Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Switch választás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LorantTus


LorantTus
csendes tag

Sziasztok! A cégünknél leselejtezés előtt állnak a switch-ek és a beszerzés rám hárult. Eddig Cisco switch-eket használtunk emiatt most is főleg abban gondolkodom. Hallottam régebbről a különböző használati módokra, adatforgalom alapú felhasználásra optimalizált menedzselhető switchekről. Van ezzel, stackelési lehetőséggel kapcsolatban tapasztalat? Mit tudtok javasolni? Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

(#2) subset válasza LorantTus (#1) üzenetére


subset
senior tag

Érdemes a HP háza táján körülnézni. Nagyon nyomulnak most a hálózati eszközök terén, és ár-érték arányban jobb lehet mint a Cisco.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#3) LorantTus


LorantTus
csendes tag

Szia! Köszönöm a segítséged. Megnéztem a HP termékkínálatát, de nagyon szűkös termékkínálatot találtam, emellett teleprezentációs lehetőséget úgy láttam, hogy nem kínálnak. Ha jól értem, a Cisco lehetne a másik alternatíva. Náluk is körbenéztem és nagyon széles a választékuk. Otthoni user-ként nekem nagyon jó tapasztalatom volt a Cisco (Linksys) termékekkel, de nem tudom, hogy arányaiban nyújt-e olyan többletet, amiért érdemes egy kicsit többet fizetni.
Milyen tapasztalatotok van a Cisco termékekkel?

(#4) LorantTus


LorantTus
csendes tag

Sziasztok! Folytattam a keresést és egyenlőre úgy találtam, hogy a Cisco 300-as szériájú switch-eiből, illetve az RV42 routeréből kellene létrehozni a hálózati alapot, a videokonferencia tekintetében, pedig a Tandberg cuccaiból lenne érdemes választanunk. Egy fél gondolatot olvastam a Tandberg kapcsán, hogy a Cisco néhány évvel ezelőtt felvásárolta. Ez helytálló? Ezen termékek kapcsán milyen tapasztalataitok vannak?
Előre is köszi a segítséget!

(#5) blueberry21 válasza LorantTus (#4) üzenetére


blueberry21
csendes tag

Szia!
Én is nézelődtem az utóbbi időben a menedzselhető switchek területén és a Cisco tényleg nagyon profi szolgáltatásokat nyújt a kisvállalati területen is, ráadásul az ár/érték alapján a leggazdaságosabb választásnak tűnik. Igénytől és kapacitástól függ, hogy melyik a legjobb választás, de például az SF300-48-as típusú switch nagyon komoly kis eszköz. Az egyik ismerősöm szokott telepíteni rendszereket, tapasztalatból mondta, hogy könnyen menedzselhetők, stackelhetők, biztonságosak, nagyon stabilak és ha a videokonferenciákat is tartotok, mindenképpen előnyös, mert az ezeknél használt QoS nagyon fejlett.

Igen, jók a Tanberg eszközök, én is úgy emlékszem, hogy már az is Cisco. Ha már videokonferencia és Cisco, gondolom WebEx-et fogtok használni, vagy Jabber-t?

Stackelem a vekkerem!

(#6) LorantTus válasza blueberry21 (#5) üzenetére


LorantTus
csendes tag

Szia!
Köszi a segítséget, ez is hasznos tanács! Igen, megnéztem az SF-300-48-at, az tényleg megfelelőnek tűnik, de még az is lehet, hogy az SG-300-28 mellett döntünk, a gigabites portjai miatt valószínűleg megéri erre áldozni, a videokonferenciák miatt is. Az RV42 pedig a biztonság mellett a PoE is fontos lehet az elhelyezése miatt. Kíváncsi vagyok, hogy gyakorlatban milyen lehet használni. Ebből is van gigabites, ha jól láttam.
Lehet, hogy WebEx lesz, még nem tudom. Erről esetleg valami tapasztalat?

(#7) blueberry21 válasza LorantTus (#6) üzenetére


blueberry21
csendes tag

Igen, az SG-300-28 a gigabit miatt is jobban megéri és persze, ha a videokonferencia a fő csapásirány, a router tekintetében is célszerű az RV042G típust választani, az a gyorsabb változat. Egyébként nem utolsó a Dual Wan/DMZ port rajta, amivel gyakorlatilag két hálózatot tudtok létrehozni - egy belső privát, egy pedig külső - a vásárlók vagy partnerek számára, kontrollált hozzáféréssel.

Persze, a videokonferencia kapcsán Jabber kell, nagyon stabil, a WebEx-et oktatás, prezentáció, full média/desktop megosztás kapcsán tudnátok használni, azért kérdeztem, hogy mi a lényeges.

Stackelem a vekkerem!

(#8) blueberry21 válasza LorantTus (#6) üzenetére


blueberry21
csendes tag

És ha esetleg IP kamerás bővítésben gondolkoztok - cégeknél nagyon hasznos az ingatlan megfigyelése, főleg, ha egyszerűen tudsz ránézni a kamerák élőképére bárhonnan a világon a mobilodról -, abban is elég jó megoldásai vannak a Cisconak. PVC300 dönthető, forgatható 2,6x optikai zoom, jó ár/érték arány vagy ott a VC220, álmennyezetekre is ideális megoldás, ez pedig még olcsóbb - nevesítve bruttó 40/23-ből megúszod darabonként+a kábelezés,telepítés, kalibráció.

Stackelem a vekkerem!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Switch választás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.