Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23065) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#22796) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Lehet már nem aktuális, de most jutottam idáig.

Volt egy beszélgetés pár napja egy max 70MB olvasási sebességet tudó a 215-ös nasról Green WD vinyókkal.

Itt az én tesztem.

215J a nasom, 5-os SW-vel, és a NASról olvasás alatt 40% körül volt a HDD terhelés.. A hdd benne két Toshiba 3TB tükörbe ( DT01ACA300 ).

A file amit lemásoltam 32367052908 byte hosszú tehát 30GB, és az olvasási teszt előtt másoltam fel. A teljes rendszeren kb 500GB van eddig fent, tehát a HDD kb az 1/6-odától olvas (ezt az olvasási maximum miatt írom, külsős tesztek szerint ez ennél a típusnál 160MB/sec körül van. Linux alatt volt felcsatlakoztatva a NAS, és a /dev/null-ba másoltam konzolból, hogy a lokális diskem írási sebessége ne fogja meg a tesztet. Így két egymás utáni másolásnál 5 perc 38 és 5 perc 48 másodperces értékeket kaptam,vagyis 95.7MB/sec és 92.7MB/sec átlaggal olvasott a gép a NAS-ról. De voltak csúcsok, amikor 117MB/sec-et írt a webfelülete a NAS-nak.
Ami fura volt, hogy ezt a NAS-t eddig csak felfele töltöttem adatokkal, tehát nem nagyon lehetne fregmentált, mégis néha annyira beesett az olvasási sebessége, mint a csuda (25MB/sec), és recsegett is nagyon, tehát tuti tekerte a fejet ide-da, nem csak szekvenciálisan olvasott. Bár lehet, hogy a NAS írt ki valami logokat éppen, és emiatt nem az olvasással foglalkozott... de mindegy is. A 95M átlagba nekem jó :)

Itt egy kép a másolásról:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.