Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Switch (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MoneyM


MoneyM
senior tag

Sziasztok kedves fórum látogatók!

egy kérdésem lenne a címmel kapcsoltosan hogy ki mit ajánl
melyokek a legjobb switchek+ha tudtok küldjetek képeket
mert nekem a külseje is nagyon számít:)

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#2) steve@prhw válasza MoneyM (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Azért néhány dolog hiányos...

1., Menedzselhető legyen?
2., Hány gép lesz rajt?
3., Domainben vannak a gépek, domain controller+DHCP?
4., Csatlakozás más hálózathoz? (internetre is mennek a gépek, pl. a szerveren át, vagy mondjuk egy kolesszobába befutó utp-s hálót osztja szét, esetleg egyáltalán nem kapcsolódik más hálóra)
5., Sebességigény (gigabites WAN)?
6., Anyagi lehetőségek?

Elsőre ennyi jutott eszembe...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) steve@prhw válasza steve@prhw (#2) üzenetére


steve@prhw
őstag

No, ugye nem ijesztettelek el? Körvonalazd, mire kellene...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) csiga997 válasza MoneyM (#1) üzenetére


csiga997
őstag

A legjobbak kétség kívül amiken egy kis híd van :DDD

(#5) steve@prhw válasza csiga997 (#4) üzenetére


steve@prhw
őstag

:DD Ez tény...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#6) X-COM


X-COM
nagyúr

a kezdőhozzászólásból arra következtetek hogy egy linksys SD208 minden igényt kielégít :)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#7) steve@prhw válasza X-COM (#6) üzenetére


steve@prhw
őstag

Na ja, éppen nyakig voltam egy win hálós-routeres topicban, és sztem kicsit lerohanós lett a hozzászólásom...:DDD Szegény.. Még1x bocs, kezdjük elölről!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#8) shabbarulez válasza MoneyM (#1) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ez így elég általános megfogalmazás hogy melyik a legjobb switch írjunk róla meg szúrjunk be képeket. Némileg pontosítani kellene mire kell, mennyit szánsz rá, stb.

Pl. nem kell túl messzire menni szép színes, képpel illusztrált switchről szóló cikk a PH-n. :)

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=9969 Bővebben: link

De ha kell még mutathatok szép színes képekkel megtűzdelt linkeket Juniper, Cisco és egyéb nyalánkságokat gyártó cégektől is. :D

(#9) net84


net84
őstag

Hellosztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy kaptam egy noname switch-t és uplinkre felkötöttem a dsl modemet (kereszt kábellel) és egyes portra azt a gépet, amivel netezni szeretnék (ez a gép eddig fix ip-vel lépett netre). A fix ip-t kitöröltem a gépből, ezek után a switch látta a gépet, de a dsl modem nem látta a switch-et és tárcsázni sem tudtam.
Leírás nincs ehhez a kütyühöz, érdekelne, hogy be tudok-e keveredni valami beállítási felületére (márha van ilyen), hogy fix ip-t tudjak beállítani.

Még valami: fix ip nélkül is mennie kellene a netnek, de míg nem látja a két eszköz egymást, addig fix vagy nem fix ip, akkor sem fog menni a net....

Mi a hiba?????
PLS HELP ME!

Read only...

(#10) Flashy válasza net84 (#9) üzenetére


Flashy
veterán

az egyszerű switcheknek nincs menedzsment felülete és IP címe sem. a switch a MAC rétegben működik, mindössze egy egyszerű kapcsoló, belenéz az adatkeretbe és arra a portjára adja ki amelyiken a cél állomás van, vagy ha nem tudja hogy hol van akkor mindre. a switchet nem érdekli hogy fix IP-d vagy dhcp-d van-e, az a te dolgod, az eggyel feljebb levő szint.
a kötözgetés: addig csereberéld a kábeleket, amíg nem ég a switchen minden kapcsolatnak megfelelő led. ha van kereszt meg egyenes kábeled is akkor egyszerűen rájöhetsz hogy melyik eszközt hogyan kell rákötni. az uplink port annyit jelent, hogy maga a port fordít.

(#11) net84 válasza Flashy (#10) üzenetére


net84
őstag

tehát ennél a göncnél hagyom az én gépemen a fix ip-t és addig variálom a kötözést-kábelezést, míg nem kapcsol be a led a switch-en??????

Read only...

(#12) Flashy válasza net84 (#11) üzenetére


Flashy
veterán

igen. ha a led ég rendesen, akkor a fizikai kapcsolat jó, onnantól jöhet az IP címes varázslat, de a switchnek mindegy hogy fix vagy dinamikus

(#13) net84 válasza Flashy (#12) üzenetére


net84
őstag

köszönöm a gyors segítséget
megpróbálom átvariálni a kábeleket
thx!

Read only...

(#14) Flashy válasza net84 (#13) üzenetére


Flashy
veterán

szivesen. mondom az uplink port csak annyi hogy fordít egyet, lehet bele bármit dugni amúgy, ha az embernek valamelyik kábelből hiánya van akkor azzal lehet variálni. amúgy ez switch vagy dsl/cable router?

(#15) csiga997 válasza net84 (#9) üzenetére


csiga997
őstag

A kábel attól függ, eddig milyen volt. Ha egyenes kábeled volt a gép és a dsl modem között, akkor keresztkábel kell, ha keresztkábel volt, akkor meg egyenes.

(#16) imi69


imi69
csendes tag

Hello szakértők!

Az lenne a kérdésem, hogy melyik eszközt kellene használnom a a switset, vagy a hubot az alábbi problémában?
Adott egy kiscég helyi hálozattal ip cimekkel szerverrel miegymás, de szeretnék mégegy gépet tenni hozzám, viszont csak egy hálokábel jön a gépemhez, ami a gond hogy bonyolult az ujabb kábel elvezetése ezér arra gondoltam a gépembe jövö kábelt kellene megosztani valamelyik eszközzel, hogy még egy esetleg késöbbiek folyamán több gépet is ráköthessünk. Internet is menjen és a hálozat is kellene.
Melyik eszköz lenne a legjobb?:))

(#17) imi69


imi69
csendes tag

Senki sem tud segiteni?
Fontos lenne!!!:(

(#18) Sianis válasza imi69 (#16) üzenetére


Sianis
addikt

Nos, hogyha nem kell internetet megosztani akkor switch. Ha kell internetmegosztás is akkor már csak router jöhet szóba. A router olyan mint egy switch, ugyanúgy létrehozza a belső hálózatot a gépek között, csak mindegyiknek jut internet is. Szóval ennyi.

(#19) _Petya_ válasza imi69 (#17) üzenetére


_Petya_
őstag

Ha a két (több) gép közötti átviteli sebesség kritikus, akkor switch, ha nem, akkor hub(olcsóbb)

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#20) imi69


imi69
csendes tag

Kösz a gyors választ, még csak annyit, hogy a hubot csak összedugom és kész is, vagy kell valamit állogatni benne mint a routerban?

H.I.:)

(#21) Sianis válasza imi69 (#20) üzenetére


Sianis
addikt

Semmit! Egyszerűen kiosztod a gépeken az ip címeket és kész. De ha lehet egy javaslaotm inkább switchet vegyél. A switchnél az adat csak ahhoz a géphez fut el amihet küldöd, míg hub-nál minden gép megkapja az adatot, így lasabb is az adatáramlás sebessége, és egyben az a dolog ami a switchet megkülönbözteti a hubtól. Tehát inkább switchet vegyél. Nem kerül sokkal többe és azért az árért többet is tud!

(#22) _Petya_ válasza imi69 (#20) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem, a huboknak és a switcheknek nincs webes config felületük, csak simán összedugod, és működik. A hub fizikai rétegben(1.), a switch az adatkapcsoalti rétegben(2.) dolgozik.

mod: persze vannak menedzselhető switchhek is, amelyek a 3. rétegben is dolgoznak, de neked nem ilyen kell.

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#23) imi69


imi69
csendes tag

Köszönöm a segitséget mindenkinek, remélem menni fog a dolog.

H.H.:):C

(#24) Sianis válasza imi69 (#23) üzenetére


Sianis
addikt

Ha nem megy, akkor csak bátran kérdezz, én legalábbis szívesen válaszolok!

(#25) F-ECT$


F-ECT$
titán

Van egy kis cég 6 géppel. Jó lenne ezeket hálózatba kötni, és én switchre gondoltam.
1. Max hány méteres lehet a kábel a gép és a switch között?
2. Milyen márkát érdemes venni?
3. Én 16-osra gondoltam, ha nem sokkal drágább, mint a 8-as a jövőbeli esetleges fejlesztés miatt.
4. Érdemes már gigabiteset venni, vagy még drágább, mint a 100 Mbites?

Dive ever, work never.

(#26) F-ECT$


F-ECT$
titán

UP!

Dive ever, work never.

(#27) steve@prhw válasza F-ECT$ (#25) üzenetére


steve@prhw
őstag

1. Elviekben külön számolják a fali- és a lengőkábelezés hosszát, gyakorlatban annyi a lényeg, hogy 70-80 méternél ne legyen hosszabb, de ez szvsz elég lesz ;)
2. Én most a d-linkeket preferálom olcsó kategóriában, de amelyik ismertebb márka, nyugodtan megveheted (ha gond van, akkor meg gari).
3-4. A gondolkodásmód helyes, de céges proxy mögül nem tudok árakra nézni. A depo segít.


Ez egy 8-as gigabites jószág, 30 brHUF körül.

Bővebben: link

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#28) F-ECT$ válasza steve@prhw (#27) üzenetére


F-ECT$
titán

Ahogy elnézem, azért a 16 portos gigabites sokkal drágább, mint a 16 portos 100 mbites. Én ezt néztem ki: Bővebben: link
Vélemény?

Dive ever, work never.

(#29) steve@prhw válasza F-ECT$ (#28) üzenetére


steve@prhw
őstag

No igen, nem mindegy az ár... Netelérése nincs a cégnek? Mert akkor egy 8-as switch + 4+1-es soho router sem lenne rossz (és így ugye 10 használható aljzatod marad).
Szvsz nem rossz ez a kis jószág, nem menedzselhető switcheknél nem nagyon nyúlhatsz mellé...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#30) F-ECT$ válasza steve@prhw (#29) üzenetére


F-ECT$
titán

Net van, de az marad 1 gépen. A többin olyan fontos progik, adatok vannak, hogy egy netről kapott vírus / adatlopó trójai / akármi nem hiányzik.
A menedzselhetőség mit jelent a switcheknél?

Dive ever, work never.

(#31) steve@prhw válasza F-ECT$ (#30) üzenetére


steve@prhw
őstag

Net van, de az marad 1 gépen. - Érthető, pl. sógoroméknál is hasonló a szitu, ő asztalos, és a melós gép dolgait félti, ezért a routerben mac alpján el lett tiltva a nettől a gép, így csak fájlmozgatásra és hálózati nyomtatásra használható. A vírus meg úgyis át tud menni a többi gépre, a router legalább hardveres tűzfalat biztosít... Nem akarom rád erőszakolni, csak ötlet volt..

A menedzselhető switch már nem is igazi switch, mivel 3. rétegbeli funkciókat is biztosít.. (pl. VLAN-ok kialakítása a portjai között, látványos dolog!) Csak az egy ''kissé'' drágább..

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#32) kaldvi


kaldvi
csendes tag

edimax switchem van, bele van dugva a net, a gép és a dns 323, de a dns 323 lámpája nem zöld hanem narancssárga, és nem is tom használni

(#33) VaZso


VaZso
senior tag

Sziasztok!

Gigabites switch-et szeretnék venni, szerintetek jelenleg melyiket érdemes?

- Legalább 6 portosnak kéne lennie
- Szeretném a sebességet minél teljesebb mértékben kihasználni oly módon, hogy az egyik gép potenciálisan viszonylag nagy sávszélességet használna küldés/fogadás irányban is a többi gép felé, a többi gép egymás között pedig ritkább esetben vinne át nagyobb mennyiséget.
Egy port pedig a wlan routernek kell, ami a netet is szolgáltatja.
Tehát az egyik portjára kötött gépen viszonylag nagy adatmennyiség várható.

Egyéb elvárás nincs vele szemben, csak gyorsan tegye a dolgát (ez lenne a lényeg).
A jelenlegi káblezés CAT5E kábelekkel van megcsinálva.

Emellett a fent nevezett gépbe kellene a kritériumokat teljesítő, tehát jobb minőségű PCI-os Gigabit LAN kártya. Op. rendszer Linux rajt.

Milyen gyártót ill. eszközt ajánlanátok?

Mi a vélemény esetleg a következőkről:
- ASUS GigaX1108B ill. 1108N (ezek között mi a különbség? - van tippem, de kíváncsi volnék a válaszra...)
- ASUS NX1101

Minden segítség jól jönne. Esetleg valakinek van tapasztalata Asus & Gigabit ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#34) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Látom már nem túl aktív topic, de akkor is ide kell feltennem a kérdést.

van egy D-link DES-1005SD switc. az a gond hogy nem tudok belépni

http://172.26.1.1/ -után jelszót kér amit nem fogad el. (admin ) reset gomb nincs, szétszedtem , kihúztam vártam, akkor sem fogadja el .
Igazából torrenthez akarom beállítani hogy aktív legyen. lehet hogy ez nem is lehetséges?

(#35) kabelmania27 válasza #81556480 (#34) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem nem kell vele csinálnod semmit sem, kösd össze ahogy szeretnéd aztán menni fog.:) Routert kell konfigurálni. itt tedd fel szerintem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#36) #81556480 válasza kabelmania27 (#35) üzenetére


#81556480
törölt tag

na de itt a gond. nekem nicns routerem ! switchel vannak itthon szétosztva a gépek .

(#37) club1 válasza #81556480 (#36) üzenetére


club1
veterán

A switch-ek szolgaian mindent továbbítanak, így nincs szükség arra hogy torrent használatához konfiguráld őket.

(#38) #81556480 válasza club1 (#37) üzenetére


#81556480
törölt tag

portot akarok nyitni. tehát akkor nem kell?

(#39) rt06 válasza #81556480 (#38) üzenetére


rt06
veterán

kell, de nem a switch-en
az internetet honnan kapod, milyen szolgaltataskent?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40) #81556480 válasza rt06 (#39) üzenetére


#81556480
törölt tag

taln borsodweb , nem tudok többet. kábeles :O

(#41) club1 válasza #81556480 (#40) üzenetére


club1
veterán

Torrent portot szűrhet router és a számítógépeden lévő tűzfal. Ritkán a szolgáltató is. De switch nem. Tehát kezdeném a számítógépeden lévő tűzfal szoftvernél, ha már nincs routered...

(#42) stukapi


stukapi
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Edimax es-3116p switch. A kérdésem az volna, hogy milyen adapter kell hozzá? Azt látom, hogy 12V, de hány amperos? Köszönöm előre is :-)

(#43) peterszky


peterszky
őstag

SMC Networks SMCGS24C-Smart EZ Switch - esetleg valaki tudja, hogyan lehet "hard reset"-et végezni rajta, a kézikönyv írja, hogy a Troubleshooting oldalon található a leírás, de ott nincs semmi... :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#44) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok!

Van egy Tp-Link TL-.SF1016DS switch-em.
Elméletileg 100mbitet kéne tudnia de jelenleg bedugtam a routerbe (gigabit) és 3db laptop van rajta (azok is gigabit), így elméletileg 80-100mbit között kéne kapcsolatnak lennie kifelé, de valamiért csak 30-40mbit megy át a switchen.
Nincs valakinek ötlete hogy mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm.

Üdv.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#45) club1 válasza gerokrisz (#44) üzenetére


club1
veterán

Két gép között milyen sebességgel másolsz? Routerre kötve egyik gépet, mit mérsz speedtest.net-en? Ezeket megválaszolva már lehet ötletelni kezdeni.

(#46) gerokrisz válasza club1 (#45) üzenetére


gerokrisz
tag

Szia!
Köszi a gyors választ, el is felejtettem megmérni 2 helyi gép között.
Van itthon egy kis szerver, arról másolva/írva 95-99mbit között van.
Csak kifelé van ezek szerint a 30-40korlát.
Vagyis így a belső hálózaton jó, már csak azt kéne tudni hogy kifelé miért nem jó. A többi gép ami a toruterben van (TP-Link 1043ND OpenWRT-vel) azokon megy lefelé a 120, a szerverrel is, a laptopommal is ha a routerbe dugom, de amint közé teszem a switchet akkor már csak ez a 40. Pedig ott is mennie kéne a 90-95nek nem?

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#47) club1 válasza gerokrisz (#46) üzenetére


club1
veterán

A switch-el nem lesz gond ha lehet rajta keresztül másolni 90 Mbps felett. Akkor marad a kábel, amivel a routerrel összekötöd, vagy valami egyéb probléma.

(#48) gerokrisz válasza club1 (#47) üzenetére


gerokrisz
tag

Már mindent átnéztem és nincs ötletem, semmi....
Ugyan azt a 2 kábelt használva (egy toldóval) a laptopba téve 120mbit jön le, 10 fel.
Ha közé teszem ugye a routert akkor ez 38-43le 10fel- re csökken.
Egyszerűen semmi logikát nem látok a hibában, és próbáltam már variálni a switch portjait is, de nem hozott eredményt.
Ilyen hibával még sosem találkoztam. Elég érdekes.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#49) gerokrisz válasza gerokrisz (#48) üzenetére


gerokrisz
tag

Valakinek esetleg valami ötlet?
Vagy ez ilyen sehogy sem megoldható probléma?

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#50) Core2duo6600 válasza gerokrisz (#49) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha a routeren keresztül lassú, akkor arról van szó, hogy annak a teljesítménye nem elegendő, egyszerűen nem tudja átvinni, amit kell !

Más

Switchet keresek
8 Prt Gigabit.
2 versenyző van , egy Linksys SE2800-EE és egy Cisco SG200-08

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Switch (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.