Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TQM


TQM
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
A szitu a következő:
2-3 héten belül (be)újítanék egy számítógépet (alaplap, proci, memória, ház).
Elképzelés:
Alaplap: Epox 8KHA+
Proci: AMD Athlon XP 1600+
Hűtő: Globalwin WBK38 v. 68, vagy COOL 111+
Ram: PC2100 DDR 256 Mb (Samsung v. Micron)
Ház: ???

A kérdésem a következő lenne:
Hol lehet találni kis hazánkban olyan helyet, ahol táp nélküli nagy-torony leledzik. Jó pár helyen utána néztem, de mindenhol 250-300 W-os táppal kínálták a portékát.
Az alapkonfig kiépítésekor valószínűleg elegendő lenne pl. 300W, de ugye gondoljunk a jövőre is egy picit (plusz egy winyó, CD-RW, Zip stb.)
Szóval ebben a konfigban (javítsatok ki, ha rosszul tudom per pillanat) elkelne egy 400W-os táp egy olyan házban amibe a későbbiekben beleférnek kényelmesen a cuccok + a táp is elég naftát biztosít a stabil üzemhez.

Nézegettem a következőket:
- Chieftec (képek és leírás alapján ideális lenne, de brutál az ára).
- Codegen (7000-es széria)
- AOpen HX-08
- Acorp BT22A

Találkoztatok már ezekkel. Ha igen akkor mi a véleményetek?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,

Lupulin

(#2) jenicel válasza TQM (#1) üzenetére


jenicel
tag

Szeva!

Nem tudom miért lenne szükség 400W-os tápra. A monitorod is erről kapja a juicét? :))
Szerintem leendő rendszeredhez simán elég a 300W.

Tisztelem az egyenes embereket.

(#3) aticime válasza TQM (#1) üzenetére


aticime
csendes tag

Hali!

Nekem is ilyen problemaim voltak. Akkor a magyar boltok siralmas ellatasa miatt valaszthattam az AOpen es az acorp haz kozott. AOpenre esett. A haz szep is, nagy is, es k.. hangos a tapja. Ha ma valaszthatnek Codegent vennek, mivel tus ventik dogoznak benne es mint tudjuk azoknak nem sok hangjuk van. Egyebkent most 300 W-os tapom van 3 IDE-s hdd, 2 SCSI hdd, ures PCI slotom nincs mar, +DVD ROM es CD iro. Meg se kottyan neki.
U.i.Acorp hazat hosszu tavra ne vegyel.(mar elnyuztam harmat...)

@i

(#4) elmo


elmo
aktív tag

Hi! Én a napokban vettem egy DTK házikót (CAS-74PFC). A táp halk és 300 W-os. 1előre csak jót mond6ok róla; +látjuk majd 1 év múlva. :D

csao,
Elmo

(#5) elmo


elmo
aktív tag

Ja, bővebben: [L]http://www.dtkcomputer.hu/files/kepek/cas-74pfc/cas-74pfc.htm[/L]

csao,
Elmo

(#6) TQM


TQM
csendes tag

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget.
A hozzászólásaitok eredményeképpen (300 W-os táp elegendő lesz) a kör bővült, így a választási lehetőségek köre is.
Valószínűnek tartom, hogy márka szempontjából a DTK, AOpen ill. Codegen marad fenn a rostán.
Még egyszer köszi a segítséget.

Üdv,

Lupulin

(#7) udvari válasza TQM (#6) üzenetére


udvari
tag

DTK az kóser 300w pt074W (pentium 4 hez is jó )

AMD ajánlás :DD

(#8) Ambrosius válasza udvari (#7) üzenetére


Ambrosius
tag

Nekem is ilyen van, ECS K7S5A megy benne...

(#9) Tyr


Tyr
csendes tag

Ugyan ebben a cipoben jarok, es engem mar csak az erdekelne, hogy hol kaphatnam meg almaim hazat az Aopen HQ08-at?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.