Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25201) ViZion válasza gozso (#25199) üzenetére


ViZion
félisten

-Szia! Mit adhatok?
-Gondolkodási időt! :DDD

:R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25202) shteer válasza cbmfan (#25200) üzenetére


shteer
titán

Kestel 200-at :)

..szerintem jónak tűnik

(#25203) #64791808 válasza ollie (#25184) üzenetére


#64791808
törölt tag

Acer.

Toshiba szervizét nem ismerem, a gépek elvben nem rosszak, de a szoftverezettség botrány. Nem kevés Toshiba gép fordult meg már a kezeim között, de kivétel nélkül mindegyik használhatatlanul lassú volt a gyári szoftverezéssel.

Asus magyarországi szervizháttere lópikulát nem ér, két évente változik, hogy ki a képviselet, nulla.

Acerrel eddig van jó tapasztalat, átlagnál jobb minőség, jó garanciális háttér, hozzák-viszik a gépet, de a javítás nem magyarországon történik.

(#25204) ViZion válasza #64791808 (#25203) üzenetére


ViZion
félisten

+1
"de a javítás nem magyarországon történik." cserébe gyorsabb, mint a Toshiba szerviz és nem kell könyörögni, h javítsák meg... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25205) #64791808 válasza ViZion (#25204) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igen, még így is messze jobb az Acer szerviz a másik kettőnél, úgy értettem, hogy ha mégis be akarsz menni valamiért személyesen a szervizbe, akkor Szlovákiáig kell menni.

Toshibához visszatérve: gyári új Toshiba noti, i7, 16G RAM, SSD, Win8, papíron egy szörnyeteg. Bekapcsolom, és olyan lassú, mint az asszony régi Atomos gépe. Nem viccelek, nem túlzok. Egyszerűen technikailag nem értem, hogy ezt hogy lehet elérni. Kapott új W8-at, azóta hasít, ahogy kell. Nem értem, hogy a Toshiba vásárlók ezt nem érzékelik? Hogyhogy nincs lázadás emiatt?

[ Szerkesztve ]

(#25206) mongi válasza #64791808 (#25205) üzenetére


mongi
senior tag

Mert szerintem 90%-ban technikai analfabéta céges felsővezetők kapják ezeket offiszozni ;)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#25207) ollie


ollie
MODERÁTOR

Srácok, köszönöm a notebook-os segítséget!

Még egy kérdés, elég amatőrnek hangzik.

A legtöbb notebookot 6GB rammal is lehet venni (intelesekről beszélek, i3, i5 procival). Itt hogy oldják meg a dual channelt? 4db ram modullal (2x2 és 2x1GB), vagy már ezeknél úgy is működik a dual channel, ha 1x2GB és 1x4GB modul van?

***

(#25208) Jorus válasza ollie (#25207) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, 1*4GB+1*2GB DC-ben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25209) Speed® válasza ollie (#25207) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tiled DC vagy mi a bánat..4GBig 128bit, a maradék 64biten kommunikál.

(#25210) ollie


ollie
MODERÁTOR

Köszönöm!

Még egy kérdés.

Win 8.1 oem-et vehetek külön is géphez, pl ezt? Az MS oldala szerint csak 8.0-át lehetne külön OEM-ként venni. Vagy rosszul értelmezem?

A linkelt MS oldal szerint mintha OEM 8.1-et csak előtelepítve lehetne vásárolni, külön nem. Persze lehet külön is 8.1-es OEM telepítőket kapni itthon, csak a kérdés az, hogy ez így felmegy-e a gépre gond nélkül, vagy valami trükközés kell hozzá- Utóbbi esetben inkább 8.0-t vennék.

[ Szerkesztve ]

***

(#25211) szumo


szumo
senior tag

Tegnap végre sikeres vírusirtást hajtottam végre!
72db volt a gépen, minden amit el tudtok képzelni.
USB-k letiltva mire hozzám került, LAN, WiFi letiltva.

Ma fogom értesíteni a tulajt, hogy az összes androidos eszközét legyen szíves vírusirtásnak kitenni, mivel androidos vírusok is voltak a csomagban szép számmal.
Ami még tökéletesebb, hogy elmondása alapján amikor még ment az USB, vitt át adatokat az édesanyja gépére, amin mutatkoznak a betegség első jelei, valamint a droidos könyvolvasón is a tegnap délutáni telefonos beszélgetés alapján.
Vajon a samsung androidos telefonja túlélte? ;]

ui. ha egy üzlet egyszer beindul

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#25212) r4z válasza szumo (#25211) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha amcsi lennék, már kiabálnám is a nagyvilágba, hogy:

Összeesküvés! A számítógépes vírusokat a számtechboltosok írják, hogy így tegyenek szert haszonra! Az emberre veszélyes vírusokat pedig az orvosok készítik, és chemtrail gépekkel szórják a lakosságra a kormány megbízásából, ami amúgy is hazudik 911-ről!

;]:))

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25213) oriic válasza szumo (#25211) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Böngészési előzmény néztél? :DDD

Live-Die-Respawn

(#25214) szumo válasza oriic (#25213) üzenetére


szumo
senior tag

Mobogenie volt az alapbűnös.
Helyesbítek! A felhasználó volt az alapbűnös!
Több helyen is meg lett erőszakolva szegény szerencsétlen vírusirtó.
A fent említett jópofaság indította a sort, amiért visszanézve az eseménynaplót a vírusirtó rengeteg alkalommal figyelmeztette a felhasználót a veszélyre. Majd miután pajzs támadt a résen, bejött egy vírus, ami elhitette a vírusirtóval, hogy működik, persze rendesen beékelődött elé. Aztán jött az a vírus, amelyik mint mágnes vonzotta a többit, és mikor androidos készülék került a gépre bevonzott egy pár olyan vírust is ami arra van kitalálva. Így a vírusok alverziói/perverziói csak szaporodtak, majd mind a LAN mind a WiFi driver ki lett ütve, de az USB még maradt, hogy nyugodtan másik gépre is átkerülhessenek ezek a szépségek. Majd az is le lett tiltva.

A böngészőben főleg facebook, index, neptun, és női oldalak találhatók (nők lapja cafe, meg hasonló mielőtt valaki másra gondol). könyvolvasóhoz kerestek ingyenes epub konvertert, meg valami mp4 video konvertert ami lejátszhatóvá teszi a telefonos videókat.
Nem volt túl sok minden, január második felében járt nálam a gép, mert idegenek léptek be a leányzó facebook profiljába többször is. Akkor egy leütésérzékelős vírusa volt :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#25215) oriic válasza szumo (#25214) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk köztudott ugyebár hogy a Inkognitó módban nincs előzmény. :D Szóval lehet hogy máshonnan is jöttek be mumusok.

Más:

Vajon mennyi az esély hogy hamis cuccról van szó?

Live-Die-Respawn

(#25216) shteer válasza oriic (#25215) üzenetére


shteer
titán

Szerintem 1 :)

Biztos jo gyors is

..szerintem jónak tűnik

(#25217) Mercutio_ válasza szumo (#25214) üzenetére


Mercutio_
félisten

Droidon ha fent van a zoner antivirus, az elég, hogy az ilyesmit észrevegye?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25218) dvdbackuper válasza oriic (#25215) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Max egy class2-es 1 gigás lehet ... Ha létezik ilyen :)

(#25219) oriic válasza dvdbackuper (#25218) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Furcsa hogy még egy tipust sem irt ki.

Live-Die-Respawn

(#25220) dvdbackuper válasza oriic (#25219) üzenetére


dvdbackuper
őstag

annak idején próbált a melóhelyen eladni munkatársam vagy 100db 32 gigás pendrájvot, akkor a bolti ára 10k körül volt, 5k-ért adta, még márkája is volt... ráengedtem a tesztprogit, kiderült, h 2 gigás :) nem győzte visszaadni a pénzt mindenkinek... résen kell lenni...

(#25221) Jorus válasza oriic (#25215) üzenetére


Jorus
nagyúr

Épp tegnap kaptunk ajándékba egy zacskó ugyanilyen pendrive-ot. :) Illetve, azok 2GB-osak voltak, az igaz. Sajnos a kínai mucsácsók elírták rajta az adott cég nevét, aki egy konténernyit rendelt belőle (200 HUF/db áron szállítással), szal most ajándékozzák elfele a rendelést.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25222) VegyesTamás válasza oriic (#25215) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

betettem már én is aukciófigyelőbe, aztán megnézem hány negatív, semleges jön mostanság :D bár a vásárlók fele le sem ellenőrzi vásárlás után legalább egy h2testw-vel sem :(

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#25223) dvdbackuper válasza VegyesTamás (#25222) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Nem ellenőrzi senki, megvétel után se írja tele és olvassa vissza... A cégnél is én voltam az egyetlen, aki kölcsönkért egyet egy teszt erejéig, a többiek vígan kifizették kérdés nélkül... Pedig elektronikával foglalkozó cég...

(#25224) Ygg válasza dvdbackuper (#25223) üzenetére


Ygg
senior tag

Az még nem jelenti azt, hogy a dolgozók értenek hozzá :).
Főleg, ha nem azon a területen dolgozik.

(#25225) VegyesTamás válasza dvdbackuper (#25223) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát igen, elég szomorú. Mióta először hallottam a hamis kapacitásról, azóta ellenőrzök minden cuccot.
Egyszer Sandisket kaptam origi csomagolásban 64 GB 9K ért. H2testw 8 GB-nél megállt, a mappákat, adatokat felírta, de 0KB-méretűek voltak. Amúgy nagyon igényes hamisítvány volt :D a vége visszaposta, pénz vissza.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#25226) oriic válasza VegyesTamás (#25225) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ahogy látom Razor már rá is írt, szerintem nem sokáig fog élni az hírdetés. FŐleg hogy tesztet is kérnek. Fogadjunk hogy kitalálja hogy elvitték az összeset, vagy már nem akar egyet sem megbontani. :DDD

Live-Die-Respawn

(#25227) VegyesTamás válasza oriic (#25226) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Amikor a nagyszállítmányos "samsung" 64GB (6K-ért) micro sd áradat volt és kértem h2testw képet nagyon nekem esett, hogy ez biztos annyi meg így meg úgy :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#25228) Alg válasza VegyesTamás (#25227) üzenetére


Alg
veterán

64-es micro SD most is van neki hatezeré' :DDD

Mindig van valaki aki felfedezi hogy a kínából berendelt sz@rokon lehet pár ezrest keresni a v...rán ;] és ha előre kéri a pénzt még kockázat sincs

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25229) oriic válasza VegyesTamás (#25227) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a baj tudod, hogy itt mi vigyorgunk rajta, meg tudjuk hogy átverés, de nagyon sok embert így át tud vágni a palánkon, és szépen megszedi magát vele. :(

Amúgy soha nem értettem hogy miért vesznek emberek ilyen fake cuccokat. Vagy esetleg klónokat. Ott vannak az mobil utánzatok, meg egyéb klónok, fix hogy csak a gondok vannak vele.

(mondom ezt én, de egyszer tuti hogy veszek egy Macbook Air klónt. Hulladék, de netezni elég lenne, mert a formájával elcsábít

Live-Die-Respawn

(#25230) ollie válasza oriic (#25229) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(mondom ezt én, de egyszer tuti hogy veszek egy Macbook Air klónt. Hulladék, de netezni elég lenne, mert a formájával elcsábít

Csajozáshoz kell, mi? :DDD

Amúgy szerintem jelentsétek az ilyen fake hirdetéseket, mint a korábban linkelt pendrive.

***

(#25231) r4z válasza ollie (#25230) üzenetére


r4z
nagyúr

Jelentgetném én ezeket naphosszat, ha lenne olyan opció az átverán, hogy "megtévesztő hirdetés", vagy hasonló... Így viszont marad a kérdezgetés, és a reménykedés, hogy a vevőjelöltek elolvassák a kérdéseket.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25232) TaaT válasza r4z (#25231) üzenetére


TaaT
veterán

A vaterának van fóruma, ott is lehet jelezni az ilyen dolgokat. :)

Give them hell Ukraine!

(#25233) oriic válasza ollie (#25230) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Neeem, feleségemet meg úgysem érdekli, azt sem tudja miazaz Apple, vagy iPhone. :DDD

Live-Die-Respawn

(#25234) VegyesTamás válasza oriic (#25229) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát igen...de azért csak kilóg a lóláb, hogy boltba 17k min egy 64GB kártya akk neki, hogy van 6K-ért? Komolyan ha lenne fölös pénzem megvenném és végig dokumentálnék mindent, hogy az ilyen lebukjon.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#25235) bullseye válasza VegyesTamás (#25234) üzenetére


bullseye
addikt

Nem, mert ez azért van, mert a boltban szemét lehúzás megy, de ez rendes ember, és az én kedvemért direkt olcsón adja!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#25236) VegyesTamás válasza bullseye (#25235) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Sőt ő az aki a boltban vette, és azért adja ennyiért mert segít az embereken. :D
Amúgy ilyet nem értem, hogy tud lelkiismeretfurd nélkül megcsinálni.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#25237) Sensei


Sensei
tag

Kis vidámság ;]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#25238) TaaT válasza Sensei (#25237) üzenetére


TaaT
veterán

"A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy olyan írjon, aki ért hozzá. Közületek gondolom senki nem programtervező matematikus, honnan tudjátok, hogy mit nem raknak bele a számítógépekbe."

[link]

Give them hell Ukraine!

(#25239) bullseye válasza TaaT (#25238) üzenetére


bullseye
addikt

"A volt fizikatanárom szerint majdnem minden számítógép problémát meg lehet oldani a belső óra visszatekerésével"

Tehát nem saját erőből hülye. Mondjuk szerinte sztálin csinálta jól, úgyhogy mégis, de azért képeztek is rajta!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#25240) Armahun válasza bullseye (#25239) üzenetére


Armahun
addikt

A számítógép segítségével olyan problémákat lehet megoldani, amik a használata nélkül fel sem merülnének. ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#25241) Jorus válasza TaaT (#25238) üzenetére


Jorus
nagyúr

A sógornőm programtervező matematikus, de gőze sincs, mi van egy számítógépben. Igaz, távolról is el tudja rontani - extra fícsörként gari időn belül is. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25242) szumo válasza szumo (#25214) üzenetére


szumo
senior tag

Tegnap felkerült egy kifizetett Eset Nod32 7.xx a fent említett gépre, és fogott még 12 inaktív vírust a mentések mappában. Majd ezen felbuzdulva egy malwarebytes is le lett futtatva, amely még két kártevőt intézett el.

Szerintetek mivel sasoljak még rá? Megvenni nem szeretnék több szoftvert.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#25243) Mercutio_ válasza szumo (#25242) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valami bootolós linuxCD-ről futó víruskeresőt néznék meg (Avira rescue disk, vagy hasonló) hátha van amit win7 betöltés után nem/nehezebben talál meg.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25244) szumo válasza Mercutio_ (#25243) üzenetére


szumo
senior tag

Jó gondolat, mindjárt keresek valami linux live cuccot.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#25245) ViZion válasza szumo (#25244) üzenetére


ViZion
félisten

vagy bitdefender live is jó. Alapból linux alól töröld a temp és a sys restore mappákat, meg a hasonló rejtekhelyeket, máris siker.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25246) qdak válasza szumo (#25244) üzenetére


qdak
addikt

esetleg hiren boot cd?

nekem englandbol jott fake sd, elado 100 as es megkoszono komik h minden okker, aztan 8 bol 1 ment jol.... akkor h lehet 100 as ??? azota se ertem.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#25247) szumo válasza ViZion (#25245) üzenetére


szumo
senior tag

Ez már egy tiszta rendszer mert vírusirtás után sem tudtam a bemeneti csatolókat életre kelteni, csak a hda2 vagy más néven d:\ tartalmát szeretném teljesen kitakarítani, ott meg a letöltött tartalmak átvizsgálására kell a cucc. Tegnap a mentésekben fogtam, docx temp file-nak álcázta magát a kis piszok. Lehet ezzel tettem tönkre a diplomamunkát, de hát mikor én csináltam hasonlót, még a 3. koliszobában is volt biztonsági mentésem napi frissítéssel.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#25248) ollie válasza qdak (#25246) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az ilyenek azt csinálják, hogy ha a vevő rájön, hogy fake cuccot kapott, akkor felajánlják, hogy azonnal visszaküldik az árát, és még vissza sem kell küldeni a terméket, csak ne adjon negatív értékelést cserébe. Amúgy meg egy csomóan szerintem rá se jönnek, hogy szar cuccot kaptak, vagy mikor mire már rájönnek, tök mindegy.

***

(#25249) Armagedown


Armagedown
őstag

A szolgáltatótól követelhetném, hogy szűrje ki?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#25250) qdak válasza ollie (#25248) üzenetére


qdak
addikt

lehet, nem tudom, de aljas dolog!
azota ismeretlennek nincs elore utalas, se csere.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.