Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) urban racer válasza blountex (#66997) üzenetére


urban racer
senior tag

Igen, egy accounthoz több NAst is felvehetsz. Nekem a privátomban 5 db van, a cégesben kb 200.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67002) urban racer válasza Digger (#67000) üzenetére


urban racer
senior tag

futtatás, \\NAS ip címe a megosztott meghajtón jobbklikk hálózati meghajtó hozzáadása.

Nyomtató: Pipa az ügyfelek kiszolgáló lanhoz blablabla

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67003) gygabor válasza dkess (#66999) üzenetére


gygabor
csendes tag

A mostani 2tb hdd shr kötetbe van.
igen a két új hdd-t tükrözni szeretném

Köszönöm a segítséget.

(#67004) dkess válasza gygabor (#67003) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen.

Akkor a leírtak alapján menni fog, ugye?

A biztonsági mentést se felejtsd el. Amennyiben ne adj Isten kifognál szériahibás HDD -ket (egyszerre vett ugyanolyan HDD -knél ennek kicsit nagyobb is az esélye) sikerült volna kapni, akkor az ne egy kötet helyreállítása folyamán (ami intenzívebb terhelést jelent és el is tart egy darabig) derüljön ki ezzel igen komoly nehéz pillanatokat okozva ...

(#67005) gygabor válasza dkess (#67004) üzenetére


gygabor
csendes tag

Igen
köszi :)

(#67006) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

420+ vagy 920+ között gondolkodok.
Felbővíteném 6 illetve 8GB memóriára.
Szerintetek itthoni felhasználásra érezném a 4 mag előnyeit?
főként fájlmegosztás, néha kis távoli munka 1-2 pc max, download station, NFS megosztás, nyomtatómegosztás és az adatok megőrzése mindössze amire használnám.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67007) AiRLAC válasza Bacusuz (#67006) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerintem nem, és kezdd elsőnek memóriabővítés nélkül.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67008) takos


takos
tag

Sziasztok! Tegnap a Vodafone hozott egy új eszközt is, persze így távolról nem érem el a NAS-t. Az eszkö Vodafone Docsis 3.1 pontosabb saját fejlesztsük(talán)
Mi lehet a hiba és hogyan tudom javítani az eszközben?

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#67009) zsamiatt válasza takos (#67008) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem jó a hálózati beállítás. Nézd meg mi a DNS kiszolgáló a NAS-ban.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67010) AiRLAC válasza takos (#67008) üzenetére


AiRLAC
addikt

Fix ip vagy DHCP van beállítva?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67011) maci25


maci25
aktív tag

Szerintetek mennyit érhet egy 918+ ?
Doboz,minden tartózzék, gari nem tudom van e még rá, állapota mint amikor kivettem a dobozából.
Kora nem tudom, amikor + jelent akkor vettem.

[ Szerkesztve ]

(#67012) Magnat válasza maci25 (#67011) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

sztem 80-100, attól függ, milyen gyorsan akarsz tőle szabadulni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67013) Sanyi.mTs válasza Magnat (#67012) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

100k körül 218+ -t hirdettek

(#67014) Multibit válasza maci25 (#67011) üzenetére


Multibit
veterán

Mindig az a kérdés, hogy eladni akarod, vagy árulni? ;)

(#67015) szabcsi73


szabcsi73
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit hagytam érlelődni a dolgokat, és kezeltem bután egy problémát, de most más miatt megszorultam, és nem tudom a megoldást így több kérdésem lenne.
Nem vagyok szaki, hálózatban még kevésbé, de ha érthetően elmondják, akkor megoldok sok mindent. Előre is elnézést, ha rosszul vagy butaságot kérdezek :)

Szitu:
Van két NAS, egy 218 és egy 220j. Külön lokációban, ráadásul külön szolgáltatónál van a net: előbbi Voda (UPC), utóbbi Digi. Mindkét helyen dinamikus IP. Családon belüli, bizalom egymás felé ok, tehát ezt nem kell kezelni.

1. feladat: ide-oda biztonsági mentés. Probléma: dinamikus IP miatt nem igazán tudom automatizálni. Tuti ez az én bénaságom, elég alapnak tűnik. Most azért ez nem akkora gond, alkalmanként manuálisan megnézem az aktuális IP-t, és úgy indítom a hyper backup-ot. Kőbalta2021. De tuti, hogy van ennek normális, autmatizálható megoldása is, de nem találtam olyan leírást, hogy sikerült volna. A hyper backup nem azonosítja a quickconnectes eljárással a másikat, tehát vmi más kéne.
2. feladat: az egyik helyre 4 kamera telepítése történik rövidesen. 2-2 free licensz van most a két NAS-hoz. Meg lehet ezt a 4 kamera kezelését oldani okosan úgy, hogy ne kelljen további licenszt vásárolni. Ha nem, hát nem, de ha nem muszáj nem dobnánk ki rá 35-40eFt-ot. Az se baj, ha ennek következtében két kamera másik telephelyre menti a videót, mert ha baj lenne, mindegy, honnan kerül elő a film... Csak az kamera képe (adat) hogyan jut át az egyik helyről a másikra, ha dinamikus az IP? Lehet regisztrálni a licenszhez másik hálózaton (IP tartományban) lévő kamerát? És látni fogja?
+ feladat: router tűzfalát is figyelembe kéne venni a fentieknél...

Nem is olyan sokkal feljebb olvastam (hasonló, de azért más problémára írtátok), hogy érdemes létrehozni VPN-t (ha jól tudom, a NAS maga tud ilyet, nem kell külső szolgáltató). Az esetleg itt is megoldaná a két kérdést egyben? Ha igen, akkor lszi abban segítsetek, hogy ezt hogyan érdemes létrehozni, és esetleg a biztonsági beállításokra is szívesen fogadok javaslatokat.

Nagyon köszönöm a türelmet és a segítséget előre is.

(#67016) Magnat válasza Sanyi.mTs (#67013) üzenetére


Magnat
veterán

Bocsánat, elnéztem, azt hittem 218+-at árul a kolléga.

Én arra 140-160-at mondanék, igaz, h a bolti ára vmi 210-220, de 920+ van már 206-ért ([link]).

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67017) Magnat válasza szabcsi73 (#67015) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

2-es ponthoz: az adott helyen lévő kamerák képét azért is az adott helyen lévő nasra kellene rögzíteni, mert feleslegesen terhelné a forgalom a netet, dinamikus ip meg nem gond, regisztrálsz rájuk ddns-t , illetve a lanon fixálod a címüket statikus dhcp-vel, portokat beirányítod, és azon az eszközön (telefon v pc) pedig mind a két nast felveszed, 2 kamera képét az egyik alatt látod, másik kettőét a másikon.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67018) AiRLAC válasza szabcsi73 (#67015) üzenetére


AiRLAC
addikt

1. DDNS-t beállítod mindegyiken és VPN a kettő közé.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67019) szabcsi73 válasza Magnat (#67017) üzenetére


szabcsi73
csendes tag

Szia!
Köszönöm!
De ugye nem ezt szántad az "érthető" leírásnak? :)
És azon kívül nem tudom, hogy akkor a javslatod alapján a 4 kamera képe végülis felvételre kerül-e mind? Nem nézni szeretném. A PC csak ideiglenesen vesz részt a regisztrációban, ugye? És mind a 4 kamera akkor a telephelyi NAS-ra mentődik?
Kösz.

(#67020) szabcsi73 válasza AiRLAC (#67018) üzenetére


szabcsi73
csendes tag

Kösz!
Ugyanaz az észrevételem: értem akkor, hogy mit kell csinálnom, és hogy van megoldás, de a hogyant is lszi...

(#67021) Essejó válasza szabcsi73 (#67019) üzenetére


Essejó
veterán

Olvasd el Borisz írását a Topiknyitóban, sokmindenben megvilágosodsz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67022) dkess válasza szabcsi73 (#67019) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Amennyiben csak biztonsági mentés lenne a kapcsolat oka a két távoli NAS között, akkor nem feltétlenül kell VPN alapú kapcsolat. Persze lehet, nem gond. Ez utóbbi inkább akkor lenne hasznos, ha e mellett lenne pl. hálózati mappa felcsatolás is távoli NAS -ról és az érintett mappákban közös, csoportos munka.

A VPN kapcsolat abból a célból, hogy a távoli helyen levő kamerák tudjanak oda rögzíteni az nem csak a sávszélesség miatt lehet kérdéses (ugyanakkor ez a továbbítandó videó minőségi beállításaitól nagyban függhet - adott esetben 2 db kamera képe jelenthet elhanyagolható terhelést is), hanem amiatt is amennyiben a két hely közül bármelyiknél gond van az internettel, akkor az érintett két kamera le fog szakadni ... Persze az is tény, hogy anyagi értelemben ez lenne a legkedvezőbb.

Alternatíva lehet a plussz licesz vásárlás - ez ahogy írtad is pénzbe kerül.

"C terv" lehetne akár, hogy az érintett telephelyre vesztek egy legolcsóbb másik (akár egy lemezes) Synology NAS -t. Ezzel az adott telephelyen meg is van a 2-2 licensz. Ezen második NAS átszinkronizálná a mentett videó anyagokat a fő NAS -ra (lehet visszirányba is szinkronizálni a másik NAS -ról, hogy még egy helyen meglegyenek a videók) és a "központi NAS" -ról menne backup a távoli másik NAS -ra. A távoli NAS -on ugyanez csak pepitában - azaz az is backup -ot küldene a másik telephely fő NAS -ára.

Előnye a legutolsó megoldásnak, hogy azon a telephelyen nemcsak "offsite" (távoli) backup lenne, hanem helyi is. Egy helyreállás sokkal gyorsabb is tudna lenni akár. Természetesen nemcsak a kamerák képét lehetne ilyenformán biztonsági mentegetni, hanem bármi mást is illetve akár egy valamilyen szintű feladatmegosztást is lehetne tervezni ezzel elosztva az egyéb jellegű terhelést is.

VPN tekintetében javaslom az OpenVPN -re keress rá - akár itt a topikban első körben.

(#67023) szabcsi73 válasza Essejó (#67021) üzenetére


szabcsi73
csendes tag

Köszönöm.
Egyébként végigolvastam, többször is (ráadásul nem is a topiknyitóból találtam rá), de ettől még az az írás, ahogy jelzi is, feltételez némi olyan hálózatos alapismeret, ami nekem nincs, bármilyen régen is van gépem (C64 óta... :) ) 2019 év végén vettem magamnak a NAS-t, és mindent beállítottam, ami kellett. De apósom is beruházott rá, viszont így már kilépet a dolog a belső hálóról, és ez már sok volt. Ezért kértem segítséget, egy (két) konkrét ügyben, mert felteszem a "kattints ide, utána pipáld ki, nyomj ok-t" sorozattal beállítható amit szeretnék, de ilyet eddig konkrétan nem találtam, a synology oldalán sem. És biztos nekiállhatnék, de nem tervezek továbbra sem ezzel foglalkozni a professzionálisan, gondoltam egyszerűbb egy konkrét ügyet megkérdezni, és beállítani, ha nem is feltétlen értem a logikai hátterét, mint végigrágni magam minden alapon.
Azért kösz.

(#67024) szabcsi73 válasza dkess (#67022) üzenetére


szabcsi73
csendes tag

Szia!

Köszönöm, közös munka nincs, csak unokák képeinek a biztonságba helyezése, és hasonlók, ezért is nem volt égető, mert azért ez nem igényel napi mentést. De a kamera miatt gondoltam, ha már kérdezek, kérdezzek valamit a "kezdő" tanácsadóknak is :)

A másik NAS nem lenne olcsóbb, főleg nem egy HDD-vel, mint +2 licensz. :( Nem igazán van terhelve, nyugdíjasok, nem torrenteznek :) De értem a felvetést (működés-folytonossági kockázat), átgondolom, de mivel nem az én oldalamon lenne a kamera, ezért a költség, és így a döntés sem az enyém. De akkor kb. értem, hogy az én két licenszem nem igazán használható náluk. Még ha a Digi 300-as feltöltést ad minimum, azt hiszem.

Akkor ha nem oldható meg a kameráknál az ügy, és a vpn nem játszik, akkor maradt az egyeske: vpn nélkül hogyan a legtisztább/egyszerűbb (Dinamikus ip + 2 tűzfal)?

(#67025) Lasersailing válasza szabcsi73 (#67015) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Csak egy ötlet: Nem lenne érdemes külön DVR-t beüzemelni 4 kamerához? Nálunk az van, igaz akkor még nem volt NAS-unk... Lehet 35 e-ből az is kijönne. Mondjuk abba külön HDD kell, de lehet nem szerencsés kamerával gyilkolni a HDD-t, amin az unokák képe, videója van.
:F

[ Szerkesztve ]

(#67026) szabcsi73 válasza Lasersailing (#67025) üzenetére


szabcsi73
csendes tag

Szia!
elképzelhető, ha tényleg kapni, akár kicsit többért is használhatót. Egy WD purple 1TB 15k körül van, hga tényleg kapható normális dvr/(nvr?) értelmezhető áron, akkor akár ez is lehet jó, köszönöm, fel fogom vetni nekik.
Van esetleg konkrét, javasolt márka/típus?

[ Szerkesztve ]

(#67027) Lasersailing válasza szabcsi73 (#67026) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Privát üzenetet írtam. (off is, meg reklám is lenne)

(#67028) - iSO - válasza szabcsi73 (#67026) üzenetére


- iSO -
tag

Én Hikvision termékeket telepítek sok éve. Jó minőség, megbízható működés. 4 kamera esetén ajánlom a 7104 HQHI-t. 2 megapixel eseten tökéletes választás otthonra.
es szerintem is legyen külön hdd.
WD Purple lemezeket használunk a DVR/NVR-ekbe.
NagyonSokSzáz közül eddig egy ment tönkre.

(#67029) jczettler


jczettler
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi az oka annak, hogy ha Virtual Machine Manager-ben telepítek egy virtuális DSM-et, akkor azért más lesz pár pontban, mint a fizikai NAS-ra telepített. Pl. a virtuális DSM-ben hiányoznak/nem jelennek meg az alábbi opciók a Storage Manager-ben:

Nem találtam erre vonatkozó hivatalos (sajnos nem hivatalosat sem) útmutatást.

Lehet ezen valahogy segíten, vagy ez ilyen...? :R

[ Szerkesztve ]

(#67030) Essejó válasza szabcsi73 (#67023) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem ZXSpectrum 48K volt az első gépem '84-ben, és akkor már egy éve nős voltam. Az első PC-m '92-ben lett, rá két évre meg jött bele egy 14,4K-s modem. Épített NAS-om van, a lant magamnak állítgatom, és idén már a 61-et taposom, és nincs számtech végzettségem. Szóval csak rajtad áll, hogy mihez mennyire értesz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67031) szabcsi73 válasza Lasersailing (#67027) üzenetére


szabcsi73
csendes tag

köszönöm.

#67028- iSO
Neked is köszönöm. Megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#67032) szabcsi73 válasza Essejó (#67030) üzenetére


szabcsi73
csendes tag

akkor kb egyszerre kezdtük. Elvileg akár meg tudnám tanulni, de mindent úgysem tudok, megfelelő minőségben pláne, tehát szelektálnom kell. De ma már erre is van megoldás: kérdezek :)

(#67033) the.odzsy válasza szabcsi73 (#67032) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Gyakorlás és személyes megtapasztalás. Na meg itt van az internet az is sokat segít. Én Videoton TV Computerrel kezdtem, még internet sem nagyon volt, felénk csak mobilnet, majd vezetékes. Azóta sokat fejlődött a világ. Olvasd a fórumokat, ismertetőket, próbálgasd és hidd el menni fog. De ha valami gond van sokat vagyunk ezen fórumon, valaki biztos tud segíteni.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#67034) Pite


Pite
csendes tag

Sziasztok! Elfogyott a tárhelyem, így bővítettem a kötetet a leírás szerint, viszont a 2. disk cseréjénél a hdd meghalt, így inkább visszaraktam a régit amíg megérkezett a csere hdd (kb 1 hónapig ment így). Viszont most hogy beraktam az új hdd-t nem akarja hozzáadni a plusz tárhelyet. Vagy csak idő kell neki?
[kép]

(#67035) dkess válasza Pite (#67034) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Én úgy látom, hogy sikeresen hozzáadta a második HDD -t is a kötethez - SHR (1 meghajtós adatvédelem).

Azt tudni érdemes, hogy ezzel gyakorlatilag tükrözted a két HDD -det és mivel ugye mindkettő ugyanakkora - így pont nem lett egy fikarcnyi tárhely növekedésed sem. Ugyanakkor, ha az egyik HDD -t meghalna (mint ahogy történt az előző HDD -ddel), akkor az adataid megmaradnak és új HDD berakását követően helyreállítod a kötetet és újra él az 1 meghajtós védelem.

Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem így szeretted volna. Esetleg két külön kötetet szerettél volna? Bár, ha leírás alapján csináltad, akkor tudtad, hogy mit miért tettél.

[ Szerkesztve ]

(#67036) Alex91 válasza Pite (#67034) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet a kotetett boviteni? Mert szerintem 3 TB-osak voltak a regi meghajtoid, ezek meg 4 TB-osak. Szerintem magatol nem boviti ki a kotetet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#67037) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék az itthoni NAS-ban található egyik különálló merevlemezről (különálló kötet, és tárolókészlet) egy biztonsági mentést készíteni egy másik helyszínen levő NAS-ra. 2 TB a lemez, és a backup NAS-ban is van egy ugyanilyen méretű különálló merevlemez.
Egy az egyben szeretném átmásolni az adatokat, lehetőséghez mérten a legsűrűbben. Gondolom célszerű valamilyen éjszakai időpontot beállítani. Alapvetően kis méretű fájlokról, és egyelőre néhány száz megáról van szó, viszont nagyon nagy problémát jelentene az adatvesztés.

Hogyan lehet ezt a legbiztonságosabban megoldani? Melyik segédprogramot kell alkalmazni, és hogyan kell beállítani? Tudna nekem ebben segíteni valaki?

Előre is köszönöm!
Zsombor

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#67038) TOZOLI72


TOZOLI72
csendes tag

Siasztok! Nemrég migráltam Syno 215J -ről 920+ -ra. A 215j-ben 2db 2TB SMR-es WD RED volt.
Simán átmigrálta 920+ alá az egy darab SHR -raid tömböt.
Kérdésem: cserélni szeretném mindkét SMR-es meghajtót egymás után persze nagyobbakra. Úgy olvastam hogy ez megoldható (egyesével kell és mindig javítva a kötetet a másikról). De az új lemezeim CMR-es WD RED-ek (8TB midkettő).
Nem tudom hogy mi lesz ha egy SMR-es mellé egy CMR-es HDD-t rakok a RAID1-be... egyáltalán lehet ilyet?

(#67039) Pite válasza Alex91 (#67036) üzenetére


Pite
csendes tag

Igen, megtaláltam. Viszont sajnos azt írja, hogy hibák léptek fel a filerendszerben. Gondolom amikor tönkrement az egyik, ezért nem tudta automatikusan megcsinálni. Hát ez így akkor nem lesz könnyű menet... :(((

(#67040) dualcs5000


dualcs5000
csendes tag

Üdvicsek!
Teljesen láma kérdésem lenne.
DS716+II -be az egyik 6T HDD mellé raktam be agy másik ugyanolyat, mer'hogy szerettem volna tárherlyet bővíteni, azonban a Synolgy csinált egyetlen 6T kötetet. És képtelen vagyok 12T-t csinálni. Van valahol vmi idiot sicher guide erre? kösz!

(#67041) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Adattisztításokor bejött két üzenet:

lefuttattam a bővített S.M.A.R.T. tesztet, azt írja megfelelően működik, hibátlan.
Van 166 hibás szektor.
Érdemes ezzel mélyebben foglalkoznom?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67042) Sanyi.mTs válasza TOZOLI72 (#67038) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

amiket erről olvastam (SMR raid-et CMR HDD-vel újraépíteni), hogy nem fog sikerülni.

(#67043) krisztiand


krisztiand
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, teljesen járatlan vagyok a NAS-ok világában. Jelenleg egy WD My Cloud-ot használok (2TB), de egyrészt már kevés a hely, másrészt már nincs számítógépem (tabletet használok), így a letöltés is nehézkes. Ezt szeretném lecserélni, eddig ezt találtam: Synology DiskStation DS218play 2x SSD/HDD NAS
Ha jól értelmeztem, ehhez még vennem kell merevlemezt, azokból ezt néztem: WD Red 3,5" 4TB belső merevlemez - WD40EFAX

Csak hogy mindent megértettem — ezek megvásárlásával lesz 4TB tárhelyem, amit otthonról/bárhonnan elérhetek? Igazából csak média tartalmak fogyasztására kell (4K HDR filmek egy Apple TV-n át), de akkor ez később is bővíthető, igaz? Illetve két merevlemezt is tehetek bele (akár 2x6TB), akár később is? Illetve fontos kritérium lenne, hogy a NAS-on keresztül tudjak torrentet letölteni és visszaseedelni (nCore), ezt is tudja, bármilyen programozási ismeret nélkül? Esetleg valaki ezekre az igényekre tud jobb/olcsóbb alternatívákat?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Krisztián

(#67044) Sanyi.mTs válasza krisztiand (#67043) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

WD..EFAX nem ajánlott HDD, helyette seagate ironwolf
4TB-s lemez esetén a kerekítés és a NAS szoftver által leválasztott partíció miatt kb 3.6TB-d lesz.
Bárhonnan elérheted, ha az internet szolgáltatód nem NAT-ol vagy használod a synology saját quick connect eljárásával.
Bővíthető, akár 2x6TB-re, a kérdés, hogy a második HDD-vel az első védelmét akarod kiszolgálni (RAID1 vagy SHR) vagy 12TB helyre lesz szükséged.
Torrentre intel cpu-s nas ajánlott, de az ARM-es cpu-kkal is megy, csak nem lesz magas a letöltési sebesség, illetve a seed-elt torrentek száma is limitált lehet. visszatöltésnél a szolgáltatói NAT-olás miatt nem fog menni a feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#67045) dkess válasza krisztiand (#67043) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Médiafogyasztásra inkább Celeron -os NAS -t ajánlanék a HW transzkódolás illetve a némileg nagyobb teljesítmény miatt amennyiben belefér. Pl. DS218+ vagy DS220+ stb.

4 vagy 6 TB HDD -nek EFAX -ot ne vegyél szerintem (ezek SMR -esek). 8 TB vagy nagyobbak persze jók. Ugyanakkor 4 vagy 6 TB HDD -nek legyen inkább EFRX vagy IronWolf.

(#67046) TOZOLI72 válasza Sanyi.mTs (#67042) üzenetére


TOZOLI72
csendes tag

Köszi, az a helyzet, hogy a fordítottjáról olvastam!
CMR-es HDD-k mellé SMR HDD-t tenni nem jó, mert lassabb és a timeout-ok miatt kiveti magából a kötet... Nálam az lenne, hogy SMR-es HDD-k vannak a kötetben és első lépésben egy CMR-es HDD-t tennk bele, majd javítás. így előáll az SMR, CMR párosítású RAID, második lépés lenne a másik SMR-es HDD cseréje, amire már az első CMR-es ről történne a javítás...
Így képzelem én... nem csináltam még, de nem akarom elrontani a kötetet ha nem sikerül, valahogy üzemelnie kellene tovább.

(#67047) krisztiand válasza Sanyi.mTs (#67044) üzenetére


krisztiand
csendes tag

Akkor a válaszod és dkess válasza alapján ezek lennének jobbak?
https://edigital.hu/halozati-adattarolo-nas-szerver/synology-diskstation-ds218-p523880

https://edigital.hu/belso-merevlemez/seagate-ironwolf-st4000vn008-35-4tb-sata3-merevlmez-p669437?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=price-comparison&utm_term=669437

A két slottal nem egymást védeném, hanem inkább azért gondoltam, hogy sok évig meglegyen, és ha úgy van, tovább bővíthessem a tárhelyet. Torrentezni nem nagy üzemben szoktam, ami egy 3 tagú családot kiszolgál (és nincs fent Netflixen, HBO Go-n, Apple TV-n). Az hogy működne? Egy iPad-ről online elérem, aztán valahova bedobom a .torrent fájlt és letölti?

(#67048) krisztiand válasza dkess (#67045) üzenetére


krisztiand
csendes tag

Ez a Play-es verzió nem az? Az árkülönbség gondolom indokolt valamiben, de mint fentebb is írtam, nálam ez tudásbeli hiányosságok miatt elég problémás. Egyébként ezek kifutó modellek? Mert a synology honlapján már nincsenek is fent: https://www.synology.com/hu-hu/products/series/home

(#67049) dkess válasza krisztiand (#67048) üzenetére


dkess
őstag

Nem, a DS218Play -ben Realtek RTD1296 CPU van ... Ettől olcsóbb.

Igen, a DS218+ kifutó db. Amennyiben találsz valahol jó áron, mint kifutó cikk avagy használtan még garanciálisat jó áron, akkor ajánlott lehet még. Azonban a linkelt áron én már lehet inkább az új DS220+ -ok között nézelődnék: [link] . Arra figyelj, hogy vannak köztük HDD -vel együtt adott változatok is köztük.

Egyébként, ha valaki "kitartóan" keres, akkor azért a Synology oldalán is meglelhető a DS218Play leírása is: [link] .

A kinézett 4 TB -os IronWolf viszont jó lesz ...

[ Szerkesztve ]

(#67050) krisztiand válasza dkess (#67049) üzenetére


krisztiand
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálom úgy alakítani a büdzsét, hogy a 220+ legyen. És a torrentre irányuló kérdésre esetleg? Egy iPad-ről online elérem a NAS-t, aztán valahova bedobom a .torrent fájlt és letölti?

(#67051) ratkaics válasza krisztiand (#67050) üzenetére


ratkaics
senior tag

Igen, megoldható mindenféle varázslás nélkül. :K

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#67052) AiRLAC válasza krisztiand (#67050) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vagy RSS könyvjelző, az egy kattintás

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.