Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Számítógép házak (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

Nos emberek, lássuk, ki mit tud; az alábbi témában kellene hozzászólni:

Kinek miféle házzal milyen tapasztalata volt?

Leginkább pozitív visszacsatolásra lennék kíváncsi, a "nem férek bele a baby AT/microATX házamba"-fajta kirohanások nem életbevágóak, azonban ha egy többtízezer pénzes ultraház okozott álmatlan éjszakákat neked, arról is érdemes értekezni.

Forrásmegjelölést is szívesen látnék, így esetleg a jobb darabokra mások is lecsaphatnak...

Department of Redundancy Department

(#2) karib


karib
addikt

Elsőként rögtön meg is mozdulok :)

Nekem kimondottan beválnak az olyan házak, amelyekben az összes drive saját sínen van, így azok könnyen eltávolíthatóak egyenként, különösebb csavarozgatás nélkül.

További fontos követelmény, hogy a ház oldala(i) külön leszedhető legyen, ne csak egyben. Ez szintén a szerelhetőséget javítja nagyban.

Jelenlegi házam mindezen tulajdonságokkal rendelkezik, azonban "csupán" 3 nagyhely van benne, ami most már kevés. A csúnyább dolog, hogy pár nappal a használatbavétel után elkezdett lepattogzani a festék róla :)

Department of Redundancy Department

(#3) Parci válasza karib (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Chieftec, Chieftec, Chieftec! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) karib


karib
addikt

Naja, Chieftec... Lifetime gar nem rossz, bár keopsz már másodszorra vitte garba az egyik Chief tápját, ha jól tudom...

Egyébként www.chieftec.com tényleg kultúr, összes házukról robbantott axonometrikus rajz, infók, stb.

Normális méretűek cirka húsz rugó körül indulnak :) (nagy ATX inkább harmincsok pusz fa...).

DTK-nak volt néhány pofás megmozdulása (a RiO szerver is egy ilyen egységben üzemel, igaz, Parci?), és az Aopen sem vacakol. Persze ezek közül egyik sem nevezhető olcsó megoldásnak :)

Department of Redundancy Department

(#5) Parci válasza karib (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hehe :).
DTK ház, Chieftec táp. A két rossz darabra ne is emlékeztess, ha egy pillanatra is megbicsaklik, ami a szerverben van, olyan cikket írok, hogy kő kövön nem marad! :((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Kosh Naranek


Kosh Naranek
tag

Jók voltak a Clio házak is (külön levehető oldallapok stb.) kár, hogy már nem forgalmazzák őket.

(#7) Adi


Adi
senior tag

Ebbe mar nekem is bele kell ugatnom. :D

Nekem jo tapasztalatom regi DTK miditornyokkal van, az ujabbakkal mar nem annyira. Sines a drive-oknak a hely es nalam a 250W-os trafo vitt 6 vinyot, CD-olvaso es CD-irot is, mindezt Matrox G450+366-os Cerka 550-en mellett, szo nelkul. A doboz teteje sajnos csak egyben szedheto le (Gergoketol vettem amugy ezt a sz@rt :D ), viszont hypercool, amiota fekete barsonyt ragasztottam ra es az elolapot lefujtam feketere. :D

A Chieftec szinten jo, itthon a masik gep TG103-ban van, miditorony, csak a legjobbakat tudom rola mondani. Konnyen szerelheto, igenyes kidolgozasu, jol szellozik es igeny eseten meg le is lakatolhato. :D

ldm start-reconf primary

(#8) Aram


Aram
tag

És hol lehet itthon Chieftec cuccokat kapni? Nagykeres helyeket is mondhattok...

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#9) Parci válasza Aram (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Kelly-Tech
[L]http://www.kellytech.hu[/L]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) TLoF


TLoF
csendes tag

Nekem egy ultra nagy Noname házam van egy IBM táppal. az 5 nagy hely rendesen megvan és használható is. A második tápnak megvan a helye, és gondoltak is rá mert a kábelezés is szépen megvan csinálva neki. ÉN a AMP-nél vettem a házat a tápot meg egy sarki pc turkálóban egy egy régi ibm szerverből bonttam ki. Most simán megy benne a 4 hdd az iró, az olvasó meg a tnt2 bár sokkal több nem biztos. az oldalai külön szedhetők, és ha valaki olyan nagyon kiváncsi hát még a tipusát is megnézem nektek holnapra. Egyébbként csendes és a nehéz fém oldallapok még a fop 38-as hangját is elviselhetőre mérséglik. a design közepes, a kezelhetőség jó. ár szintén közepes. Ennnyi, hogyan is lehetne több :))

TLoF

(#11) Parci válasza TLoF (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nekem egy régi levedlett szerver házam van, 500W-os ATX táppal (ezt kicseréltem :)).

Parci

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Aram


Aram
tag

Parci!

Nem tudod, hogy mennyi a Kelly-éknél reklámozott két "Alap-szerver" DX-01W, vagy a TX-10W ház nettó nagyker ára, mert sajna nekem nincsen kódom, de kisker ismerősöm van, csak ő nagyon nem ér rá ezzel szarakodni, csak odamenne és megvenné esetleg. És van bennük táp?

Mert, DTK 300W-os táppal, 4 nagyhely... 17+áfáért láttam (ez aszem kisker) és ha sokkal, de sokkal több a Chieftec, akkor ezt venném mindenképpen.

Csakhát a Life-time garancia az vonzó eléggé.

Köszi:

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#13) Parci válasza Aram (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mindkettő 27.9k HUF. Van benne 300W táp.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Aram


Aram
tag

Vazeg!

28 + áfa a nagyker ár? HUH! Azért köszi..
Ez azert mar nem biztos, hogy megér ennyit. És az a DTK féle 300W-os tápos 4 nagyhelyes cucc milyen?
Érdemes azt venni?

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#15) Parci válasza Aram (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nemtom, meg kell nézni. Az biztos, hogy 250W-os DTK tápunk eddig mindent vitt, 0.25 mikronos Athlont is 1000MHz-en :D.

AOpen nagytorony (300W) is elég jó, de az is 20k+.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) karib


karib
addikt

230-as a DTK tápunk, ha nem tévedek :)

És tényleg, minden elhordott eddig. Chieftec pedig tényleg nem viccel árban. És ezek még a legolcsóbb ajánlatok :)

Department of Redundancy Department

(#17) Adi


Adi
senior tag

Hat nem vagyok egy Kellytech salesman :)

ldm start-reconf primary

(#18) Aram


Aram
tag

Csak az a bajom, hogy mire megkapom kiskerben a chieftec házat, az mondjuk cirka 30 + áfa és ez a DTK 17 + áfájához képest nagyon sok...

De ha valaki szerint ez megéri, az jelezze legyenszíves és fejtse is ki... ;)


Köszike

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#19) guest


guest
veterán

Nekem AOpen HX08. Vannak fenntartásaim (pl. lehetne sínes, nyílhatna könnyebben az oldala), de a táp az tuti, és végre elférek benne. :))
McJames

prohardver vendég

(#20) HookR válasza Parci (#11) üzenetére


HookR
addikt

Ilyen regebbi, vagy legalabbis hasznalt es olcso :)

Ha vegkepp nem talalok, akkor maradok a Codegen 7002-esnel, aminek ugyan ajtaja van, am a szabvany 19 cm szeles... (most 6002-esem van, s a tipussal meg vagyok elegedve)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21) guest válasza Aram (#8) üzenetére


guest
veterán

Chieftec:

- Compserv (www.compserv.hu) megrendelésre
- Mikland (ok is megrendelesre)
- a Kelly-Tech-nel pedig megnezheted, hogy milyeneket arulnak itthon (sajnos nem a teljes termekpalettat)

prohardver vendég

(#22) Parci válasza HookR (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy az enyém felszabadul. Mondjuk nem mai csirke, de kutya baja. Azért ez idő tutira, pár hét. Check back :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) karib


karib
addikt

Parci, csak nem kiszállsz a monstrumból :) ?

Örülök, hogy sokan rámoztultak a témára.

Codegenekkel alapvetően meg vagyok elégedve, legalábbis az "eccer összeszereled" szinten, mert főleg a 300-as táp alapból elég kultúr.

Ellenben én is kersegélek, vmi olyasmit, amit a Chief ad 30-sokért: 5-6 nagyhely síneken, jól bontható oldal. Táp nem annyira fontos tényező, az már van. Szóval ha valaki akár csak "vasat" tud, vagy esetleg tud ilyen típust ajánlani, hajrá!

-karib

Department of Redundancy Department

(#24) HookR válasza Parci (#22) üzenetére


HookR
addikt

Lekoteleznel, ha tudnal mutatni kepeket rola.
Elore is thx...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25) Parci válasza HookR (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ja, karib, valszeg felesleges lesz. Van DTK P4-es ház 17k-ért, stb.

HookR: OK, csinálunk majd pár fotót. Addig is:

Olyan magas, mint egy dögös nagytorony, és talán dupla, de minimum másfélszeres széles. Leszedhető oldallap, sínes, az oldallap ajtóként is működik, 8 nagyhely, ebből talán 4 ajtónyitás nélkül is hozzáférhető. 6 vagy 8 HDD led, 500W ATX táp. 27 kiló.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) karib


karib
addikt

No, emberek, érdemes ellátogatni Enermaxékhoz. Házak sem rosszak, de leginkább a tápjaik barátságosak :)

www.enermax.com.tw

Department of Redundancy Department

(#27) HookR válasza Parci (#25) üzenetére


HookR
addikt

Meg egy fontos dologrol nem esett szo, nevezetesen az ararol...

A kepeket meg turelmetlenul varom :D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#28) Parci válasza HookR (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

25kHUF. Képekhez türelem :), nekem nincs digit kamerám!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) HookR


HookR
addikt

Telnek a napok... :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#30) Parci válasza HookR (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Borzaszto vagy! Scanneljem be? Mit csinaljak, ha nincs digit kameram (se szkennerem)? Gyere ki es nezd meg :DD...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) Celtic


Celtic
tag

Ha a Chieftec:DDD házat meg tápot.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#32) Parci válasza Celtic (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Na jó, persze, csíftek... de az én házamban elfér 2-3 olyan csíftek cumó :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) HookR válasza Parci (#30) üzenetére


HookR
addikt

Most mit vartal tolem, varjak eletfogytiglan azokra a kepekre..? Nem bp.-i vagyok, igy nem tudom szemelyesen megnezni...
Latatlanban meg ugye nem illik semmit sem vasarolni :D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#34) Celtic válasza Parci (#32) üzenetére


Celtic
tag

Tán megnézted a-például AR2000 meg JS1500/2000 cuccokat is, vagy csak a...
Me ha nem, Thor kalapácsa sújcson le rád.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#35) karib


karib
addikt

Közérdekű kérdés: minden P4-hez ilyen ortopéd új ház-táp fog kelleni, vagy esetleg a második generációsak boldogulnak majd sima ATX-szel is?

Mert ha nem, akkor most nagyon rossz biznisz beruházni nekem egy 40k-s Chieftecbe :)

A P4 ATX cucc hardveresen (vas tekintetében) is különbözik, vagy csak tápilag?

Celtic: nincs véletlen egy elfekvő levetett Chieftec ház valahol nektek, táp nem kell, csak a vas. 6 sínes nagyhely, leszedhető oldallap, ilyesmi... ? Esztétikum nem első szempont, bár nem is utolsó...

Illetve ha bárki ilyesmit tud, szóljon...

Department of Redundancy Department

(#36) Celtic válasza karib (#35) üzenetére


Celtic
tag

Na szóval az úgy van, hogy ugyebár a táp különböző, tehát lóg róla egy plusz madzag, ami hasonlít az AT tápcsati egyik feléhez (a másik feléhez is hasonlít :) ). Az alaplapon van ennek helye, mert hogy másképp minek csinálták volna oda, kérdem én. Ezt egyelőre a 340W-os -külön kapható- csíftek táp tuggya. Na.
Osztán van a ház -ugyebár nem győzöm hangsúlyozni- aminek a furatai máshol kell legyenek, ami a P4-es lapok furatainak máshol való elhelyezkedéséből ered. Logikus, mi?
Az összes ATX-es csíftek ház megfelel ennek az előírásnak. Amúgy AT-s nincs is, hehehe.
Elfekvő ház importőrnél? Nehéz eset, utánanézek.
Lájftájm HW ápgréjdre? Na ne ba...ál már ki velem. Oszt a régi ATX táppal meg mi a szűzanyát kezdjek?
Szóval várni kéne, amíg a kisebb ATX/P4 tápok meggyünnek, illetve a házak ezekkel lesznek szerelve. Mármint komolyra fordítva a szót.
Eddig a Karibé.
______________________________________________

Te meg Parci elhallgattál, mert megnézted az AR2000-es házat és rájöttél, hogy a tied 2* 3* belefér? He?

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#37) HookR válasza Celtic (#36) üzenetére


HookR
addikt

Celtic: De vajh az ara is csak 2-3szoros ? :D

Mellesleg ha egesz veletlenul ket elfekvoben leledzo haz is akadna, akkor talan erdekelne az egyik engem is...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#38) karib


karib
addikt

Oruolok, hogy a Chief rendesen specko szerint epiti a hazakat :) Tehat akkor P4 belecsavarozhato, csak tapot kell cserelni...

Ezert is erdekel leginkabb csak a vas resze, most van egy tapom, ami nem rossz, oszt majd ha kell, akkor upgradelnek megfeleloen :)

Lifetime poen volt, nem kell hanyatt fekudni tole... bar szep szolgaltatas lenne :)

Department of Redundancy Department

(#39) Aram


Aram
tag

Na végre sikerült szereznem egy nagyon frankó kicsike ATX-es házat. Sunus SunTek gyártmány, 300 W-os táppal, lenyitható oldallap, amivel nyílik az alaplap is, rejtett!CD + 1 nagyhely 2 kishely, az egyik beépített kismeghajtó, belül 2 winyóhely. Ja és, hogy mi a pláne?
Az, hogy ultradizájnos, markolat a tetején és műanyag borítás.

Íme a webcím: www.suntekgroup.com

Amit szereztem, az a STK-9311 Balck.


Aram

Ja és köszike a segítségeket...

Ez a felirat 20byte!

(#40) marthag


marthag
csendes tag

Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy milyen házak vannak és azoknak egy mondatban a jellemzését, hogy hol használják leginkább.

(#41) marthag


marthag
csendes tag

Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy milyen típusu házak vannak és azoknak egy mondatban a jellemzését hogy hol használják leginkább.

(#42) marthag válasza karib (#2) üzenetére


marthag
csendes tag

Szia karib
Szeretnék érdeklődni hogy milyen fő típusu házak vannak. És hogy bizonyos házakot hol használnak.

(#43) guest


guest
veterán

Hi

Két hete vettem egy azona mask 2013-as házat, mindenkinek csak ajánlani tudom.
Masszív felépítésü, jól néz ki, a két oldallap külön is levehető egy mozdulattal, nem kell
illesztgetni csúsztatni stb.
3-3 meghajtóhely van, sínesek, a lemezek sorjázottak, a 3.5-es meghajók
rekesze szerszám nélkül levehető. Az alaplap tartó lemeze két csat oldása után kivehető,
az alaplapot nem műanyag dugók tartják hanem fém távtartók és csavarok. Hátul a szlotok
réseit nem kitörhető lemezek hanem krómozott, rugós zárólemezek fedik amiket később
vissza is tehetsz. A műanyag előlap is egy mozdulattal levehető, a nem használt rekeszek
műanyag fedői nagyon pontosan rés nélkül illeszkednek, Minkét oldallapon szelőző rések
vannak, és az előlapra és a hátfalra is lehet ventit szerelni A táp 300 wattos, emellet
az ára igen baráti, 13000 nettó, én az E-CONNECT-ben vettem.
üdv

den

prohardver vendég

(#44) elmo


elmo
aktív tag

Én is nemrég vettem (számítógép !) házat. Típusa: DTK CAS74PFC, kis kép és info róla itt:
[L]http://www.dtkcomputer.hu/new2/reszletes.php?id=20[/L]

Amúgy a táp nagyon csendes, az egész beszerelés gyorsan ment, és télleg poénos ez a csavarmentes szerelés.

csao,
Elmo

(#45) Sihto


Sihto
csendes tag

Sziasztok, nekem DTK P4-es hazam van, valami 350-es vagy mi a szosz tappal, (szerintem a 300as tap mindenre elegendo manapsag), belul nem kell cavarozgatni, ami nagyon pozitiv, a tapventi a homerseklet fuggvenyeben kapcsol nagyobb sebbesegre, ebbe a hazban tenyleg elfernek a dolgok semmi sem log ki, mert beleutkozik az alaplapba
Negativum: nincs szellozes a haz oldalajtajan es igy hamar fel megy 48-50 fokra a procim, amugy az elozo hazamban csak 38-40 fok volt a maximum,
Es a bajok akkor kezdodnek ha eleri ezt a homersekletet valahol itt kapcsol magasabb fokozatra a tap venti is, es az mar hangos !!!
A dizajn meg egyenlo a nullaval, ezert lefestem feketere :)

(#46) Vick27


Vick27
csendes tag

Én is DTK CAS74PFC néztem ki magamnak. Mennyibe került?
Én már több éve DTK házat használok, teljesen meg vagyok vele elégedve, csakhát a 200W kicsit kevés lesz majd az XP-hez.
A Chieftek házak ténylge nem rosszak, bár azok sem tökéletesek, viszont jó drágák.
Néha viszonylag olcsóbb házak között is lehet találni jót - legfeljebb a tápot kel kicserélni bene, mondjuk egy jó kis Enermaxra ( bár az is elég húzós árú)

" A végtelenbe és tovább..."

(#47) karib


karib
addikt

Suntek: nagyon pofás kis cucc, a Power Macintoshok miditorony házát utánozzák némileg :)

Kár, hogy kicsi :(

Néhány olcsó, de egész használható házikó:

TK6003 - 250 W táp - cirka 7e Ft nettó
Nagyon jól szerelhető, tágas, esetleg egy táp upgrade nem árt neki...

TK3004B és TK3005B - 300 W P4 táp, előlapi USB, sínes, 80-as venti - cirka 13e nettó
Elegáns kinézet, egy csavarral szétszedhető, tágas

TK6100B - 300 W P4 táp, előlapi USB, 80-as venti - cirka 10e nettó
Árához képest szolgáltatásai verhetetlenek...

Feel V - 400 W P4 táp, előlapi USB, cirka 16e nettó
Brutál táp, dizájner kinézet (talán túlságosan is), nagydarab

A dobozokat meg lehet tekinteni a Mycom honlapján (ők és a Coomp-Ker disztribuhálják ezket).

Van még egy rakás, de én ezeket pécéztem ki, mint értelmes darabok (egyszer végignyálaztam a kínálatot, és elég sok az átlagos cucc...).

[L]http://www.mycom.hu[/L]

(Itt el kell navigálni a termékek -> házak oldalra.)

Department of Redundancy Department

(#48) fLeSs


fLeSs
nagyúr

hali!

nemtudtok vmi helyet ahol IBM szerverházat lehet kapni? :D vagy állítólag ilyet csak az IBM gépek kapnak,gyárt,és még rendelni sem lehet? :( vki tud vmit róla?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) Barton


Barton
senior tag

Codegen ár teljesítményben kerály.

Bár én se utasítanék vissza egy "Lian Lit".

Remélem jól írtam le.

(#50) mzperx


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

Lehet hogy hülyeség, de nékem két ACORP 828B ház van ehunn, DE még mielőtt bárki @ny'zni kezdene, mindkettőben egy-egy Enermax 350W táp dolgozik marha csendesen.... Nekem tetszik

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Számítógép házak (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.