Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) WaterWave válasza lajos75 (#57748) üzenetére


WaterWave
veterán

Persze, hogy működik, mivel loginos lap és te be vagy lépve vele....
Akinek nincs oda regisztrációja az nem látja.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#57752) Proci85 válasza WaterWave (#57751) üzenetére


Proci85
senior tag

Nalam telon mind a két link jó. Látom a kamera fotóját, árat.

(#57753) Multibit válasza WaterWave (#57751) üzenetére


Multibit
veterán

Semmi baj a linkekkel.

(#57754) kerekes.pter válasza Borisz76 (#57750) üzenetére


kerekes.pter
csendes tag

Azt próbáltam

(#57755) tothandras80


tothandras80
tag

Megoldódott

[ Szerkesztve ]

(#57756) Sanya válasza lajos75 (#57748) üzenetére


Sanya
nagyúr

aliexpressz új szivatása: be kell lépni, hogy lásd.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#57757) #80977664 válasza BossBoss (#57742) üzenetére


#80977664
törölt tag

Unifi kamerák szoftvere elfut dockerban ha tudja a NASod, nincs kamera licenszdíj.
G3 Flex egész jó árban van , nálam ilyenek vannak.

(#57758) mtz81 válasza BossBoss (#57742) üzenetére


mtz81
tag

Synology kompatibilitási listában megtalálod az összes eszközt amivel tuti működik.

https://www.synology.com/hu-hu/compatibility

(#57759) mtz81 válasza kerekes.pter (#57754) üzenetére


mtz81
tag

A syno alkalmazás szolgáltatásnak vannak más csomagokkal függőségei. Olvass utána (nem emlékszem mely más csomagok kellenek neki) és ellenőrizd, hogy azok fel vannak e telepítve, illetve le vannak e frissítve.

(#57760) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

A NAs-omon 199-el kezdődik a szériaszám.
Jól tudom, hogy az első három karakter a gyártási időre utal!? Jelen esetben 2019 09
Ha mégsem így van nem tudjátok hogyan lehet a széria számból a gyártási időt megtudni?
DS1618+

Köszi!

(#57761) gyugyo79 válasza llacee (#57760) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az nem az és nem tudom, azt amit szeretnél, hogy lehet megtudni.
A Modellszámozás része az összefoglalónak az amiről én tudok és utal ilyen szinten bármire.
Persze ettől lehet, hogy a szériaszámból valahogy kiszedhető de nem úgy, hogy látszik beleírva

(#57762) llacee válasza gyugyo79 (#57761) üzenetére


llacee
őstag

Kierjesztett +2év garanciát szeretnék hozzá. Ha nincs ,eg a számlád vagy nem hivatalos forgalmazótól vetted vagy nem együtt a NAS-al, akkor a gyártási dátum+3év alap és 2év a kiterjesztett.
Ha az enyém pl. 2018-as gyártású, akkor hiába vettem 2020-ban sokkal nem lennék beljebb a kiterjesztett garival.
Itt írják a serial numberes gyártási számot, csak nem tudom mennyire valid:
[link]
"There is a work around that Synology started to implement in February 2017 so products like the DS1815+ that have a serial number starting with 172 (17 = 2017 and 2 = Feb) have been corrected"

(#57763) gyugyo79 válasza llacee (#57762) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pedig akkor 99% így van. Ott nem igen írnak hülyeséget ilyen szinten pláne. Ennél kb biztosabb akkor lehetsz ha megkérdezed a Synology-t és írsz a támogatásra egy kérdést ezzel kapcsolatban.

(#57764) linz3r


linz3r
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Synology DS115j-t használok, 1 db WD Reddel.

Azt tapasztalom már jóideje, hogy kb. óránként megébred a nas, kb fél órára, és pörgeti a vinyót is, úgy, hogy én semmit nem használok a rajta.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám azt beállítani, hogy csak akkor működjön, ha pl. számítógépről belekattintok, mert kell valami, vagy akár telefonos alkalmazásról? Minden más esetben pedig csak "pihenjen"?

Köszönöm a segítségeteket! :)

(#57765) Borisz76 válasza linz3r (#57764) üzenetére


Borisz76
veterán

Felébreszti az automatikus frissítés keresés, időzített rendszerellenőrzés és vírus keresés. Ha fut a Download Station, akkor pedig esély sincs aludni... na jó azért ez attól is függ, hogy hány torrent fut.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57766) Patice


Patice
Topikgazda

Intel ledobta az új Atomot...
Vajon Syno fog rá építeni terméket?

Pár szemkerekítő tulajdonság:
- 8-24 Tremont cores
- 64-128 GB ECC RAM handle
- 16x SATA interfaces
- Integrated Intel Ethernet 800 Series technology delivering up to 100 Gbps throughput; up to 440 Gbps network switching connectivity

Mondjuk a fogyasztásukat és az árukat még nem lehet tudni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57767) Sanya válasza Patice (#57766) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezek alapján sem olcsó, sem alacsony fogyasztású nem lesz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#57768) Sefter válasza Sanya (#57767) üzenetére


Sefter
veterán

Pont az “atomságát” verik agyon ?

Psn ID: sefter_hun

(#57769) Sanya válasza Sefter (#57768) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez szerverbe való, de nem ilyen otthoni NAS-ba.
8-24 core: fogyasztása lesz, na mondjuk nem XEON szint
64-128Gb ECC ram: az eleve nagyon drága, még a 8 gigámat sem használom ki, nemhogy a 64-et NAS-ban :D

ez talán elérhető lesz a 20-30 lemezes NAS_okban és a rackszekrénybe való nasokban, amelyek ára nem olcsó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#57770) spider23


spider23
aktív tag

Vennék egy második HDD-t 218+ -ba. Jelenleg egy 2TB WD red van benne már kb 7 éve hiba nélkül.
Viszont most a synology oldalán az ajánlott wd red merevlemezekre mindegyikre ezt írja:
Ez a meghajtó nincs felszerelve rezgésérzékelővel, ezért előfordulhat, hogy tartóba való telepítés esetén nem alkalmas folyamatos üzemeltetésre.
Akkor most ez azt jelenti hogy mégsem annyira ajánlott?
Mit érdemes venni ami legjobban ajánlott jelenleg? 4 vagy 6 TB -osban gondolkozok.

(#57771) blakey válasza spider23 (#57770) üzenetére


blakey
titán

Ironwolf, Purple jó alternatíva, szerintem jobbak a RED-nél.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57772) balpis válasza blakey (#57771) üzenetére


balpis
őstag

Ezt nem tudom, de saját tapasztalat: pár hét eltérésselkét 3TB-s WD RED halt meg a 216j-mben az összel. Félév különbség volt a beszezési időben(2017. január-augusztus), szerencsére még mindkettő garanciális volt...
Demivel JBOD-ban voltak, így minden veszett róluk - szerencsére volt külső mentés minden lényeges dologról...
Szóvan NE JBOD semmi esetre sem!
Remélem, az újak jobbak...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#57773) balpis


balpis
őstag

Sziasztok!
egy kérdésem lenne, hátha tudja valaki a megoldást:
a régi DS216j-m hálózaton belül simán elérhető volt a local IP címen keresztül (pl.192.168.0.80) browserrel. Sőt,ha a quickconnect címet adtam meg, akkor is lokálisan érte el - átírta a címsorban a lokális IP címre a Firefox. Most decemberben cseréltem - a HDD-k halálának ráhatására - egy DS418-ra. Mintha az első napokban ez is elérhető lett volna, úgy emlékszem, azonban márhetek óta csak aquickconnect címmel érhető el, ha beírom diektben az IP címet, akkor egy idő után simán leidőzít.
Vagy lehet, nem a NAS-ban hanem a routerben lesz a hiba? (ahhoz se nyúltam, de kitudja, a szolgáltató - T - módosított-e valamit...,nézegetem, de ott sem láttam semmit)

Van még egy kérdés :DS photo:
A könyvtárakat látom a telefonomon távolról, indexkép is tartozik hozzájuk. Azonban a könyvtárak többségénél "This photo set contains no photo" íródik ki, illetve felugró üzenetben egy mp-re: "Album data cannot be load now. Please try again later". Néhány könyvtár viszont látszódik rendesen.
Tudom, az indexelés nagyon hosszú folyamat (meg is bántam, hogy nem egy mégerősebb - és bővíthető - NAS-t választottam inkább), de kb. ugyanannyi kép került fel, mint a 216j-n volt és 2-3hét alatt az is végzett vele, ez meg egy jelentősen erősebb HW elvileg, mégis közel két hónapja semmi változás.... Lehet valahol az indexelés állapotát ellenőrizni?

köszi minden ötletet előre is!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#57774) X2


X2
csendes tag

SIkerült itt valakinek MIBOX-val Synology NAS-hoz kapcsolodódna? A szokásos hálózati bejelentkezés (amivel PC-m látja) nem működi.

(#57775) blakey válasza X2 (#57774) üzenetére


blakey
titán

SMB? Állítsd az SMB minimumot SMB1-re, nem hinném, hogy gond lenne a csatlakozás.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57776) Sanyi.mTs válasza balpis (#57773) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

vezérlőpult/indexelési szolgáltatás
ott mutatja az állapotát.

(#57777) balpis válasza Sanyi.mTs (#57776) üzenetére


balpis
őstag

én is erre tippoeltem, de ez már régóta
"status: completed", azért hittem, hogy ez valami más indexelés lesz itt...

akkor valami más gebasz van.
Mondjuk fura, hogy folyamatosan kerreg éjjel - nappal...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#57778) Multibit válasza balpis (#57773) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem NAT-ol a szolgáltatód. Kérj publikus IP címet!

[ Szerkesztve ]

(#57779) palbence


palbence
tag

Sziasztok! Ds120j-ről lehet úgy lejátszani távolról chromeban egy mkv-t (pl), hogy ne kelljen letölteni hanem a böngészőben lehessen streamelni? File stationből ha jobbklikkelek az mkv-re és lejátszásra nyomok akkor a következő hibát kapom: "Nem sikerült a videó lejátszása. Telepítse a VLC PLayer lejátszót és próbálja újra." A gépen persze fent van a VLC. Vagy ehhez fel kéne rakni a DS Videot? Köszi!

(#57780) #80977664 válasza palbence (#57779) üzenetére


#80977664
törölt tag

Video Station

Majd vagy böngészőből indítod vagy WIN10 app letöltöd.

[ Szerkesztve ]

(#57781) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Napok óta pörög a vinyó a DS115j-mben, és villog a Disk led. Nem érem el a nast hálózaton keresztül, így nem is tudom megnézni miért csinálja ezt.

Mi lehet a gond?

(#57782) #80977664 válasza Thomas16 (#57781) üzenetére


#80977664
törölt tag

reboot megvolt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.