Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25653) LÁZ válasza Intelligencs (#25634) üzenetére


LÁZ
addikt

az a sziszkó kombó cucc valóban egy hulladék, átmenetileg párom szüleinél lakunk, ahova szintén az került beszerelésre, kb a nappaliban van net, 1 elválasztó fallal arrébb már küzd a jelszórással, ha meg sticken szeretnék netezni, folyamatosan ledobálta....amit lehetett normalizáltam rajta, de igy is kellett egy erősebb stick, mert a saját wifi rúterem tápja meghalt :(((

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#25654) Jorus válasza LÁZ (#25653) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálunk is ilyen comboizé van, egészen pontosan T-Home-os Cisco epc3925, de attól eltekintve, hogy az adminfelülete botrány, a jelerősséggel nincs gond, 25-30 méternyit simán lefed a kertből is, meg persze a teljes házat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25655) Hintalow válasza Mercutio_ (#25648) üzenetére


Hintalow
senior tag

Jaja, pont ezt mondom én is, hogy nem szabad sokat képzelni az ilyen kábelhúzó szakiktól, a legtöbbjéről simán el tudom képzelni, hogy gyorstalpalón átképzett pék :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#25656) Ygg válasza Hintalow (#25655) üzenetére


Ygg
senior tag

Mé', pék a csávó?

(#25657) Hintalow válasza Ygg (#25656) üzenetére


Hintalow
senior tag

Melyik?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#25658) cbmfan válasza LÁZ (#25653) üzenetére


cbmfan
senior tag

9 vagy 12V 1A? ezres körül kapsz másikat.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#25659) Ygg válasza Hintalow (#25657) üzenetére


Ygg
senior tag

Ez egy régi vicc:

Egy kisebbségi csávó bemegy a templomba. Serényen szotyolázik a padok között, mire odaér a feszülthez:
- Há ez meg ki ott a kereszten? - Kérdi a papot.
- Ő a mi urunk, királyunk. Ő adja nekünk a mindennapi kenyerünket!
- Miért, pék a csávó?

(#25660) LÁZ válasza cbmfan (#25658) üzenetére


LÁZ
addikt

9v/800mA, 2200 volt a legolcsóbb, ahol láttam, és volt is nekik a boltban, nem csak a 'netenvanmindenünk' univerzális..WR642G a masina

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#25661) cbmfan válasza LÁZ (#25660) üzenetére


cbmfan
senior tag

Mikronika, Budafoki út 10, tuti van nekik. vagy piac, használt pár százért.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#25662) shteer válasza LÁZ (#25660) üzenetére


shteer
titán

vaterán is van ezresé
olyan rojterem van nekem is vidéken - még

..szerintem jónak tűnik

(#25663) LÁZ válasza cbmfan (#25661) üzenetére


LÁZ
addikt

köszöntem, most egyelőre még mind1, ha költözünk az új pecóba, majd benézek hozzájuk, mert az átmeneti pecóból az kb a világvége..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#25664) Hintalow válasza Ygg (#25659) üzenetére


Hintalow
senior tag

Bakker, leesett, még ismertem is :W :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#25665) bandiras2 válasza mongi (#25606) üzenetére


bandiras2
senior tag

Melóban megdeglett az ipari robot. Szétszedték a karbantartók, megcsodálhattam az ipari PC megoldásait: Kerámiatokos 8086 mellett 8087 matematikai co-processor... Páros-páratlan BIOS chipek, stb... Egyébként SONY cucc, szóval minőségi, de akkor is... Sebaj, vidékre jó lesz. Le kellett volna fényképeznem, de sajnos elfelejtettem
Még sosem láttam XT-t. eddig.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#25666) föccer válasza bandiras2 (#25665) üzenetére


föccer
nagyúr

Tökéletesen ellátja a feladatát, akkor meg minek oda több. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25667) stol válasza bandiras2 (#25665) üzenetére


stol
addikt

Mert?
Azért, mert nem értesz hw szinten egy géphez, még ne nézd le.
Adott körülményen, adott feladatra, adott vasra olptimalizált szoftverrel az a CPU még lehet túl sok is...

Ez a mostani GHz/GB hajhászás miért van? Pont az optimalizálatlanság tökéletes hiánya miatt.

(#25668) cbmfan


cbmfan
senior tag

off:

korábban írta valaki itt, hogy vesz bontásra cuccokat. összejött némi felesleg, megszabadíthatna tőlük.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#25669) 5teve válasza stol (#25667) üzenetére


5teve
senior tag

meg a hozzáértés tökéletes hiánya miatt.
egy e2180-as, (2x2200mhz) meg egy d940-es (2x3400mhz) procival szerelt azonos konfig közül melyiket válaszják 10 esetből 11-szer? :D

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#25670) Hequila válasza cbmfan (#25668) üzenetére


Hequila
őstag

Itt ati012 vásárol ilyeneket. Máshol meg még sokan mások.

5teve: természetesen a D940-est. Épp ezért szoktam használt nagykertől inkább azt hozni, ha azonos áron van. 10 esetből 11-szer ugyanis nem értik meg, hogy a kevesebb miért is több...

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#25671) 5teve válasza Hequila (#25670) üzenetére


5teve
senior tag

így van sajnos.
ebből kifolyólag kapnak egy picivel kisebb teljesítményt, meg dupla villanyszámlát. bár ha belegondolok, a fűtésen valamennyit megtakarítanak. :D

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#25672) azbest válasza bandiras2 (#25665) üzenetére


azbest
félisten

Van, hogy kitartanak a régi technológiánál. Például, mert a régi gyártástechnológiával készült chip kevésbé érzékeny a környezeti hatásokra. Vagy mert minden hibája ismert. A Nasa például a Space Shuttle-kben is használta ezeket, 12 éve még felhívást is tett közzé, hogy felvásárolna régi chipseket [link]. Pénztárgépektől kezdve egy csomó helyen használták és valószínűleg használják ma is a klónjait.

(#25673) macilaci78 válasza azbest (#25672) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bankterminálokban is előszeretettel használják még a P1 procikat, meg a 64kb-et modemeket a szinkron DSL-ekkel. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25674) opr


opr
veterán

Kicsit talán off, de nem egyszer olvastam itt a témában, hogy munkát keresnek a népek.
Hát, itt van egy, most tolta a fb az arcomba, gondoltam megosztom itt, hátha segítek vele valakinek. :)

szóval, népek:
ÁLLÁSLEHETŐSÉG

Mielőtt valaki meggyanúsít: nem vagyok acer-es, semmi közöm hozzájuk, csak gondoltam hátha lesz köztetek valaki, akinek ez segítség. :)

Sok sikert srácok!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25675) TaaT


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#25676) MasterMark válasza TaaT (#25675) üzenetére


MasterMark
titán

:C

Switch Tax

(#25677) cbmfan válasza TaaT (#25675) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez sem százas...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#25678) #21346560 válasza cbmfan (#25677) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nagy valószínűséggel még a 10-hez sincs közel... :U

(#25679) oriic válasza TaaT (#25675) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

WTF?? :C

Live-Die-Respawn

(#25680) Agyasima válasza TaaT (#25675) üzenetére


Agyasima
senior tag

Komplett útmutatást készítenek arról, hogy éld az életed. How to basic név alatt legyártottak sok hasonlóan agyas videót már.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#25681) oriic válasza Agyasima (#25680) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Belenéztem a többi videójába.

Konkluzió:

1.Ez nagyon hülye, és mégis több millióan nézik. :D
2.Tojásokra nagyon rá van gerjedve. :DDD

Live-Die-Respawn

(#25682) maláj válasza TaaT (#25675) üzenetére


maláj
őstag

az ilyentől sajnálom az oxigént ...

(#25683) Egonyolc válasza TaaT (#25675) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

egy kicsit meghaltam belül...
azt hiszem rémálmaim lesznek.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#25684) sptkyle


sptkyle
senior tag

Sziasztok.

Nem tudom mennyire off, lévén hogy nem számtech, , hanem konzol/médialejátszó bolt és szerviz, de lenne nekem is jó néhány érdekes sztorim. Visszaolvasva eddig 5000 hsz.-t (ezúton is köszi mindenkinek a vidám perceket :D ), elég laza hangvételű a topic ahhoz, hogy beférjek. De persze ha nem, akkor kimoderáltatom. :)

Az első és legviccesebb, hogy online ügyfélszolgálatnak tekintenek minket. Bemegyek hétfőn, 3 nem fogadott hívás hétvégéről (többek közt vasárnak este fél 9-kor). Visszahívom. Nyűgje van a konzoljával/médialejátszójával... amit ugyan nem tőlünk vett, nem is javítottuk, de segítsek már telefonon keresztül beállítani. -.-

1., (többször előforduló eset)
Ügyf:- Szia. Dupla rétegű DVD-t szeretnék venni.
Én: -Szia. Nem tartunk ilyet.
Ügyf: - Óóó.. és nem tudod hol tudnék venni?
Én: -De. Olyan helyen, ahol árulnak...
(a legtöbb ügyfélnek leesik, hogy csak poén, és akkor ajánlok PC boltot a közelben :) )

2.,
Ügyfél bejön, odavakkant valamit köszönés gyanánt, és leb*sz a pultra egy kézzel írt listát:
-"Ezek kellenek!" felkiáltással.
-Listát megnézem: "Kál of Dutyi, Nédforszíd...stb. Elmondom neki, hogy ezek nagyrészt sorozatok, melyik részt szeretné?
- A legújabbat.
Összeszedem a címeket, kiteszem a pultra, nézegeti...
-"Mik ezek a számok rajta?"
-"Az áruk."
-"Kbmfbhm... mé ilyen dárga?Nekem írottba' kell"
-Azzal nem foglalkozunk.
-...De írjátok mán ki, megfizetem...
-Azzal nem foglalkozunk.
-De akkor te írd ki nekem...
-Én sem foglalkozom ilyesmivel.
Ügyfél köszönés nélkül elviharzik sértődötten, beb*ssza az ajtót....

3.,
Van egy fiatal srác... volt már nálunk sokszor, bár sosem vett semmit, mindig rengeteget kérdezett (sokszor ugyanazokat).
-Bejön hogy péhármat (PS3) szeretne venni.
-Mondom neki az árakat.
- "Húú, hát az drága, neten olcsóbban vannak."
Másnak bejön, virul a feje, hogy szerzett olcsón egy gépet. Tök jó, csak nagyon hangos, és kikapcsol 5 perc után.
-Hát ha szerencséd van, akkor egy takarítás, és újrapasztázás segíthet rajta, de nagyobb eséllyel hibás a gép. Elmondom a javítási árakat..
-Ááá. Biztos nem hibás, jónak vette. Ezt a pasztázást meg tudja ő otthon csinálni?
-Hát ezt neked kell tudni.
-Másnak telefonál, hogy sikerült szétszednie a gépet, meg vett ezüstpasztát, mert azt mondta haverja, hogy az jobb mint a sima, és hogy ujrapasztázta, de még mindig kikapcsol, mi lehet a baj? De amugy tök jó a gép, és olcsón vette, nagyon jó üzlet volt. De hogy a hűtőbordát le kell venni a pasztázáshoz?
- (-.-)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#25685) saelin válasza TaaT (#25675) üzenetére


saelin
veterán

Ez kellett nekem reggel... már most lehalt az agyam és elegem is lett az internetből mára. :D A baj nem a linkelt videóval van, hanem amik vannak a csatornáján. Én meg megnéztem 2 db-ot is belőlük... :(

sptkyle:
Áh! :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25686) wolfman válasza TaaT (#25675) üzenetére


wolfman
veterán

Két dolog jutott erről a videóról eszembe:

1.: A világ bizonyos részein éheznek és nagyon jól jönne az a kajamennyiség, amit ez a seggfej elpazarol ezekre a hülye videóira. Igen tudom, hogy a Föld nagy része pazarol így is, de azt nem látom, így viszont videóra is véve eléggé elszomorító, hogy ilyenre sz@rja el azokat a finom tojásokat!
2.: Erről a videóról Tirexi jutott az eszembe, aki megvesz egy high-tech gépet, örül neki mint majom a farkának, körbehányja vele a teljes internetet, majd mikor jön a következő generáció, azt megveszi és veri széjjel a régit, hogy szar! Vagy ha azt nem is, de a gyári hűtőket biztosan.

sptkyle: Neked is kijutott a jóból! :)
Itt Gyulán volt korábban egy számtechbolt. Akkoriban még nem vágtam annyira az infót, így ha nagyon nagy bajom volt, akkor bevittem a gépet. Volt egy időszak, hogy az akkori gépen folyton lefagyott. BIOS laikusként nem állítgattam semmit, mentem a boltba. Na nekik az volt a szokásuk, hogy felraktak egy windowst, majd hagyták állni a gépet, nem csináltak vele semmit. Bementem másnap, mondja a gyerek, hogy náluk nem jelentkezett a probléma! (azóta ez szállóige lett a baráti társaságba [ugye TaaT :) ]) Tehát ha memória probléma is volt, akkor se használta semmire, csak hagyták hogy álljon ott és kész. Mondtam nekik, hogy de nyüstöljék, mert így nem is fog kékhalálozni, de erre nem voltak képesek, mindig azzal jöttek, hogy vigyem el és majd nézzem meg mikor akad ki. Na a 4. ilyennél meguntam, aztán hála az internetnek mindenre kaptam választ amit nem tudtam (szuper Abit IC7 és Gigabyte alaplapjaim rendre memóriavezérlő hibásak voltak).
(remélem egy számtechboltos sem haragszik meg érte, hogy most inverz sztorit írtam? :)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#25687) Cucuska2 válasza wolfman (#25686) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szerintem a fejtetőn erősen kopaszodó barátunk fogja majd linkelni a másik topicot. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#25688) #21346560 válasza Cucuska2 (#25687) üzenetére


#21346560
törölt tag

(#25689) bullseye válasza wolfman (#25686) üzenetére


bullseye
addikt

Igen, ennyi tojásból egész Afrika jóllakna, ha inkább feladná postán nekik...
További esetek a tojás és éhezés kategóriában.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#25690) wolfman válasza Cucuska2 (#25687) üzenetére


wolfman
veterán

észben tartom! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#25691) rudi válasza nakos1212 (#25521) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem értem, mit kell ezen kiakadni. Ami elromlott, de látható hiba nincs rajta, arra WD40 kell. Ami eltört arra kicsiben pillanatragasztó, nagyban szigszalag, amin kis lyuk keletkezik, arra gipsz, amin meg nagy, arra pur hab. Ha egyik sem segít akkor marad a ráolvasás, ha az sem jön be, akkor már menthetetlen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25692) ViZion válasza rudi (#25691) üzenetére


ViZion
félisten

Felénk történt még régen... a vezetékes-fülkés telók korában... Elsüketültek a külterületi telefonok. Telefonos cég jött, keresett, semmi. Majd végignézték a vonalat, mire kiderült, h a paraszt a megpakolt traktorral elszakította a tel légkábelt. Látta, h ez nem jó, hát kipótolta bálazsineggel és összekötötte. Így nem látszott hol szakadt, viszont a szerencsétlenek egy napig keresték mi a hiba oka. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25693) MurdR válasza sptkyle (#25684) üzenetére


MurdR
veterán

Nekem telefonboltba hoztak be anno egy szatyorba gondosan becsomagolva egy 6600-t. Mondon, mi ez?
-Nokia 6600, és adatmentést kérek.
-Miért van becsomagolva?
-Rosszkor esett a WCbe. :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#25694) sptkyle válasza MurdR (#25693) üzenetére


sptkyle
senior tag

:DDD ömm.. fúj. :DDD És lementettél róla mindent, vagy csak beáztattad hipóba?

Sztori 1:
Nemrég volt bent megint egy visszatérő ügyfél. Ránézésre olyan 45-50év körüli kőműves fickót képzeljetek el.
A kb fél óra ott tartózkodása alatt a következő hasznos információkat tudtam meg róla (kérdezés nélkül)

-Minden konzolból van neki 1
-Ezek ellenére PC-n játszik
-A gépén 128 bites oprendszer van
-A gépében 2terrás ssd van
-a gépe folyékony nitrogén hűtéses, évente 1x kell tölteni
-van egy kisebbik gépe csak netezésre, amiben egy i7 proci van, és 32gb ddr2
-A World of Tanks játék egyik fejlesztője volt

Bár jópofa fickó, nincs vele gond.

Sztori 2:
Ügyfél bejön, hozza a PS3 gépét, hogy nem viszi a játékokat, valamit kiír. (de azt sose mondják, hogy mit... persze az nem lényeg) Biztos csak frissíteni kell. Otthagyja, bekapcsoljuk, venti úgy pörög, majd elszáll a gép:


Kitakarítjuk, pasztázzuk, megy szépen.
Ügyfél jön, mutatjuk neki, viszi szépen a játékokat.
"Jéé, ez ilyen halk?"
Örül, viszi.
2óra múlva telefonál felháborodottan, hogy még mindig nem működik a játéka.
Hozza vissza a gépet, meg a játékát is.
Kiderült, hogy egy (ÍROTT) Xbox 360-as játékot próbált működésre bírni egy PS3-ban... és meglepődött, amikor mondtuk, hogy ez biza így nem fog menni. :/

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#25695) wolfman válasza sptkyle (#25694) üzenetére


wolfman
veterán

Erről az öregúrról eszembe jut a kollégám. Szintén 45 körüli csávó. Amíg ide nem kerültem a céghez ő volt a munkásoknál a fő informatikus, elektroműszerész, bicikliszerelő és még pár más dolog, szóval egy meg nem értett polihisztor. Összehaverkodtam a társasággal és kiderült, hogy vágom az informatikát meg még a kerékpározás témában sem vagyok laikus.
Ennek az embernek az a mániája, hogy bármi téma feljön, mindig rátromfol, vagy megismétli amit mondok, hogy övé legyen az utolsó szó, de az se kizárt, hogy belelohalja magát és akkorát mond, ami a nagyműhelybe se férne be ha nem lenne nyitva a kétszárnyú ajtaja.
Amiket már ellőtt egyszer:
- Windows 8.1-et telepített PIII-ra és villámgyors lett tőle.
- Már megjelent a Windows 9 próba változata, amit le is töltött, de még nem volt ideje kipróbálni
- A központból leselejteztek pár ősrégi PC-t, géppark felújítás volt. Ez az ember hazavitt egy ezer éves samsung HDD-t a kupacból, ami ránézésre talán már nem is működik. Egy hét múlva újságolja, hogy hát ő rámásolta a windows7-et és így hogy csak az van rajta, majdnem olyan gyors mint haverjának az SSDje.
- A saját gépében az alaplapon kicserélt jó pár alkatrészt és gyorsabb lett tőle és stabilabb.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#25696) localhost válasza rudi (#25691) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kihargytáál két igen fontos reparálóeszközt: a befőttes gumit - ha valamit össze kell fogni és a radírdarabot - ha távol.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25697) Alg válasza wolfman (#25695) üzenetére


Alg
veterán

Hehe, mintha csak általános iskolás egyik osztálytársamat hallanám, de ő ezt már kinőtte :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25698) #21346560 válasza wolfman (#25695) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az ilyeneknek szoktam mondani teljesen megértő arccal, hogy "te egy meg nem értett zseni vagy!"

(#25699) wolfman válasza Alg (#25697) üzenetére


wolfman
veterán

Vannak az örök fiatalok. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#25700) Hintalow válasza wolfman (#25699) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az a kemény, hogy az ilyenek el is hiszik a saját képzelgéseiket, ha odatennél a szuperbuherált gépe mellé egy rendesen megcsinált ssd-s masinát, amin nem indul el startkor a világ összes informatikai szennye,(mint ahogy az ilyen jómunkásembereknél szokott, nem baj úgyis szupergyors :) ) és baráti alapon játszanátok "kapcsoljuk be egyszerre" játékot, akkor is csak a terelés menne, megfűszerezve újabb okoskodással. (egyszer volt szerencsém ilyet végignézni egy hasonló polihisztorral, meg egy normális hozzáértő sráccal, szerencsére volt benne annyi emberség, hogy időben befejezte a dolgot, mert már egyszerűen szánalmas volt az egész)

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.