Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cikasz


cikasz
őstag

Az a kérdésem, hogy ha 1 hdd-t az ATA133-as kábelen slave-re dugok MASTER jumpereléssel számit- e valamit???
Mármint van-e jelentőssége hardveresen a master/slave viszonynak???
Árthat-e a winyónak ha a slave-n masterként dolgozik??
üdv
Cikász..

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#2) L3zl13 válasza cikasz (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ártani nem árthat, sőt, sebességbeli eltérésnek sem szabadna lennie. Ennek ellenére főleg CD/DVD íróknál fordul elő, hogy nem mindegy hogy vannak jumperelve, illetve van-e még valami velük azonos kábelen.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) cikasz válasza L3zl13 (#2) üzenetére


cikasz
őstag

A lényeg az az, hogy két maxtor van Raid0-ba kötve és helytakarossági célból le akarom vágni a Master csatit a kábelröl!!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#4) mr_ricsi válasza cikasz (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nincs semmi probléma a megoldásoddal. (Éles szikével csináld!)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) cikasz válasza mr_ricsi (#4) üzenetére


cikasz
őstag

oksa
köszi, ki is próbálom este...

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#6) arpeen2 válasza cikasz (#5) üzenetére


arpeen2
senior tag

És a géped kapcsold ki míg vágod :DD

(#7) cikasz válasza arpeen2 (#6) üzenetére


cikasz
őstag

hoppsz erre nem is gondoltam :D

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#8) neduddki válasza cikasz (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

A via-nal foleg erdekes, mert ha udma-be lett love akkor a ugy inditotta ujra agepet, hogy orom volt nezni...
Inteleknel nem lattma ijjet, de a via-s poeneok utan meg se probaltam...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) cikasz válasza neduddki (#8) üzenetére


cikasz
őstag

este kiderül :)
amugy Nforce3-as csippszet

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#10) Flashy


Flashy
veterán

tökmindegy hogy a kábelen hol van, eleve vannak gyárilag 2csatlakozós kábelek is.
inkább azt nézd meg hogy ahogy vágod, nehogy 2 szomszédos vezeték kilógó szálai összeérjenek. nagyítóval mondjuk.

(#11) s0ulreaver válasza cikasz (#1) üzenetére


s0ulreaver
tag

Igen számít, ''hivatalosan'' is, mert ha nem ''normálisan'' dugdosod, akkor komoly időzítési problémáid is lehetnek.. Nekem egy ilyen hiba miatt az oprendszerem is meghalt. Ha érdekel elmesélem.

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#12) mave13


mave13
őstag

Azért számít néhol. Találkoztam olan ASUS SiS chipes lappal, ahol nem volt mindegy, hogy mit hova kötsz! Ha a gépben 1 vinyó +1 CDROM volt, amik 1 kábelre voltak kötve, akkor az egész összeakadt. Csak úgy volt hajlandó normálisan futni, ha a HHD-t a 80 eres kábel master helyére, a CD-t pedig a 40 eres kábel slave helyére kötöttem persze megfelelő csatlakozással!!!

Icewolf || kósza ||

(#13) mr_ricsi válasza mave13 (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Én pedig Asrock SiS chipessel tapasztaltam hasonlót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) cikasz


cikasz
őstag

Csak 1 észrevétel : Megcsináltam a dolgot és tökéletesen müxik azóta is.. Tehát a slave részre van kötve masterként..
üdv

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#15) paff


paff
tag

Meglepő dolgokat olvasok.. nem is gondoltam ilyenekre, hogy ez számíthat...
Szóval a kábel melyik fele hivatalosan a master és melyok a slave?

amúgy nekem sose volt gondom ezzel. Általában a primari/slave a CD-íróm, a secondary master egy CD-ROM és a sec/slave pedig a rack. De a kábeleket sose néztem...

Meg nem ezért van a Cable Select? Tehát (én úgy gondolnám), hogy ha már jumperelek, akkor nem számít... Vagy mégis:F

Köszi

csőtoll

paff

(#16) Loha válasza paff (#15) üzenetére


Loha
veterán

A kék vége megy az alaplapra, a fekete a master, a szürke a slave...
elvileg UDMA66 felett igen is számít, hogy hova dugod...

(#17) paff válasza Loha (#16) üzenetére


paff
tag

Jók ezek a színek... De nekem mindegyik fekete! :(
(meg egy másikon van kék is, az egyértelműen az alaplapé...)

Szóval a kábel végén melyik van?

m-------------------------m-------m
alaplap ? ?
(kék) (?) (?)

Köszi

paff

(#18) oregcsóka válasza paff (#17) üzenetére


oregcsóka
őstag

A kábel egyik vége megy az alaplapra, ez általában kék színü dugó, a másik végén van a master, a kettő közötti, a masterhez közelebb lévő pedig a slave.;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#19) Loha válasza paff (#17) üzenetére


Loha
veterán

2db egymáshoz közelebb lévő csati közül az egyik ami a végén van a master, ami a közepén a slave, és ami a másik végén van távol mindentől (kék) az megy az alaplapra... :)

(#20) wnix válasza paff (#17) üzenetére


wnix
senior tag

Az ATA/ATAPI szabvány szerint:
egy vinyó esetén: ajánlott a kábel végén csatlakoztatni, mindegy, hogy master vagy slave
két vinyó esetén: a különböző jumper-olásra kell figyelni, mindegy, hogy master vagy slave

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#21) djyuri


djyuri
őstag

Ez az ata133 nem udma6-ot jelent? Vagy legalábbis azt is jelentheti?

(#22) wnix válasza djyuri (#21) üzenetére


wnix
senior tag

''népiesen'' :)

Az ATA (=AT Attachment) és az ATAPI (=AT Attachment with Packet Interface) egy szabványos csatoló leírása.
Az udma-0,-1,-2,-3,-4,-5,-6 az egy adatátviteli mód (van még PIO/MWDMA), ami az ATA/ATAPI szabványokban van leírva (Az aktuális az ATA/ATAPI-7). Az udma6 maximális átviteli sebessége 133MB/s.

szvsz nem túl jó ötlet az ''ATA133'', mert az benne lesz a az ATA-8-as szabványban is, de az már 266MB/s-os sebességget fog maximálisan teljesíteni (előreláthatólag). Eddig ATA-7-es szabványról tudok (ami udma6-os módban 133MB/s-et teljesít).

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#23) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

én mikor megvettem a gépet a gyári szalagkábeleknek is szinesek voltak a csatijai, a mostani TT csőkábeleken pedig a lehúzókájára is rávan írva melyik mi. amúgy szerintem is számít!

[Szerkesztve]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#24) paff válasza wnix (#22) üzenetére


paff
tag

Akkor ha jól értem, az ATA a fizikai ''réteg'', amin aztán lehet különböző (pl. UDMA) adatátvitel megvalósítva.


Egy régi Seagate winchesteremet (ST31720A - 1.7GB) szeretném újra feléleszteni, de nem nagyon megy. BIOS látja, WinXP nem akarja. Először még látta, de most már nem. Amúgy PIO4 módban van, nem is tud jobbat a vinyó... (vagyis MWDMA-t tud, de a BIOS nem nagyon ajánlgat ilyesmit...) A Seagate tesztprogija is letesztelte, nem talált hibát.
Mi lehet a baj?


[Szerkesztve]

paff

(#25) ezekiel


ezekiel
aktív tag

xp! az a baj! Probáld meg azt hogy vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/lemezkezelés! ha látja a bios itt tutti bennt van a vinyó! jobbklikk rá és a partició megjelölése aktivként! Így mennie kell!

(#26) paff válasza ezekiel (#25) üzenetére


paff
tag

Nos próbálgattam sokféle képpen. A lényeg, hogy ha a secondary masteren van nem látja csak a bios, de az is nehezen találja meg a kommunikáció módját (PIO4). Ellenben ha slave, akkor minden rendben, és a lemezkezelő látja is...
Ki érti ezt? :F
Amúgy egy összeomlott fat32 van rajta, tehát mindta semmi sem lenne. A bajom csak az, hogy szeretném megmenteni az adatokat, ezért nem formázom le...

paff

(#27) djyuri válasza wnix (#22) üzenetére


djyuri
őstag

ry,hogy csak most reagálok,de csak most állt fel a vízhűtésem.
Szal köszönöm az infót. Már ki is másoltam egy txt könyvtárba a késsöbbi kérdés elkerülése végett.
Köszike.
Még annyi,hogy közben megkérdeztem és nekem azt mondta egy magát nagyesze jobban tudja-ának nevező ember,hogy 50%-os hibalehetőség van ha a nem megfelelő kábelvégeg van a vinyó. (a hibalehetőséget csupán a régebbi és a nagyon új vinyók FELISMERÉSÉBEN értendő.
Szal én ennyit tudtam segíteni ebben. És kösszi mégegyszer az infót.

(#28) mr_ricsi válasza djyuri (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''hogy 50%-os hibalehetőség van ha a nem megfelelő kábelvégeg van a vinyó. (a hibalehetőséget csupán a régebbi és a nagyon új vinyók FELISMERÉSÉBEN értendő.''

Ez hülyeség.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#29) djyuri válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


djyuri
őstag

Valószínűleg,mert ekkora számban nemhogy nem tapasztaltam,de még eddig csak ettől az embertől hallottam.
PI-es gépen igazat adok neki,mert sok szívás után jöttem erre a trükre rá,de máshol mindig más volt a problém oka. Legfőképpen kábel és táp kontakthiba.
De volt alaplap és raid hiba is már a kezem alatt.

(#30) wnix válasza djyuri (#29) üzenetére


wnix
senior tag

''PI-es gépen igazat adok neki...''

Az szvsz nem a vinyó helyétől a kábelen, hanem a winchester-ek ATA-parancsainak - a gyártók által másképpen megvalósított - különbségei miatt történtek felismerési problémák.
Még BIOS-okat sem nagyon láttam amelyik betartotta volna az ATA-1-es szabványban leírt 45mp-t, amennyi ídőt egy ATA-1-es vinyó maximum felhasznál induláskor.(Van 60MB-os vinyóm, amit egy mai BIOS nem ismer fel, de saját programmal tökéletesen működik)

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#31) djyuri válasza wnix (#30) üzenetére


djyuri
őstag

Az igen,szép nagy vinyó lehet. Nekem volt egy 1Megás vinyóm is. 3KG-t nyomott.
10k-ért megvette egy gyűjtő. Majdnem akkora volt,mint egy spiral füzet(nagyalaku).
Asszem 109 érintkezős volt,de més a scsi-re sem hasonlított.

Szal a PI-eseknél én úgy jártam,hogy olyan 800MB-2.2GB os vinyók voltak csak a haveromnak,amiket nem lehetett az autodetekt-ről átállítani másra és ott a kábelen való sorrend döntötte el a mastert és a slavet.

(#32) wnix válasza djyuri (#31) üzenetére


wnix
senior tag

''nem lehetett az autodetekt-ről átállítani másra''

Conner ?

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#33) djyuri válasza wnix (#32) üzenetére


djyuri
őstag

WD-volt. Nem tudom már hogy azon belül mi volt rá írva. Gyorsan jött a krapek és gyorsan odaadtam ennyiért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.