Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2048) ML320 válasza szepi79 (#2046) üzenetére


ML320
aktív tag

A story eleje az volt, hogy még pár hónapja kapott ajándékba egy gépet. Vett hozzá egy VGA-t, de az a piszok AGP 8x nem akart a 2x-s portban működni. Innentől már folyton bejárkált, telefonált, stb. És mindig tudni akarta, hogy biztos jó lesz-e az amit megvesz, te meg látatlanban mondd meg neki az okosságot. Most pl úgy hozta be a gépet, hogy cseréltek benne alaplapot, így most legyen benne olyan VGA, aminek van DVI-s kimenete, illetve kell neki egy USB kormány, ami ugye 2.0 USB, de az alaplapon USB1.1 van, és hát ő csak akkor viszi el, ha működik. A VGA be lett rakva, a kormány hozzá lett konfigurálva. Teszt ok. Nálunk vásárolt eszközök beszerelése, konfigurálása munkadíjmentes.
Erre kitalálta, hogy a kormány mégse kell neki. Semmi gond, de akkor van fél óra munkadíj. Erre meg háborog. Jelzem neki, hogy nem ''csak egy próba'', az, ha beviszem, felbontom, telepítem, kalibrálom, tesztelem..., így részünkről a jogos a felszámítás. Bocs, ez egy szarrágó, még ha vevő is. És itt áll előttem, gyököl, hogy milyen módon lesz neki olcsóbb. Ha itt mondjuk egy ezressel drágább a kormány, mint a multinál, de ha nem viszi el, akkor a munkadíjjal még drágább... Micimackó efektus: gondol, gondol, gondol, gondol, gondol, gondol ...
És a tipikus eset: megnézi a vásárlás után a neten a terméket, de nem tudja felfogni, mit jelent az ''optional'' felirat. Inkább visszajön, és kavar. Érződik a rosszindulat minden szavában, és remeg minden szarért. Sorry, lehet, hogy engem minősít, de csak megvetem ezt az alakot, aki amúgy segghülye, és csak olvas valamit, és kitalálja, hogy neki kell! Nem ért hozzá, nem tudja mit akar, és még sorolhatnám. De becsapva érzi magát.
Meg ha belegondolunk, miért a VGA kártyához adnának DVI kábelt? És ha kapna egy olyat, tuti azért lenne felháborodva, hogy a monitora D-Sub...

Bezzeg a régi szép időkben. Amikor még a főtéren... Nyilvánosan... Máglyán...

Ember tervez, Isten perverz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.