Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Sygic Aura

Hozzászólások

(#1) zoli62


zoli62
addikt

Letöltöttem, telepítette, Galaxy S-re. Hamar talál jelet, terveztem vele útvonalat pl Ausztriába. A 7 napos próvarzió elérhető az Android Marketen, vagy itt. [link] Úgy gondolom, érdemes kipróbálni.

(#2) Brutális eb válasza zoli62 (#1) üzenetére


Brutális eb
addikt

X10 minin tesztelve jónak néz ki.
Holnap megy egy 300 km-es teszt ott derűl ki minden.(Vagy nem :) )

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3) sklave


sklave
csendes tag

Wayteq X990-en is jól megy :)

[ Szerkesztve ]

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#4) gombi01


gombi01
tag

hi

Motorola Defy-n is marha jól fut...
zsír kis navigáció!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5) rothadt válasza gombi01 (#4) üzenetére


rothadt
aktív tag

És a 7. nap után mizu?! (mint defys a defysnek... ;) )

[ Szerkesztve ]

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#6) sbazsi


sbazsi
veterán

mi a különbség az aura és a mobile maps között :F

(#7) bensm válasza sbazsi (#6) üzenetére


bensm
csendes tag

Majd valaki kijavít, ha nem jól tudom, de szerintem:
- Design/UI szempontjából az Aura már "valódi" 3D felületet nyújt, épületekkel, "tereptárgyakkal", szemben a MobileMaps "primitív", "üres" felületével.
- City Guide-ok

Itt egy részletes ismertető (sajnos angol nyelvű)

http://iphonetunes.net/index.php/apps/comments/review_sygic_aura/

(#8) bensm


bensm
csendes tag

Nem akartam ezért új topikot nyitni, másik Sygic topikot meg nem találtam:

A Sygic Fleet / Truck a normál "Mobile / Drive" térképekkel ugyanúgy használható? Ebben az esetben érdemes a 8.15-ös (mostanáig legutolsó) Drive verzió helyett a 8.30-as Truck/Fleet verziót használni?

Azért kérdezem, mert előfordulhat, hogy valaki vesz egy példányt a Truck/Fleet verzióból, és azt szeretné használni személyautóban is, viszont nem lenne jó, ha nem lehetne "átkapcsolni" a Truck üzemmódról személyautós módra...

[ Szerkesztve ]

(#9) dokee78


dokee78
félisten

Hali van benne gyalogos navigáció is?

(#10) dokee78 válasza dokee78 (#9) üzenetére


dokee78
félisten

Na pörgős egy topik.

(#11) bensm válasza dokee78 (#9) üzenetére


bensm
csendes tag

Van benne gyalogos és kerékpáros opció, de közben arra is rájöttem, hogy az mlm file-ban be lehet kapcsolni a truck opciót.

(#12) dokee78 válasza bensm (#11) üzenetére


dokee78
félisten

Neked min fut az AURA?

(#13) dokee78


dokee78
félisten

Hát pörgős téma :(

(#14) Phvhun


Phvhun
őstag

Jobbak ezek a cuccok az ilyen utvonaltervhu-s megoldásoknál ?

(#15) bensm válasza dokee78 (#12) üzenetére


bensm
csendes tag

Pörög mint a motolla ;)

Egy Sony Ericsson Xperia X10 mini pro-n próbáltam ki, és szimpatikus volt.

(#16) TTomax válasza dokee78 (#9) üzenetére


TTomax
nagyúr

Van igen!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17) dokee78


dokee78
félisten

Ha jól látom Iphone exlusive lett az AURA.

(#18) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok! Feldobtam az Aurat az SGS-emre, de a városkalauzok nem töltődnek le. Ötlet? :U

(#19) dokee78


dokee78
félisten

Hátha valaki benéz!

Ha a Sygic Aura 2.0 térképeit beteszem a 2.1.2-be akkor fog működni?

Remélem ez nem Warez. :(

(#20) bensm válasza dokee78 (#19) üzenetére


bensm
csendes tag

Nem.
De simán le tudod tölteni netről (pl.wifin keresztül) a térképeket, nem kell bajlódni vele. Mármint magával az Aura programmal, legálisan.

[ Szerkesztve ]

(#21) t72killer válasza dokee78 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eszerint simán kompatibilis androiddal.

Van esetleg valakinek tapasztalata, mennyire hozza az IGO 8.3 vagy a Primo szintjét az aktuális verzió? (útvonaltervezés minősége, térképminőség Mo.-ra/kelet-európára) Az igo-nak nálam eddig az volt a nagy előnye, h mindenféle térkép volt hozzá, pl magyar topmap térképek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) GrandeP


GrandeP
őstag

Sziasztok!

Át szeretnék váltani IGO 8 -navteq térképről-------> Sygic Fleet -re...

Van valakinek vele tapasztala már? Nem konkrétan a teherautós részéről, hanem csak úgy általában, tervez legalább olyan okosan mint az igo? :-\
Illetve poi-k és trafi kamerák szempotjából van olyan széleskörű?

Köszi...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#23) GrandeP válasza GrandeP (#22) üzenetére


GrandeP
őstag

Na, akkor ezt megbeszéltük..... :DDD :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#24) t72killer válasza GrandeP (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem szakad szét a fórumozók sokaságától a navigációs rovat... Ha minden jól megy, kb 1 hónap múlva szert tudok tenni egy Galaxy S2-re, azon kipróbálom majd a sygicot és összehasonlítom az eddigi IGO-mmal. Ha addig sem kapsz választ, igérem beszámolok:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) GrandeP válasza t72killer (#24) üzenetére


GrandeP
őstag

Nem kell köszi, már leteszteltem... maradjunk annyiban h visszaváltottam igo-ra..

Nem rossz, nem rossz, de térképileg hiányos.. teleatlassal dolgozik, ami eléggé felületes, poi meg szinte nincs is..

Egyébként hétvégi autósnak nem rossz, munkára kevés...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#26) t72killer válasza GrandeP (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jaj:( Amúgy az IGO is szokott fura dolgokat művelni. egyszer ausztriában autópálya helyett beküldött a buxusba, máskor meg ráterelt egy rossz autópályára, és mondta, h forduljak balra ott, ahol záróvonal volt :Y . (Svájc, Ausztria teleatlas térképekkel)

Esetleg imádkozhatunk a NavNGo-hoz, hogy adják ki a primó-t androidra/a sygichoz, h vegyenek TM térképeket. (nem ebben az évezredben várható...)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) GrandeP válasza t72killer (#26) üzenetére


GrandeP
őstag

Teleatlas, nincs igazán toppon mostanában, vagy topmap-ost, vagy navteq-et használj.. illetve a kettőt ne keverd össze, mert ha csak 1 m különbség is van, két egymást érintő úton, akkor megbolondul..
pl topmap hungariasztán, teleatlas osztrák, nem tudja feldolgozni az eltérést a határnál... ezért elterel szlovák írányba... :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28) t72killer válasza GrandeP (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez érdekes, mert a navtek-ről is hallottam már rosszat. Mindenesetre kipróbálom a sygicot a próbaidő erejéig, aztán meglátjuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Látom, továbbra is "virágzik a topic":DDD

A sygic oldalán lehet szavazni újításokra, és ott van a TopMap térképek használata. Kérlek benneteket, támogassátok.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) GrandeP válasza t72killer (#28) üzenetére


GrandeP
őstag

Navteq-topmap szinte egy, aki az egyiket szidja és a másikat isteníti, az igencsak nem vicces figura.. :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#31) zoli62


zoli62
addikt

Miben más a Sygic GPS Navigation Android [link] a Sygic Aura-nál? Elolvastam a leírást, de a vélemények nem elég meggyőzőek.

[ Szerkesztve ]

(#32) nagash válasza zoli62 (#31) üzenetére


nagash
senior tag

Letöltöttem az alkalmazást ZTE Blade-re és annyira meggyőzött, hogy meg is vásároltam a Kelet Euróba csomagot (természetesen közbetlenül a sygic.com-ról) ami ~270 Ft/Euró árfolyamon 5366 HuF-ba került. Ennyiért nem kapni navigációt szerintem.

Mindenképpen ajánlom.

Egyébként már nincs Aura, összeolvadt egy másik termékkel. Mobile Maps + Aura

Knoblauch macht einsam.

(#33) t72killer válasza nagash (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt írja a marketes adatlapja, h csak 2.3.3-as android verzióig kompatibilis. Vajon van vmi spéci problémája a 2.3.4-gyel?

Ki fogom próbálni az SGS2-n, kíváncsi vagyok, kihasználja-e a két magot, v csak tekeri, mint az IGO klónok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) t72killer válasza nagash (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

izé, van ebben (sygic 11.01) TMC? Traffic menü van, de az a sygic fizetős szolgáltatására vonatkozik, h jól tévedek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) t72killer válasza t72killer (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hiányzik még a különböző útvonaltervezési algoritmusok közötti választás, IGO-ban lehetett választani gyors, rövid és gazdaságos útvonalak között.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) zoli62 válasza nagash (#32) üzenetére


zoli62
addikt

Nekem még Aura van, akkor azt már nem lehet frissíteni?

(#37) nagash


nagash
senior tag

Na látjátok, ezek érdekes kérdések.

A TMC az valami fizetős megoldásként rendelhető, de hogy hogyan működik nem tudom. Lehet, hogy kipróbálom 9,99€-t egy évre nem sajnálok annyira...

Nem tudom az upgrade-t, de nagyon szépen szoktak válaszolgatni a Weboldal-on.

Érdemes ezt az oldalt nézegetni, mert itt már írják, hogy free update van a térképekre, míg a magyar oldal ezért pénzt kér...

Knoblauch macht einsam.

(#38) t72killer válasza nagash (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A realtime traffic-hoz tudtommal mobilnet kell, nekem a fizetőssége mellett ez a problémám vele :U (nem mindenhol fog az ember 3G-t, illetve egy horvát nyaraláskor rámegy az ember gatyája az adatroamingra...). Inkább maradnék az FM rádióra alapozó megoldásoknál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) nagash válasza t72killer (#38) üzenetére


nagash
senior tag

Ez igaz, de nyílván akik mobillal navigálnak azoknak nincs más.

Hozzáteszem, hogy nekem nem sikerütl 1 hónap alatt még a felét sem kipörgetnem az 500Mb-os netemnek. Aki mobillal autózik annak 2700Ft/év-ért szerintem megéri a koca navigálás.

Természetesen én is a másik megoldást preferálnám ha lenne GPS-em. Szóval teljesen igazad van.

(Ráadásul a Sygic-nél országonként kell megvenni a szolgáltatást)

Knoblauch macht einsam.

(#40) t72killer válasza nagash (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

FM rádió elég sok telefonban van, elvileg ez befogható TMC-re.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Azt hol látom a programban (GPS NAvigation - Aura) hogy már aktiválva van? holtudom leelenőrízni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#43) zoli62


zoli62
addikt

Na nekem még egyelőre marad az Aura.

(#44) llll válasza t72killer (#29) üzenetére


llll
senior tag

megtörtént
(sygic+TM...de szép is lenne az élet)

Soha többet DPD!

(#45) bensm


bensm
csendes tag

Eddig háromszor csalódtam a Sygicban.

- Először nem tudta (BP-en), hogy a Szilágyi Erzsébet fasorról lehet balra felhajtani a Kútvölgyi út, Kútvölgyi lejtő felé.
- 1.b (kicsit hagytam próbálkozni, kíváncsi voltam, mi sül ki a dologból, volt időm) - ráadásul a Pasaréti útra vitt, onnan a Hargitai utcára, és azt akarta, hogy onnan forduljak balra a fasorra... (Anyád!)
- Másodszor bevitt egy "végtelen ciklusba". Egerből kifelé 2km-enként ugyanazon az úton állandóan oda- és visszafordított (volna. Időm ismét volt, kipróbáltam, mire megy. A második után kikapcsoltam)
- Harmadszor Bp-en a Hungária krt-ról (a Népliget felé tartva) balra fordított volna a Kerepesin. Na most azt ott nem lehet.

Negyedik esélyt nem kap. Mit csinálhat velem ott, ahol nem vagyok ismerős?

By, by Sygic.

[ Szerkesztve ]

(#46) ddrgenya válasza bensm (#45) üzenetére


ddrgenya
csendes tag

A navi tájékoztató jellegű, ha veszel egy papír térképet, még annyi infód sincs mint egy vassal. Jövőhéten már azt akarod hogy ő vezesse az autót helyetted?

[ Szerkesztve ]

(#47) llll válasza ddrgenya (#46) üzenetére


llll
senior tag

annyira azért nem apróságok ezek
nekem sincsenek már (sajnos) irreális elvárásaim egyik navival szemben sem, de ez azért sztem is túlzás
magam részéről biza nem csak "tájékoztató jelleggel"/"nagyjából" szeretnék eljutni 1 ismeretlen címre
(...de ha tegyük fel irreális elvárás 1 navitól, hogy odataláljon...akkor mégis mit várhatok el "joggal"? :) )

(bensm:
egyébként a címben szereplő aura, vagy gps navigation művelte ezeket?
csak mert a mobile maps 10-es nekem eddig az egyik legtutibbnak tűnt - leszámítva a térképeit)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#48) ddrgenya válasza llll (#47) üzenetére


ddrgenya
csendes tag

Én még nem találkoztam Magyarországon olyannal , hogy a navi ne vitt volna a címre. Volt hogy az útvonal megtervezése problémás volt ugyanis én más úton mentem volna , némi hely ismerettel, de késöbb rájöttem , hogy ha jól adok meg adatokat akkor a navi a nekem megfelelőt választja

(#49) llll válasza ddrgenya (#48) üzenetére


llll
senior tag

itt speciel elsősorban az említett oda-vissza fordítgató végtelen ciklusra gondoltam
(mástól is hallottam már ilyet
pesten történt és nem volt ismerős az illető
ez azért elég nagy gáz 1 navitól sztem)
másodsorban pedig mondjuk a házszámok "tájékoztató jellegű" megtalálására

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#50) ddrgenya válasza llll (#49) üzenetére


ddrgenya
csendes tag

Nem vagyok számítógép guru, de a végtelen ciklus egy szoftveres hiba, próbáld ki , hogy letérsz a kijelölt útról és újra tervez. Biztos kellemetlen, de ember tervezte dolgokkal előfordul.Néha a saját agyunkat is kell használni (ha már van)
Házszám, hát volt hogy a ház elött álltam és a navi nem találta, de a sarokház jelentős terjedelmű volt, ráadásul még a szomszéd utcához is tartozott. Vagy mint nálunk, a szemben lévő oldalon 2x akkorák a porták így ott fele annyi ház van. A navi nem is jelez többet a páros oldalon mint amennyi van csak éppen hezitál mert a 13 számmal szemben nem a 6ost jelzi hanem hol a 10 , hol a 12. ettől függetlenül még minden futár idetalált, pedig hetente egy csomagom biztosan jön.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Sygic Aura
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.