. Maradhatott volna a "megegyezés szerint" szöveg. Sok idiótát el lehetett vele kerülni. Mikor kiraktam egy terméket mondjuk 4000 Ft-ért, tuti az első pár privi vmi ilyen volt, hogy "itt meg ott 2500-ért van, 2000-ért elviszem, így túl drágán adod". Megegyezés szerint-nél, valahogy sose próbáltak fikázni.. bár lehet csak véletlen szerencse volt.. :) :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#26400) cbmfan


cbmfan
senior tag

huszonhatezernégyszáz :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.