Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Szaggat a rallyemasters xp 1800-on! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

HI.

Vesz az ember egy jo kis AMD XP procit, az 1800 pluszost, ala abit kr7a lapot, tesz bele 256 samsung ddr-t, van jo kis (?) Gef2MX-e 64 megas, es a Rallyemasters szaggat 800x600 32 biten, vagy 1024-ben 16 biten.
Minden patch, stb fennvan (via4in1, dx8.1, detonator 12, 29, 40 is)
Miert? Igy egy celeronnal is tudtam jatszanni.
Vagy ennyire gagyus a vidiokartyam? Mar a celeront is O lassitotta volna?
Abit Silruo GF2mX 64m. Jo, nem DDR-es, de pont ez szamitana itt?

Mit ajanlotok, ami olcso es mar jo?
gf4mx ddr?
gf3ti?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) CsendPenge válasza Márton (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hát, ez eléggé érdekes, mert egy ilyen proci sok mindent tud. Nem lehet, hogy a renccerben van valami gubanc? Amikor szaggat van hdd művelet? Ha igen, akkor arra kéne keresgélni (esetleg nem megy az udma, és a cuccok lassú töltése miatt). Valamilyen benchmarkot próbáltál már? És más játékot? Lehet, hogy ez a progi túl erőforrás igényes vidkari szempontjából... (vagyis videokártya limitált a környezet) Ha lesz még ötletem, akkor írom :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) nap


nap
addikt

Ugy tunik egy uj videokartya igencsak jol jonne a konfigodba.
gef3, gef4, ati9000, ati8500(le), amire van penzed, es igenyed, ezalatt nem erdemes keresned, az mx jelu gef-ek kerulendok!

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#4) Márton


Márton
nagyúr

''eléggé érdekes, mert egy ilyen proci sok mindent tud.''
Azert vettem :)

''Amikor szaggat van hdd művelet? ''
nincs, 256 rammal meg is lepodnek rajta.

''Esetleg nem megy az udma''
nem, ilyen alapdolgokkal minden rendben van, videot is vagok a geppel.

''És más játékot? ''
UT 1024x768 32bit franko! Nincs roccenes.

''Lehet, hogy ez a progi túl erőforrás igényes vidkari szempontjából...''
en is erre gyanakszom, mert egy p4-1500 konfigban meg 1152-ben is akadasmentes! igaz, gf4mx ddr-rel.

Az akadas alatt egyebkent ne a teljes jatszhatatlansagot ertsetek.
Jatszhato, csak van olyan hogy szaguldozok szepen olyan 60 fps-sel, es mikor jonne egy kanyar, vagy tobb objektum tunik fel, pl fak, akkor hirtelen leesik 30-40 fps-re es ezt nagyon eszrevenni.
800x600x16biten abszolut roccenesmentes. Ilyet akarok 1024x32biten is:D

nap:
koszi a tippeket, beruhazom az egyikbe..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5) CsendPenge válasza Márton (#4) üzenetére


CsendPenge
őstag

Az, hogy van 256 mega ramod, még nem jelenti azt, hogy a vinyo nem lehet szűk keresztmetszet. Windózer könnyem megeszik sok memóriát, és a játék textúráit, adatait is mind a vinyóról kell betölteni :) De a leírtak alapján szvsz vidkari csere.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) Sidaries válasza Márton (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Az SD-s GF2 Mx-ek nem a 200-as széria? Csak mert arról túl sok jót nem hallottam. Szóval szerintem az lehet kicsi neki, Egyébként a GF2mx-ekre tényleg a 16 bit és az alacsony felbontás jó. Bár szerintem a 16 és a 32 bit között nincsen jelentős különbség. Erről most nem akarok vitát nyitni. Ezt már megbeszéltük másik fórumokban.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) Füles válasza Márton (#4) üzenetére


Füles
tag

Ismerem a progit, nekem anno egy GF2-vel is tudott szaggatni, nagyon. :(
Szóval szerintem egyértelműen erősebb kártya kell hozzá. Nem boldogul el a sok objektummal.

(#8) Aram


Aram
tag

Szia!

Problémádra valószínűleg nem találsz megoldást.

Ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy ez egy Direct3D-s program.
És mint szinte mindegyik Direct3D-s program, ez is szaggat Nvidia kártyákkal.

Egy példa:

Saját konfig egy 1200-as TBird, 256 MB RAM és egy Gainward XP-s Geforce2 Titanium. Ezzel a konfiggal nagyon jól futnak az OpenGL-es cuccok.
Viszont! A Need For Speed Porshe Unleashed baromira ''röcög'' vagy ''receg''. Fraps-al mértem az aktuális FPS-t és nem nagyon esik még nagy felbontásban sem 60 alá, ami ugye elég kellene, hogy legyen. Hiába veszem le 800x600-ra a felbonást, a probléma ua.

Ezzel a dologgal nem tudtam mit kezdeni. Amit írtál, hogy leesik 30-40 FPS-re attól még jól kellene futnia a játékna, ezt nem kéne, hogy észrevegyed játék alatt. Ha 20 körülre esne az már igazán feltünő szaggatás lenne.

Nekem még a GTA3-nál is csinálta, vagy a 3DMark2001 is ''szaggat'', pedig közel 5000 pontot hoz a konfigom.

Hát, ha segíteni nem is tudtam, de remélem jó infóval szolgálhattam.

Maradok tisztelettel:

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#9) turho


turho
őstag

Nálam ha ez segít sis-es lapon frissebb bios meg egy újabb alaplapi driver oldotta meg a ricegést. Mert ha 60 fps van egy gaméban és mégis riceg akkor valami optimalizálási gond van. Ill xp alatt is elég jól eltűnik a jelenség.

(#10) nothingface


nothingface
tag

Nem tudom, hogy ugyanarról a játékról beszélünk-e (van egy Master Rallye is), de nekem a Rally Masters egy 366-os Celeronon, Voodoo3-mal és TNT2 M64-gyel is tökéletesen, szaggatásmentesen futott 800x600-ban. Szóval a te gépeddel valami gáz van...

(#11) Márton válasza nothingface (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

A Rally Mastersrol beszelunk.
A gepeden lehet azert futott jobban, mert voodoo-ra optimalizaltak jol.
Ilyen volt pl. az unreal is.
Haverom voodoo3 utan cserelt tnt2-re, es csodlakozott miert lassabb :)

A gepemmel nem lehet nagy baj, illetve megis:
A 11-es irq-t hasznalja:
sblive
hpt372 raid controller
gef2mx
realtek halokartya
via usb
IEEE 1394 kartya

nem SOK EZ EGY KICSIT!?

Lekopogom minden mukodik.
(a raid-es vinyok, a hang, a dv kartya, halozat is van.. tenyleg minden!)
Ez normalis igy?
Hiaba allitom a biosban manualra, meg update escd.. win2k sz@rik ra.
Es allitani meg nem engedi.

Bar nem hinnem,hogy emiatt akad, mert akkor talan 800x600 16biten is szaggatna. De nem, ott jatszhato!

Mind1, jovo heten jon egy uj vidiokartya, addig is nem tudtok megoldast az irq problemamra? (w2k prof, via4in1)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Szaggat a rallyemasters xp 1800-on! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.