Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#553) Razermazer válasza prono (#544) üzenetére


Razermazer
őstag

No akkor kifejtem

Tehát természetesen tárolhatsz rajta fontos adatot is, csak rendszerezz be állandó időközönként egy backuppot külső vinyóra azokról a fontosnak tartott adatokról. Egyéni preferencia, hogy melyik adatokról milyen időközönként készítesz bacupot.

Ezután polcra fel és ha kell előveszed és rámásolod oda ahová kell. Macera? lehet, de aranyszabály, hogy fontos adatról 2 ha mód van rá 3 másolat készítendő.

Koncertráltan egy helyen rengeteg adatot nem tárolnék(tudom a nas lényege ez, de akkor szünetmentes az alap ami 2-3 órát kibír egy hálózati áramszünet mellett(lehet kevesebb is ez nem szentírás) azután szépen tervezetten leáll a nas ahogy kell, nem hirtelen rendszermegállással adatvesztéssel) Raides bűvészkedés nem ment meg szintén az adatvesztéstől, ő hullik szét egyből adatvesztéskor, áramszünetkor. Vissza lehet hozni nagy nehezen az adatokat, de az iszonyat macera.
A pc-hez meg kimondottan kötelező egy szüntementes még nincsen? denagyongyorsanmenjél venni :D

Ha nekem lenne egy kétlemezes nasom, akkor az egyik az csak backup lenne semmi más, ha négylemezes lenne, akkor kettő mehetne raidbe és a másik kettőre menteném az előzőleg raidbe összefűzött köteteket, egybe nem használnám soha(persze itt a backup raid is elszállhat, de azért dupla fejlövés talán nem jön össze egy alkalom alatt :D ).

Mint már feljebb is írtam a szoftveres raid és az integrált chipsetes, nem valami jó megoldás. Külön raidkártya ami 50k-tól indul az már valami.

Nem ajánlom az ilyen módon való streamelést csak a nasról valót, azért van az erős processzora és sok ramja ő való erre.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.