Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44035) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

NAS beszerzésén gondolkozom és lenne néhány buta kérdésem.
DS115j lenne a kiszemelt példány az ára és tudása miatt.

Mennyire hangos? Amikor a HDD már idle módban van és esetleg csak a hűtés megy.
Olvastam másik topicban hogy időnként valamelyik NAS felpörgeti a lemezeket, ez is?
A Wake on lan van? Úgy is működhet ha a mediplayer-t bekapcsolom és tallóznám be a filmeket?
Mennyire ártalmas neki a ki-be kapcsolgatás (áramellátás)?
EXT4-et a windows-os gép felismeri? Live linux felismer? Egy esetleges adatmentés miatt kérdezem.
A HDD állapotának monitorozására van mód?
Ütemezett ki-be kapcsolásra van lehetőség? Hétköznap 17-24-ig, hétvégén meg egész nap amikor használhatnám, ezen időpontokon kívül nem vagyok itthon, nincs is rá szükség.

Csak és kizárólag egy média playert kellene kiszolgálnia hétköznap este és hétvégén napközben is.
Annyit tudni kell hogy kapcsolós hosszabbítóban van a router, tv, erősítő, media player és amikor elmegyünk itthonról azok le vannak kapcsolva. A PC is de az csak hétköznap este van bekapcsolva amíg gépezek és hétvégén napközben. A kevesebb ki-be kapcsolás miatt a tv hosszabbítójába lenne bedugva a NAS.

Tudom usb-s HDD egyszerűbb lenne de azt nem akarok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.