Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23051) madgie válasza Pttypang (#23050) üzenetére


madgie
titán

Quasimido Edition, ha már púpos mind.

(#23052) macilaci78 válasza ViZion (#23046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is a Win XP-t szeretem, legalább küllemre ugyanúgy néz ki a W7-em. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23053) Akybron válasza oriic (#23045) üzenetére


Akybron
aktív tag

Lehetséges ok valami spéci program, ami nem hajlandó futni alatta.
Van egy szervohajtás a munkahelyemen. A programja bármire telepíthető, de csak Win98 alatt hajlandó rendesen futni :W Erre van tartva egy kivénhedt celeron 533-as gép.

73&DX HA5OJN

(#23054) shteer


shteer
titán

a lomizós boltosoktól kérdezném, mit érhet ebay-en egy ilyen hangkari?

Media Vision Pro AudioSpectrum (PAS), Dual Yamaha OPL2, 8-Bit ISA

..szerintem jónak tűnik

(#23055) zetorg


zetorg
aktív tag

na mi a hiba? :DDD

(#23056) Akmak válasza zetorg (#23055) üzenetére


Akmak
tag

A második képen a szét B@szott csavarok? :U :F

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#23057) LÁZ válasza zetorg (#23055) üzenetére


LÁZ
addikt

vagy talán másik pl samu elektronika került rá :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#23058) Jazzos válasza zetorg (#23055) üzenetére


Jazzos
tag

Csak 4 ujjad van? :D

(#23059) DeltaPower válasza zetorg (#23055) üzenetére


DeltaPower
őstag

8 mega cache?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#23060) shteer válasza zetorg (#23055) üzenetére


shteer
titán

ahogy nézem, csak a matrica a tetején ;]

feltéve ha alatta a maxtor dm9 hibamentesen üzemel :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#23061) Mr.Csizmás válasza zetorg (#23055) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

matrica lol :DDD legalább a sarkát bevágták volna középen ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23062) 5teve válasza zetorg (#23055) üzenetére


5teve
senior tag

80GB-s maxtor?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#23063) #93794560 válasza zetorg (#23055) üzenetére


#93794560
törölt tag

WD címkés cucc Maxtor belsővel? :Y
A megfejtéseket meddig lehet leadni? :D

(#23064) zetorg


zetorg
aktív tag

ez egy 160as maxtor tele bad sectorral :DDD

ismerős ismerőse vette utcán, bontatlan zacskóban :R

szerk: jah és megvan mind az 5 újjam. kezentént és lábanként.

[ Szerkesztve ]

(#23065) #93794560 válasza zetorg (#23064) üzenetére


#93794560
törölt tag

Egyébként a címke is úgy néz ki, mintha ollóval vágták volna ki.

(#23066) zetorg válasza #93794560 (#23065) üzenetére


zetorg
aktív tag

persze, egy gány az egész... nem tudom hogy lehet ilyet beszopni. tisztán egyértelmű hogy nyomtatott a címke

(#23067) #93794560 válasza zetorg (#23066) üzenetére


#93794560
törölt tag

Betettek egy öntapadós papírt a nyomtatóba, aztán hajrá! De legalább a DPI-re figyeltek nyomtatáskor... :D

(#23068) ViZion


ViZion
félisten

Mai EPIC:
menyecske szól, h a laptopot ha leöntik, akkor mi a teendő. Mondom akku ki, kirázni óvatosan, hagyni száradni és másnap restart... hátha. Uhh, ehh...
Megnézném? Mert a kis netbookra borult valami... vörösboros kóla. Üzemelt éppen, majd "hirtelen" megállt, de bekapcsol, csak nincs kép meg kicsit zúg... rendbe tudod hozni? :W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23069) gozso válasza ViZion (#23068) üzenetére


gozso
senior tag

éssss....?
rendbe tudod hozni? :D

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#23070) ViZion válasza gozso (#23069) üzenetére


ViZion
félisten

...van az a pénz! :DDD
De ez megy a márkaszervizbe, felesleges nekem megbontani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23071) macilaci78 válasza ViZion (#23070) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Oké, a VBK-s menyecskét elküldöd szervizbe, de a laptoppal legalább tudsz valamit kezdeni? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23072) djdaniel válasza zetorg (#23066) üzenetére


djdaniel
senior tag

és mennyit fizettet érte ?

(#23073) MR_Joe válasza macilaci78 (#23071) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

"VBK-s menyecskét elküldöd szervizbe".. szerintem máshova küldi.. :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#23074) szumo válasza #64791808 (#23044) üzenetére


szumo
senior tag

De meglehet oldani :P
A második 13" notinál, amit szét kellett volna szednem "wisszabutítás" miatt, 4 óra alatt sikerült elérnem, hogy usb-ről a win7 telepítő elinduljon és agyonverjem a win8-at. Az már más, hogy mekkora hercehurca volt, mire kinyertem a megfelelő kódot az aktiváláshoz.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#23075) Ygg válasza szumo (#23074) üzenetére


Ygg
senior tag

Egy kicsivel előbb ment a szájkarate, hogy miért annyi idő egy OS install..
Hát tessék, pl.: az ilyen esetek miatt.

(#23076) Intelligencs válasza zetorg (#23064) üzenetére

Nekem meg ilyen WD Red-et adtak el (a jobb oldalival vannak a gondok), és nem az utcán, hanem egy nagy számítógépes boltban. Persze másnap visszamentem reklamálni, és visszaadták a pénzt.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#23077) Jazzos válasza Intelligencs (#23076) üzenetére


Jazzos
tag

WD30EFRX elvileg Red vinyó, kép alapján mégis Blacknek tűnik. Érdekes. Kibontottad megnézni, mit tud? Vagy vitted vissza bontatlanul?

(#23078) Intelligencs válasza Jazzos (#23077) üzenetére

Nem bontottam ki, hogy ne legyen vita. Sajnos itt valamiért nem nagyítódik ki a kép, de egy másik hozzászólásomban igen, ott meg lehet nézni nagyban is.

Szóval recertified volt a diszk, írtam WD szupportnak, ez a válasz jött:

"I want to inform that one of the drive with the Black label is a re-certified (refurbished) drive. After the warranty replacement, so this is not a new drive and it was repaired.
In accordance with our warranty policy, WD recertified products may consist of customer return units and may be repaired. All products are tested and determined to meet WD's stringent quality standards before they are sold as recertified. Please note that some recertified items may have marks, scratches, or other slight signs of wear."

Az eladó azt mondta, hogy náluk mindkét lemez ugyanazon a cikkszámon van nyilvántartva, szóval neki ez tételre egyforma. Mindenesetre nem vitatkozott, szó nélkül visszavette a kérdéses darabot és visszaadta a pénzt. Lehet, hogy visszaküldtek garban egy lemezt a gyártónak, és ezt kapták vissza? Nem tudom, mindenesetre én egy másik boltban beszereztem egy másik Red-et, ami valóban az is volt.

Egyébként csak azért hoztam el a boltból, mert ott nem vettem észre, hogy recertified. Azt hittem csak, hogy megváltozott a design menet közben, azért fekete a címke.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#23079) zetorg válasza djdaniel (#23072) üzenetére


zetorg
aktív tag

nem tudom

#27036: az egy sima refurbished vinyó, nincs vele semmi baj :)
ilyet küld vissza a WD, ha náluk garizol.

mai sztori - rendeltek tőlünk 51db Dell P2214H monitort.
miközben pakoltuk be a kocsiba, feltűnt hogy az egyik nehezebb mint a többi. at 51db-ból 3db-ban volt talp. az összes többiből hiányzik :D átnéztük őket és amiben nincs talp a doboz alján dupla gyári ragasztás van. felettébb érdekes... :U

[ Szerkesztve ]

(#23080) macilaci78 válasza zetorg (#23079) üzenetére


macilaci78
nagyúr

51db monitorhoz járt ajándékba 3db talp. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23081) cbmfan válasza Intelligencs (#23078) üzenetére


cbmfan
senior tag

nyugodtan megtarthattad volna. Flextronicsnál javítják, 18 mélyformázás és 2 nap folyamatos teszt után adják ki. ergo talán jobb is mint az új.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#23082) shteer válasza macilaci78 (#23080) üzenetére


shteer
titán

egyértlemű. azt írta monitort rendeltek tőlük, nem talpat ;]

..szerintem jónak tűnik

(#23083) zetorg válasza macilaci78 (#23080) üzenetére


zetorg
aktív tag

eh :DDD

közben nézem a dell oldalát és írják, hogy lehet rendelni talp nélkül, de gondolom azokból nem utólag veszik ki :)

(#23084) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

ez kisértetiesen hasonlít a török talp nélküli zoknihoz :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#23085) Intelligencs válasza cbmfan (#23081) üzenetére

Ha az elromlott és gariba beadott merevlemez helyett kaptam volna vissza, akkor nyilván elfogadnám, csak éppen én két vadonatújat vettem, darabját 40 rugóért... Annyi pénzért én újat akarok, nem javítottat.

Utána még írtam a WD szupportnak, hogy szerintem nem korrekt újként feltüntetve eladni egy használtat, mire válaszoltak is: "...you can buy a recertified drive but for a lower price of course, because it is a refurbishes drive"

The Amiga, Born a Champion

(#23086) azbest válasza Intelligencs (#23076) üzenetére


azbest
félisten

a warranty check alapján is érdekes:
- a piros nem ebbe a régióba értékesített példány 1/17/2016 -ig garis [link]
- a fekete pedig itteni, 11/7/2015 -ig garis (gondolom az elődjének a gariját folytatja, azért rövidebb) [link]

(#23087) szumo válasza Ygg (#23075) üzenetére


szumo
senior tag

Egy általam válogatott konfig esetén, 3-5 óra, attól függ mit kér az ügyfél. Ha outlook express 6 ról kell adatot átvinni outlook 2010-2013 ra, akár 8 óra is lehet. Nem azért, mert nem értek hozzá, csak a múltkor is belefutottam egy kb 7GB-os levelezésbe, szépen bemappázva, almappázva, almappázva ..............
Viszont egy hozott gépnél kb az Isten tudja, mikorra lehet belőle ismét működő vasat produkálni. :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#23088) Intelligencs válasza azbest (#23086) üzenetére

Na, fasza. Most már kíváncsiságból megnéztem a másik WD Redet, amit egy másik helyen vettem, ahol drágább volt. Cserébe viszont: In Limited Warranty. (WMC1T2125991)

Lehet ezért tudja olcsóbban adni az első bolt, mert mindenféle dzsunka helyekről hozzák? (Kicsit Mistral érzésem van.) Mondjuk nem tudom engem mennyire kell érdekeljen ez a WD garancia, ha elromlik én az üzletbe viszem vissza, ahol vettem. Amíg van üzlet, addig van garancia is. Gondom csak gondolom akkor lenne, ha bezárna a bolt, és magával a WD-vel akarnám legariztatni.

Mindenesetre azért levontam a konzekvenciát. Akit érdekel, annak PM-ben megírom mindkét bolt nevét, ahonnét az out of warranty-s WD Red származik, és ahol a rectified-et is rám akarták sózni, és a másikét is, ahol a korrekt magyar garanciás Redet vettem.

Egyébként ez az első bolt már máskor is felkeltette a gyanúmat, mert itt többször láttam már, hogy bizonyos termékekre, amire máshol 3 év gari volt, itt csak 1. Illetve például a Synology NAS-hoz, amit vettem, nem járt regisztrációs kártya, ami ugye jelzi, hogy nem hivatalos importőrtől szerzik be. Nem is vettem meg, hanem a másik boltban, kicsit drágábban.

Valahol erről is a vásárlók tehetnek, ha nem lennének annyira fillérbaszók, hogy egy forintért az anyjukat is, akkor a boltok sem kényszerülnek trükközésre. De ez az okfejtés már messzire vezet.

The Amiga, Born a Champion

(#23089) cbmfan válasza Intelligencs (#23088) üzenetére


cbmfan
senior tag

RMA garanciáztatás gyorsabb, egyszerűbb. kisker-nagyker-gyártó bohóckodását megkerültem azzal, hogy elpostáztam én. szó nélkül csere, jött az új, nem javított két héttel később címemre.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#23090) Sanyi.mTs válasza cbmfan (#23089) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mennyi volt a posta költség?

(#23091) cbmfan válasza Sanyi.mTs (#23090) üzenetére


cbmfan
senior tag

ugyanannyi mint bármi más. be kell csomagolni tisztességesen (nem csak egy pukizacsi és szevasz), és mehet levélként súlytól függően.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#23092) zetorg


zetorg
aktív tag

előlapi usb :D

(#23093) cbmfan válasza zetorg (#23092) üzenetére


cbmfan
senior tag

ügyes! de legalább leragasztotta a hátlapon...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#23094) Hequila


Hequila
őstag

Szakmai kérdés:
Adott egy notebooknak csúfolt Samsung förmedvény. Kijelzője törött, semmi nem látszik rajta. Tulaj külső monitorral használta. Míg nem úgy döntött, hogy újratelepíti a gépet.
Le is takarította a C tartalmát, de innen jönnek a gondok. A külső kijelzőről eltűnt a kép, és sehogy nem bírtam rávenni, hogy visszajöjjön. Próbáltam a szokásos billentyűzetkombinációt, semmi. Próbáltam lehúzni a saját kijelzőjét, de ez sem vezetett sikerre.
Gondoltam rá, hogy másik hasonló gépben feltelepítem a Windowst a winchesterre, de nincs másik hasonló gép.
Van a gépen recovery partíció, meg is vannak rajta a képfájlok, de nem tudom, hogy másik gépben hogyan tudom azt helyreállítani. Egyáltalán lehet?
Szóval ötleteket várok (a saját kijelző cseréje lenne a kézenfekvő, de annyit nem akar költeni a tulaj).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#23095) DeltaPower válasza Hequila (#23094) üzenetére


DeltaPower
őstag

Tippelhetek, NP300 széria? :)
Valszeg nem csak kijelző, hanem VGA is halott. Én múlt hónapban próbálkoztam egy ilyennel, minden hiába volt. A windows bootolt, de sehogy se lehetett képet varázsolni rá.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#23096) Hequila válasza DeltaPower (#23095) üzenetére


Hequila
őstag

A kijelző törött. A jobb alsó sarkában van néhány cm^2 kép, de ennyiből nem tudok telepíteni.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#23097) oriic válasza Hequila (#23096) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez így szerintem felejtős lesz.

Live-Die-Respawn

(#23098) azbest válasza Hequila (#23096) üzenetére


azbest
félisten

Youtube-on látott bios kép alapján nem lehet állítani a boot során elsődleges kijelzőt.
Ha vga kábellel van rákötve monitor és úgy indítod, akkor sem a külső megjelenítőt használja?
Hdmi kimenetére kötött kijelzővel lehet, hogy csak a vga driver feltelelpítése után esélyes a váltás. Régebben volt probléma bizonyos vga-k esetén hogy boot közben hdmi-n nem adott ki képet, de intel esetén nem tudom ez hogy van.
A maual fn+f4 gombot ír a váltásra, de gondolom ez is csak win alatt él a megfelelő driverek mellett.
Persze ha sértetlen a recovery, akkor próbálkozhatsz vakon, például videó alapján [link]. Eléggé vadász-vadász....

(#23099) Hequila válasza azbest (#23098) üzenetére


Hequila
őstag

VGA kábelen néztem, nem ad képet rajta úgy sem, hogy indítás előtt összedugom.
Illetve gondoltam még arra, hogy másik gépbe átteszem a winchestert, és ott indítom el valahogy a recovery-t. De hogy őszinte legyek, nem tudom, hogy az milyen mechanizmus alapján indul. Gondolom a recovery partíción lévő bootmgr-t tölti be.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#23100) DeltaPower válasza Hequila (#23096) üzenetére


DeltaPower
őstag

Az én példányomnak egyáltalán nem volt képe, csak a háttérvilágítás villogott időnként. Se VGA-n se HDMI-n nem adott képet, Fn+F4 váltással se, kijelzőkábelt lehúzva se. Recoveryt elindítottam cd-ről, valószínűleg végig is ment, de azután se változott semmi.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.