Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23251) biker válasza Ygg (#23249) üzenetére


biker
nagyúr

nem értelmezem rosszul, tudom, hogy munkába járáshoz mi van, ellenben a kolléga nem munkába járást említett, hanem kiküldetést. :)
5 telephely nem lehet munkahely :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23252) Ygg válasza biker (#23251) üzenetére


Ygg
senior tag

Ezt mondom én is.

(#23253) Mr.Csizmás válasza westcoastog (#23244) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

többet mint nettó 80 :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23254) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Hmm, akkor én összetehetem a két kezemet a mostani munkám miatt. Csak kár, hogy megszűnik a cég :DDD
Most, hogy megszűnt a céges buszjárat, az üzemanyag költség térítés nálunk 44 forint/km.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#23255) Darkness


Darkness
aktív tag

akkor én csak csendesen, halkan jegyzem... hogy hozzám 600+ gép tartozik.... központ és 3 telehely... :) a szervereket nem említem... :) (egyedül tartom karban őket, a semmiből) s ha nem is rakom bele a politikát... tavaly több volt a fizum (+10k) mint az idén...

szerintem....

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#23256) Szakbarbár válasza Darkness (#23255) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Mi 2-en voltunk kb 200 gépre, ebből 130-140 volt irodában, a többi a gyártósoron. Plusz volt egy hálózatmérnök aki minden mást csinált: szerverek, telefonközpont, hálózat, stb. Ezen felül már csak a "vezérkar volt".

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#23257) szumo válasza gozso (#23218) üzenetére


szumo
senior tag

99' ben amikor A Siemens vastagréteg integrált áramkör beültetős részén voltam, akkor kerestem 100-110-et.
Ez a szomorú.
nálunk 4,5HUF kilométerenként a pénz, de céges kocsikkal.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#23258) ViZion válasza szumo (#23257) üzenetére


ViZion
félisten

Hehe...
'99-2001: bejelentve a full legális fizumra (86k nettó)+ túlóra zsebből. Volt olyan hónap, amikor 127k kaptam, de 95 körül mindig megvolt. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23259) szumo válasza Sethdobaloah (#23229) üzenetére


szumo
senior tag

Lejárt a szerk. idő :(
Borsod Ózd
Nettó 90e nek már örülnének mint majom a farkának az esztergályosok.
A nagy nevű GE nél három műszakra 2 hétvégével, ha túllépik a 70e örömünnep van.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#23260) macilaci78 válasza Szakbarbár (#23254) üzenetére


macilaci78
nagyúr

52-54Ft-ra jön kilóméterenként amortizációval a NAV szerint az 1.4-1.6 benzinesek normája.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23261) gozso válasza Ygg (#23249) üzenetére


gozso
senior tag

nálad van a pont, te értelmezted jól:

munkába járás (van egy anya telephely) az 9ft/km
ha onnan egy másik helyre megyek az kiküldetésnek számít, amit jobban fizetnek.
ragozhatnám de minek.

találgatóknak: az igazságot leírta valaki... :U de szeretném ha a hozzászólásomra a feledés jótékony homályt terítene :D vagy burkolna :D

nem lehet tudni :U

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#23262) gozso válasza ixtom (#23250) üzenetére


gozso
senior tag

:R valaki figyel...
remélem a Nagy Testvér nem :Y

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#23263) ViZion válasza gozso (#23262) üzenetére


ViZion
félisten

Megértelek.
Reggel 8-ra gyere az irodámba, majd Micike odaadja a kilépő papírjaid. Köszönjük. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23264) Jazzos


Jazzos
tag

Érdekel valaki 5 useres Norton Antivirus, akciós áron? Rosszat rendeltem, beszoptam. :D

(#23265) szumo válasza Jazzos (#23264) üzenetére


szumo
senior tag

Még létezik az a cég?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#23266) Jazzos válasza szumo (#23265) üzenetére


Jazzos
tag

Úgyis leült a topik, indítsunk be jó kis vírusirtó fikázást. :D Sztem a Symantec cuccai nagyon profik, legalábbis jópár év tapasztalata ezt mutatja. Ebbe így jól bele lehet állni? :D

(#23267) gozso válasza Jazzos (#23266) üzenetére


gozso
senior tag

[link]

ezt használom

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#23268) cbmfan


cbmfan
senior tag

maradok nodnál :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#23269) Jazzos válasza cbmfan (#23268) üzenetére


Jazzos
tag

Nod nekem ősellenség. :D

(#23270) Szakbarbár válasza Jazzos (#23266) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Szerintem a Trend Micro a legjobb! :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#23271) szumo válasza cbmfan (#23268) üzenetére


szumo
senior tag

Én is Nod-ot használok.
Anno mikor egy kórháznál kerestünk megfelelő vírusirtót, kipróbáltunk szinte mindent ami élt és mozgott.
A legtöbbel csak annyi probléma volt, hogy nem adta azt a lehetőséget, hogy 1 gép letölti a frissítést, majd kirakja egy szerverre, ahonnan a száz+ gép ami intraneten volt az frissít.
A másik fele a jó öreg P2-eseket úgy megfogta, hogy a dibase program nem akart rajta elindulni, nem hogy a volkov commander. Na akkor lett kiválasztva az ESET NOD32, mert 2-3 vírusirtó maradt fent a rostán, de ő evett a legkevesebbet akkor. Azóta meg pár díjat bezsebelt, és vírus nem volt a gépemen mióta használom.

Jazzos mesélj mitől vált az ellenségeddé a NOD?

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#23272) shteer válasza Szakbarbár (#23270) üzenetére


shteer
titán

Ms security essentials? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#23273) Zozzant


Zozzant
addikt

Webroot SecureAnywhere, én ezt veszem 2 éve. Érdemes utánanézni. NINCS helyi vírusadatbázis stb...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23274) oriic válasza shteer (#23272) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy ideig ezt használtam én is, most nincs semmi. :DDD

Live-Die-Respawn

(#23275) shteer válasza oriic (#23274) üzenetére


shteer
titán

A ket szituacio egy es ugyanaz :D

..szerintem jónak tűnik

(#23276) Jazzos válasza szumo (#23271) üzenetére


Jazzos
tag

Pár éve heti jelenség volt nálunk, hogy hozzák be a gépet, vírust kellene irtani. Ok, van most rajta valami? Igen. Mi? NOD. És tényleg. És tényleg vírusos is. :D
A héten két vírusos/malware/spyware/mindenamiteltudszképzelni gépem volt, az egyiken Avast volt, a másikon AVG.
Fizetősben a NIS-t ajánlom, olyan még nem volt, aki visszahozta volna, hogy újra gond van a géppel. Szóval vagy nincs, vagy úgy megutáltak a NIS ajánlása miatt, hogy inkább soha többet nem jönnek vissza. :D
Ingyenesben pedig a Spybot+Avira kombót ajánlom.

(#23277) -=RelakS=- válasza Jazzos (#23276) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem lehet, hogy a NOD hupákolt valamit a vírusok miatt, a júzer meg csendre intette?
Mondjuk amennyit akadékoskodik a NOD nálam (szinte semmit :DDD ), nem nagyon ismerem az ilyen ablakát :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#23278) oriic válasza Jazzos (#23276) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az avira is érdekes lény. Főleg amikor egy egy eredeti játék nem indul el miatta. :DDD

Live-Die-Respawn

(#23279) DeltaPower válasza Jazzos (#23276) üzenetére


DeltaPower
őstag

A NOD-ot nagy átlagban azok szidják, akik windows installnál felteszik a 30 napos változatot és soha az életben nem frissítik többé. :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#23280) Jazzos válasza oriic (#23278) üzenetére


Jazzos
tag

Ilyet még tapasztaltam (soha nem volt eredeti játékom :DDD).

(#23281) Jazzos


Jazzos
tag

Nah, tudtam én, hogy ezzel a témával meg lehet pörgetni a topikot. :C

(#23282) Alg


Alg
veterán

Bedobom a gumicsontot

Első lépés: előtelepített mellé másik oprendszer húzása - az eredeti működik, csak nem használom ;]

Kíváncsi leszek mennyi lesz belőle V***rán

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23283) azbest válasza Alg (#23282) üzenetére


azbest
félisten

Ha ezt országosra bővítik, akkor igencsak alávágnak a boltoknak is vele. :U

(#23284) gozso válasza azbest (#23283) üzenetére


gozso
senior tag

részlet: ..." kezelésüket felügyelő intézményeket működtetik. "... kinek a kije....? ;]

,,,"A pályázat szerint 130 ezer forint egy gép értéke, ..." és ha 17.000db-ot vesznek? ;] itt azért már lehet alkudni

basszus, teli lesz a hardverapro hp250-es gépekkel :DDD

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#23285) Jazzos


Jazzos
tag

Nézzétek a jó oldalát: a gépek átvétele után pár nappal bárki vehet alig használt notit 10-20-30-40e ft-ért. :D Küldjetek majd Győrbe is plz. :)

(#23286) oriic válasza Alg (#23282) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A 450-es még okés masina, de a másikért fizetne bárki is akinek van egy csepp kis esze? :DDD

Live-Die-Respawn

(#23287) gozso


gozso
senior tag

szomorú vagyok :(

karácsonyra se hp 250 laptop nem lesz az üzletekben, se Cisco 892FSP router... :(

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#23288) szumo válasza Alg (#23282) üzenetére


szumo
senior tag

Lehet haza kéne költöznöm :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#23289) bandiras2 válasza oriic (#23286) üzenetére


bandiras2
senior tag

Üdv boltos urak, vásárolnék. Postát fizetem, előre utalok.
[EZT keresem ha van valakinek elfekvő darab belőle.] Illetve azonos felépítésű (2 gomb oldalt) érdekel ha ilyen nincs.
Az a bajom, hogy kifutott termék, és nagyon hozzászoktam.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#23290) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ha már itt tartunk. Vmelyik boltosnak elfekvőben Genius Slimstar 100-asa nincs? :R

(#23291) cbmfan válasza bandiras2 (#23289) üzenetére


cbmfan
senior tag

inkább pü.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#23292) bandiras2 válasza cbmfan (#23291) üzenetére


bandiras2
senior tag

kétoldalt 2 gombosat keresek :(
De kösz hogy gondoltál rám :)

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#23293) Akmak válasza bandiras2 (#23289) üzenetére


Akmak
tag

Ugyan ilyen egere van a a sulimba az igazgatónak amit egy ezer éves xp sp1-es laptophoz használ. Nem hiszem h oda adná ;]

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#23294) MacCaine válasza Akmak (#23293) üzenetére


MacCaine
őstag

Cseréld ki valami hasonlóra, fel se fog tűnni neki. :)

(#23295) SityiSXT


SityiSXT
őstag

A víruskergető tematikához hozzászólva: Agnitum Outpost Security Suite. A többi csak gyerekjáték (bár talán pont emiatt nem biztos, hogy ez jó választás egységsugarúaknak).

Amúgy ami mostanság megy a kis intergalaktikus cégünknél, az nem semmi... Az IT igazgató kiadta a parancsot, dolgozzak ki valamiféle megelőzési módszert a VIP usereknek, hogy minél jobban megelőzzük az adatvesztéseiket. A közvetlen főnökömtől azért megkérdeztem, hogy ugyan mióta kompetens ebben egy standard helpdeskes... A parancs az parancs, hát összecsaptam egy prezentációt olyanokkal, hogy talán oktatni kéne mindenkit, hogy nem hagyjuk nyáron a laptopot a 60 fokos autóban meg ilyenek, illetve ha leejtik azt a szerencsétlen gépet, azonnal jelentsék nekünk (nem vicc, volt olyan user, aki a "balesete" után 3 héttel csodálkozott, hogy nem indul a gépe). Meg persze javasoltam a HD Sentinel futtatását. Persze ebből semmi nem lesz, mert én a tápláléklánc legalján vagyok, de hát ha egyszer ki volt adva utasításba...
A másik, amin röhögök, az az EMEA régió főigazgatójának a gépe. Egy HP Spectre ultrabookot használ, és mint ilyen, senki másnak nincs ilyenje az egész cégcsoporton belül. Rakoncátlankodott már egy ideje, most rámsózták, hogy csináljak vele valamit. Plusz Párizsból is eljött a Desktop Engineering csapat két magas polcon lévő képviselője, hogy majd ők jól átmigrálják őt Lotus Notesról Outlookra (erről jut eszembe). 15 év szervizes múlttal a hátam mögött vicces volt, ahogy ez a két fószer halkan felsikkantott, amikor szétszedtem a gépet, hogy megnézzem, tudok-e benne RAM-ot bővíteni meg milyen SSD is van benne pontosan (óberhé panaszkodott, hogy 128 GB-on nem fér el). Viszont amit nem értek, mi a fenének kellett annyira örülni, amikor kész lettem, és tényleg jól működött minden, mikor igazából semmi mást nem csináltam, mint frissítettem a BIOS-t, a drivereket, meg CCleanerrel pucoltam egy kicsit és megreguláztam az automatikusan induló programokat. Vicces ez az enterprise környezet nagyon...

(#23296) Jorus válasza SityiSXT (#23295) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyáltalán miért tárolnak bármit is a gépeken?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23297) szjoci válasza SityiSXT (#23295) üzenetére


szjoci
őstag

Erre a "miért ide hozzátok a plusz melót, rajtam kívül van még itt pár ember"-re a volt főnökömnek az volt mindig a válasza, hogy "azt a lovat kell ütni, amelyik húz".

(#23298) föccer válasza szjoci (#23297) üzenetére


föccer
nagyúr

Erre meg azt kell válaszolni, hogy azt a munkahelyet kell otthagyni, ahol szívatnak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23299) ati012 válasza föccer (#23298) üzenetére


ati012
senior tag

vagy erősebb ló több zabot kér...

(#23300) föccer válasza ati012 (#23299) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezen csak röhögnek. Tapasztalat. Ha tényleg jól húzol, akkor meg az ő érdekük is, hogy ott maradj.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.